Косопад - 20

  • 49 896
  • 786
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 769
Lorinda, тези масла ро отделно ли ги слагаш в маски и преуош като ги редуваш или слагаш от всяко по малко (микс), и също има ли значение в каква маска се слагат тези масла (по спомени знам, че за преуош ползваше Еластисайзера на ФК), а също по колко време седиш с тях? Аз с маската седя по 20-30 мин. макс. а с Еластисайзер по цяла нощ. Но когато са добавени и такива масла сигурно е по-различно времетраенето?

# 706
  • Мнения: 453
Lorinda, тези масла ро отделно ли ги слагаш в маски и преуош като ги редуваш или слагаш от всяко по малко (микс), и също има ли значение в каква маска се слагат тези масла (по спомени знам, че за преуош ползваше Еластисайзера на ФК), а също по колко време седиш с тях? Аз с маската седя по 20-30 мин. макс. а с Еластисайзер по цяла нощ. Но когато са добавени и такива масла сигурно е по-различно времетраенето?

Да Лоло микс правя и за еластисайзър на Филип Кингсли и гледам да стоя колкото мога повече. Имам преуош на Алтерна който ми се струва слаб и гледам да го подсиля и обогатя с микс от маслата по няколко капки.
Сега видях че питаш за Сериоксил на Лореал, използвах го по вече от 3 месеца има повлияване но определено от Медисютикъл съм по доволна.

# 707
  • Мнения: 143
Здравейте , отново пиша за съвет , косопада не спира, оредяването си е видимо имам растежи , но не навсякъде ... за псих. Си състояние няма да коментирам, ми вече нямам надежда , че ще ми остане коса , аа че ще имам гъста коса даже и не мисля вече...
Ии така искам съвет за хубав продукт за чувствителен скалп , защото имам пърхот , сърбеж и раздразнен скалп , от всички продукти за косопад , косата ми стана много суха , чуплива , а в корените мазна ... с пърхот и люспи
Използвах себорал и Низорал , но сърбежа си продължава .. както и малки люспи

# 708
  • Мнения: 2 838
Състоянието на скалпа ти говори за това, че или е раздразнен от продуктите, които си ползвала или все още ползваш (някакви маски, серуми, масла, продукти за фиксиране на коса, лакове, пяни и т.н.) или имаш нужда от преглед при дерматолог, защото може да се наложи лечение. Люспи и събежи, които не се подобряват от Низорал и себорал, говорят за себорея, лишей, гъбична инфекция... дерматолог ще каже точно и ще изпише правилни препарати за лечение. Едва когато скалпът е здрав и спокоен, може върху него да се прилага терапия за косопад, маски или каквото и да е.

# 709
  • Мнения: 143
Състоянието на скалпа ти говори за това, че или е раздразнен от продуктите, които си ползвала или все още ползваш (някакви маски, серуми, масла, продукти за фиксиране на коса, лакове, пяни и т.н.) или имаш нужда от преглед при дерматолог, защото може да се наложи лечение. Люспи и събежи, които не се подобряват от Низорал и себорал, говорят за себорея, лишей, гъбична инфекция... дерматолог ще каже точно и ще изпише правилни препарати за лечение. Едва когато скалпът е здрав и спокоен, може върху него да се прилага терапия за косопад, маски или каквото и да е.


Благодаря , ходила съм на дерматолози за косопада , но ако ви кажа , че дори не си направиха труда да ми видят скалпа .. просто не знам как лекари изписват лечение без да погледнат проблемните зони .. ще намеря добър лекар , ако има такива още
П.с : Ако има някой от Пловдив , предложете добър дерматолог или трихолог

# 710
  • Мнения: 171
Състоянието на скалпа ти говори за това, че или е раздразнен от продуктите, които си ползвала или все още ползваш (някакви маски, серуми, масла, продукти за фиксиране на коса, лакове, пяни и т.н.) или имаш нужда от преглед при дерматолог, защото може да се наложи лечение. Люспи и събежи, които не се подобряват от Низорал и себорал, говорят за себорея, лишей, гъбична инфекция... дерматолог ще каже точно и ще изпише правилни препарати за лечение. Едва когато скалпът е здрав и спокоен, може върху него да се прилага терапия за косопад, маски или каквото и да е.


Благодаря , ходила съм на дерматолози за косопада , но ако ви кажа , че дори не си направиха труда да ми видят скалпа .. просто не знам как лекари изписват лечение без да погледнат проблемните зони .. ще намеря добър лекар , ако има такива още
П.с : Ако има някой от Пловдив , предложете добър дерматолог или трихолог

Бях два пъти в Дермавист в гр. Пловдив при дерматолог, мисля че др Петрова беше честно казано от толкова притеснение покрай косопада, не запомних името и.. прегледа беше дълъг, обяснява всичко подробно и останах доволна. Моя косопад е от стрес, друг е въпроса че за един месец няма как да имам голямо подобрение и продължава, първите седмици толкова реване падна като гледах как цели кичури падаха, че не знам как издържах…. В крайна сметка вече почвам да приемам ,че това е просто “коса” и опитвам да приема ситуацията и да запазя самообладание. Взимам витамини, шампоани, мазила, какво ли не… надявам се да намалее скоро, в краен вариант мисля Мезотерапия да направя и в тази връзка ще помоля момичетата да споделят мнения.

