Вагинално раждане след секцио

  • 40 873
  • 318
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 42
Благодаря ти Емем. Може ли и други майки да споделят?

# 271
  • Мнения: 5 713
Знаете ли в България как се практикува при секциото относно разреза на матката- хоризонтално или вертикално? Ей това ми каза днес гинеколожката да разбера при първия ми преглед. Иначе жената е твърдо ЗА  вагинално раждане след секцио. Simple Smile Ще й нося епикризата. Ако оттам нищо не се разбере, ще звъня на доктора правил ми операцията. Ама реших и тук да питам.

# 272
  • Мнения: 3 161
Вери, ти къде си сега? Не знам дали можеш да получиш отговор за България изобщо. По принцип трябва да е хоризонтално, ама... знам ли. Не вярвам в епикризата ти да го пише точно това. Защо не помолиш близките ти да говорят с опериралия те лекар и да вземат от него документ за разреза, ако е възможно?

# 273
  • Мнения: 549
трябва да го пише в епикризата "истмимикотрансверзалис" е теприна

# 274
  • Мнения: X
Е, вече мога да кажа със сигурност.
Ами не бих. Освен ако бебето е много, много мъничко. Защото моята причина е тесен таз в комбинация с нисък ръст, но да речем, че второто не го броим. При тази ми бременност се оказа, че тазът ми не е мръднал 'ич и си е баш същия размер, при което докторът, при когото ходя и вероятно си е помислил, че съм поредната лигла, молела за секцио, каза: "Мдааа, ма ти верно си си за секцио!" Та претегляйки рисковете съм против моето вагинално раждане, но винаги съм казвала, че най-хубавото в наше време е, че майката може и сама да реши как да роди и при кого. Това спокойствие е безценно.

# 275
  • Мнения: 3 161
Pandora, честито! За таза и ръста - абе бе е баш тъй, моя таз е кажи-речи като твоя сигурно (17 см ми го измери един доктор часове пред да родя, с всичките му разширения на бременността), ръстът ми е също такъв - малък, но... нямаше проблем да излезе бебе 3,100 кг.

Ноооо, не те агитирам!  Naughty Както казваш, най-важна е свободата на избор. И достъпът до информация. И бебетата да са здрави. А майките - доволни и спокойни. Simple Smile. Успешно второ раждане!

# 276
  • Мнения: 168
Здравейте мами.Имам нужда от съвет и къде ще го получа,ако не тук?Имам чудесна дъщеричка на 10 м която по стечение на обстоятелствата се роди със секцио.От няколко дни не се чувствам добре и снощи си направих тест-излезе положителен.Мислите ли че е опасно забременяването толкова скоро след секцио?Някаде четох,чух ли че трябва да минат 2 г.Вярно ли е?Аз ще тръгна по доктори тези дни,то е ясно,ама успокойте ме за weekend-a моля ви че много се притесних

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 2 522
Скъпа Rinusha, стига да го искаш, не мисля, че има проблем.
На първия ми преглед около 50 дни след секциото докторът ми каза: Ако искаш пак секцио, можеш да забременееш веднага. Ако искаш да се пробваш за нормално, трябва да минат 2 години между секциото и раждането.
Ако дъщеричката ти сега е на 10 месеца, това означава, че живот и здраве разликата ще е 1 година и 7 месеца. Така че можеш да си направиш извода сама.
п.с. има много изписано по въпроса в доста теми, разрови и се успокой Laughing

# 278
  • Мнения: 168
Много ти благодаря за инфото,Jul.Сега съм по-спокойна.И,ДА, искаме го разбира се!!!! Hug

# 279
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Здравейте! И аз да се запиша при мераклийките.. пък да видим.
Исках да питам и аз за разреза. Лекарят от първото ми раждане е лекинко темерут и като го питах вертикален или хоризонтален е вътрешният шев, ми каза, че много питам. В епикризата също нищо не пише по въпроса. Та, конкретно, знае ли някой ако външният разрез е вертикален, дали задължително и вътрешният е такъв?

# 280
  • София
  • Мнения: 210
Та, конкретно, знае ли някой ако външният разрез е вертикален, дали задължително и вътрешният е такъв?
За външния разрез мисля, че почти винаги е хоризонтален. Но не знам дали има връзка между вида на външния и вътрешния шев.  newsm78

# 281
  • Мнения: 5 713
Вери, ти къде си сега?
Вече в Канада. Ами ще погледна епикризата. Ако там нищо не пише, ще се обадя на доктора, не е проблем.
Благодаря! Simple Smile

# 282
  • Мнения: 303
До колкото знам вътрешния и вътрешния разрез не трябва да са еднакви, на една линия. Външния ми е хоризонтален, попитах за вътрешния. Доктора ми каза че не е един, и мускулните влакна са срязани вертикално. А за външния, то преди години само ги правеха хоризонтални. Кофти работа.

# 283
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
А за външния, то преди години само ги правеха хоризонтални. Кофти работа.
Вероятно имаш предвид вертикални  Grinning. Кофти, ама се случва и в наше време, поне на мен ми обясниха, че така се налага, защото имам два предишни вертикални шева един върху друг през целия корем, и не трябвало да се реже на кръст, та и третият е отгоре. Ама вътре какво има, е тайна за Клиентките на Търновското родилно. Та затова питам...

# 284
  • Мнения: 303
Уфф да, товаимах в предвид. Радвам се че си ме разбрала. Хм...когато има и други разрезивероятно лекарите си знаят работата. този белег ме влудява... Чудя се вече дали да не татуирам нещо отгоре. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт