Любители на котки - Тема 162

  • 25 593
  • 784
  •   1
Отговори
# 360
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 218
Ау, Метаноя, какво си направила, че ти се кара Joy Ако е мъж, не ми влиза в теорията обаче - че господата са със стопанката, а дамите със стопанина. У нас беше така, явно другаде не е.

Опитвам се да вкарвам ред, но той ми показва кой командва. Smile

mariqivanova799 благодаря!

# 361
  • Мнения: 14 990
Само дето тъкмо спрях домашния нет...
Ще мисля как да стане.

# 362
  • Paris, France
  • Мнения: 14 164
Малко новини от нас. Връщаме се от ветеринар, с котетата, защото не пожелаха да ги вземат. Препълнени били с болни животни, такива котета щели да лепнат нещо, нямали имунитет. Добрите новини са, че котетата са видимо здрави. Измериха им температурата в дупетата и била нормална за възрастта. Нахраниха ги и са доволни от изяденото. Изакаха ги. Обясниха ми, че няма как да акат и пишкат много ако не са яли дълго време. Теглото им е много ниско, 92 грама е едрото, само 80 дребничкото. Не можели да видят пола на тази възраст, а аз виждам момиченца. Да видим. 8 пъти минимум трябва да ги храня. Изглеждали недоносени. Не знам. Казах, че не искам да ги гледам и мъжът ми не желае други котки. Предложиха ми два варианта.

1. Да се обадя на организация, която помага с намиране на стопани. Обадих се, нямат места. Да съм се обадела в края на септември.

2. Евтаназия. Било по-хуманно докато не виждали и не чували. Разплаках се. Вижда ми се жестоко да убия малки, невинни, засега здрави душички. Според ветеринарите били жизнени, но хилави и котета, отделени от първата седмица оставали с увреждания.

Казвайте какво да ги правя! Домашните не желаят да помагат, котаракът е опикал дивана и леглото на дъщеря ми докато ни нямаше, съска и скача по вратата на стаята на сина. Нямам сили да се занимавам с тях дълго, а имаме и роднина в болница в момента.

Скрит текст:

90 грамовата, гласовита тигрушка:


Дребничката, 80 грамова белушка



Не се знае дали ще оживеят, но ми се иска да си намерят дом, защо не и заедно. Готова съм да ги гледам по 12 часа дневно, но денонощното им хранене през 2 или 3 часа ми идва нанагорно.

Като си помисля, толкова хора искат бебета и колкото се може по малки, а за тези не се намира кандидат. Отчайвам се.

В парижкия район във Франция съм. Благодарна бих била за намерен дом, като съм готова да финансирам млеката докато са на биберон и да ги гледам до 12 часа дневно, може и през нощта.

Давайте идеи!

# 363
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Невена,ако имаш възможност да платиш на някого...
Евтаназия не бих причинила на никого,не решавам аз кой кога ще умре
Но разбирам колко ти е тежко.
У нас никой също не би се навил,както казах,докато бях в болница,майка ми беше дала морските свинчета на приятел,ако той не ги беше взел,не знам какво щеше да направи тя с тях.Дано не се налага пак да лежа в болница.

# 364
  • Мнения: 2 886
Nevena, няма как евтаназия на бебе да е нещо хуманно, жалко оправдание е. Бих казала същото на домашните ти, ако бяха мои. Със сигурност нямаше думите ми да са толкова премерени, обаче. Едното ти дете е било със сериозни здравословни проблеми като бебе, ако не греша. Директно бих го попитала какво щеше неговото състояние сега, ако не са били положени грижи и усилия за лечението му. Какво пречи да се включат в храненето на мъниците? С какво са заети? За живота на бебета става въпрос, за живот... Аз бих се справила и сама, колкото и да ми е трудно, през 2 часа хранехме нашите, и нощем също. Но ще си направя изводи какви хора отглеждам, и със сигурност ще има последствия за тях, по един или друг начин.