# 711
  • Мнения: 659
Аз също посещавам Дермавист в гр. Пловдив, но при д-р Паскалева.
Доволна съм от отношението и виждам, че реално е ангажирана и се опитва да помогне, но за резултати при мен е още рано.

# 712
  • Мнения: 549
За раздразнения скалп при косопад - и аз съм установила от опит, че нищо не трябва да се слага. И за това още се въздържам да слагам и гела на Давинес, въпреки че вече го поръчах. незнам дали и той няма да дразни скалпа ??? Ако някой го е пробвал скоро.. пишете.  При мен Низорал успокоява нещата, а другото което открих е шампоан с катран. Освен Милва сега ползвам и един с брезов катран и също има добър ефект. Ако някой прояви интерес ще го снимам довечера… че не му помня марката.

# 713
  • Мнения: 2 838
Катранените шампоани и Низорал помагат и успокояват при себорея. Както и шампоаните със сяра, Милва имат такъв например (гледах го последно в Лили за някакви смешни пари, 2-3лв), също и шампоаните с цинк пиритион (затова Джинджира често я изписват за пръскане). Хубаво е обаче човек да знае все пак себорея ли е, прост пърхут ли е, някакво раздразнение... за дерматолог в Пловдив не мога да помогна, аз в София съм обиколила всички по-популярни имена, но и аз не знам защо честно казано - и двата ми проблема (себорея, андрогенен косопад) нямат лечение, имат поддръжка и аз отдавна знам каква е тя... но все някаква надежда за чудо явно тая Smile

Иначе да ви споделя относно психичното състояние... Аз много страдах през годините, както и съвсем до скоро (не че в момента не ми е гадно, но състоянието ми е чувствително по-добро). Много рев съм изревала, много нерви и стрес, броях всеки косъм, беше някакъв кошмар. По едно време направо имам чувството, че паник атака получавах след баня като трябваше да се среша. Пушех по кутия цигари на ден и пиех валериан с шепи. Изписаха ми и успокоителни на зелена рецепта накрая, защото бях тотално куку. Майка ми дори ми предложи да ходим към Турция или Германия, или където и да е, да ме видят други специалисти, защото ще се побъркам наистина. Забременях и косопадът ми спря. (ако искате коса момичета, ЗАБРЕМЕНЯВАЙТЕ Sweat Smile ) След като родих имах и следродилен косопад. После се успокоиха нещата и последната 1 година косопадът ми е стабилен, както преди, но вече съм диагноза и четенето и споделянето по групите много ме облекчи психически. Не че нямах пак някои куку моменти, естествено че имах... докато един ден не прочетох в едната съпорт група как една от пишещите там е с диагноза рак, и вече хич не й пука колко коса има, а само иска да оцелее и да си гледа дечицата как растат. Това беше моят wake-up call. Подейства ми изключително отрезняващо това. Всъщност осъзнах, че имам прекрасно семейство, дете, което трябва да отгледам и да създам човек от него, и дали имам много и гъста коса всъщност въобще, ама въобще не е най-важното нещо за мен. Косата е просто коса. Животът е, за да се живее и трябва да ценим всеки един миг в него, с любимите хора, с децата... защото за съжаление днес ни има и си хабим нервите и времето да страдаме за глупости, а утре... утре никой не знае. 

Извинете ме за дългото словоизлияние, явно облачния петък ми действа ...

# 714
  • Мнения: 549
Много точка казано , doors.

# 715
  • Мнения: 453
doors,
Чудесна си ,само така позитивно и....борбата продължава.❤️

# 716
  • Мнения: 1
Здравейте. Отново започва провеждането на безплатни прегледи (от 1-ви октомври) и лечение на хора с алопеция ареата в Кожна клиника на Медицински университет - Пловдив. Адрес: бул. Васил Априлов 15А
За записване на час и повече информация: 0898570528 (вторник-четвъртък, 9:00-17:00ч)

# 717
  • София
  • Мнения: 10 605
Момичета, взех си на дюкре лосиона против косопад. Намерих го в Со фармаси на промоция за 68 лв.
За 2 седмици виждам разлика. Вече не ми пада на шепи косата. И след къпане не пълня една тоалетна с косми.

Смених и традиционните шампоани с твърд, на ДМ. Определено съм по-доволна. Та, разглеждах за твърди шампоани п/в косопад и този ми привлече погледа.
Имате ли отзиви?
https://rapuncel.bg/product/tvard-shampoan-tsedra-tsitrona-85-gr/

Или да препоръчате друг подобен.

# 718
  • София
  • Мнения: 424
Момичета, да ви питам това ли спрея за нови растежи, който хвалите в темата. Тъй като има и е още един Нуминокс, кой от двата да избера?
https://www.zlatnaribka.com/mediceuticals/advanced-hair-restorat … stimulator-250-ml

# 719
  • София
  • Мнения: 10 605
Jet, това е от описанието:
Подходящ за жени с временни хормонални промени като бременност и менопауза. 

Аз съм с косопад от стрес и този на Дюкре, който си взех, е такъв.
Избери според изначалния проблем.

Общи условия

Активация на акаунт