Кога и как се отказва от залъгалка?

  • 2 325
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Моята смуче биберон само, когато ще заспива, но май бързо ще я откаже като гледам как си лапа двата пръста /едновременно/ палец и показалец /чак до гърлото си бърка/ и не мога да й ги извадя от устата...........Как ще я отучвам от тия пръсти не знам. #Crazy Sick

# 16
  • Мнения: 1 259
След 9 месеца мисля че е добре постепенно да се откаже детето.Аз през деня не я давам,и той не се сеща.Вечер обаче се приспиваме с две биби Mr. Green.Едната си я джвака,другата я мачка в ръцете си Mr. GreenСмятям като му избият всички зъбки да я махна и вечер.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 397
Около 2-та година. Влез в нащите деца в библиотеката или пусни търсачката има много теми, аз от там взех няколко идеи и така я махнахме. Усех  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 726
Додо го отказахме като стана на две - много привързан беше към бибата, ама един горчив гел свърши чудесна работа. Отказа се много лесно и без никакъв проблем - а аз си мислех, че ще са много по-драматични нещата.

# 19
  • Мнения: X
Не година, беше пипнала една хрема и сама си я плюеше, аз използвах момента и я махнах. Не си я е търсила после, много лесно преодоляхме залъгалката.

# 20
  • Мнения: 3 042
Щерката на 2г 4-5м се отказа от залъгалката с доста рев. Една вечер си загуби залъгалката някъде в къщи и не можахме да я намерим /намерихме я след време зад раклата/. Порева няколко дни  и  свикна.

Малкият се отказа от залъгалката сам на 1г 5-6м. А до онзи момент я ползваше целодневно. Първо престанах да му я давам през деня, а и той не я търсеше. След това го приспивах няколко дни на обяд без залъгалка - нямаше проблем. След няколко дни не му я давах и за нощното спане. Нямаше сръдни и ревове. Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 7 040
Синът ми все още заспива с биберон. И аз чакам сам да се откаже, явно  все още има нужда от него.

# 22
  • Мнения: 295
И моят син заспива с биба. Сега е на 13 месеца и през деня изобщо не я търси. Вечер обаче е друго Naughty. Не заспива без биба. Много се притеснявам как ще я махаме. Не искам това да стане с рев и тръшкане, от друга страна как ще заспива без нея - незнам. И не си го представям сам да я откаже..... newsm78

# 23
  • Мнения: 1 117
Сина ми си търсеше бибата до 14 месечен. Един ден сам се отказа, без да го насилвам. Сам предложи да ги дадем на кученцето WinkВ продължение на две три вечери похленцваше на заспиване, но като го гушнех и му говорех , заспиваше и така с времето свикна Simple Smile

# 24
  • Мнения: 29
Дъщеря ми ползваше биба докато не стана на 2г и 3 месеца; тогава зет ми беше в казармата и един ден просто я "взе със себе си". Милата, беше нещтастна доста дълго време,  просто месеци след това като го видеше все го питаше кога ще й я донесе, но не е имало истерии и ревове.
Синът ми отказа да ползва залъгалки , за всеобщо щтастие не си смуче и пръста.

# 25
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Когато му дойде времето ще я откаже Peace
newsm10 smile3521 smile3501

# 26
  • Мнения: 5 682
FlutterЯвно при всички е по различен начин и време. Ние лично махнахме залъгалката на 1г. и 2м., и то без да сме предвиждали момента. Всяка вечер заспивахме с биберон в уста и като се събудеше през нощта си я търсеше. Но една вечер установих че бибата е спукана. Съответно на него не му беше приятно да я смуче и я хвърляше. Аз нямах в момента друга и се чудех какво да го правя. Тогава за първи път го приспах люшкайки го в ръце. И, о чудо, през нощта даже и не се събуди за да си я търси. На другия ден той инат не ще да спи през деня, щото няма биба, но и аз инат не отидох да му купя. Викам си "Щом можа един път да заспиш без биба и то без да се будиш да я търсиш, значи можело". И така през деня не спа, а вечерта за втори път се приспахме на ръце. От на другия ден вече нямахме никакви проблеми. Заспиваше си сам без биберон. Но тогава като се разсърди че няма биба, се отказа и от биберона за пиене. Почнахме с лъжичка и чашка. Така че от 1г. 2 м. сме изцяло без никави биберони. Party

# 27
  • Мнения: 296
на 5 месеца още я махнах- после имаше лек проблем с палеца, но след месец и с него се справихме и сега от време на време си гризе гумените играчки защото я сърбят зъбетата, но за биберон не помисля...
Горе долу по същото време смених шишето с чаша с гумен накрайник- макар че тя вода не пие , ама да си има детето негови съдинки преварявам вода всеки ден, може пък да и се допие Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 3 787
На година и 4 месеца.Махнахме я ние с баща му.Не е плакал за нея.Малко му беше трудно заспиването първата седмица,но всичко мина много леко.Две седмици след това махнахме и шишетата с бибероните.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И ние я използваме само за приспиване,но като знам какви поражения правят на зъбите при късното отвикване, още от сега си правя стратегия за отказване.

Общи условия

Активация на акаунт