Юнчета 2021 - тема 1

  • 23 482
  • 736
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 831
Значи това махане с ръце и крака е нормално,да не се притеснявам.

# 571
  • Мнения: 488
Моята стихия другата седмица става на 7 месеца. Може да се обръща от гръб по корем самичка, но от 1-2 седмици го прави сама, иначе с помощ от моя страна. От корем по гръб успя няколко пъти да се преобърне сама, но нещо не се сеща да го прави, все й помагам Grinning Иначе много иска да седи, слагаме я вече, но я придържаме или подпираме с възглавници, че грам не е стабилна. Пълзенето все още не го и опитва да го прави. Та наистина - всяко бебче си е различно. Първите месеци много се притеснявах дали усвоява новите умения според пустите таблици, но вече осъзнах, че едно бебе не може и не бива да се слага в рамки и таблици Hug Иначе със захранването имаме добри и лошо дни, понякога яде с апетит пюре на обяд и каша следобяд, а други дни пищи от тях Grinning Но дори и да си е хапнала цялата паничка, после пак си търси цицка Grinning

# 572
  • Мнения: 6 791
Всичко рано или късно се случва. И ще проходят и ще проядат, затова не следя напрегнато какво може или не може. Сестра й на 6 месеца пълзеше, в деня, в който навърши 7 семеца се изправи. Сега дребната не пълзи, прави някакви опити, стои самичка седнала, въргаля се, това й е интересно. С всеки изминал ден яде все повече като количество. Признавам, че за разлика от първия път, когато бях доста наплашена, въвеждах по 3 дни, сега напротив. Всеки ден давам нещо ново като продукт, след това праея комбинации от въведените. Днес дадох късна закуска плод и за обяд пюре зеленчуково. Не меря количества, давам докато яде. Като почне да се маже и да избутва с език, приключвам. Смятам, че се движи доста добре, все пак е трета седмица на захранването. Мисля тези дни да купя някаква вкусна каша и да пробвам и за следобедна закуска да давам. Ако случайно се запече, няма да настоявам.
На консултация е на 19ти и ще видя как се движи, защото на 6 месеца пропуснахме тъй като баща й се разболя. На кантара вкъщи я меря 9300 кг.
Общо взето е спокойна, ако има други хора вкъщи или е шумно или имаме промяна в режима става по - превъзбудена. Сега заради зъбите, след 16 часа става кисела и мрънкаща, но това са нормални неща. Няма бебе, което да е нон-стоп усмихнато и на кеф. Онзи ден баба й и дядо й бяха вкъщи. По едно време започна да мрънка и реве. Ама сега защо така правела, какво ставало. Ами бебе е, ще мънка, ще реве, не му трябва логична причина. Освен това те много бързо се превъзбуждат около шум и повечко хора.
Гледам всеки ден да излизаме, вече доста забелязва навън нещата, оглежда, чуди се, мъчи се да посяга да хваща разни клони. Даже за пръв път я сложих да се люлее на бебешка люлка на площадка, голям смях падна.
Поздрави.

# 573
  • София
  • Мнения: 1 708
Има ли сред кърмещите момичета такива, които още кърмят на поискване? Мисля, че така затруднявам доста захранването. Бебето ми също и заспива, сучейки. През нощта пък става поне 5-6 пъти да снаква или просто си суче по навик за успокоение. Пробвах да не давам, но е ад. Не знам какво да правя..

# 574
  • Мнения: 488
Има ли сред кърмещите момичета такива, които още кърмят на поискване? Мисля, че така затруднявам доста захранването. Бебето ми също и заспива, сучейки. През нощта пък става поне 5-6 пъти да снаква или просто си суче по навик за успокоение. Пробвах да не давам, но е ад. Не знам какво да правя..

Абсолютно същото положение е и при нас, нямаме никакъв режим на хранене. Кърмя си все още на поискване и за приспиване също. През нощта имаше период, в който си спеше непробудно по 6-7 часа, но от около месец се буди много повече - имаше дни на всеки час, сега на 2-3 часа, суква си малко и пак заспива. И аз се чудя докога ще я караме така Grin

# 575
  • Мнения: 754
Има ли сред кърмещите момичета такива, които още кърмят на поискване? Мисля, че така затруднявам доста захранването. Бебето ми също и заспива, сучейки. През нощта пък става поне 5-6 пъти да снаква или просто си суче по навик за успокоение. Пробвах да не давам, но е ад. Не знам какво да правя..

