Косопад - 20

  • 49 323
  • 786
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 171
Здравейте, момичета! От няколко седмици имам страшен косопад! Витамините са ми добре , както и на гинеколог бях и нещата са ок. Искам да ви попитам , в такива случаи колко пъти в седмицата си миете косата, при мен тогава е най-лошо??? Ако започне да се забелязва, какво да правя, как го криете, направо съм отчаяна!

# 586
  • Мнения: 453
Здравейте, момичета! От няколко седмици имам страшен косопад! Витамините са ми добре , както и на гинеколог бях и нещата са ок. Искам да ви попитам , в такива случаи колко пъти в седмицата си миете косата, при мен тогава е най-лошо??? Ако започне да се забелязва, какво да правя, как го криете, направо съм отчаяна!

danaesd,
Това което ще пада ще падне така или иначе,така,че миеш колкото пъти имаш нужда. Един от големите митове е,че миенето предизвиква падането на косата.
Ако ползваш съобразен с типа коса шампоан Медисютикъл имат с насоченост при косопад, Mediceuticals Folligen ,Mediceuticals Bioclenz, те стимулират растежа. Не биха създали проблеми дори при често използване. Но само шампоан едва ли ще е достатъчно. Серум,масаж,розмарин, алое вера, оризова вода. Прием на витамини също е голяма помощ в борбата.
Време е за есенният косопад, възможно е да е вторична рекция след ковид или друга инфекция, стрес,но обикновено е реакция след определени липси на витамини, желязо, хормони и минерали,дори да са в норма не е достатъчно,трябва да са оптимални нива.

# 587
  • Мнения: 171
Здравейте, момичета! От няколко седмици имам страшен косопад! Витамините са ми добре , както и на гинеколог бях и нещата са ок. Искам да ви попитам , в такива случаи колко пъти в седмицата си миете косата, при мен тогава е най-лошо??? Ако започне да се забелязва, какво да правя, как го криете, направо съм отчаяна!

danaesd,
Това което ще пада ще падне така или иначе,така,че миеш колкото пъти имаш нужда. Един от големите митове е,че миенето предизвиква падането на косата.
Ако ползваш съобразен с типа коса шампоан Медисютикъл имат с насоченост при косопад, Mediceuticals Folligen ,Mediceuticals Bioclenz, те стимулират растежа. Не биха създали проблеми дори при често използване. Но само шампоан едва ли ще е достатъчно. Серум,масаж,розмарин, алое вера, оризова вода. Прием на витамини също е голяма помощ в борбата.
Време е за есенният косопад, възможно е да е вторична рекция след ковид или друга инфекция, стрес,но обикновено е реакция след определени липси на витамини, желязо, хормони и минерали,дори да са в норма не е достатъчно,трябва да са оптимални нива.

Не съм карала Ковид, възможно ли е да съм била болна без да знам и за това да е косопада? Честно казано за сезонен не мисля, че ще пада толкова коса! 😭 Пия витамини, но докато подействат косата ми ще опада, най зле е след къпане, иначе нямам по въЗглавницата след спане, но за сметка на това другото коменсира… ще ходя на дерматолог пак.. но психически как се справяте с това, не ви ли е страх… ще се побъркам.

# 588
  • Мнения: 453
danaesd,
Успокой се стреса и напрежението само влошат състоянието. Верно шокът е голям,но правиш план за действие и упорито го следваш.
Тежко е,още по вече че възстановяването отнема време,няма продукт който да подейства моментално,грижа и постоянство. За да не губиш време докато чакаш изследвания и резултати започни серум сутрин и вечер- Медисютикъл Целаген или Нуминокс, противокосопадните гел на Давинес, Епруваж. Назад в темите ще намериш много полезна информация. Междувременно избягвай драстично третиране на косата. Здравословно хранене и много вода.

# 589
  • Мнения: 541
Момичета, почти се навих да пробвам този гел на Давинес, но искам да ви попитам (тези от вас, които са го използвали) усеща те ли раздразнение на скалпа, когато се активизира  косопада, когато се омазнява повече кожата, има сърбежи и т.н. Дали е подходящо използването му тогава или е по-скоро за след това, за възстановяване и нови разтежи? Видях, че състава му е основно масла, та се зачудих…

# 590
  • Мнения: 942
Момичета,  да споделя впечатление от продукт, който закупих за по-бърз растеж на косата.
Не знам дали ще ми порасне косата, но от него получавам сърцебиене, все едно съм изпила една енергийна напитка+ имам още други странични ефекти, от които мъжът ми е мнооого  щастлив. Relaxed Естествено не знае, че е от серума. В началото си мислех, че се заблуждавам, но всеки път като си намажа корените на косата, ставам фурия....Чак ме е срам Relaxed
Прилагам снимка на серума 2 в 1.

