Любители на котки - Тема 162

  • 25 478
  • 784
  •   1
Отговори
# 375
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Много те моля, Невена, спаси ги.

# 376
  • Мнения: 9 836
Тук в темата има потребители, които направиха и невъзможното за котките си. Сигурна съм, че ще много зор и неудобство гледането на такива бебета, но да се убият, не знам това как даже го предлагат ветеринари.

# 377
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Интересни предложения имат.
Моето ми казаха да го хвърлям обратно на улицата ...ветеринари.Няма да цитирам кои,че ще вземе да ме съдят.

# 378
  • Paris, France
  • Мнения: 14 039
Благодаря на всички за предложенията и съветите.

Естествено, че на всички ни се иска душичките да оживеят, да са здравички и много, много щастливи. Някак си, не съм убедена в способностите си.

Домашните ги е страх да ги пипнат, камо ли да ги хранят и изакват. Единственото, което правят е да държат напористия, 7 килограмов титуляр далече от тях, а той само около тях обикаля. Отваря си вратите сам. Сложих ги на горен рафт в гардероб, но до седмица ще почнат да се катерят.

Причините да не искам да ги задържа са, че допълнително стресират котарака ни, който не е в първа младост (11г) и е болен (струвит), на специална храна, склонен към затлъстяване и крием храна, защото омита всичко. Другото е, че искаме най-после да държим балконските врати отворени лятото, да можем да гледаме през балкона без да е омотани в мрежи. Родителите ни са всичките на 81-89г и всичките имат котки и друго животни. Техните котки са стари и никой не би ги поискал, а за бебета е лесно да се намери дом. Дъщеря ми иска куче.

Апартаментът ни е малък, а децата се затварят в стаите си и вечно затварят вратите. Мисля, че на мацките ще им е по-добре в къща и с по-малко хора.

Евтаназията се предлага на хора, които не искат да се занимават. Щом според вета има други варианти, значи евтаназията не е вариант.

Не съвсем. Двама ветеринари смятат, че животът на отделените от раждането улични котета, престояли при квартални деца, невкусили коластра, захранени с краве мляко и тежащи на 3-5 ден по-малко, отколкото тежи новородено нямат добър шанс за здрав живот.

Аз не искам да ги дадем на първия срещнат и след като им се нарадват да ги изхвърлят на улицата болни или болнави и да умрат блъснати от кола или в мъки, гладни.

Мъчително ми е да ги гледам и имам чувството, че ги тормозя и им вредя. Малкото го храня на всеки час, повехна и все спи, не пие повече от 1 кубик. Имам чувството, че..... изгасва. Голямото яде, но реве и бърчи личице когато го изхождам, а не ходи по много.

Гениталиите им са вечно мокри и мърхоливи. Мия ги на чешмата, суша ги и пак има зелено навсякъде. Намирам ги мръсни винаги. Гледала съм и други новородени.  

Отчаяна съм.

Някой има ли линкове към успешни истории с отглеждане на новородени, осиротели котета?

Джаки, синът дойде при ветеринарите. Питах го за опциите. Казва, че не знае, не разбира и не иска да решава. Той помага с котарака и гледа мъниците в неговата стая, но го е страх да ги храни и изаква.

Невена,ако имаш възможност да платиш на някого...

На кого? Всеки ветеринар ми връчва листа със схема на хранене - 8 пъти първата седмица, 7 втората итн. Мислех за някакви добавки, пробиотици. Има хора, които гледат почасово животни, но всяко извеждане ще ги изстудява и стресира.  

На адаприраното мляко, което ми казаха да купя са написани дози за зайци, норки, кученца. Според мене вътре липсват добавки, специфични за котките. Има таурин, витамини А, Д, В2, В12 и още 5. Пише, че имало омега 3. Питах за добавки - нямало нужда.

Чувствам се притеснена, виновна, изморена, зле.

Извинявам се за негативизма и искам да кажа, че ме е срам от това, което правя, обаче нямам сили.

# 379
  • Мнения: 14 893
Живи ли са? Живи са. Как ще им биеш инжекция да ги приспиш?!

# 380
  • София
  • Мнения: 13 162
Някой има ли линкове към успешни истории с отглеждане на новородени, осиротели котета?
Погледни постовете на Mama_Nana (писала е на първа страница на темата). Ще видиш какъв юнак отгледа.

