Юнчета 2021 - тема 1

  • 23 345
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 5 559
А защо е нужно да започва по-рано денят?
Аз се водя изцяло по детето. Тя си изгражда режима. Заспива в 20 ч. за нощен сън и се буди към 8-9, като през нощта най-често има едно събуждане към 2 за хранене. През деня има 3 дремки, като най-продължителната е след обедното хранене с пюре, около 1:30-2 часа продължава.

# 586
  • Мнения: 6 769
Денят ви почва късно, в 9ч, измести час по-рано. Дрямка до 19ч обърква всичко. Няма как са спи до толкова късно и да легне за нощен сън навреме. Будиш го към 8ч, изместваш дрямките като най-късно да става в 16 часа.
При нас става около 8 часа. Около 10:30-11 има първа дрямка за час, час и половина. След това към 14:30-15 още една дрямка максимум до 16:30 иначе я будя. Слагам са спи в 20 часа.
Как издържа от 16:30 до 20ч моят мъник ще стане много кисел и ще иска да спи?Вие сте на две дрямки колкото разбирам,а той е още на три.На колко месеца е вашето бебче?
На 22.01 ще стане на 7 месеца. Издържа, няма проблем, дрямката преди това е дълга.
Предлагам по-рано да почва деня с цел да се издърпа последната дрямка и да не е до толкова късно. Аз лично така съм коригирала постепенно режима й. Ако успеете да издърпате последната дрямка да е до 17 часа, бихте могли да почнете дя приготвяте за сън към 19:30 и да легне в 20 часа.

# 587
  • Варна
  • Мнения: 367
Споделете съвети от консултациите за сън. Моето бебе също се буди по около 3 пъти, но мисля, че яде заради асоциацията, не че толкова е гладен.
Друг въпрос - при никненето на зъбки, дали може да иска да скъсява времето за заспиване - ако преди беше буден по около 2 часа и нещо, тези дни още преди 2-та часа почва да киселее - слагам го и заспива..

# 588
  • Мнения: 1 739
Аз от опита ми  с баткото, стигнах до заключението, че режима те си го създават от малки (по е това в колко да си лягат вечер). Той от бебе си ляга в 22 или след това и са единици случаите преди това да легне. Няма значение в колко е станал 8 дали е спал на обяд (не спи от 4 годишен на обяд). Просто е такъв. Сутрин преди 9 не го търси.
Малката сега си иска лягаме в 20,щ-20.30 и това е. Става към 8-8.30. От бебе си е така,опитахме по-късно лягаме, не иска.
Спи си 3 пъти, като 1 и 3 са къси по 40м7н макс. О едната си е повече, но задължително на вън.
Тия дни нещо разбърква режима, ама да видим.

# 589
  • България, Русе
  • Мнения: 128
В колко часа слагате бебчовците да спят за нощен сън?Моят син отказва по-рано от 22ч.,буди се към 1 ч и към 5ч,като през цялото това време сънят му е неспокоен,върти се,пъшка.След 5ч започва спокойният сън до към 9ч когато започва денят.Искам да изместя лягането по-рано защото искам и да става по-рано,но не знам как да стане.Прави доста големи интервали на бодуване над 3ч ,а виждам че за неговата възраст препоръчително е до 2:45м.Третата дрямка идва късно към 18-19ч,но си я търси,явно не е готов да я премахне.
И при нас е същото почти, най-рано си ляга в 21-21:30ч с разликата, че при нас денят започва в 5-6ч. Най-късно в 6ч е станал и вече му се играе, ако го мъча да спи вика и мрънка и мама и тати стават с него. През деня спи/дремва 3  понякога и 4 пъти и най-късното което позволявам е до 19ч. Всеки ден, може и за 20мин да е, но между 17-19ч си дремва. Ако се случи (рядко става обаче) да го храня в 19ч и да заспи задължително в 22ч ще се събуди... после отиди до 23ч да го мъча да го приспивам. За това не го позволявам. Откачам с този сън, ето снощи в 2ч буден (кърмене), в 4:30ч пак (кърмене) и 6ч станахме днес, кърмих го обаче в 7:30ч.
Всяко дете е много различно, няколко пъти съм казвала моя батко заспиваше в 21ч и ставаше в 6ч, от 40тия ден след раждането, бебе мечта Simple Smile
Днес сме на консултация при личната, а в понеделник ще сме и при педиатър (искаше да го види понеже не се въртял на 6м.) и ще коментирам с тях, че искам вечер преди съм или АМ да давам, или някаква каша за лека нощ и малко кърма, но аз не издържам. Все си мисля, че през нощта се буди, защото е гладен и си яде стабилно, не е цок, цок и да заспи.
И да чудото стана- от 2 дни сам почна да се върти по цялата дължина на спалнята, направо се търкаля като буренце Wink
Момичета, преди май сме коментирали, но има ли някоя от вас с много обилен цикъл след раждане, как се справяте? Ходих преди 2месеца и споменах на гинеколог, каза че било нормално след време щяло да се коригира само. Обаче първите 3 дни през час, два сменям превръзка...и едни съсиреци има... много кофти работа....а за тампони само мога и да си мечтая (преди ползвах доста). Малко деликатна тема, оф ама се притеснявам. Днес 3-ти ден, а ще излизаме и съм на тръни.

