Косопад - 20

  • 49 308
  • 786
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 92
Здравейте, възможно ли е  от стимуланта на Икаров да получа  обилен  косопад. Седмица  след като го ползвах косата ми започна  да  пада.В същото  време  се разболях и от Ковид и сега не знам  вследствие от Ковид ли е или от стимуланта,защото  доста ми пареше на главата, когато  го сложих

# 736
  • Мнения: 5 093
100% е от Ковид, навсякъде хора споделят за този проблем.

# 737
  • Мнения: 17 983
В Рамус има промопакет Косопад, 49 лв, дали е изчерпателен?

# 738
  • Мнения: 1 167
Здравейте,изкарах ковид преди 5 месеца и получих страшен косопад,моля за ефикасно лечение.

Общо засилване на имунитета, след кръвен тест и проверка на нивата на витамини и минерали, покриване на евентуални дефицити с прием на добавки.
Веднъж или два пъти в месеца дълбоко почистващ шампоан/Детоксикиращ шампоан за дълбоко почистване Mediceuticals Vivid /за да премахне натрупвания и да подготви скалпа за ревитализиране на фоликулите със серум. Масло от розмарин добавено в базово масло или към маска за коса. Алое вера гел също е с доказан ефект в борбата с косопад. Медицински и професионален шампоан за ежедневна употреба против косопад, който да се редуват.
За да има резултат трябва да е Комплесна грижа от добавки, масажи, ампули и серуми.
Дълбоко хидратираща терапия на скалпа. За да има здрава коса трябва и скалпа да е в оптимално здраве.
Добре е да има по малко термично третиране на косата.

Масло от розмарин добавено в базово масло взех екста черно рициново масло и масло от розмарин- в какво съотношение трябва да ги смесвам за да мажа скалпа с тях и колко капки розмарин да добавя да речем към шампона ми който е 250 мл за косопад.

Дълбоко хидратираща терапия на скалпа- може ли повече подробности

В момента освен витамините които вземам ползвам за коса : БАСЛЕР ШАМПОАН ЗА БЪРЗ РАСТЕЖ НА КОСАТА С ЕКСТРАКТ ОТ КОНСКИ КОСТЕН МОЗЪК, ампулите на Phyto Cyane Serum Anti-chute и шампоан на Herbis от zoya bg
 със следните съставки : Aqua, Jojoba Oil (масло от жожоба), Avocado Oil (масло от авокадо), Argan Oil (арганово масло), Saponaria Officinalis Extract (екстракт от сапунче), Urtica Dioica Extract (екстракт от коприва), Rosmarinus Officinalis Extract (екстракт от розмарин), Arctium Lappa Extract (екстракт от репей), Zea Mais Essential Oil, Gieng Seng Extract, Aloe Vera Extract (екстракт от алое), Humulus Lupulus Extract (екстракт от хмел).

# 739
  • Мнения: 289
Момичета, някоя пила ли е добавката Foligain?
4 месеца пих Viviscal и реших, че няма ефект от нея и започнах Foligain, обаче днес 3 колежки ми казаха, че косата ми се е посгъстила.Но вече започнах Foligain. Ако няма ефект от нея като я изпия да си поръчам пак Viviscal 🤔

# 740
  • Мнения: 453
Здравейте,изкарах ковид преди 5 месеца и получих страшен косопад,моля за ефикасно лечение.

Общо засилване на имунитета, след кръвен тест и проверка на нивата на витамини и минерали, покриване на евентуални дефицити с прием на добавки.
Веднъж или два пъти в месеца дълбоко почистващ шампоан/Детоксикиращ шампоан за дълбоко почистване Mediceuticals Vivid /за да премахне натрупвания и да подготви скалпа за ревитализиране на фоликулите със серум. Масло от розмарин добавено в базово масло или към маска за коса. Алое вера гел също е с доказан ефект в борбата с косопад. Медицински и професионален шампоан за ежедневна употреба против косопад, който да се редуват.
За да има резултат трябва да е Комплесна грижа от добавки, масажи, ампули и серуми.
Дълбоко хидратираща терапия на скалпа. За да има здрава коса трябва и скалпа да е в оптимално здраве.
Добре е да има по малко термично третиране на косата.

Масло от розмарин добавено в базово масло взех екста черно рициново масло и масло от розмарин- в какво съотношение трябва да ги смесвам за да мажа скалпа с тях и колко капки розмарин да добавя да речем към шампона ми който е 250 мл за косопад.

