Косопад - 20

  • 48 802
  • 786
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 872
Получава се нежелано окосмяване - да. При перорално приложение, което много отдавна не се прилага.

# 16
  • Мнения: 6 915
А кофеиновите шампоани как влияят на косопада?
Не знам дали си внушавам, но откакто позвам такъв на Алпецин, косата ми живна. Е, не само от него, направих и един курс маска с тривитамонол.

# 17
  • Мнения: 3 281
Редактирах си първоначалния пост с обяснението на Лоринда за маслото от розмарин.
Предлагам и ако желаете да направим графа с продуктите против косопад от които сме останали доволни Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 037
При мен проблема с косопада се оказа от ниски нива на желязо и много ниски нива на вит. Д, вече 2 месеца приемам по 5000 единици вит Д дневно и стойностите са малко над минималното ниво. С желязото е същата работа, но продължавам да ги пия както и вит.Ц. Косопада ми е намалял да не кажа спрял, косата не ми се омазнява толкова както преди, та мисля че това беше правилната формула за мен.

# 19
  • Мнения: 452
Редактирах си първоначалния пост с обяснението на Лоринда за маслото от розмарин.
Предлагам и ако желаете да направим графа с продуктите против косопад от които сме останали доволни Simple Smile
Glossycherry,
Дали може да сложиш в темата и обединението за оризовата вода, много ще е полезно❤️

Маска с розмарин- протокол от днес.
Смесих Черно ямайско и розмарин/ в съотношение 2 с.л. ямайско с 5 капки розмарин/
В основата където започва бритона и слепоочията сложих алое вера гел. Навлажних дължините и сложих преуош на Алтерна Ойл крем смесен с авокадо и алое масло.
При масажа имаше паднали косми,но те така или иначе ще паднат не ме притеснява. Сложих шапка и духнах с сешоар, защото няма да имам много време преди да измия и искам да усилия действието.
Измиване с Медисютикъл шампоан и балсам. Серум Целаген на Медисютикъл на измита коса.
За действието на розмарин препоръчват по дълго да остане да действа, но дори и за час е по добре от нищо.

# 20
  • София
  • Мнения: 769
Lorinda , Колко по-дълго казваш,че трябва да остане розмарина, че да подейства? Не съм го правила още, мислех 30-60 мин да стоя, но това е малко, така ли?


Добре, за миноксидила разбрах, благодаря ви, а какво ще кажете за аминексила? Аз за него знам само,че е една идея по -лека съставка ,та явно си трябва време за резултат. Мисля,че съм чувала много да се оплакват,че при тях не е имало полза и ефект от терапия с амиексил. Вие ползвали ли сте и били ли сте доволни ?
Аз от няколко дни ползвам серум с аминексил (все пак да видя дали при мен ще даде резултат)

# 21
  • Мнения: 452
Lorinda , Колко по-дълго казваш,че трябва да остане розмарина, че да подейства? Не съм го правила още, мислех 30-60 мин да стоя, но това е малко, така ли?


Добре, за миноксидила разбрах, благодаря ви, а какво ще кажете за аминексила? Аз за него знам само,че е една идея по -лека съставка ,та явно си трябва време за резултат. Мисля,че съм чувала много да се оплакват,че при тях не е имало полза и ефект от терапия с амиексил. Вие ползвали ли сте и били ли сте доволни ?
Аз от няколко дни ползвам серум с аминексил (все пак да видя дали при мен ще даде резултат)

Lolo30,
За розмарин препоръчват по дълъг престой най добре цяла нощ и за по дълъг период-6 месеца може да отнеме.
Но лично аз смятам да правя преди всяко миене, като го съчетавам с преуош на Алтерна или Филип Кингсли, дори и за час смятам че ще е добре.
Повечето от ампулите и серумите/ без съдържащите миноксидил/ нямат странични ефекти и можеш да експериментираш спокойно, влиянието им при различните видове косопад е различно. Малко е на проба грешка да откриеш правилният продукт.
Но общото правило е постоянство и пълна грижа, съчетание на добавки, масаж, серуми и ампули.

