Кога най-сетне спират ясленските сополи?

  • 4 289
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 657
Когато аз пуснах преди месец тема за това,4е съм недоволна,4е някой майки си водят децата със сополи и болни-Вие/някои от вас/ме нападнахте,4е незнам си какво,4е детето ми боло мамино син4е и тем подобни Peace
Е хайде сега без изказвания от сорта-докато има такива майки и т.н.То поради такива майки и моето дете през три-4етири дни е със сополи,та ве4е им свикнах...Като не искате сополи,еми не ги водете.И на мен не ми е приятно и ме дразни факта,4е даже се носят и лекарства да им се дават,но това е положението...

# 31
  • Мнения: 2 891
Д със сополи и кашлица не можем да връщаме, защото имало алергични сополи и алергична кашлица, както и сополи от зъби и незнам си какви ГЛУПОСТИ  #Cussing out


Сашко от 2 седмици кашля здраво. Първата прекара в къщи на лечение и след като ходихме на преглед отново го пуснахме на ясла. Той има алергичен ларингит и не виждам начин да зарази другите деца. Иначе съм сигурна, че като го видят др. майки побесняват точно като теб (и мен  Laughing)

# 32
  • Мнения: 2 657
Всичко е хубаво , ама нали сте наясно, че от сополи до сополи ама разлика. Stop....
 Просто всички деца ги понасят по различен начин Tired


 Peace

# 33
  • Мнения: 1 383
Потвърждавам горното мнение - в трета група се оттървахме от вечните сополи. Нооо, има и една подробност - тогава почнах да пръскам ИРС 19
Извини ме  Embarassed какво е това ИРС 19 - хомеопатично или не  newsm78

Пусни търсачката за Здравния, писала съм там достатъчно.

# 34
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Аз също не обичам когато малкия е хремав.Но да ви кажа честно всеки път когато заведа малкия при педиатъра със сополи/без никакви други оплаквания/ и го питам какво му е,отговора е/след преглед разбира се/ ,че такава болест хрема/кихавица няма. Thinking

# 35
  • Мнения: 4 629
В градината на сина ми има правила - деца със сополи се приемат  PeaceОт както е почнал да ходи често има сополи, но каква болест е това newsm78. Има си ги, после те си преминават, после пак си ги има... Според мен сополите не са болест

# 36
  • Мнения: 1 734
Вече втори месец е така. Но друго му няма, само сополи. Не съм го спирала защото не е болен, хремата сама по себе си не е болест. И аз се питам, кога ли ще минат Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 3 663
от начина, по който си гледаш детето зависи кога ще минат сополите, а не от другите майки и другите деца
под "начин" имам предвид здравословно хранене, правилно обличане и обуване, баланс на разходки и сън, умерени методи на лечение при болести и хармонична и спокойна семейна среда
това е
всичко друго има второстепенно значение

# 38
  • Мнения: 2 214
Спират когато спират яслите и детските градини  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 3 042
Спират когато спират яслите и детските градини  Mr. Green

, а понякога продължават и в училище. ooooh!

# 40
  • Мнения: 429
И мойто дете откакто започна да ходи на градина е със сополи. Врадината уж неспускат болни деца, но си виждам такива със сополки. След ден и половина в градината се разболя и 10дни се лекувахме , отидохме на градина и на другия ден със сополи, а дне сме и с разтройство. Когато си беше вкъщи е боледувала много рядко, а сега пред 2 седмици.
Мненията са различни за спирането им, но май всяко дете е само за себе си.