Иначе във фейсбук има група за взаимопомощ при отглеждане на новородени. https://www.facebook.com/groups/838946409452474  Колкото до някаква реална помощ, май няма как да получиш в българските групи. Трябва да потърсиш френски. Може би е добре да се намери кърмачка, която да ги обгрижва.

А дали не трябва да позволите на котарака да ги подуши под ваш надзор? Наистина е опасно да не ги убие, но може пък като види, че не са страшни, да се успокои.

Днес в подлеза на СУ дъщеря ми е видяла коте с изпаднал анус. Било дребно, слабовато и дивичко. Не ми излиза от главата. Как може да му се помогне? Там май има хора, които ги хранят, но фактът, че никой не ги кастрира и отново има бебета котета, говори достатъчно. Sad На чужд човек съвсем няма как да се довери, за да се хване.

# 381
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Това,което спи,може и да не се свести...Но поне си се борила за него.
В природата нямаше да имат шанс,да.
Животът е жесток.
И все пак някои хора правят чудеса.
Една дама беше спасила умиращо морско свинче,бебе...Беше много трогателна история.
Не знам,ти решаваш.
То и абортът по желание е убийство,но...го правят.
Наистина трябва да имаш 24 часа,за да ги храниш,мъка е,да.
Ама евтаназия...
Когато ме питаха Харо от улицата ли е и ми казаха да го хвърлям,просто го занесох в друга клиника,там поне му направиха тест за панлевкопения,дадоха лекарства ...
Никоя организация ли не иска да ги поеме?Те имат повече опит.Майка кърмачка котка би ги спасила...

# 382
  • Paris, France
  • Мнения: 14 039
Да, зная, че кърмачка, която би ги приела би било идеалното, обаче не намираме. В приютите не им се занимава. Тук в момента всички са в отпуск, всичко е затворено, на половин ден работи, телефоните са на секретар.

Е, то и моят красавец е от улицата. Всичките ни котки са били винаги от улицата и сме ги взели големи. Сам дойде, бавно го опитомихме. Оказа се с глисти, след кастрацията направи струвит, скачаше от балкона на покрива на магазина и от там долу и после чакаше пред входа да го вземем. И на мене ветеринар ми каза да го върна на улицата, а да ми намери малко коте, което да свикне. Моля? Влюбени сме в него:



Яд ме е, че 3 или 4 пъти правеше струвит и никой ветеринар не ми каза, че има кисела храна, а изрично питах. Неутралната храна щяла да разтвори камъните.  Само антибиотици. Ходехме на ехографии 4 пъти годишно и все имаше отлагания в пикочния мехур. Последният път се запуши и го катетеризираха. За киселата храна ми каза приятелка. Питах - можело да направи кисели камъни от нея. Ми добре, тогава ще му дадем цитрат или по-алкална храна.

А това, дето спи, не го отписвай още! Храним я на всеки час и преди малко огласи орталъка и Яде повече от сестра си. 5мл изпи в 12ч, 4мл в 3, 4 в 4.30ч. Малко е, но често яде. Малко трудно я будя. Котките имат по 9 живота.

Да, тигровото е по-гласовито и будно, яде повече, но нищо не се знае.  

Аз си мечтая и двете да оцелеят здрави, напук на съдбата.

Таня67, поднасям му ги непрекъснато да ги души, докато са в ръката ми, разбира се, но хъка и фучи. Преди малко ги храних в стаята на дъщеря ми, в която спя в момента с котарака за да не се чувства обиден 🥳. Домашните спят и не исках да светвам лампи извън кухня и баня. Седна на земята с гръб към мене, изчака да обслужа мъниците, да ги върна в хола и отиде там да кибичи пред кутията 😊. Взех го и го донесох в стаята и затворих вратата. Ревна на балконската врата и в момента седи на балкона, а обикновено по това време не излиза. Сега трябва да го чакам за да му отворя 😇.

