Мухъл под спалнята

  • 1 211
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Здравейте, трябва ми помощ с идеи как да се отърва от мухъла под спалнята. Ситуацията е следната : живея на 6 от общо 8 етажа. Преди 2 седмици забелязах една раница, която съхранявам под леглото, че е мухлясъла,с другите неща нямаше проблем, до преди 2 дни, когато забелязах същото с олекотена завивка. Стаята се проверява на ден по няколко пъти. Забелязах също, че от едната страна механизмът на подматрачната рамка(метален) е мухлясъл, също винтът е ръждясал. Какво да правя, притеснявам се да не мухляса и матрака.

# 1
  • Мнения: X
Махай всичко, което е под леглото, подсуши хубаво и включвай влагоабсорбатор в стаята, когато си в къщи, но си в другата стая, защото нашият поне много бръмчи. И не слагай повече вещи под леглото, забърсвай често. Като е празно пространството, да се надяваме че няма да се образува повече мухъл.
Аз точно вчера махнах всичко от под леглото на сина ми, защото дрехите, които бяха там, бяха почнали да лъхат на влага. Това при все, че слагам от онези влагоабсорбатори с топченцата, които като станат на вода се изхвърлят. Еми... празно ще е там, и ще вдигам матрака от време на време като не си е в стаята малкия, да се проветрява. За съжаление само този е вариантът, макар че живеем в малко жилище и всяко местенце ми е важно.

# 2
  • Мнения: 39 050
Има едни тапички/крачета, които се монтират под спалнята. Така се пропуска въздух и мухлясването може да се избегне.

# 3
  • Мнения: 107
Благодаря за съветите, на мен също ми е важно пространството, но явно ще е без него. 😥

# 4
  • Мнения: 46
Като бях под наем, леглото беше от тип сандък с повдигащ механизъм и беше взело да мухлясва. Няма как да се държи нищо за съжаление. Изтъркайте мухъла с белина (или Саво)  и проветрете добре. После вдигайте отвреме навреме механизма да се проветрява.

За моя апартамент взех такова легло с чекмеджета с отвори:

# 5
  • Мнения: 1 411
Аз съм писала и в други теми.. При нас проблема беше зимата. Лятото ни е постоянно отворено. Мухъл в цялата спалня, по стената под прозореца вода течеше. Под спалнята, пода мухлясал, матрака мухлясал, мястото за багаж и самия багаж под спалнята също мухъл... Стената зад спалнята - мухъл... Проветрява се редовно, колкото и да чистехме нямаше спасение. До преди две години. Мъжа ми изряза дупки на спалнята от всички страни, за да се проветрява. Матрака и подматрачната рамка сменихме. Цялата стая напръскахме със Саво, после стените мина с някакъв грунд против влага. Купихме електрически обезвлажнител и от Октомври до Април се пуска всяка вечер. Нямаме вече тази гадост в стаята. С нищо друго не успяхме да се спасим.

# 6
  • Мнения: 107
Благодаря за съветите! 😊

Общи условия

Активация на акаунт