Колко от вас са в Португалия?

  • 2 719
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 315
А аз съм позабравила, защото отдавна не съм я засичала по темите  Blush

Работи, работи, пък и продължава да тренира  ooooh!
Как ли и горят ушите сега  Mr. Green
Mam@, кво стана с пералня ли щеше да отваря или нещо подобно? Докъде я докара?

# 16
  • Мнения: 1 101

[/quote]
Mam@, кво стана с пералня ли щеше да отваря или нещо подобно? Докъде я докара?
[/quote]
Вечерница -ами да вече отворих но не е пералня а гладачница.За сега работим само с фабрики че още работим по рекламата  за гладене на частни лица.

# 17
  • Мнения: 1 101
Скоро и мама medi ще се присъедини към нас португалските мами.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
А какво мислите за страната?Как се чувствате?

# 19
  • Мнения: 1 101
Ако трябва да си кажа чесно-в този момент наложи ли ми се да емигрирам не бих избрала Португалия.Но така се стекоха обстоятелствата.Тук ме отвя вятъра Tired
Иначе климата ми допада.С изключение естествено на постоянния дъжд понякога.Харесва ми вечната зеленина.
Иначе за португалците мога цяла книга да изпиша.От идването ми преди 6 години мнението ми беше едно,сега мисля по друг начин за тях.Но....ще си оставя мнението за мен си.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ти си малко като мен, с разлика, че аз съм тук от година и половина и лятото си тръгвам.Но иначе и аз имах едно мнение от начало, а сега друго ooooh! Tired

# 21
  • Мнения: X
Иначе за португалците мога цяла книга да изпиша.От идването ми преди 6 години мнението ми беше едно,сега мисля по друг начин за тях.Но....ще си оставя мнението за мен си.

Напиши я тук,  плс. Praynig.
На мен наблюденията са ми задочни. В Университета имахме двама лектори от Португалия за цялото следване и това беше.  Cry Сега като ме пита някой нещо за Pt- мога да им кажа неща само от лекциите, а е срамота, защото все пак съм завършила Португалистика.  doh

Иначе ако мога да обобщя от тези двама образи, които ни преподаваха и ако могат да се нарекат представителна извадка, де:  newsm03

Сториха ми се по-дистанцирани, затворени от българите и мнооого оплакващи се и меланхолични. Ама това човек и от литературата им, като прочете 1-2 произведения, може да достигне до този извод.  Joy

Иначе една колежка специализира в Порто и много страдаше, че португалците не умеели да се веселят и като отидела на дискотека- все я гледали  Shocked, защото била единствената, която денсела.  Joy

# 22
  • Мнения: 1 101
По принцип както за всичко има изключения,но за мен португалците са двуличници.Не умеят или не искат да казват истината в очите.Може много да те мрази но като се срещнете ти прави мили очички.Е това не мога да го приема.Говорят зад гърба ,но никога нямат кураж да го кажат очи в очи.
Аз в началото бях очарована-правят се на много услужливи-готови да помогнат за всичко,но.....стане ли време за това се измъкват.
В началото имах приятелка бразилка и тя ми каза -стой далеч от тях,но аз заслепена от добродушието им и отдадеността им не я послушах и сега съжалявам.
А за веселбата-истина е.
За португалците най важното е да се наядат.Като се ходи на ресторант-избира се там където (сервират добре) както те казват.Или преведено където порциите са големи!Отиват хапват и си тръгват.Няма като нас ракиика салатка....
А за дискотеките-е вярно.Те там отиват да изпият по (copo)чaша.
Абе не стават за веселба.........

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Да добавя и аз.Португалка като види познат го целува по 2-те бузи, прегхръща го и си говорят адски лигаво, може да се мразят, но се държат така, сякаш са първи приятелки/приятели.Ей това не го разбирам, като не харесваш някого-покажи му, а не се правете на първи дружки и зад гърба му да почнеш да го обиждаш и да злословиш.
Техните "забавления"-излизат някъде, наяждат се и се пребират.Нямат кръчми или хубави заведения, където да хапнеш и пийнеш.Имат нещо, което наричат храна на килограм.Пълниш си чинията, теглят ти я, плщаш си и така.Не пият като нас, да замезят и да се забавляват.Просто се наяждат.
За дискотеките им ooooh!, предпочитам да замълча.
Тези хора незнаят как да се забавляват и как да живеят.За тях общо взето всичко е работа, в къщи, излизане на вън, наяждане и пак в къщи.
Говоря от опит година и половина тук!

# 24
  • Мнения: 224
извинявам се че се вмъквам ва темата, но на мен wинаги ми е било интересно как е  в Португалия..Може би защото обиколих 3 континента и така и не стигнах до там.Но винаги съм си мислела 4е са веселяци хора, тъи като преди години имах колеги португалци и падаще страхотна веселба с тях, даже се сещам че техните им бяха пратили грапа- нещо като нашата ракиика и падн голяма веселба  Drunk  Hands Clap nuts  Stuck Out Tongue Winking Eye.Ама както някои писа по-горе навсякаде има изключения.Но общо взето, не  чувам добри отзиви за тази страна... Thinking

# 25
  • Мнения: X
Малейй, добре, че не се запътих натам.  Joy По-добре да си ги гледам от далече.  Mr. Green

А, и още едно нещо ме чудеше бая.  newsm78
Лекторът ни от Порто...като го питахме как му се струват българките в началото, ни каза- "Прави ми впечатление, че са набити и пълни" и направи една такава физиономия  Tired#Cussing out После естествено си промени мнението, но бая ни ядоса.  Crossing Arms #Cussing out
Аз доколкото си спомням когато гледах RTP-Internacional (докато умниците от Евроком не ми я спряха  #Cussing out) хубава португалка по телевизията, не съм виждала.  Naughty Тогава този синковец откъде-накъде ще ми пуска такива мнения?!  newsm78  Crazy
Пък и особено на север са ми казвали, че жените им приличали на мъже: ниски, от андрогенен тип и космати.  Shocked
Вярно ли е?  Thinking

# 26
  • Мнения: 1 101
Цитат
Пък и особено на север са ми казвали, че жените им приличали на мъже: ниски, от андрогенен тип и космати. 
Е чак толкова NaughtyНЕ.Но по принцип са дебели ,трътлести.
За тях слаб човек -е болен.
Аз по принцип сам слаба(за тях) 182см-тежа 68кг.И това лято бях поолабила малко.Еиии веднага почнаха-ама какво ти е,да не си болна??и им казвам че съм си добре и че сам в мерките.А при тях докторите казвали че идеалното тегло било на 180см-80кг!!!ПРЕДСТАВЯТЕ ли си.
Та така е има и хубави португалки но са рядкост.

# 27
  • Мнения: X
Аз тогава ще съм много здрава по стандартите им.  Joy
Решено: утре заминавам тогава.  Crazy

# 28
  • Мнения: 3 098
Така като 4ета стигам до извода,4е между португалци и испанци има много обЩи неЩа.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ами те май всички или 99% от португалките са трътлести и пълнички newsm78 Laughing.И не им пука.Ходят с едни изрязани дрехи...а паласките им подскачат с коремчетата и не им дреме хич.И мен ми се е случвало да ме питат дали съм болна и дали мъжът ми ми давал да яде (и то съвсем сериозно), да не съм имала проблеми, тежа 48 кг. и съм си толкова от както се помня Laughing.
А иначе и един голям плюс-когато си пешеходец и решиш да пресичаш улица-колите спират и ти дават път да минеш.Все едно си цар на улицата Mr. Green.Това ми хареса много! Peace

Общи условия

Активация на акаунт