За котето с пролапса - получава се от напъване заради диария, паразити, раждане. Трябва да се улови и да се занесе при ветеринар. Не винаги се налага операция. Понякога може да се набута обратно и това е достатъчно. До блока на майка имаше такова коте. Успяха да го хванат и да го оперират. Може да има рецидив и затова е добре да се кастрира и задържи известно време в жилище, а после може да живее в колония навън, но е добре да е под наблюдение. Една дворна котка до нас имаше същия проблем. Хванахме я с клетка, но не беше лесно. Взеха я съседи, които живеят в апартамент на партера. Тя си е дива и почти не влиза в апартамента, освен като е много студено. Не дава да я пипат, но като не и дават храна навън, влиза и така я хващат за да я заведат на ветеринар. Слагат и храната винаги в клетката 😇 и ако искат да я заведат на консултация просто я защитават там. Трябва да се внимава и да се предвидят поне 2-3 часа, защото ако е яла навън изобщо не проявява интерес към храната и не влиза в апартамента.

# 383
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Леле, имаме същите одеала и същата котка Laughing

# 384
  • София
  • Мнения: 6 114
Невена, не се обвинявай! Правиш каквото можеш и се молиш да имат късмет мъничетата... А животът понякога е чудно нещо, дето има една приказка, и под нокът се задържа. Силно стискаме палци да изскочи някоя помощ отнякъде!!

# 385
  • Бургас
  • Мнения: 225
За двете бебета може да се вземе широка клетка (за птици, примерно, защото е с по-ситна мрежа). Така котьо няма да ги докопа. Просто трябва да се застопори, за да не я преобръща, но поне нищо няма да може да им направи, докато поотраснат и им се намери дом. Ще се справите, човек се справя с всякакви ситуаци чак като попадне в тях.Blush

# 386
  • Мнения: 9 836
Невена, в Париж ли си точно? Ако да, ще кажа на приятели да питат познатите си

# 387
  • Мнения: 15 238
Невена,
Разбирам прекрасно в каква ситуация си. Моя съвет - не се "перхласвай", какво е млякото, каква им е Т и т.н. Важно е да са нахранени. Убедена съм, че и сами ще пишкат и акат.
За да не щъкат безразборно - това ще стане чак след 3 седмици, малкия кашон слагаш в по - голям и висок кашон. Те започват да излизат, за да пишкат навън - в големия и ще се връщат в малкия.
За котарака ти, са просто храна и ако му попаднат ще ги удуши.
През това време търси по всевъзможни начини, хора, които биха взели котета. Не е задължително и трите да са заедно.
Ако ги евтанизират, до края на живота си, ще се чувстваш виновна, не си го причинявай.
Правиш каквото може и да става каквото ще. Мисли по малко.
Определено, не са толкова безпомощни, колкото изглеждат и са издържливи. Моя котарак също беше под 100 грама, когато го прибрах и оцеля.

# 388
  • Мнения: 2 889
Оф, двама ветеринари казали, че улични котета, престояли при "улични деца", нямали шанс!? Имат, имат, но само ако срещнат Човек! Че е трудно, че умираш за сън по нощите, когато ги храниш, си е истина, но имат огромен шанс за добър живот! Освен трите новородени, които спасихме преди 2 г. точно, отгледахме недоносено коте, няма по-грозна гледка, голо, без козина, прозираха кръвоносните съдове. Стана прекрасен огромен бял котарак, който си умираше да спи до главата на дъщеря ми. Тя беше доста малка още и това спане никак не ми харесваше, та го върнахме на родителите ми. Но имаше добър живот.
Друго донесе тя, заедно със съучениците си, 9-10 годишни. Ревяща и молеща се делегация... Слабо, пълно с бълхи, шепичка живот, И то стана нашата прекрасна Виктория. Толкова за лошите прогнози, приспиващи съвести!
noragami,  дано помогне някой! Браво на теб!

# 389
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 178
Nevena, не се обвинявай! Аз също съм имала ситуация, в която съм се чудела можем ли да продължим, ще се справим ли, не е ли това над всичките ни възможности, лудост ли е? Също писах тук в темата за тези си мисли, отчаяна, че изобщо ми минават през главата. Понякога съдбата ни поднася такива неща. Те са точно за хора, които няма да подминат... Знам, че няма да оставиш мъниците, каквото и да ти коства. Знам го, защото явно си човек с опит и щом си ги поела, значи си вътрешно убедена кое е правилното. Ще бъде трудно, да, но ще е период. Ако са борбени и им е писано да оцелеят, ще се справят. Ако не - ще си направила всичко по силите си.

Общи условия

Активация на акаунт