Вагинално раждане след секцио

  • 40 915
  • 318
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 371
Пак бих се пробвала за вагинално раждане, но знам какъв ще бъде резултата. Тъй че колкото и да ми се иска, и да не ми се иска - ще раждам нормално в някой друг живот или ако бебето ми е примерно много малко (така си мисля, де), за да мине от там.

# 256
  • София
  • Мнения: 210
Хедра, за съжаление не изражда.
И на мен този термин ми е доста мъгляв. Хм, забравих да спомена, че скоро след секциото имам и един аборт, като и двете неща са извършени от нея. Възможно ли е това с аборта да оказва някакво въздействие?

# 257
  • Мнения: 3 116
Баба Тонка, според мен търси друг гинеколог  newsm78

Аз лично имам на две гинеколожки отговор че мога да раждам нормално след секцио (и то отпреди 2 години, а не 6 като при теб) и са абсолютно навити да водят такова раждане, при определени условия разбира се.

# 258
  • Мнения: 133
Първото си дете родих със секцио, поради седалищно прилежание и едър плод-4кг.  Сега 6 години след секциото , чакаме 2-ро бебче.И двамата лекари , при които ходя ми казаха , че в никакъв случай не ми препоръчват нормално раждане , въпреки , че плодът е в нормално полужение.Казват ми, че второто бебче също върви мн.едро.Та въпросът ми е следният, според вас това пречи ли да родя нормално

# 259
# 260
  • Мнения: 983
В ковнатите теми, има такъв конкурс.

# 261
  • Мнения: 332
 И какво като е голямо бебето! Това не е причина за раждане секцио.Може би е свързано и с други  неща-години,килограми и т.н. Аз си родих сина 4.200кг-нормално раждане   bouquet

# 262
  • Мнения: 4 555
Аз бих родила секцио в твоя случай. Но имаш право на избор, прецени си какво искаш. Виж хубаво всички медицински показания за секцио и ги обсъди с лекар. По-добре да е някой обективен, за да не те навива за един от двата варианта по негови си причини.

# 263
  • Мнения: 5 713
Според мен не пречи, но не моето мнение трябва да те вълнува. Важното е ти как се чувстваш, ти какво искаш и лекар, който гледа обективно на нещата.

# 264
  • Мнения: 133
И какво като е голямо бебето! Това не е причина за раждане секцио.Може би е свързано и с други  неща-години,килограми и т.н. Аз си родих сина 4.200кг-нормално раждане   bouquet
В доводите си , които изтъкнаха пред мен ,лекарите казаха ,че може да се роди вагинално след секцио, но плодът не трябва да е мн.едър., защото тогава имало опасност от руптура на матката.

# 265
  • София
  • Мнения: 210
След като на предната страница ви се оплаках за нежеланието на моята докторица да ме подкрепи за нормално раждане, сега вече имам повод за оптимизъм. След дълъг разговор, тя рече, че няма как да ме гони със скалпела и щом толкова настоявам, ще ме подкрепи и ще е неотлъчно до мен. Това, което ме притеснява е, че иска да ме приемат седмица преди термина в патология, за да ме следят и преглеждат редовно.
Това, на което много силно се надявам е, че този път раждането ще тръгне нормално - с контракции и това ще ми позволи да отида в болницата, когато вече нещата ще са напреднали достатъчно.

# 266
  • Мнения: 4 621
Не, не бих Peace

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 2 537
Баба Тонка, стискам ти палци Peace
Пиши какво става, като стане Laughing Живо ме интересува, защото живот и здраве след време и аз ще съм на тази гара, а първото ми секцио се получи точно като при теб.

# 268
  • Мнения: 42
Моля ви споделете за лекари в София, при които сте раждали нормално след секцио, или които са с такива убеждения, защото ми предстои раждане и искам да знам към кого мога да се обърна. Много ще съм благодарна.

# 269
  • Мнения: 3 161
Веднага, желая ти успех. Аз родих при д-р Григорова в Св. София (Тина Киркова). Не беше мнохо убедена май, но не ми се налагаше в никой момент как да раждам; имаше готовност за секцио, ако се наложи. На раждането повика и един възрастен професор, проф. Атанас Кацулов, който бил голям застъпник на естетсвеното раждане, вкл. и след секцио. Той определено подкрепяше избора ми и ми обясняваше как руптурите при вагинално след секцио в днешно време са 0.2 %, което значи, че заради 2 руптури се правели 998 ненужни секцио операции.

Общи условия

Активация на акаунт