# 590
  • Мнения: 6 769
Стеленце, след първото раждане цикъла ми стана много обилен и дълъг. Индивидуално е, но при мен за 7 години не се промени това. Ползвам единствено и само нощни превръзки по много. Сега още не ми е идвало и не знам как ще е.

# 591
  • Мнения: 298
Момичета искам да попитам въвеждате ли жълтък вече ?Аз започнах преди седмица,педиатърката искаше да започна директно с половин жълтък,но не я послушах и започнах с колкото грахово зърно.Общ взето педиатърката не ми дава много съвети за захранването и се водя по това което прочета като информация в някоя книга,интернет или по интуиция.За сега бебчо не е правил реакция,но се чудя дали мога да въведа нов зеленчук докато въвеждам жълтъка?Имам въведени само основните зеленчуци, плодове и безглутенови каши за възрастта и си мисля че вече му писна да яде едно и също, защото започна да ми отказва пюрето на обяд.Гледах в една таблица ,че може да дам зелена чушка,вие давали ли сте?И като цяло до къде сте със захранването и какво сте давали?

# 592
  • Мнения: 828
Аз давам жълтък, започнах с 1/4 през ден два пъти, после 1/2 през ден два пъти, сега вместо да давам цял жълтък, минах на яйца от пъдпъдък. Те са малки, в същото време са много по-хранителни и с повече полезни вещества. Мисля че бяха с три пъти повече витамини от кокошите. Иначе и при мен в последно време нещо не вървят пюретата. Гледам да ги редувам и разнообразявам, но пак трябва да играя театър докато ги изяде. Педиатърката ми е дала следваща задача да въведа риба. Купих някакво пюре с дива сьомга,дано да му хареса

# 593
  • България, Русе
  • Мнения: 128
След зеленчуци и плодове, въведох месо (заек, пиле, пуешко) после каша ориз. След това без да гледам много въведох бананова и кайсия и ябълка кашички....млечни били 😄 После агнешко и телешко и почнах жълтък. 3 пъти 1/4 и 4 пъти 1/2 и следващия път половинка. И от седмица давам каша зърнин М с пшеница.
Редувам ден месо, ден зеленчук с жълтък. В домашните пюрета слагам звънце краве масло. Днес сложих в зеленчуковото много мъничко обезсолено сиренце.
Когато давам ново месо давам цялото количество от бурканчето, то в съдържанието пише 10-15% че е месото... другото са зеленчуци като някои не сме ги яли.
За чушката давах червена по сладка е, но прецедих пюрето заради люспата и я добавих към катроф+морков.
При мен следва рибата, сухарите, извара, сирене и попарата 🙂 и към 8мия месец кисело мляко (за него още не съм решила със сигурност).
И аз не слушам докторката, гледам и чета в интернет и се мъча да си припомня от баткото.

# 594
  • Мнения: 754
Момичета,аз нещо пак зациклих на захранването и въобще си нямам на идея,кога,какво и по колко на ден да давам.Ползвате ли някакви примерни таблици с меню за деня или вие си решавате.Въобще всичко споделено ще ми е от полза.Търсих в нета ама не намерих нищо подходящо.

