Колко от вас са в Португалия?

  • 2 746
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 878
Ох,умрях да се смея с тая тема Laughing.И всичко написано е вярно и за жените и за дискотеките и за пресичането.Абе има си по принцип и предимства и недостатъци.Добре че моя мъж не може да прочете написаното,че той много се дразни като кажа нещо лошо за португалците.А аз във него харесах френската жилка.И още нещо интересно портокалите растат по дърветата.
 Joy

# 31
  • Мнения: 3 098
И още нещо интересно портокалите растат по дърветата.
 Joy
4е къде другаде да растат? newsm78

# 32
  • Мнения: X
И още нещо интересно портокалите растат по дърветата.
 Joy
4е къде другаде да растат? newsm78

Аве, много хора са заблудени относно това, то и аз може би щях да си мисля така, ако не ги бях видяла с очите си. Все пак за българските ареали са екзотичен плод.
Вие там по Валенсия трябва да имате в изобилие. При нас в Кастиля ла Манча имаше само маслини, чак да ти приседне.  Sick
Иначе като ходих в Португалия /за един ден, но все пак бях там/ си спомням, че в градовете мандарините и портокалите бяха някакъв див сорт и не ставаха за ядене. За разлика от това на връщане за Испания спряхме колата до едно дърво край пътя и си набрахме малко.  Party

Иначе тия дни какво ме беше накарало да се сетя, но си спомних как като дете самото име Португалия будеше голям интерес у мен. Първия португалец, който видях беше един посланик по телевизията и бях много очудена, че човека си има обикновена глава /мислех си, че португалците са хора с тяло на обикновени хора и глави- портокали  Joy/. Детски му работи, ама много се смях като се сетих.  hahaha Сякаш и тогава съм предчувствала, че ще имам някакъв контакт /макар и задочен/ със страната им, та са били надарени с екстри  в съзнанието ми.  Joy

П.С. Поздравления за отворилия темата. И мен много ме радва. Без съмнение научих много неща, които от учебниците няма как да знам.  Naughty Blush

Междудругото днес ще усетя на гърба си дали португалците са наистина двулични. Бях на интервю за работа с португалски /напуснах старата по свое желание, по ред причини/ и по едно време ме пуснаха на конферентна връзка с един португалец, за да ме видел как съм с portugues-a. По едно време взе да ме хвали и да ми се подмазва, даже и на мен ми стана странно, защото нямам толкова голямо самочувствие, че  знам езика.  newsm78 Но ще видим какво ще каже на работодателите. Ако е обратното, на това, което ми каза- да му мисли. Утре ще се обадя и разбера.  Confused

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 00:37 от Анонимен

# 33
  • Мнения: 3 098
Yogurina,пожелавам ти в тоя слу4ай да не е лицемерен португалеца. Peace
И верно,незнаех,4е хората мислят така за портокалите. Wink
Тука в нашия регион основно с това се занимават.Много са красиви портокаловите дръв4ета,ниски ги поддържат,за да се обират лесно от работниците и са ве4но бременни. Grinning
А тук се среЩам и за една друга заблуда относно тях.На вси4ки реклами на портокалов сок казват,насладете се на сока от слън4евия портокал(неЩо от този род) Rolling EyesА пък портокала зрее през зимата,какво ти слънцегреене,бе хора.
Между другото,напролет като цъфнат портокаловите дръв4ета се носи невероятен аромат. HugНа липа и оЩе много други прекрасни работи.Преди като живеехме на село,съм спирала с колата между нивите и съм дишала с пълни гърди тоя сладък мирис.Ако не ме е било срам с удоволствие Щях да си поспивам следобед там,сред уханията на дърветата. Laughing

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448

П.С. Поздравления за отворилия темата. И мен много ме радва. Без съмнение научих много неща, които от учебниците няма как да знам.  Naughty Blush
Мерси за поздравленията Mr. Green Hug.Аз нямам нищо против да науча как е в другите страни.