Дълбоко хидратираща терапия на скалпа- може ли повече подробности

В момента освен витамините които вземам ползвам за коса : БАСЛЕР ШАМПОАН ЗА БЪРЗ РАСТЕЖ НА КОСАТА С ЕКСТРАКТ ОТ КОНСКИ КОСТЕН МОЗЪК, ампулите на Phyto Cyane Serum Anti-chute и шампоан на Herbis от zoya bg
 със следните съставки : Aqua, Jojoba Oil (масло от жожоба), Avocado Oil (масло от авокадо), Argan Oil (арганово масло), Saponaria Officinalis Extract (екстракт от сапунче), Urtica Dioica Extract (екстракт от коприва), Rosmarinus Officinalis Extract (екстракт от розмарин), Arctium Lappa Extract (екстракт от репей), Zea Mais Essential Oil, Gieng Seng Extract, Aloe Vera Extract (екстракт от алое), Humulus Lupulus Extract (екстракт от хмел).

desinko,
За базово масло използвам Jamaican black castor oil  и в него добавям Rosemary oil. Обикновено от базовото на 2супени лъжицив малко шише с пулверизатор и 12 капки розмарин. Това използвам за скалп.
За дължините добавям към тези продукти и няколко помпи еластисайзър на Филип Кингсли, тази маска слагам на влажна коса и обикновено измивам на сутринта. Филип Кингсли има и еластисайзър за екстремна хидратация на дължините. Philip Kingsley moisture extreme шампоан и балсам, elasticizer extreme.
Може да добавяш по няколко капки розмарин към количеството шампоан което използваш при всяко миене вместо да правиш цялото количество наведнъж.

gera*,
Тъкмо днес четох най-често допускани грешки при борбата с косопада. И една от тях беше да не дадеш необходимото време на продукта или медикамента. Като ориентир беше даден 6месечен период.
Другите грешки бяха:
* Забавяне на процеса на лечение поради факта, че хората очакват както изведнъж е започнал косопада така и да спре от самосебе си./ да кажем сезонен косопад или косопад при стрес/
Трихолог обесняваше,че колкото по рано се започне процеса толкова по вероятно е да има позитивни резултати в последствие.Миниатюризираните косми са много по -лесни за връщане, отколкото спящите космени фоликули.  Това означава, че колкото по -рано действате, толкова по -големи са шансовете ви за значително възстановяване.
* Не се проследява процеса със снимки- на едно и също място със еднаква светлина, всеки месец на една и съща дата.

# 741
  • Мнения: 289
Lorinda, аз нямам косопад. Като се замисля никога не съм имала обилен косопад. Но забелязвам, че косата ми оредява. Затова пия добавки, за сгъстяване. Лично аз, защото я гледам всеки ден и не виждам разлика. Между другото Viviscal имат и професионална серия, която трябваше да дойде септември. Но понеже се забави(и още не е дошла) и аз се ядосах и я смених. Добре, че и с мъжете не съм така 😁

# 742
  • Мнения: 2 728
Мисля да пробвам спрея на Медисютикъл кой от двата точно не знам, не знам и косопада при мен точно от какво е предизвикан здравословно всичко ми е ок. Та исках да питам за мнение за шампоаните на Медисютикъл та да го съчетая с спрея.

# 743
  • Мнения: 17 983
На мен ми пресушаваха, не бих повторила

# 744
  • София
  • Мнения: 769
И аз май ще пробвам някой от двата спрея за косопад нa Медисютикъл - Numinox или Cellagen (+намалени са в момента в Златна рибка), но още се чудя кой... ако някой може да даде мнение или сравнение ще бъде полезно, също и с кой шампоан е добре да се съчетаят. Аз имам шампоана Bioclenz, но ми е някак..твърде измиващ, косата ми става твърда, по-лесно оплитаща се след него и на последък даже не го и ползвам особено. Чудя се дали и Folligen е с такъв ефект..

# 745
  • Мнения: 22 842
Косата ми е мазна и шампоанът ми е ок, но след като започнах да слагам малко количество и само в корените.Иначе ми изсушаваше косата.

# 746
  • София
  • Мнения: 462
Аз съм ползвала и двата шампоана и мога да кажа, че за мен Folligen е по-добър. С нормален скалп съм, косата ми е боядисана. Относно спрейчетата, използвала съм само Cellagen, от който също съм доволна. В друга тема много пъти е коментирано, че двете серии са почти еднакви - едната е насочена към женски косопад, свързан с проблеми в хормоните, а другата - за мъжки. Но момичетата там споделят, че разликата не е кой знае каква.

