Кога най-сетне спират ясленските сополи?

  • 4 273
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 819
Много се извинявам за ОФФ-а, но, до IOANA:
В не знам коя поред тема пишеш сУполи, бяха те поправили няколко пъти, мила, запомни, пише се сОполи, сОполив, и всички производни. Адски е дразнещо, моля, вземи си бележка Peace

# 16
  • Мнения: 2 657
 Embarassedзнам го как е,ама да ме пита 4овек,защо го пиша така за незнам си кой път EmbarassedВзимам си забележка,без да се сърдя  bouquet

# 17
  • Oslo
  • Мнения: 659
ясленските сополи спират, когато детето стане на 3 години
тогава вече са градински сополи Laughing Laughing

Ха -Ха, баш така си е , оттърване няма! Joy

# 18
  • Мнения: 809
Въобще изгражда ли се имунитет към тях с времето или не! Или вечно си стоят, щом друго дете ги има - значи и нашето ще има. Направо вече съм пред нервна криза  #Cussing out Цяла седмица не ходи за да се оправи и след това за 4 дена нещата отново придобиха старата картинка  Close Не съм спала като хората от гадните сополи вече 2-ри месец.  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
И ние сме така. Попитах доктора кога ще си изгради имунитет и той ми каза - на 6-7 години. Shocked
Едно дете, гледано вкъщи боледува на 2-3 месеца, а което ходи на градина на 2-3 седмици. Ужас. Стефчо по принцип е здраво дете и не ми е боледувал, но откакто сме на градина една седмица там, една седмица вкъщи. Направо съм бясна. Сега пак сме вкъщи. #2gunfire

# 19
  • Мнения: 397

Аз лично плащам половин такса, защото съм редовна студентка. Peace
Не знаех, че майка студент редовно обучение получава облекчение. И аз съм студентка редовно, но никой не ми го е казал. И сега като разбрах, че се товарят финансово останалите заради тези с облекченията се замислям дали въобще да се занимавам и да нося уверения.
Не мога да свикна с тези сополи, защото не може да диша през ноща и се събужда с рев по сто пъти на нощ. Не съм се наспала като хората от вече забравих кога  Tired

# 20
  • Мнения: 103
Не е нормално да си водиш детето хремаво,защото после ще ти плаче ,че не иска да ходи.Ние сега сме в първа група,но когато беше в ясла се скъса да боледува(може би заради такива майки).Гледаме се без баба и двамата сме работещи и ни е безкрайно трудно всяко едно отсъствие,но си намираме начини.НИКОГА не съм я пускала хремава,камо ли нещо повече и беснеех,когато ги приемат ужасно кашлящи и със сополи до брадата и ми обясняват,че било "ясленска хрема,адаптационна".Направо нови термини в медицината-чисто и просто детето си е болно.Водете децата си здрави,пък тогава да видим.Докато има така мислещи родители трудно ще са ни здрави децата.На родителската ни среща повдигнахме този въпрос и директорката ни разказа ,че в една от групите са довели дете с епилепсия и не са казали.След няколко седмици детето се издало само,издирвали майката,а тя не си вдигнала телефона.Добре,че не е направило криза.Сега му носят лекарствата,пие си ги и всичко е ок!А какво остава да се загрижи ако е хремаво!Всичко опира до съзнанието на родителите!

# 21
  • Мнения: 2 700
Не искам да ви притеснявам, но децата спират да се сополивят и да боледуват, когато свикнат с бацилите на децата от групата / градината/. Колкото повече ги спирате, толкова по-дълго време ще ви трае сополивенето. По мои наблюдения /поне в групата на дъщеря ми беше така/ са необходими 2-3 години, за да се преодолее този момент -в трета и в подготвителна група на градината почти нямаше боледуващи.

# 22
  • Мнения: 1 383
Потвърждавам горното мнение - в трета група се оттървахме от вечните сополи. Нооо, има и една подробност - тогава почнах да пръскам ИРС 19

# 23
  • Мнения: 397
Потвърждавам горното мнение - в трета група се оттървахме от вечните сополи. Нооо, има и една подробност - тогава почнах да пръскам ИРС 19
Извини ме  Embarassed какво е това ИРС 19 - хомеопатично или не  newsm78

# 24
  • Мнения: 2 657
Не е нормално да си водиш детето хремаво,защото после ще ти плаче ,че не иска да ходи.

Еми зна4и съм-НЕНОРМАЛНА Mr. Green
И за мен не беше нормално от на4алото,но щом за едни може,зна4и и за моето е позволено.

п.п.Извинявай много,но той сополите си ги носи от там Peace

# 25
  • Мнения: 103
Ако всички майки са така разсъждаващи,тежко и горко на децата ни!

# 26
  • Мнения: 1 547
Темата ми е особено болна, защото миналата седмица прекарахме у дома, сега - понеделник до четвъртък на ясла (да уточня - до обяд само) и петък - жълто-зелени сополи, висока температура през нощта и кашлица.

Само си чешем езиците. Просто има отговорни жени, които не водят болни децата си на ясла/ градина, но има и такива, които казват: там всички са със сополи, другите водят децата си болни и аз ще водя моето със сопол до коленете. Докато разсъждават така, просто ще се въртим в омагьосан кръг.

Непрекъснатите болести (в частност сополи) съвсем не са задължително преживяване.

Нямам никакво намерение да чакам да превъртим всички видове сополи в групата. После може да последва някоя вирусна пневмония. Няма да причинявам това на детето си. Ще търся други варианти за отглеждането му до навършване на някаква по-нормална възраст за сополите.

# 27
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ами те после стават градински, а след това чат пат се появяват и училищни и така...... до към не знам коя година  Whistling

Когато престанеш да им обръщаш внимание, когато спреш да ги смяташ за началото на края на света  Wink и когато разбереш, че детето си изгражда имунитет и другите не са ти виновни, тогава и ще спрат  Simple Smile.

Съгласна съм с това напълно!

Никой родител не е виновен.

Май няма смисъл да пиша повече, че само ще влезнем в конфронтация!

# 28
  • Мнения: 9 990
И аз цяла седмица съм със сополи.За протокола-на 30г съм и не си ги нося от градината Wink

# 29
  • Мнения: 7 474
Всичко е хубаво , ама нали сте наясно, че от сополи до сополи ама разлика. Stop Нашите обикновено прерастваха в безумна кашлица , и ни трябваха по три седмици , за да ги излекуваме. Да не говоря , че изследванията показаха стрептококи, които тя прехвърляше и на мен - лежах 5 дни в болница по този повод ooooh!
Просто всички деца ги понасят по различен начин Tired

Общи условия

Активация на акаунт