Косопад - 20

  • 50 402
  • 786
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 62
the doors
Аз изследвах доста хормони, но само този е извън норма, мисля че се гледаше и тестостерон а той ми е 1.29 при норма- 0.29-1.67.
Също витамин D,mg са ми  под норма.Още не съм ги носила да ми ги разчетат ...

# 691
  • Мнения: 14
Здравейте на всички, присъединявам се да следя темата.

След изчетени предишни теми, си взех спрей Cellagen и шампоан на Mediceuticals. Исках да попитам, според вашия опит колко впръсквания от спрея са нужни при нанасяне и колко от близо го впръсквате? Чудя се дали не прекалявам или пък дали не слагам прекалено малко, но пък ужасно ми омазнява косата.

Също, може да е малко глупав въпрос, но как отчитате колко ви капе косата?

Понеже аз доскоро съвсем не обръщах внимание и си мислех, че всичко е в норма, докато изведнъж не ми се стори, че косата ми отпред над челото е изтъняла и оредяла и като се загледам, сякаш повече от скалпа ми се вижда, което не съм забелязвала преди.

Слава богу, нямам видни плешиви петна и като я измия изглежда по-обемна и гъста, но само след два дни отново е тънка, суха и безжизнена, освен това ми пада доста, тук-там косми по леглото, пода, а като се реша си падат по 50 косъма минимум.

Със сигурност ще отида на дерматолог да потвърдя дали има проблем, но засега повечето кръвни и хормонални изследвания са ми в норма, а и родителите ми на близо 60 години все още са с буйни коси и не очаквам наследствени проблеми.

Благодаря предварително!

# 692
  • Мнения: 39 776
Аз спрях Миноксидила... много пада, а го ползвам едва от 2 седмици някъде. Май спирам с мазилата.
В първия 1 месец се случва точно това. Ако миноксидила е единствената ти възможност- не го спирай.
Проблемът е, че при мен вече мина повече от месе, а не виждам намаляване на косопада....

# 693
  • Мнения: 556
Не го спирай, според това което четох за него трябва почти всичко старо да падне и са започнат новите разтежи. Въпреки че една позната го ползва два пъти в седмицата след къпане и беше много доволна.Не беше забелязала да й пада повече от него.

# 694
  • Мнения: 453
MDD91,
"An uncommon side effect of minoxidil is increased hair loss, usually in the early stages of treatment." След първоначалния етап на употреба този засилен косопад спира. Процеса на възстановяване и израстване на нова коса е бавен, някъде посочват до 150 дни на стимулиране за да се види първи растеж, обикновено на 6м разликата е видима. Не го спирай.
No.

In fact, if its acute TE, its going to speed shedding up. It cannot reverse hairs told to shed. It can speed up new growth a bit though, pushing shed hairs out faster. Not without risks though. Thats why we discourage the use of it in acute TE. TE just has to run its course.

In AGA, it can take about 6 months to start seeing improvements in shedding and/or growth. Any existing telogen hairs (shed hairs) will be pushed out faster. This is called the dread shed. The increased shedding starts the first few weeks.

In Chronic TE, again minoxidil still would need to push out existing telogen hairs first. And that creates a "dread shed" of increased shedding at first. The goal with minoxidil in Chronic TE is hanging on to the new growth, preventing future hairs from entering telogen phase too early. Improvements may be seen in about 3-6 months.
In acute TE they don't continue shedding as long as the trigger is resolved.

# 695
  • Мнения: 2 855
В чуждите групи, които чета, навсякъде пише, че косопадът дори се увеличава при започване на Миноксидил и е така по 2-3 месеца, преди да се регулират нещата и да спре. Видими резултати най-най-рано след 6 месеца, че и повече. Наричат го dread shed.

С Лоринда сме писали едновременно. Не трябва да се спира. То това е най-тегавото при него - да минеш през първоначалния ужас и да стискаш зъби докато нещата потръгнат.

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 09:56 от the doors

# 696
  • Мнения: 39 776
При мен първоначалния ужас беше при назначаването му. Дадох си 1 месец да осмисля терапията, да се подготвя....бях щастлива. Продължавам, щото нямам друг избор.

# 697
  • Мнения: 942
Здравейте на всички, присъединявам се да следя темата.

След изчетени предишни теми, си взех спрей Cellagen и шампоан на Mediceuticals. Исках да попитам, според вашия опит колко впръсквания от спрея са нужни при нанасяне и колко от близо го впръсквате? Чудя се дали не прекалявам или пък дали не слагам прекалено малко, но пък ужасно ми омазнява косата.

