Вагинално раждане след секцио

  • 40 874
  • 318
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 676
Аз доколкото знам на мускулите не се прави точно разрез, а се разделят мускулните влакна... не съм медик и сигурно доста лаишки го обясних... Та по тази логика, вътрешния няма как да е вертикален... Сигурно ако е вертикален си е точно разрез и по-трудно заздравява, та затова са се отказали от тази едновремешна практика...

# 286
  • Мнения: 303
Много ме е  яд че вътрешния, този мускулния ми е вертикален. Наистина бавно зараства. Мускула си е направо срязан.

# 287
  • Мнения: 654
...Чудя се вече дали да не татуирам нещо отгоре. Rolling Eyes
karim,аз съм със същия проблем- за грозния белег говоря и се замислих за едни лепенки Цика Кеър- казват, че помагали и за стари постоперативни рани. Чувала ли си нещо?

# 288
  • Мнения: 303
...Чудя се вече дали да не татуирам нещо отгоре. Rolling Eyes
karim,аз съм със същия проблем- за грозния белег говоря и се замислих за едни лепенки Цика Кеър- казват, че помагали и за стари постоперативни рани. Чувала ли си нещо?

Сефте чувам, но непремено ще проверя! Току що ти страшно ме зарадва Laughing Незнаехче имаподобни лепенки.

# 289
  • Мнения: 2 567
Моля, ако разберете нещо за чудноватите лепенки, споделете насам.  Hug И на мен белега ми е ужасен, особено дясната половина  Close

# 290
  • София
  • Мнения: 6 810
Аз ползвах Cica Care след второто секцио, обаче колко помогна, нямам идея. Белега е значително по-незабележим от първия, но пък много се стара доктора втория път и каза, че ме е зашил възможно най-перфектно, та не знам лепенката колко е допринесла. При всички случаи обаче го позаглади допълнително. Все пак не очаквайте да изчезне напълно.

# 291
  • Мнения: 7 640
Много ме е  яд че вътрешния, този мускулния ми е вертикален. Наистина бавно зараства. Мускула си е направо срязан.

разрезът на матката е винаги хоризонтален, кое ти зараства павно, не рзабрах

# 292
  • София
  • Мнения: 6 810
НЕ ВИНАГИ е хоризонтален. Ей, писна ми! при спешни случаи се прави вертикален, ако наистина е много, много спешно.

# 293
  • Мнения: 654
Klemy, казвай бързо от къде я купи Laughing Wink- лепенката, де

# 294
  • София
  • Мнения: 6 810
От санитарните магазини до Пирогов, беше 60лв, или малко отгоре, реже се на 4 или 5 лентички,както прецениш, всяка се носи около 20-30 дни, има си листовка вътре,подробно е обяснено. Peace

# 295
  • Мнения: 5 713
Добре де, аз сега си мисля...не може ли да се види на видеозон вътрешния разрез в по-напреднала бременност?

# 296
  • Мнения: 1 896
Гледа се - май след 34 седмица някъде, трябва да си на пълен мехур. Поне мен така ме гледаха.

# 297
  • Мнения: 462
На мен ми казаха даже след 36-а. Правилно - на пълен пикочен мехур, гледа се със сонда. Поне мен така ме гледаха Wink. Но не всеки може да направи този преглед.

# 298
  • Мнения: 303
PolarFox, ами освен матката режат се и мускулните влакна и коремната стена... Докторицата ми каза че ако матката е хоризонтално рязана, мускулът се реже вертикално. Той зараства най-бавно.

# 299
  • Мнения: 7 640
PolarFox, ами освен матката режат се и мускулните влакна и коремната стена... Докторицата ми каза че ако матката е хоризонтално рязана, мускулът се реже вертикално. Той зараства най-бавно.

сега схванах какво имаш предвид Peace, но пък и то не е най-точно казано, защото матката има 3 слоя усукани и преплетени мускулни влакна, някои са срязани напречно, други всъщност - не Wink , ако можеш да се ориентираш.

НЕ ВИНАГИ е хоризонтален. Ей, писна ми! при спешни случаи се прави вертикален, ако наистина е много, много спешно.

 а на мен ми е писнало от недочули авторитети Crossing Arms
Кожният разрез може да е хоризонтален или вертикален, но маточният е хоризонтален при оперативно родоразрешение на жив и в общия случай здрав и жизнеспособен плод. Прави се в истмичната част на матката, който се оформя последните седмици от бременността, прилрча на хоризонтален широк пръстен над шийката.
Вертикален е разрезът и то под формата на буквата Y само при sectio parva-при големи аборти и увреден нежизнеспособен плод. Следващо раждане е пак секцио и пак е по същия начин.   

Общи условия

Активация на акаунт