Юнчета 2021 - тема 1

  • 21 587
  • 736
  •   1
Отговори

Анкета

Ще водите ли бебчетата на почивка това лято?

Опции:

# 615
  • Мнения: 824
Не,белтък май не се дава до 1 г. Само жълтъка. Той е малък, но доколкото помня има 3 пъти повече полезни вещества. А и това че е малък е плюс  и поне аз успявам да го пробутам преди моя да откаже яденето Simple Smile

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 19:56 от be-lla

# 616
  • Мнения: 1 739
Аз давам жълтък от пъдпъдък (белтък след годинка), на моята госпожица ѝ харесва. Като направя нещо с него и го хапва с кеф. Месо обаче не ще. Правих го на кюфтенца, чисто, смесено не го иска. Предпочита зеленчука чист. Мисля скоро да ѝ сложа и мазнина в кюфтенцата, яма се чудя зехтин или кокосово.

# 617
  • Мнения: 27
А някой от вас добавя ли по капка зехтин в зеленчуковите пюрета? Дали може според вас?
А краве масло и жълтък от пъдпъдъче яйце някой да е давал?
Аз давам и зехтин и масло(редувам)

# 618
  • Мнения: 298
Момичета какво сте въвели до момента като храни?Аз съм доста предпазлива,но сякаш няма защо.Тя мисля че изоставам със захранването.Преди седмица започнах глутена с овесена каша,давам за СЗ защото малкият има 4хранения през деня и едно нощно,понякога две и ми се иска след като стане от сън да яде мляко,а да не е направо закуската защото просто става много късно 8-8:30ч,а се опитвам да го слагам да спи по едно и също време вечер.Вмомента се борим и с рефлукса и като цяло не яде много ,та се чудя дали да не бъда по-смела със захранването за да може детето да получава разнообразна храна и различни витамини.Какво ще ме посъветвате?

# 619
  • Мнения: 5 511
Аз не мисля, че сте изостанала. Скоро смятам да въведа глутена аз, дават го към осмия месец по схемите, иначе гледам, че някои майки от петия месец още дават попара... До момента съм въвела всички позволени плодове и зеленчуци, жълтък, 3 меса (пуешко, пилешко, заешко), безглутенови каши няколко вида, които никак не обича. Няма за къде да бързаме според мен, всичко по реда си, постепенно. Hug

# 620
  • Мнения: 488
И аз не бързам много, много със захранването. Започнах на 5++, сега е на 7++ и има въведени позволените за възрастта зеленчукови и плодови пюрета, няколко безглутенови каши и пуешко и пилешко месо. Предстои да въведа тези дни заешко и след това жълтък. Глутенът ще бъде като стане на 8 месеца с овесена каша и след това вече мисля да го давам по-смело като стане на 9-10 месеца Blush

# 621
  • Мнения: 325
И аз не бързам, въвела съм всички позволени плодове, не всички зеленчуци, че някои изобщо не ги харесва.
Последно пробвах да добавям по малко зехтин в пюретата и по малко повече водичка че нещо взе да се запича. После масълце. С маслото и станаха много по вкусни зеленчуците и ги яде повече. Жълтък също дадох, кокоши и пъдпъдъчи. Любимото и е сладък картоф, обикновен картоф с масълце и жълтък. Не съм давала месо още, но хемоглобина и е добре и няма да бързам.

Само не мога да я накарам вода да пие. Като по малка пиеше ама сега... Като и дам шишето го върти, джвака, чеше си зъбите, всичко само не и да пие Joy

# 622
  • Мнения: 5 511
Същото и при нас. Никаква вода не пие, само си джвака и чеше венците. Затова съм оставила кашата не за следобедна закуска, а за вечеря, че иначе ще станат 2 хранения едно след друго без прием на течности и реално няма да е приемала вода цял ден... Лятото пиеше вода като по-мъничка, сега само мляко...

# 623
  • Мнения: 2 232
И аз не бързам, особено с алергията хич не смея. Бях се отпуснала и му давах и обяд и следобедна закуска. Но се обрина около нослето и устата.  И докато открия от какво точно е.. Установих, че не му понася морков, броколи и спанак за момента. Беше 3дни само на мляко и сега пак започнахме като хапва само на обяд засега. Скоро ще почна и следобяд пак да му давам каша с плод.
И аз мисля да почна с глутен от утре като навърши 8м, но ще го карам предпазливо. Ще слагам по 1 лъжичка в пюре или безглутенова каша.
Не знам само при нас ли е така ама той няма никакъв интерес сам да взима храна и да я слага в устата. Ако му подадеш си хапва. Той и като цяло нищо не си пъха в устата, много нетипично за бебе Grinning Прави страшни гримаси ако сложи някоя играчка в устата.

# 624
  • Мнения: 298
А за колко време изяждат вашите бебоци кашата или пюрета?Понякога се храним по един час,защото уж е гладен ,яде ,яде и после почва да се сърди.Изчаквам го малко и пак му предлагам .Един ден яде 100гр,другият 150гр.Същата работа е и с млякото.Понякога се чудя изобщо заместили ли сме хранене????7 кг беше на 7м,според педиатърката е супер за дете родено 2500гр

# 625
  • Мнения: 5 511
И ние се храним по един час много често на обяд, изяжда около 150 гр средно. Друг път, когато й е вкусно, омита пюрето за половин час. Млякото също понякога го давам със зор, но все пак го набутвам, на почивки.
На 7+++ е (коригирана възраст спрямо термина), тежи 8750 гр., а е родена само 1000 гр. в седми месец Blush

# 626
  • Мнения: 824
само една идея за водата - опитайте да дадете топла. Моя младеж нищо студено не иска да пие, нито със стайна температура. Всеки път отказва вода когато му дам директно, но когато я затопля или сложа вътре малко топла вода да вдигне градуса - доста си пие.
За яденето - правя му малки дози от 60 мл каша и добавям плод, зеленчук или месо, понякога по 2-3 компонента заедно с кашата. Доволна съм да си изяде каквото съм направила, за момента не мисля,че трябва да го насилвам с храната. Все пак още се води кърмаче, т.е млякото му е основна храна.

# 627
  • Мнения: 298
И ние се храним по един час много често на обяд, изяжда около 150 гр средно. Друг път, когато й е вкусно, омита пюрето за половин час. Млякото също понякога го давам със зор, но все пак го набутвам, на почивки.
На 7+++ е (коригирана възраст спрямо термина), тежи 8750 гр., а е родена само 1000 гр. в седми месец Blush
На какво Ам сте?Не знам дали е от захранването или просто вече не иска мляко,но и при нас млякото едвам го набутвам.Сутрин уж трябва да е гладен като стане от сън и да си изпие млякото,а едвам едвам го изяжда.

# 628
  • Мнения: 325
Пробвах с топла водичка, но не стана.
Но успях да и дам като изцедих сока от една мандаринка, прецедих го и добавих малко от него към 30-40 мл. вода. И така явно и се услажда и я изпи.
.

# 629
  • Мнения: 5 511
Ифка, на Фризолак 2 сме. Изписаха ни на Фризолак Пре още от родилното, после минахме на единица, сега сме на двойка.

Общи условия

Активация на акаунт