# 41
  • Мнения: 5 468
Няма безобидни сополи. Днес ще му тече само носа, утре ще започне да киха, после да кашля, после грипове, пневмонии...
Как ще се пресече това с воденето на болни деца на градина/ясла - не знам, защото знам, че има майки, които отричат децата им да са болни. Какво като имало сополи, какво като има температура 37 градуса само, какво като киха често... Когато детето им видимо се влоши, вече го спират от ясла/ДГ, но какво от това, като вече са заразили половината група Close.
Детето ми ходи 6 месеца на ясла и се скъса да боледува. Когато отивах да го взимам още първите дни, виждах сополиви деца стоящи на вратата. След три дена моето беше същото. През какви перипетии с вируси минахме от тези безобидни сополи ooooh!... Само че аз веднага го спирах, а другите майки не спираха децата си.
Е, изгониха ме от работа най-накрая..., това спечелих.
Спряла съм Гери от ясла от месец април. До сега не е боледувала! А не я гледам под похлупак. Цяло лято ходи гола и боса, дори сега трудно я накарвам да сложи чорапи. Отвива се като спи и по цяла нощ спи отвита, на сутринта е заледена, събирам я с други деца /но здрави/... и ето - 6 месеца няма болест, няма нищо.
Изводът какъв е? Че сополите на децата в яслата, не бяха безобидни. Били са причинени от вируси!!! Сега няма вируси - няма болести!

От сега ме е страх, какво ни чака, като я дам на градина другата година. Реве ми се, направо като се сетя, какви преживелици имахме и как беше все болна. Дано самосъзнанието на родителите се позасили, а Бог да пази моето дете от не самосъзнателните.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 106
Няма безобидни сополи. Днес ще му тече само носа, утре ще започне да киха, после да кашля, после грипове, пневмонии...
Как ще се пресече това с воденето на болни деца на градина/ясла - не знам, защото знам, че има майки, които отричат децата им да са болни. Какво като имало сополи, какво като има температура 37 градуса само, какво като киха често... Когато детето им видимо се влоши, вече го спират от ясла/ДГ, но какво от това, като вече са заразили половината група Close.

Детето ми ходи 6 месеца на ясла и се скъса да боледува. Когато отивах да го взимам още първите дни, виждах сополиви деца стоящи на вратата. След три дена моето беше същото. През какви перипетии с вируси минахме от тези безобидни сополи ooooh!... Само че аз веднага го спирах, а другите майки не спираха децата си.
Е, изгониха ме от работа най-накрая..., това спечелих.
Спряла съм Гери от ясла от месец април. До сега не е боледувала! А не я гледам под похлупак. Цяло лято ходи гола и боса, дори сега трудно я накарвам да сложи чорапи. Отвива се като спи и по цяла нощ спи отвита, на сутринта е заледена, събирам я с други деца /но здрави/... и ето - 6 месеца няма болест, няма нищо.
Изводът какъв е? Че сополите на децата в яслата, не бяха безобидни. Били са причинени от вируси!!! Сега няма вируси - няма болести!

От сега ме е страх, какво ни чака, като я дам на градина другата година. Реве ми се, направо като се сетя, какви преживелици имахме и как беше все болна. Дано самосъзнанието на родителите се позасили, а Бог да пази моето дете от не самосъзнателните.

 Peace Peace Peace

# 43
  • Мнения: 4 629
Синът ми се до сега от сополи не е стигал до грип или пневмония. Така са и децата на много от приятелките ми  Peace

# 44
  • Мнения: 9 990
Има безобидни сополи.Като застудее и на мен ми текват цифките.И аз кихам, а съм на 30г и не се гледам под похлупак.Щом Педката казва, че детето е за градина-пускам го.Ако да е и със сополи.И до сега от групата няма пневмонии и тежки последици от сополите, а си остават само те.Е, цяла група е това, аз се интересувам и говоря с родителите...а всички си ходят със сополите.
Така, че това, че едно дете лесно прихваща и се стига до лекарства, не означава, че всички са така.Тези дечица си ги знаят родителите и си взимат мерки.Аз за сополи до сега нищо не съм предприела, рядко и капки слагам и нищо...нищо съществено не се е случило за 3г ходене по детски заведения...

Общи условия

Активация на акаунт