Косопад - 20

  • 49 661
  • 786
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 453
Jet,
И двата серума на Медисютикъл са много добри и със сходно действие.  И при двата кожата се зачервява, поради загряващия ефект на спрейовете. Ползвала съм Cellagen и Numinox в момента започнах втора опаковка от 250 мл. , ползвам ежедневно не ми утежняват и определено ще продължа. Някъде прочетох,че за да се прояви ефекта трябва да се ползва поне 5-6 месеца. Има ефект, усещането е за по здрава и плътна коса. Вероятно е следствие от комплексните грижи,но Медисютикъл определено има роля.

# 721
  • Мнения: 39 497
Подходящ за жени с временни хормонални промени като бременност и менопауза. 
Хващам се като удавник за сламка.
Но....ако една жена има косопад по време на менопаузата, това означава ли, че е временен. Демек очаква се по някое време да спре.

# 722
  • София
  • Мнения: 424
Благодаря ви за отговорите. Ще взема един от двата.
А за косопада вече не знам от какво е.
Но продължавам , мажа , пия витамини и напред.

# 723
  • Мнения: 382
Следя ви от известно време.Не се престрашавах да пиша тук,нооооо ето ме🙁Косопада ми е от няколко години,но вече положението е отчайващо.От 2 седмици ползвам и миноксидил,но наистина мнооого се засили косопада ,та въпросът е дали това не е “Трик ефекта” , в козметиката ?Означава ли това,че след време ще поникне нова коса на мястото на опадалата в момента от препарата,но не и допълнителна?

# 724
  • Мнения: 453
mariat,
Едва ли хормонален косопад би спрял от самосебе си,но ако се стабилизират нивата на хормоните и с останалите добавки който се приемат при менопауза със сигурност ще има повлияване.
Въпрос на упорита грижа.

tedi_kati1,
Какво е отключило косопада, прави ли изследвания?
За миноксидила след първоначалния" дред шед", както казват на засиленото падане на коса, което при някой дори не се появява, косата е много плътна,наблюдавам по форумите споделят снимки преди и след употребата, косата е преобразена.
Което ми говори,че не само се възстановява падналото,но има и ново израснали косички.
Единственото което лично мен ме възпира е фактът че е до живот употребата.

# 725
  • Мнения: 282
Та, разглеждах за твърди шампоани п/в косопад и този ми привлече погледа.
Имате ли отзиви?
https://rapuncel.bg/product/tvard-shampoan-tsedra-tsitrona-85-gr/

Или да препоръчате друг подобен.
Дайс, има разни отзиви тук.

# 726
  • Мнения: 382
Изследвания не съм правила,но най-вероятно е на стресова основа.Защото след като се притесня много,усещам понякога изтръпване на самия скалп(колкото и нелепо да звучи)и след няколко дни започва обилен косопад.

# 727
  • Мнения: 23 079
Изследвания не съм правила,но най-вероятно е на стресова основа.Защото след като се притесня много,усещам понякога изтръпване на самия скалп(колкото и нелепо да звучи)и след няколко дни започва обилен косопад.
На око няма как да лекувате косопад без никакви изследвания.

# 728
  • София
  • Мнения: 10 595
Та, разглеждах за твърди шампоани п/в косопад и този ми привлече погледа.
Имате ли отзиви?
https://rapuncel.bg/product/tvard-shampoan-tsedra-tsitrona-85-gr/

Или да препоръчате друг подобен.
Дайс, има разни отзиви тук.
Тук е доста обща темата.
Ще ми се конкретен за косопад да си взема.