И накрая в моя защита ще кажа,че с баткото ми беше също толкова трудно със захранването,още повече,че ме беше страх да предлагам доста храни,затова и той все още не яде нищо сладко.

# 595
  • Мнения: 6 769
Ако искаш менюта, отвори сайта на някоя частна детска кухня, имат публикувани менютата си, също съдържанието на пюрета. Можеш да черпиш идеи.
Аз лично нямам страх от храни, единствено ще внимавам с пълномасленото мляко, защото сестра й беше с алергия към него.
Всеки ден аз си решавам какво да дам. Вчера за закуска яде бананова каша, за обяд пюре от картоф и карфиол. Днес за закуска пак яде каша, за обяд картоф и морков с пилешко. Общо взето комбинирам въведените зеленчуци, плодовете редувам следобеда, но не като цяло хранене, а да опитва. Каши давам сутрин с цел свикване с новия начин на хранене, не целя съвсем заместване на закуска. Аз захранвам от месец, така че предстои да довърша въвеждането на жълтък, също да предложа пуешко и заешко. Когато въведа месата, ще ги редувам в зеленчуците. Към момента е яла картоф, морков, червена чушка, броколи, карфиол, ябълка, круша, банан, тиква, ориз, жълтък. Мисля дя почна да добавям зехтин към пюретата, след 1/2месец ще вкарам масло. Глутен няма да предлагам преди 8 навършени месеца, мисля да купя оризови спагети, за да добавям в храната, да е по-засищаша.
Общо взето давам зеленчуци и плодове, които за момента мога да намеря по-хубави. Тиквички например ще оставя за по-нататък, защото сега не са сезонни. Дори и да е по-еднообразна храната, за момента все още свикват, така че не е драма.
Така процедирам аз 🙂

Последна редакция: нд, 16 яну 2022, 14:49 от Radeva-87

# 596
  • Мнения: 754
И аз предлагам вече от месец,но съм предложила едва няколко зеленчука(тиква,тиквичка,пащърнак,морков и картоф)+круша.Мога да кажа,че има огромен  интерес към нашата и на баткото храна и 0 интерес към тази която му предлагам.Смятам и аз да поръчам тези дни разни каши.

# 597
  • Мнения: 828
Radeva-87 това с оризовите спагети ми се струва добра идея, Как се дават? Вариш ги и после ги добавяш към кашите и пюрето или ги пасираш заедно с останалите продукти? Аз глутен не мисля да въвеждам преди 1г. Без това навсякъде чета, че с тестени храни децата само привикват и дебелеят. Струва ми се, че има достатъчно разнообразие от храни, тестото ще ми е последно. Аз също не спазвам никакви менюта и предписания, гледам да въведа достатъчно храни, за да мога да смесвам и редувам. Така на детето няма да му стане еднообразно и досадно. В момента давам риба, мисля да вкарам телешко и пуешко, след това ще продължа на домашно пиле. По принцип се опитвам да вкарам всичко, което се яде вкъщи. Така детето ще е готово да се присъедини към нашето меню като му дойде времето. Аз броколи не съм готвила никога, съответно и на детето не съм давала

# 598
  • Мнения: 6 769
Броколи бяха и все още са една от любимите храни на каката, затова пробвах и малката. И тя много ги хареса.  Иначе и моята идея е да свикне с нашата храна, това, което по принцип ядем в семейството. Спагетите се сваряват да и после пасират. На каката не съм пасирала и режех на къси парченца като фиде, но това дребното засега му се гади от парченца.

# 599
  • Мнения: 488
Мами, някоя от вас води ли вече бебчето на задължителните изследвания през 6-тия месец? Как мина вземането на кръв? Много ме е страх от този момент как ще го приеме бебка и колко ли ще плаче Confused А взимането на урина как е? Знам, че при момиченцата е сложно...

И още едно питане - как приспивате бебчовците? Моята глезла заспива само и единствено на гърда и това вече започва да ми тежи... и да отнема доста време... имам чувството, че всички други бебета заспиват по-лесно и бързо от нея Confused

Общи условия

Активация на акаунт