Косопад - 20

  • 48 803
  • 786
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 14
И аз май ще пробвам някой от двата спрея за косопад нa Медисютикъл - Numinox или Cellagen (+намалени са в момента в Златна рибка), но още се чудя кой... ако някой може да даде мнение или сравнение ще бъде полезно, също и с кой шампоан е добре да се съчетаят. Аз имам шампоана Bioclenz, но ми е някак..твърде измиващ, косата ми става твърда, по-лесно оплитаща се след него и на последък даже не го и ползвам особено. Чудя се дали и Folligen е с такъв ефект..

Аз в момента ползвам спрей Cellagen и Bioclenz, от около две седмици - спрея омазнява ужасно, а шампоана страхотно изсушава (въпреки че нанасям само в корените). В общи линии резултатът накрая е трагичен - косата ми е още по-суха, смачкана и безжизнена, но смятам да ги използвам докрай и да преценя дали поне повлияват добре самия косопад и действително стимулират растежа.

# 751
  • Мнения: 22 521
След шампоана маска и балсам по дължините трябв.Aз нанасям после финиши на връхчетата.Иначе не става и при мен.
Не знам ще се види ли ефект от едно шише само, пише5-6 месеца да се ползват за видим ефект.

# 752
  • Мнения: 452
desinko,
Не живея в България и поръчвам от fresh skin, сайт за качествени етерични масла.
Използвам малка спрей бутилка за по лесно съхранение,но след пръскане разнасям с лек масаж.
Моята коса е къдрава и доста суха, много малко продукти ми дават хидратацията която искам,но напоследък след маска винаги слагам и хидратиращ балсам който да затвори вратата вътре в косъма.Нанасям го по краищата, защото те обикновено са най-увредени и избягвам контакта му със скалпа (така че косата да не става „тежка“ и да загуби формата си).

gera*,
И аз нямам осезаем косопад и слава богу, но също забелязвам изтъняване и разреждане. Убедих се,че трябват грижи и мерки от рано за да не се стигне до необратим етап.

# 753
  • Мнения: 22 521
И аз нямам видимо оредяване на косата, но имам загуба на обем, изтънявне .Значи проблем има.

# 754
  • Мнения: 16
Тези маска дали наистина помага за растеж на косата и против косопад?
Също този шампоан, и дали този с кофеина е по-добър, не знам дали кофеина наистина действа и дали количеството в шампоана е достатъчно...


Herbal Time Quinine Hair Mask-Elixir е висококачествена хининова маска - еликсир за коса, която е обогатена с хинин, кофеин и витамини. Иновативната формула активно се бори с косопада, възстановява изтощените и третирани участъци и стимулира растежа. Същевременно подобрява вида на повредената и тънка коса, възвръща естествения блясък и действа благоприятно на кръвообращението. Деликатната текстура на маската е лесна за нанасяне и приятна за употреба. Не съдържа парабени, изкуствени оцветители, силикони и SLS (сулфати). След използване косата е обновена, защитена, с кадифена мекота и видимо по-плътен и жизнен вид.

Ползвали ли сте ги?



От 1 седмица използвам хининовата вода на HerbalTime от същата серия. Не знам доколко намали косопада, но придаде много блясък на косата, доста живна. Косата ми по принцип расте доста бързо и не съм сигурна доколко допринесе спреят, но резултатът е нови 2 см за седмица. Имам доста нови косички. Преди тази хининова вода, ползвах около 2 седмици тази на Milva, отделно от 2,5 месеца приемам витамините против косопад на Ducray, растежът може би е комплексен и не е само от водата. Като че ли с Milva косата падаше по-малко, но пък цялостната визия на косата от HerbalTime много ми допада. Предполагам че с времето ще даде още по-добри резултати.
Сдобих се и с маската, ще я пробвам и ще споделя мнение след няколко ползвания!

# 755
  • Мнения: 430
Аз направих много голяма грешка -почнах Миноксидила (макар и за 2 седмици) и спрях противозачатъчните след едногодишен прием, по едно и също време.  Сега положението е меко казано.. страшно и не знам от кое от 2те се предизвика това засилване. Май ще почвам хапчетата пак. Много, много е зле, не знам какво се случи. И това ей така за 1 седмица, като есенни листа падат. Само да си сложа косата зад ушите и оставам с 2 косъма в ръка.

# 756
  • Мнения: 529
И при мен едната седмица е зле, другата по-добре. Престраших се да започна с гела на Давинес за разтежи. Силно се надявам да не ми подразни скалпа. Моляяяяя тези от вас, които са го ползвали - по какво количество използахте? На опаковката пише само след къпане и с лек масаж на скалпа? По дължините слагате ли, че този стайлинг ефект (който отбелязват в упътването) как се постига ? Може би с нанасяне и по дължините? При мен и от към цвят н момента е трагично. Заради активизиране на косопада се въздържах за около 2 месеца от всякакви бои, но вече не се търпи. Та си мисля да пробвам малко да замажа положението с билковите бои, на основата на къна …. и т.н.

# 757
  • Мнения: 247
А дали е възможно косопада да започне чак 3 месеца след спиране на противозачатъчни?
Пих ги 1,5г без прекъсване 🙄

# 758
  • Мнения: 430
И аз не знам вече какво е възможно, но според това което прочетох, организмът реагира почти веднага и хормоните падат много бързо след спирането им. Последвалият косопад е телогенен поради стреса, дават го, че се нормализира чак след 6 месеца, та е възможно от това да ти е.

