НПМГ - тема 6

  • 47 150
  • 770
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 137
С метро е около 1 час, тествано многократно.

# 211
  • Мнения: 6 933
Да сменим малко посоката....

Да питам с какво се пътува до НПМГ от Младост като градски транспорт?

Най-бързият и удобен вариант е само с метро до Д.Баучер и после пеша през квартала.
Варианти има много:
1. Само 88, но зависи къде сте точно в Младост. Разписанието не го гледайте, защото е почти невъзможно да се спазва. А и автобусът е много бавен.
Трафикът е ужасен. Особено при Онкологията. След това на Семинарията също много се чака за ляв завой.
2. Метро до ГМ Димитров и прекачване на 88. Така се спестява задръстването преди Онкологията.
3. Метро до стадион В.Левски и прекачване на трамвай 10. Там обаче светофара държи много червено към спирката и почти винаги трамвая се изпуска.
4. Метро до стадион В. Левски и прекачване на 94. По Евлоги Георгиев има също доста задръстване
5. Метро до Европейски съюз и прекачване на 94 или 102. Спестява се задръстването на Евлоги Георгиев.

По всички възможни начини времепътуването е не по-малко от 50 мин, така че нека си предвиди поне 1 час за да пристига навреме.
Също така не правете график отсега в колко да хваща градския транспорт, защото в момента е лятно разписание. Обикновено от 1.09 или 15.09 сменят разписанието със зимно и часовете на съответната спирка може да са различни.

# 212
  • Мнения: 3 634
Толкова рано сутрин по маршрута няма задръствания. Повече би ме притеснявало като минат втора смяна. Но и за тогава го дават, че ако в 12:30 е на ХМС ще пристигне в 13:00 на НПМГ.

Сега прочетох, че разписанието не се спазва. Лошо! За авт. 102 мога да гарантирам, че се движи по график, но той Ви е за 2 спирки.

# 213
  • Мнения: 3 469
Да сменим малко посоката....

Да питам с какво се пътува до НПМГ от Младост като градски транспорт?
А вариантът 305/413 до Румънското и после 120?

# 214
  • София
  • Мнения: 3 538
На мен ми е най-приятно с метрото до стадиона и после с трамвая през горичката до ФМИ. Не е най-бързо, но също е вариант.
Сутрин децата са от 7:30 и още няма задръствания за 88.
Така че и трите варианта (само с метро и горните два) са почти еднакво бързи.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 028
Радвам се, че се увеличава групичката от Младост! 😎
Според мен няма по-удобен транспорт от директния такъв. За да не се съобразява с две разписания и да чака детето на две спирки, когато бърза за първи час. Ние живеем близо до метрото(2 минути пеш) и близо до 88(3 минути пеш). Изпробвахме и двата варианта за директен транспорт и установихме, че най-бързо се придвижва с 88.Сутрин го хваща в 7 без 10, спазва се разписанието поне на този курс, и пристига в училище в 7.20. Пресича горичката до НПМГ и след 4-5 минути е седнала в класната стая. С метрото се налага да ходи повече пеша от спирката на Баучер до училище, а в студа не й е приятно. С автобуса винаги има по някой съученик, на връщане играят карти. 😁 Прибирането често се случваше да е разнообразно, понеже обикалят насам-натам след училище, когато са първа смяна.

# 216
  • София
  • Мнения: 8 322
Аз съм на мнение, че адския транспорт е редовен (в т.ч. и 88, сутрин няма къде даде задръсти ... на обяд е друга бира. За обедно време може би само метро е най-добрата комбинация), а и със СофБус24 става още по-лесно ... ех а какви времена бяха, градският транспорт можеше постоянно да те изненада Joy

# 217
  • София
  • Мнения: 12 474
Аз съм на мнение, че адския транспорт е редовен ...
Със сигурност няма нищо по-редовно от него. Никого не подминава. Joy

# 218
  • София
  • Мнения: 8 322
Леле, цели две грешки в една дума Blush срам ...

# 219
  • София
  • Мнения: 922
Сутрин му отнема около 50 минути - пътува или с метро или с 76 и после 88. По обяд не са толкова редовни и трябва да се предвиди малко повече време.

