Урегулиране на поземлен имот

  • 3 390
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 600
Здравейте,

Имате ли представа й колко време и средства  отнема един поземлен имот да се урегулира?
Имотът се намира в Банкя, като има къщи в непосредствена близост. Води се НТП за друг вид застрояване.
Наистина ли и могло да отнеме няколко години?

Не съм никак наясно с тези процедури, за това се обръщам към вас!

# 1
  • Мнения: 37
Щом е "за друг вид застрояване" значи е урегулиран. Дайте по-конкретна информация. Най-добре идентификатор.

# 2
  • Мнения: 1 600
Щом е "за друг вид застрояване" значи е урегулиран. Дайте по-конкретна информация. Най-добре идентификатор.

Нямам идентификатор.. Не съм сигурна, че знам и как изглежда... Съжалявам
Пише, че :
Регулация: НЕ
Електричество: НЕ
Вода: НЕ

вид собственост: Частна
Вид територия: Урбанизирана
НТП За друг вид застрояване

# 3
  • Мнения: 675
Използвам темата (ако не е уместно, ще отворя друга тема), за да попитам за имот (стара къща, строена е 1975г.), който също е в Банкя. Ето данните от скицата:

- поземлен имот с идентификатор 02659.2194.3177
- трайно предназначение на територията - урбанизарана
- начин на трайно ползване - ниско застрояване, до 10м

Доколкото разбирам, това не е урегулиран имот и ако искам да строя или да достроявам, трябва да се вкара в регулация?

п.п.: Имам и скица на сградата, мога да дам данни и за нея ако трябва.

# 4
  • Мнения: 37
Използвам темата (ако не е уместно, ще отворя друга тема), за да попитам за имот (стара къща, строена е 1975г.), който също е в Банкя. Ето данните от скицата:

- поземлен имот с идентификатор 02659.2194.3177
- трайно предназначение на територията - урбанизарана
- начин на трайно ползване - ниско застрояване, до 10м

Доколкото разбирам, това не е урегулиран имот и ако искам да строя или да достроявам, трябва да се вкара в регулация?

п.п.: Имам и скица на сградата, мога да дам данни и за нея ако трябва.

Имотът е урегулиран, но регулацията не е приложена. За да можеш да строиш трбява регулацията да е приложена. Конкретния имот няма необходимото лице за самостоателно УПИ (14м за град), а е 11м  и е в общо УПИ с още имоти.

# 5
  • Мнения: 675
Цитат

Имотът е урегулиран, но регулацията не е приложена. За да можеш да строиш трбява регулацията да е приложена. Конкретния имот няма необходимото лице за самостоателно УПИ (14м за град), а е 11м  и е в общо УПИ с още имоти.

Благодаря! А какво е необходимо да направя, за да се приложи регулацията?

# 6
  • Мнения: 37
Трябват ви още около 3 метра лице. Купувате съседния имот и го обединявате. За друг вариант не се сещам. Едва ли собственикът на съседния да иска да ви продаде само 3 метра и да си намали неговия още повече.

# 7
  • Мнения: 675
Трябват ви още около 3 метра лице. Купувате съседния имот и го обединявате. За друг вариант не се сещам. Едва ли собственикът на съседния да иска да ви продаде само 3 метра и да си намали неговия още повече.

Благодаря! А това за какъвто и да е строеж ли важи, в която и да е част на имота? Ако искам да направя навес за колата, например, или малка градинска барака, пак ли трябва да се прилага регулация?

# 8
  • София
  • Мнения: 350
Предложение за ПУП-ПРЗ заедно с още два от съседните имоти, като се поиска свързано застрояване - тогава не е необходимо имотът да има 14 м лице.

# 9
  • Мнения: 675
Много ви благодаря за отговорите! Още един последен въпрос имам - ако искам да направя тавански етаж, трябва ли ми прилагане на регулацията и съгласие от съседите? В момента има много ниско подпокривно пространство и много тънка плоча. Идеята ми е като се прави нова плоча и съответно покрив, да се обособи нещо като таванска стаичка. Съседите ми са триетажен палат отляво и малка, привидно изоставена къща отдясно (ако има значение).

Последна редакция: пн, 19 юли 2021, 14:30 от Little Queen

# 10
  • Мнения: 37
Консултирайте се като покажете документи. Така няма да стане. Често срещано е да повдигат покрива, за да става за живеене без проекти. Нямам идея как е в Банкя и дали някой ще направи проблем.

Общи условия

Активация на акаунт