# 35
  • Мнения: 878
И още нещо интересно портокалите растат по дърветата.
 Joy
4е къде другаде да растат? newsm78
В България определено не съм виждала портокалово дърво newsm78
На теб и на мен не ни прави впе4етление,но на хората дето живеят в Бг и виждат портокали само в магазините сигурно им прави Hug

# 36
  • Мнения: X
Юхууууу, вчерашния портОКАлец не се оказа лицемерен, даже ме е хвалил пред фирмата, така че започвам скоро работа. Ами, това е, няма да се хваля, че вече на толкова много хора казах, че ме е страх да не дръпна  Twisted Evil за опашката!

Целувки!    bouquet

# 37
  • Мнения: 1 101
Юхууууу, вчерашния портОКАлец не се оказа лицемерен, даже ме е хвалил пред фирмата, така че започвам скоро работа. Ами, това е, няма да се хваля, че вече на толкова много хора казах, че ме е страх да не дръпна  Twisted Evil за опашката!

Целувки!    bouquet
Поздравления за работата,но имай едно на ум.В началото са много любезни.И ако не е тайна за какво е фирмата?Аз познавам няколко португалци които са в БГ.

# 38
  • Мнения: X
Благодаря ти, Лозева!  Hug
Не, фирмата не е португалска, само работата ми ще бъде на português.  Ще е свързана с оказване на съдействие на клиентите и поддръжка на услугата. Постоянно ще има много бла-бла и точно това ме притеснява, имайки предвид, че по-голямата част от клиентите са бразилци.  Sad Някой ми беше казвал, че не се напъвали да разбират европейския вариант на португалския  /странно ми е, но ми го казаха не един и двама.  newsm78. В крайна сметка не е толкова различен.  Crossing Arms/ Пък ако трябва ще заговоря на: саудаджи и женти, кво толкоз.  Joy
Иначе и аз имам познати португалци тук с бизнес, но си го движат сами и не търсят персонал.  Thinking

Извинявайте, че ви разводних темата, но емоции, какво да правиш.  Embarassed

# 39
  • Мнения: 1 101
Цитат
Някой ми беше казвал, че не се напъвали да разбират европейския вариант на португалския  /странно ми е, но ми го казаха не един и двама.  . В крайна сметка не е толкова различен.
Правилно са ти казали.Познавам бразилци от доста години в Португалия и си говорят на техния си диалект.Абе досега не съм чула бразилец да говори (португалски) newsm78

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Юхууууу, вчерашния портОКАлец не се оказа лицемерен, даже ме е хвалил пред фирмата, така че започвам скоро работа. Ами, това е, няма да се хваля, че вече на толкова много хора казах, че ме е страх да не дръпна  Twisted Evil за опашката!

Целувки!    bouquet
Честито!Лека и безпроблемна работа!
  bouquet
И както ти писа lozeva, имай едно на ум (ВИНАГИ)!

# 41
  • Мнения: 878
4естито и от мен  bouquet
Аааа Лозева аз познавам една бразилка дето има голямо подобрение в това отношение.Бившата ми шефка,в на4алото яко шляпаше на диалект,оба4е сега доста и се е пооправил португалския Party

# 42
  • Мнения: 3 098
4естито Hug
Много успехи на новото място ти желая  bouquet
И аз като другите да дудна,ама нека винаги да ти свети лампи4ката.И не се престаравай много,4е после няма оттървия. Confused

# 43
  • Мнения: X
Мерси, момичета, да ви се връща!  Hug  bouquet
Истината е, че последно време ми се изсипва цялата благодат на света, чак ме е страх- многото хубаво, не е на хубаво.  Crazy
И на вас желая много щастие ви желая, а то май идва когато най-малко го чакаш и желаеш.  Party
Иначе за престараването- няма да мога. Имам и странични дейности, повече хоби вече, но и от тях се бичат пари.  Blush Абе, май ще вържа една депутатска заплата. Само дето няма да мога да ям депутатски кюфтета.  Joy

# 44
  • Мнения: 1 101
Айде малко по темата- до живеещите тук.Доста изговорихме  колко държат на яденето.сега да видим какво харесвате от храната им.
Аз обожавам   cosido a portuguesa.Разните видове fejoada.
Picanha-с гарнитура черен фасул с chorico
Хаиде сега ваш ред е.......................... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт