Любители на котки - Тема 162

  • 25 667
  • 784
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 167
Да, и аз това установих и сега внимавам да не изпусна боен вик по инерция.. За комарника... Да не усети, че му е забранено

# 346
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Да, и аз това установих и сега внимавам да не изпусна боен вик по инерция.. За комарника... Да не усети, че му е забранено
Хвърлям топче или нещо,което с удоволствие "трепе",когато искам да го прибирам в моята стая.Така не се сърди,не се чувства прецакан.
Но дори да го гушна,галя...се сърди,ако аз го донеса.
Е,ако нося храна,не само не се сърди,мърка и подтичва пред мен...

# 347
  • Мнения: 15 093
Аз с три котака, некастрирани, на 10+ години, установих следното - ако тръгне да прави нещо неприемливо - високо и ясно казвам Не! , без викове, нали. Обокновено спират, мислят 3 секунди и продължават към белята - тогава отивам до тях, хващам внимателно под мишничките, обръщам в правилната посока и казвам пак ясно Хайде! Обикновено не трябва повтаряне - неохотно, но потеглят.
Разбират всичко, гавазите му с гавази, ама на инат правят.

# 348
  • Мнения: 4 167
Е и аз пробвах с помишничките да го откача от банана, но той стиска и очите и лапите... Да не говорим, че се мята след като аз вече съм тръгнала към него да го отклонявам..такъв устрем!! Нагледно видях колко привлекателни са забраните... и неефективни. Може би трябва обратното - щом прави нещо забранено го вземаш и почваш да го мачкаш, целуваш... докато му писне..Но това са периоди.. Имаше период в който ядеше само за да ми достави удоволствие... Като при децата, има период на отрицание..

# 349
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 219
ММ като каже "Не" зверчето замръзва на място. Аз като кажа "Не" хич не му дреме и 100 пъти да го повторя. На всичкото отгоре получавам едно злобно ухапване затова, че съм си позволила да се скарам. Rolling EyesSmile

Четох някъде, че освен думата "Не", трябва да го плеснеш с един вестник през дупето и така то разбрало, че прави нещо нередно. Thinking

# 350
  • София
  • Мнения: 11 532
ММ като каже "Не" зверчето замръзва на място. Аз като кажа "Не" хич не му дреме и 100 пъти да го повторя. На всичкото отгоре получавам едно злобно ухапване затова, че съм си позволила да се скарам. Rolling EyesSmile

Хахаха, същата работа. Целите ми крака са нахапани и надрани. Много отмъстителен. А само повишавам тон. Представям си ако го ударя - ще ме изяде Joy

# 351
  • Мнения: 15 093
Ау, принцът не се удря. Докато замахна, ще ми свали кожата.
Метаноя, женска ли е твоята?

# 352
  • Мнения: 7 856
По повод на забраните и котешките реакции се сещам за едно изпълнение на първата ми котка в края на миналия век. Имаше забранена за нея стая, някой оставил широко отворена вратата. Тя бавно, елегантно и грациозно с навирена нагоре опашка се отправи към забраненото.
Аз първия път с нормален глас казвам Коте, не! Никаква реакция, след третата забрана, вече изпечена почти с крясък, маца се обърна към мене, изсмя ми се по котешки (смеещият се котарак от Алиса), опашката се изви над гърба, връхчето стърчеше близо до главата ѝ, и с бавна и елегантна походка влезе в забраненото помещение.
Всичко разбират гадинките, знаят какво не е позволено, но в повечето случаи не им пука. Обикновено гледат да не види човек какви ги вършат.

# 353
  • Бургас
  • Мнения: 225
Аз оглеждам пет броя, Васко живее вкъщи, агресивен е към определени хора. На двора ми "подариха" мама с три малки.Майката е много гальовна, малките все още са недоверчиви. Вече се хранят самостоятелно, на проблема с обезпаразитяването е голям, не дават да ги хвана. Някоя мама с опит, може ли да ми даде съвет как да постъпя.

Ами щеш не щеш, за врата и пудриш през 2 седмици. Аз малките пудря с пик, почти на месец са. Намалят гадините, но изчезват след второто пудрене най-рано. Това е по съвет на вет. Няма друг начин.

# 354
  • Мнения: 892
Макс също забранените неща не ги прави само пред нас. Оставяме го уикендите сам понякога и имаме камера - не само че се качва на масата, ами и спи на нея. Grinning Слава богу не се катери по кухненския плот, по хладилника или най-отгоре на кухнята, че щеше да ми отвори доста работа по прибиране на разни опасни предмети.

# 355
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 219
Ау, принцът не се удря. Докато замахна, ще ми свали кожата.
Метаноя, женска ли е твоята?

Мъж е! Пантер! Blue Heart

# 356
  • Мнения: 249
За запечените дупета 😞, моят от година и половина е на Роял Канин фибри и горе долу е добре, но сега в жегите ака на два дена веднъж. Според вет, ако мине 72 часа да го водя за клизма. Давам с много зор и омраза масло, тревичка най редовно, той си я обича. Също от време на време дуфалак сироп 0,5мл със спринцовка, става бързо и няма много протести. Дуфалака ми го каза вет. Както и това, че лечебната храна не трябва да я спирам. Сутрин задължително давам мокра храна като допълнително добавям и вода, че той иначе не пие. Четох, че запекът е много вреден за тях и все го следя. Сега в жегата чишка само веднъж на ден, стиска се.

# 357
  • Мнения: 15 093
Ау, Метаноя, какво си направила, че ти се кара Joy Ако е мъж, не ми влиза в теорията обаче - че господата са със стопанката, а дамите със стопанина. У нас беше така, явно другаде не е.
Слънце, може ли инфо за камерата и оборудването, как се слага, как се следи? Може и на лични.

# 358
  • Мнения: 892
Narcissa, За съжаление ми е подарък и не мога да дам много инфо освен да ти снимам кутията някой ден, понеже не сме в София сега. Иначе се включва в контакта и се връзва към Wi-Fi, инсталираш си приложение на телефона и чрез отдалечен достъп я включваш и гледаш какво се случва на момента. Ако искаш да е на запис се заплаща някакъв Cloud, не съм се интересувала.

# 359
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Черният пантер е супер!
Харо слуша майка ми,подозирам,че е ял бой докато не съм била вкъщи.Тя си е такава майка ми.Целият род я слуша,Хари ако можеше,щеше да козирува.
Мен не слуша почти,а на баща ми изобщо не обръща внимание на "Вън" и "Пруст" и "Слез от масата..."
И да всичко разбират.
В отчаяние виквам"Няма да ядеш пауч тогава!",та идва и се гушка и вири лапи...Явно нещо в тона ми го кара да разбере,че е прекалил.

Общи условия

Активация на акаунт