# 220
  • София
  • Мнения: 17 597
Скрит текст:
Ама, Кати, заблуждаваш наистина Simple Smile как да не успее по химия Давид, има си тежка предистория това Hug
Вярно си зависи от детето. Моето е доста паметливо, с добра логика, но не е от тия, които ще дадат повече от себе си за учене, като могат да минат с по-малко. Тази година беше изключение и то с моя намеса.  Та при него частният учител беше необходимост, защото шест в училище не е равно на отлично представяне на олимпиади и изпити.

Признавам!
Обаче същата история я има и във физиката, а там се представи меко казано незадоволително... на него самия не му беше интересен материалът от тази година, сам се запали, като установи (отново сам), че физиката е не само електростатика и електродинамика... уви, късно.
Та.. Най-голяма роля има интересът. В смисъл да му е интересно на детето, не да има интерес от добро представяне...
И длъжна съм да спомена и учителката им по химия в училище, тя водеше клуб (в училище, без заплащане) за олимпиади - две деца изведе на националната олимпиада в първите 15, така че не мога да вземам всички лаври. Другото дете не е, доколкото ми е известно, от такова семейство.

Валя, обсъждаме дали и какви курсове или уроци са необходими или задължителни понеже беше зададен такъв въпрос от майка, чието дете тепърва ще кандидатства. Все пак парите не валят от небето, а и не са само олимпиадите, детето трябва да се готви и по мат и бел...

И Давид от Младост ще ходи... Наистина не ми е ясно кой маршрут е най-удачен в момента. Аз навремето пътувах по час (до ХФ, не до НПМГ, до гимназията има поне още 5 мин. ходене май...)


Гарганела, веднъж (преди МНОГО години) съм пътувала със 120 към Румънското в трафик... не помня колко отне пътя, ама имах чувството, че цял ден се таралянкам - а хем за никъде не закъснявах, прибирах се просто.

Desem, какъв е този СофБус24?
ПП
Само една грешка, при това граматична има в думата. Иначе много правилно си е написана, точно така си се казва - "адски транспорт".

# 221
  • София
  • Мнения: 1 524
И Кари от Младост тръгва. Обещала съм при студ и дъжд, ако мога да я карам. Да вземат тез деца да си направят група и спокойно мога още три да събера по пътя. До сега учеше в Младост 4 и съм я карала почти всяка сутрин, сама се прибираше и сама ходеше на уроци.
Не съм се разхождала около училището, как стои въпросът с храната?

# 222
  • Мнения: 3 634
Децата, които ще са сега в 8-ми клас са си направили група във ФБ-месинджър. Няма линк, някой трябва да покани Вашето. Опитват се да се опознаят и мисля, че повечето засега са от курсовете при Дойнов.

# 223
  • Мнения: 3 469
Петокласниците също ли ще започват часове от 7.30 ч. сутрин?

# 224
  • София
  • Мнения: 17 597
И Кари от Младост тръгва. Обещала съм при студ и дъжд, ако мога да я карам. Да вземат тез деца да си направят група и спокойно мога още три да събера по пътя. До сега учеше в Младост 4 и съм я карала почти всяка сутрин, сама се прибираше и сама ходеше на уроци.
Не съм се разхождала около училището, как стои въпросът с храната?


Има разни неща... Давид някакви много вкусни... пици май бяха - беше надушил по време на Чакалов, гладни няма да умрат... е, и точно храната, на която бихме се зарадвали родителите не е, ама пък такава едва ли изобщо може да се намери. Във всеки случай студентският стол не работи още от средата на моето следване. Sad Там, виж (преди близо половин век) готвеха мноооого вкусно. И истинско.

Октоподче, то моето много не ползва ФБ, ама все пак как става номерът с включването? То и аз не съм твърде наясно... ни как стават покани, ни нищо.

Общи условия

Активация на акаунт