Абсолютно същото положение е и при нас, нямаме никакъв режим на хранене. Кърмя си все още на поискване и за приспиване също. През нощта имаше период, в който си спеше непробудно по 6-7 часа, но от около месец се буди много повече - имаше дни на всеки час, сега на 2-3 часа, суква си малко и пак заспива. И аз се чудя докога ще я караме така Grin

+1 и от мен.
Направо не знам как ще я караме.Всяка сутрин,изтощена от поредното недоспиване решавам,че минава на АМ,после през деня когато малко съм се поуспокоила решавам,че продължаваме с кърменето и така всеки ден Head Band

# 576
  • Германия
  • Мнения: 513
За много години, живи и здрави!

Кърмим се още на поискване, не ми тежи изобщо, наслаждавам се и си почивам( кърмя легнала). Нямам заместено хранене, през нощта се буди по 4-5 пъти. Биберон и шише не взема. Но до 1 година така или иначе основната храна е млякото/кърмата. Важното е да опитва от храната, когато е готова ще прояде. Зимата мисля да изкараме така.

Иначе тя е доста активна, 5 зъба има, хапе яко. Върти се, сяда, мъче се да пълзи назад. Пищи, смее се, лапа всичко, хвърля играчки по земята...все бебешки работи 😄

# 577
  • Мнения: 1 739
На 7+ месеца и е на поискване. Понякога, от скука и през 10мин се сеща, ближе 30сек, пуска, зяпа... Така и заспива. Буди се нощем, но спим заедно и поне не ставам.
Върти се отдавна (от около 2 месеца).  Доста се върти и се търкаля. Мести се с ръце към дадена цел. Но 4-опорнияседеж е мираж още, съответно и пълзенето. Иска да седи, но още не е стабилна сама.
Има си време и всяко дете ще си направи нещата със своите темпове. Едни ще проходят по-рано, други ще проговорят по-рано. Нормално е.
Зъби още няма, мъчат я отдавна, но не 7збива никой.

# 578
  • Мнения: 541
Аз реших да потърся помощ от консултант по детски сън, за да махнем асоциацията гърда. Големи надежди възлагам, дано помогне, че вече не мога да съм 24/7 матрак и биберон. Имаме вече заместен обяд има желание от негова страна за СЗ, но ще почакам да мине малко от консултацията и тогава ще пробвам да заместим. Сутрешна закуска засега няма да има до въвеждането на глутен.

# 579
  • София
  • Мнения: 1 708
И аз направих еднократна консултация. Схващам какво трябва да се направи, съвсем логични стъпки, даже се пробвах да се случи, но съм много "мека Мара" 😑

# 580
  • Мнения: 488
И аз се обърнах към консултант по детски сън, но нямаше полза. Общо взето ме съветваше неща, които си бях чела и сама в интернет. Опитах да следвам съветите, разбира се, но моята бебка явно не се подлага на дресировка, защото положението вместо да се подобри, се влоши Grinning

# 581
  • Мнения: 298
В колко часа слагате бебчовците да спят за нощен сън?Моят син отказва по-рано от 22ч.,буди се към 1 ч и към 5ч,като през цялото това време сънят му е неспокоен,върти се,пъшка.След 5ч започва спокойният сън до към 9ч когато започва денят.Искам да изместя лягането по-рано защото искам и да става по-рано,но не знам как да стане.Прави доста големи интервали на бодуване над 3ч ,а виждам че за неговата възраст препоръчително е до 2:45м.Третата дрямка идва късно към 18-19ч,но си я търси,явно не е готов да я премахне.

# 582
  • Мнения: 6 791
Денят ви почва късно, в 9ч, измести час по-рано. Дрямка до 19ч обърква всичко. Няма как са спи до толкова късно и да легне за нощен сън навреме. Будиш го към 8ч, изместваш дрямките като най-късно да става в 16 часа.
При нас става около 8 часа. Около 10:30-11 има първа дрямка за час, час и половина. След това към 14:30-15 още една дрямка максимум до 16:30 иначе я будя. Слагам са спи в 20 часа.

# 583
  • Мнения: 298
Денят ви почва късно, в 9ч, измести час по-рано. Дрямка до 19ч обърква всичко. Няма как са спи до толкова късно и да легне за нощен сън навреме. Будиш го към 8ч, изместваш дрямките като най-късно да става в 16 часа.
При нас става около 8 часа. Около 10:30-11 има първа дрямка за час, час и половина. След това към 14:30-15 още една дрямка максимум до 16:30 иначе я будя. Слагам са спи в 20 часа.
Как издържа от 16:30 до 20ч моят мъник ще стане много кисел и ще иска да спи?Вие сте на две дрямки колкото разбирам,а той е още на три.На колко месеца е вашето бебче?

# 584
  • Мнения: 754
Леле,дрямка до 19:00ч.,моят си ляга в 19:00ч. за нощен сън,но пък се буди в 6ч.След това заспива към 10ч. и в най-добрият случай спи 1час.След това към 15:30ч. следва бърза дрямка,максимум 20мин. и така.На мен пък ми се иска да си ляга вечер малко по-късно и съответно да се буди по-късно,ама не ми се получава.Пробвай да изместиш последната дрямка или направо да го слагаш за нощен сън.

Общи условия

Активация на акаунт