# 759
  • Мнения: 22 521
Аз да не се хваля, но от няколко дни виждсм промяна след 3м с продуктите на Мediceuticals. (ползвам Целаген, Фолиген,сега Нуминокс )Вчера под душа ми паднаха около30-35 косъма, да са били до 40 с тези, които не съм успяла да хвана.После с нанасяне на серума паднаха още до 10 общо.През деня да са паднали още до 20.
Преди при къпане броях близо 100, после още
толкова опадали.
Като започнах серумите ,след масаж падаше плашещо количество, сега 10-15бр.
Лошото е, че
падат и малки, дълги между 3 и 7см. горе-долу.Не са болшинство, но падат и такива.

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 23:12 от ДХ3

# 760
  • Мнения: 2 714
ДХЗ, а при теб получава ли се омазняване от лосион на Мediceuticals? Вече се е замислям дали да го поръчвам ако омазнява няма да е добре

# 761
  • Мнения: 22 521
ДХЗ, а при теб получава ли се омазняване от лосион на Мediceuticals? Вече се е замислям дали да го поръчвам ако омазнява няма да е добре
От Целаген не забелязах , но от Нуминокс да.

# 762
  • Мнения: 14
След шампоана маска и балсам по дължините трябв.Aз нанасям после финиши на връхчетата.Иначе не става и при мен.
Не знам ще се види ли ефект от едно шише само, пише5-6 месеца да се ползват за видим ефект.

Онзи ден сложих маска за преди къпане, изкъпах се с Bioclenz, след това намазах косата с алое-вера 99% гел (пише, че е за тяло и за цъфнали краища) и после съвсем леко в краищата няколко капки кокосово масло.

Въпреки всичко това, косата ми беше супер суха и на клечки (заради кокосовото масло).

Действително не знам дали ще има резултат само след едно шише, но след това мисля да продължа с Vichy Dercos шампоан и серум, които бях взела преди време на промоция.

Cellagen толкова омазнява, че просто няма как да се мажа с него и да си подам носа навън, добре, че работя от вкъщи. Да не говорим, че косата ми като е омазнена изглежда още по-рядка и скалпа ми прозира Sad

# 763
  • Мнения: 22 521
Кокосовото масло не е за моята коса, то и с маслата трябва да се знае кое как действс.
Днес втрих в корена Фолиген, по дължините протеинова маска на Глис кюр .Постоях така 5мин. и изплакнах.После сложих хидратиращ
балсам на Пантен за 3мин.На влажна коса нанесох крем на Лореал елсев Дрийм лонг и отгоре маслото за коса на Балеа.
Косата ми в момента е страхотна.
Серумите ми омазняват след 3-4 поставяния, което значи ден и половина два след къпане.С много мазна коса съм иначе.
Редакторам се да допълня- днес при къпане ми паднаха 10 косъм.След сресване внимателно с едър гребен паднаха 5!!!
Преглеждам си сега косата и имам много нови растежи по цялата глава докъдето виждам.
Дотук съм мн.доволна от Mediceuticals.Явно и хормоните в норма, както и витамините , желязото дадоха старт на косата.Сега остава да го задържа.
Ето снимка на косата ми сега:

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 18:57 от ДХ3

# 764
  • Мнения: 452
kris1126,
 На мен ми става косата на клечки от алое вера гела, за това го използвам за скалп и го отмивам.
Слагам го в основната на бретона и слепоочията, по скалпа продължавам със розмарин и ЯЧРМ или маска за скалп. На навлажнени дължини маскаили еластисайзър с добавка от масла, авокадо, розмарин, рициново и ЯЧРМ. Завивам със шапка за баня и допълнително загрявам със сешоар.
Измивам със шампоан, на влажна коса маската на Grow gorgeous thickening hair and scalp mask, с нея поне 30 Мин. изплаквам и запечатвам с хидратиращ балсам Philip Kingsley moisture extreme, Joyco. На леко подсушена коса добавям финиш, колкото лешник или малко повече от Kérastase thermique ,ако има нужда дооформям със спрея Kérastase discipline fluidissime- обожавам миризмата му. Трябва ти маска и балсам за след шампоана,няма как да стане само със преуош.


Явно е до коса и скалп,но на мен нито Cellagen нито Numinox ми омазняват, друг е въпроса,че след 2 дни масажи и спрейове е някак разпухана и трябва да се измие за да се оформи. Но миене на 2-3дни за мен е нормално.
Зависи как ползваш спрея сутрин и вечер или по веднъж на ден и за колко време ще ти стигне,но според по вечето специалисти трябва да се направи по дълъг курс за да има ефект, но зависи и от това каква стимулация ти е необходима. Може би е добре преди да смениш с друг продукт да се убедиш,че си завършила с този. Има вероятност и да е първоначална реакция на скалпа допълнителното омазняване и да изчезне след известно време използване.
driada,
Davines gel, използвам след измиване, разделем косата на участъци и слагам не много, малка капчица която размасям по скалпа, не слагам по дължините.
To use: Apply directly to scalp after washing and conditioning hair. Do not rinse out..

Общи условия

Активация на акаунт