# 365
  • Бургас
  • Мнения: 225
Не съм сигурна дали чета правилно - евтаназия?! Накъде върви тоя свят? Аз съм с един тон котки и кучета от всякаква възраст, 100% човек инвалид гледам (вече е 100%),  ходя и на работа... Каква евтаназия?! Това е убийство! Потресена съм!

# 366
  • Мнения: 500
mcvikar, преди време и аз питах в темата за нещо за разхлабване, но не получих кой знае какво инфо. И аз се притеснявам, че нашето коте от скоро ( не знам дали е от жегите), но определено по-рядко пишка и ака. Мислех, че е свързано с храната по-скоро, че я сменяме, мискираме и т.н. Яде предимно гранули, не иска пастети. От четене реших и аз давам масло по малко, харесва и, даже се облизва. Също купих детски пюрета от тиква или морков. Слагам ги в хладилника и давам по 1/2 малка чаена лъжичка в шепата ми и тя ближе, като е студено и харесва. Най дългия перидо е бил 48 часа някъде без изхождане и това ми се струва доста дълго. Четох, че до 36 часа някъде трябва да ходят големите котки.

# 367
  • Мнения: 249
mcvikar, преди време и аз питах в темата за нещо за разхлабване, но не получих кой знае какво инфо. И аз се притеснявам, че нашето коте от скоро ( не знам дали е от жегите), но определено по-рядко пишка и ака. Мислех, че е свързано с храната по-скоро, че я сменяме, мискираме и т.н. Яде предимно гранули, не иска пастети. От четене реших и аз давам масло по малко, харесва и, даже се облизва. Също купих детски пюрета от тиква или морков. Слагам ги в хладилника и давам по 1/2 малка чаена лъжичка в шепата ми и тя ближе, като е студено и харесва. Най дългия перидо е бил 48 часа някъде без изхождане и това ми се струва доста дълго. Четох, че до 36 часа някъде трябва да ходят големите котки.
Това за жегите го писах, защото трето лято го прави. Явно и козинката, която поглъща е повече. Изпитва дискомфорт, защото на няколко пъти се изака на места, където никога не го е правил. И вета каза, че е от запека и да го следя. Иначе от лечебната храна акото не е толкова твърдо като камък и определено има много косми.

# 368
  • София
  • Мнения: 6 178
Невена, разбирам колко е трудно. И все пак, това са котета, не човешки бебета, те - живот и здраве - за няколко месеца ще станат самостоятелни. Няма да се хранят на два часа с години. За уврежданията не мога да кажа, но и тук в темата има хора, спасили и отгледали мъничета, не съм чула някое да е увредено. Няма ли да си доволна от себе си, ако успееш да ги спасиш, и съответно как би се чувствала в противния случай?
Евтаназията даже не ми се коментира, що за предложение?!

# 369
  • Мнения: 14 990
Евтаназията се предлага на хора, които не искат да се занимават. Щом според вета има други варианти, значи евтаназията не е вариант.

# 370
  • Мнения: 2 886
Евтаназията се предлага на хора, които не искат да се занимават. Щом според вета има други варианти, значи евтаназията не е вариант.
+1, подкрепям.
Невена, като не ги искате, пиши в групи на българи във Франция, дано някой прояви милост...

# 371
  • Мнения: 500
mcvikar, аз нямам много опит с лято и зима. Нашето коте е на 9 месеца и може и да е от жегите. Давам малцова паста за космите, мислех да купя някакви пробиотици или да пробвам и аз с храна с фибри.

# 372
  • Мнения: 249
Kremm, най-добре се консултирай с вет, все пак това е малко коте, моят е на 11г.

# 373
  • София
  • Мнения: 39 825
Евтаназия не бих причинила на жизнени същества.

Не съм гледала толкова малките котета. Виждала съм, пипала съм, но майката си ги е кърмила.
Хари беше на месец като го взех.

А моят разбойник ми счупи монитора. Алекс каза, че е минал зад него и го е бутнал. Не го е захапал.

# 374
  • Мнения: 14 990
Е, поне имаш безплатно модерно изкуство.

Общи условия

Активация на акаунт