# 591
  • Мнения: 5 386
Сега сумати мъже ще го купят, но чия глава ще намажат, не зная..... Не съм специалист, но току-виж този серум съдържа витаминозна бомба плюс още нещо свръхстимулиращо, което прониква и в кръвта.

# 592
  • Мнения: 22 867
В Амазон има отзиви за Organic Hair Energizer Hair Growth Booster, на един помагало, на друг - не, за косата става въпрос, но нищо такова няма описано за подобна "активност". Ако и за двете съдейства, лошо няма. Simple Smile

# 593
  • Мнения: 39 316
Лабрекс, ти как си с добавката за очите? Отрази ли се и на косата?

# 594
  • Мнения: 942
Купих го в огромен склад за козметика,  внос от Америка и Африка. Живея в чужбина. Взех първо Афоджи 2 минутния реконструктор и ЯЧРМ,  че ми бяха свършили и попитах продавача- двуметров негър да ми препоръча нещо за растеж. Да не е помислил за друг растеж?!?
Цял уикенд гоня мъжа си из къщи, няма такова нещо... Много е щастлив,  защото аз поне от 5 години хич не се интересувам от подобни неща.  Даже съм го сложила да спи в другата стая и спокойно си карам предменопаузата.

# 595
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, ти как си с добавката за очите? Отрази ли се и на косата?

Май ни на двете! То с моето висене на компа нищо няма да ме спаси, това за очите. Косата ми е горе-долу в ред, но аз с нея нямам кой знае какви проблеми. Изключвам, че беше мазна, пък сега е към суха повече. Май предишния вариант по-ми харесваше! Simple Smile
Но и аз изпих само една опаковка, а то трябва повече, поне два-три месеца. Ама е за сериозни хора......

# 596
  • Мнения: 141
Здравейте , от известно време освен ,че имам силен косопад от година , забелязвам видимо оредяване по линията и в задната част , скалпа прозира ... ужасно е
Ноо от месец забелязвам как върха на косъма става бял (побелява) и това стига чак до корена , намирам си няколко бели
Косъма , а аз съм на 22г още не мисля ,че е нормално да ми побелява косата , на какво може да се дължи ?

# 597
  • София
  • Мнения: 10 579
Здравейте!
С мъка в душата се присъединявам към вас.
В резултат на огромен стрес, останах почти без коса. Изглежда окаяно просто.
Тепърва ще се боря с косопада.
Пия витамини, доста, различни, заради огромно физическо изтощение. Включително и за коса.
Препоръчайте нещо по-бюджетно, защото в момента нямам пари за скъпи терапии.

# 598
  • Мнения: 541
Здравейте!
С мъка в душата се присъединявам към вас.
В резултат на огромен стрес, останах почти без коса. Изглежда окаяно просто.
Тепърва ще се боря с косопада.
Пия витамини, доста, различни, заради огромно физическо изтощение. Включително и за коса.
Препоръчайте нещо по-бюджетно, защото в момента нямам пари за скъпи терапии.

Ниско бюджетни са домашните маски. Назад в темата има доста рецепти, чесън, масла , отвори от репей или коприва. Със сигурност няма да навредят, ако не помогнат. За шампоани не мога да дам мнения, защото при моя чувствителен скалп не ми понесоха, единствено Низорал, от него сякаш видях ефект. Успех и спокойно, реакционния косопад може да се пребори, щом се успокоите, хормоните се нормализират и постепенно започва и косата да се възстановява. Възрастта също е фактор ..

# 599
  • Мнения: 438
Някоя от вас ползва ли ампулите на Еукапил. Аз си бях купила за 4 месеца, но минах на Миноксидил и сега имам цяла опаковка (30 ампули) +16 ампули. Бая се изръсих и се чудя дали някоя от вас иска да ги купи. Имам касова бележка, годни са до 2023. Продавам само пълната кутия, 16те от започнатата са подарък.

Общи условия

Активация на акаунт