# 22
  • Мнения: 289
При мен проблема с косопада се оказа от ниски нива на желязо и много ниски нива на вит. Д, вече 2 месеца приемам по 5000 единици вит Д дневно и стойностите са малко над минималното ниво. С желязото е същата работа, но продължавам да ги пия както и вит.Ц. Косопада ми е намалял да не кажа спрял, косата не ми се омазнява толкова както преди, та мисля че това беше правилната формула за мен.
Какво желязо и вит. Д пиете?

# 23
  • Мнения: 5 037
Малтофер по 1 табл. дневно, вит.Ц 1000мг пак 1 таблетка и вит.Д, вигантол по 10 капки.

# 24
  • Мнения: 289
Малтофер по 1 табл. дневно, вит.Ц 1000мг пак 1 таблетка и вит.Д, вигантол по 10 капки.
Благодаря! И аз пия по толкова желязо. Само че вит. Д пръскам спрея на Better You. След месец ще стане 3 месеца откакто пръскам и ще си направя контролни изследвания. Ама ми идва скъпо с тези спрейове, защото аз пръдкам и Б12. И той ми е в дефицит. Отделно и другите добавки, които взимам и ми идва около 200лв всеки месец 🥴

# 25
  • Мнения: 5 037
Герата, същата работа е и при мен, сега трябва да включвам и Б12, магнезий. Колкото и да ми струва радвам се, че вече виждам резултати, струваше си да се успокои човек, поне изключих по-страшни диагнози.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 942
При мен след няколко спокойни месеца косата започна отново да пада.
От известно време забелязвам и друга промяна. Преди трябваше да мия косата си на всеки трети ден максимум. Сега мога да изкарам и седмица без да се омазни.
Не знам дали е свързано с косопада.

# 27
  • Мнения: 452
Малтофер по 1 табл. дневно, вит.Ц 1000мг пак 1 таблетка и вит.Д, вигантол по 10 капки.
Благодаря! И аз пия по толкова желязо. Само че вит. Д пръскам спрея на Better You. След месец ще стане 3 месеца откакто пръскам и ще си направя контролни изследвания. Ама ми идва скъпо с тези спрейове, защото аз пръдкам и Б12. И той ми е в дефицит. Отделно и другите добавки, които взимам и ми идва около 200лв всеки месец 🥴
Gera*,
От моя опит с витамини и добавки установих,че най добре ми действат приемани отделно и в по високи концентрации. Години наред взимах комбинирани за нокти, кожа и коса и нищо.
Също установих,че спрей формата е някак по лека и също не ми се отразява добре.
Така хваленото Флорадикс, билкова кръв,или още течно желязо, ми идва слабо ще го взимам само за поддържане след тест.

# 28
  • Мнения: 289
Герата, същата работа е и при мен, сега трябва да включвам и Б12, магнезий. Колкото и да ми струва радвам се, че вече виждам резултати, струваше си да се успокои човек, поне изключих по-страшни диагнози.
Да, Б12 задължително, защото като пиеш желязо и Б12 спада. А моето беше и в долна граница заедно с феритина и вит. Д.
Моя дерматолог каза, че това не е проблем 😂😂😂
Аз ги пия от 2 месеца и не мога да споделя за някакъв резултат. Боря се за растеж на нова коса...

# 29
  • София
  • Мнения: 769
Аз не съм изследвала още вит. Д и Б12, но имам наблюдение или поне така си мисля, че след като спрях вит. Б к-с  (след 2 месеца прием) косопада ми се усили малко след това. Сега пак започнах. Но се чудя докога ли ще е така и цял живот ли трябва да съм на Б к-с 😅 че явно ако го спра- лошо. Май е крайно време да пусна едни изследвания. Нали най-важни показатели са желязо, феритин, Б12, вит. Д? Нещо пропускам ли? И да ви питам понеже виждам, че се коментира основно дефицит на желязо, който води до косопад, а при завишени стойности възможен ли е също?

Общи условия

Активация на акаунт