# 729
  • Мнения: 49
Здравейте,изкарах ковид преди 5 месеца и получих страшен косопад,моля за ефикасно лечение.

# 730
  • Мнения: 453
Здравейте,изкарах ковид преди 5 месеца и получих страшен косопад,моля за ефикасно лечение.

Общо засилване на имунитета, след кръвен тест и проверка на нивата на витамини и минерали, покриване на евентуални дефицити с прием на добавки.
Веднъж или два пъти в месеца дълбоко почистващ шампоан/Детоксикиращ шампоан за дълбоко почистване Mediceuticals Vivid /за да премахне натрупвания и да подготви скалпа за ревитализиране на фоликулите със серум. Масло от розмарин добавено в базово масло или към маска за коса. Алое вера гел също е с доказан ефект в борбата с косопад. Медицински и професионален шампоан за ежедневна употреба против косопад, който да се редуват.
За да има резултат трябва да е Комплесна грижа от добавки, масажи, ампули и серуми.
Дълбоко хидратираща терапия на скалпа. За да има здрава коса трябва и скалпа да е в оптимално здраве.
Добре е да има по малко термично третиране на косата.

# 731
  • Мнения: 865
Тези маска дали наистина помага за растеж на косата и против косопад?
Също този шампоан, и дали този с кофеина е по-добър, не знам дали кофеина наистина действа и дали количеството в шампоана е достатъчно...


Herbal Time Quinine Hair Mask-Elixir е висококачествена хининова маска - еликсир за коса, която е обогатена с хинин, кофеин и витамини. Иновативната формула активно се бори с косопада, възстановява изтощените и третирани участъци и стимулира растежа. Същевременно подобрява вида на повредената и тънка коса, възвръща естествения блясък и действа благоприятно на кръвообращението. Деликатната текстура на маската е лесна за нанасяне и приятна за употреба. Не съдържа парабени, изкуствени оцветители, силикони и SLS (сулфати). След използване косата е обновена, защитена, с кадифена мекота и видимо по-плътен и жизнен вид.

Ползвали ли сте ги?


# 732
  • Мнения: 14
Някой има ли опит или отзиви за дермаролинг против косопад/за стимулиране растежа на нова коса?

# 733
  • Мнения: 548
Тези маска дали наистина помага за растеж на косата и против косопад?
Също този шампоан, и дали този с кофеина е по-добър, не знам дали кофеина наистина действа и дали количеството в шампоана е достатъчно...


Herbal Time Quinine Hair Mask-Elixir е висококачествена хининова маска - еликсир за коса, която е обогатена с хинин, кофеин и витамини. Иновативната формула активно се бори с косопада, възстановява изтощените и третирани участъци и стимулира растежа. Същевременно подобрява вида на повредената и тънка коса, възвръща естествения блясък и действа благоприятно на кръвообращението. Деликатната текстура на маската е лесна за нанасяне и приятна за употреба. Не съдържа парабени, изкуствени оцветители, силикони и SLS (сулфати). След използване косата е обновена, защитена, с кадифена мекота и видимо по-плътен и жизнен вид.

Ползвали ли сте ги?




И трите съм ползвала, на си оставам фен на катранения на Милва, за останалите - шампоана с хума малко изсушава, кофеина не помня някакъв особен ефект да имаше..

# 734
  • Мнения: 453
Microneedling/ Derma roling за израстване на нова коса.
Дермаролинг на скалпа, като допълнителен начин за стимулиране на растежа на косата.
https://youtu.be/thQ1taoKoo4
Много полезно видео от пластичен хирург, който говори за ползите от използването на дермаролер или дермапен.
Препоръчителна употреба веднъж в седмицата, по 3 минавания на участък, при поява на зачервяване трябва да спрете. Измиване на косата поне 6 ч. след процедурата. Същото важи и за използване на серум или Миноксидил, трябва да мине време за да не се раздразни скалпа. Изследванията показват че има значително увеличение на ефекта на приеманите медикаменти след комбинация с дълбок масаж. Препоръчителна големина на иглите от 0.5 до 1.5.
При андрогенна алопеция когато има общо изтъняване на скалпа е добре да са по малки иглите.
Повлияват се всеки видове косопад.

Общи условия

Активация на акаунт