# 747
  • Мнения: 100
Здравейте,
Някой знае ли дали при нормални нива на тестостерон има смисъл да се изследва DHT като причинител на косопад? Някой има ли опит?

# 748
  • Мнения: 2 728
Интересно, че от шампоан на ревиталифт косата ми изглежда доста добре. Може да си взема него и да го комбинира със спрея на Медисютикъл. Дадоха ми в една аптека тестери на ревиталифт шампоан и лосион и косопада като чели намаля, но знаели човек от какво се е повлиял

# 749
  • Мнения: 1 167
Здравейте,изкарах ковид преди 5 месеца и получих страшен косопад,моля за ефикасно лечение.

Общо засилване на имунитета, след кръвен тест и проверка на нивата на витамини и минерали, покриване на евентуални дефицити с прием на добавки.
Веднъж или два пъти в месеца дълбоко почистващ шампоан/Детоксикиращ шампоан за дълбоко почистване Mediceuticals Vivid /за да премахне натрупвания и да подготви скалпа за ревитализиране на фоликулите със серум. Масло от розмарин добавено в базово масло или към маска за коса. Алое вера гел също е с доказан ефект в борбата с косопад. Медицински и професионален шампоан за ежедневна употреба против косопад, който да се редуват.
За да има резултат трябва да е Комплесна грижа от добавки, масажи, ампули и серуми.
Дълбоко хидратираща терапия на скалпа. За да има здрава коса трябва и скалпа да е в оптимално здраве.
Добре е да има по малко термично третиране на косата.

Масло от розмарин добавено в базово масло взех екста черно рициново масло и масло от розмарин- в какво съотношение трябва да ги смесвам за да мажа скалпа с тях и колко капки розмарин да добавя да речем към шампона ми който е 250 мл за косопад.

Дълбоко хидратираща терапия на скалпа- може ли повече подробности

В момента освен витамините които вземам ползвам за коса : БАСЛЕР ШАМПОАН ЗА БЪРЗ РАСТЕЖ НА КОСАТА С ЕКСТРАКТ ОТ КОНСКИ КОСТЕН МОЗЪК, ампулите на Phyto Cyane Serum Anti-chute и шампоан на Herbis от zoya bg
 със следните съставки : Aqua, Jojoba Oil (масло от жожоба), Avocado Oil (масло от авокадо), Argan Oil (арганово масло), Saponaria Officinalis Extract (екстракт от сапунче), Urtica Dioica Extract (екстракт от коприва), Rosmarinus Officinalis Extract (екстракт от розмарин), Arctium Lappa Extract (екстракт от репей), Zea Mais Essential Oil, Gieng Seng Extract, Aloe Vera Extract (екстракт от алое), Humulus Lupulus Extract (екстракт от хмел).

desinko,
За базово масло използвам Jamaican black castor oil  и в него добавям Rosemary oil. Обикновено от базовото на 2супени лъжицив малко шише с пулверизатор и 12 капки розмарин. Това използвам за скалп.
За дължините добавям към тези продукти и няколко помпи еластисайзър на Филип Кингсли, тази маска слагам на влажна коса и обикновено измивам на сутринта. Филип Кингсли има и еластисайзър за екстремна хидратация на дължините. Philip Kingsley moisture extreme шампоан и балсам, elasticizer extreme.
Може да добавяш по няколко капки розмарин към количеството шампоан което използваш при всяко миене вместо да правиш цялото количество наведнъж.

gera*,
Тъкмо днес четох най-често допускани грешки при борбата с косопада. И една от тях беше да не дадеш необходимото време на продукта или медикамента. Като ориентир беше даден 6месечен период.
Другите грешки бяха:
* Забавяне на процеса на лечение поради факта, че хората очакват както изведнъж е започнал косопада така и да спре от самосебе си./ да кажем сезонен косопад или косопад при стрес/
Трихолог обесняваше,че колкото по рано се започне процеса толкова по вероятно е да има позитивни резултати в последствие.Миниатюризираните косми са много по -лесни за връщане, отколкото спящите космени фоликули.  Това означава, че колкото по -рано действате, толкова по -големи са шансовете ви за значително възстановяване.
* Не се проследява процеса със снимки- на едно и също място със еднаква светлина, всеки месец на една и съща дата.

И аз имам същото базово масло. Бихте ли препоръчали кое масло от Розмарин ползвате. И вашата идея е да се пръска по скала, а аз мазах с ръце в корените дали е ок?

Общи условия

Активация на акаунт