Също, може да е малко глупав въпрос, но как отчитате колко ви капе косата?

Понеже аз доскоро съвсем не обръщах внимание и си мислех, че всичко е в норма, докато изведнъж не ми се стори, че косата ми отпред над челото е изтъняла и оредяла и като се загледам, сякаш повече от скалпа ми се вижда, което не съм забелязвала преди.

Слава богу, нямам видни плешиви петна и като я измия изглежда по-обемна и гъста, но само след два дни отново е тънка, суха и безжизнена, освен това ми пада доста, тук-там косми по леглото, пода, а като се реша си падат по 50 косъма минимум.

Със сигурност ще отида на дерматолог да потвърдя дали има проблем, но засега повечето кръвни и хормонални изследвания са ми в норма, а и родителите ми на близо 60 години все още са с буйни коси и не очаквам наследствени проблеми.

Благодаря предварително!
В темата за профи козметиката бях написала абсолютно същото. И аз мажа Целагена, пък ще докладвам по-късно за резултати. Аз впръсквам и масажирам. Гледам да не се лее, че може да отиде по кожата. И на мен ми отежнява косата.

# 698
  • Мнения: 453
Относно серумите на Медисютикъл за ревитализиране на косата Cellagen and Numinox, се впръсква 1-2 помпи на участниците с изтъняване. Препоръчват употреба сутрин и вечер с нежен масаж до абсориране.
Един от митовете е,че до 100 косъма е нормално да паднат, при някой това е ужасно много,а за други може и да е в границите на поносимото. Всичко е много индивидуално и зависи и от генетиката а и от общото състояние на косата. Може и да няма засилено падане на косата,но ако е изтъняла,бежизнена,суха,заплетена и трудна за стилизиране определено има нужда от допълнителна засилена грижа.

# 699
  • Мнения: 39 776
Пак се зачетох за миноксидила....не се препоръчвал при челно отдръпване на косата. А аз го ползвам точно там. Вече освен объркана се чувствам и прецакана.

# 700
  • Мнения: 453
Пак се зачетох за миноксидила....не се препоръчвал при челно отдръпване на косата. А аз го ползвам точно там. Вече освен объркана се чувствам и прецакана.

mariat,
Не се паникьосвай и не се отказвай от плана. Миноксидил не се препоръчва при ТЕ и косопад, който е обратим след отпадане на отключващият фактор,т.е. сезонен косопад или причинен от дефицити.
Тъкмо гледах снимки във чуждите форуми след 6 м. ефекта е видим и много окуражаващ.

# 701
  • Мнения: 942
Lorinda, като гледам текста към снимките си мисля дали това оредяване на темето не е от пре-менопаузата. Макар че на дамата на снимката- 30 години - и е малко рано. Аз съм на 46 все пак.... На мен ми махнаха през април единия яйчник и възможно да е от хормоните...

# 702
  • Мнения: 1 308
Момичета, някоя има ли отзиви за Парусан шампоан и тоник?

Писах за шампоана, че съм много доволна още от първото измиване, но тоника един път съм ползвала и толкова на клечки ми стана косата, след като изсъхна, че я измих втори път.

# 703
  • София
  • Мнения: 769
Момичета, някоя има ли отзиви за Парусан шампоан и тоник?


Майка ми ми беше казвала, че е доволна от него и от доста време откакто го ползва не забелязва да я настига косопад така както преди. Но нейния косопад не знам какъв тип е бил.. дали сезонен или друг..

Аз вчера пробвах маслото за косопад на Ривана с билки, розмарин и прочие иии наистина се убедих колко много коса пада след масла... Направо стряскащо, хем го очаквах и пак.. а Имах надежди за това масло, но сега дори не знам дали и кога ще посмея пак да се намажа..

# 704
  • Мнения: 453
LoLo30,
Поради същата причина да не форсирам падането на косата/ макар и да знам че което ще пада ще пада/ напоследък избягвам ползването само на масла репей, авокадо, рициново и розмарин а ги добавям в преуош,маски за допълнителен ефект. Може и да е внушение но ми се струва че има ефект и няма засилено падане на коса както при чистите маслени маски.
И нещо което е много полезно, блога на Алена :
https://-spam294-/kosopad-kak-da-se-spravim/

Общи условия

Активация на акаунт