Топло лято е, слънчице пече, малко февруарче скоро пола си ще издаде!- Тема № 2

  • 26 922
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 037
Аз съм с отрицателен резус фактор, мъжът ми е с положителен. Бих искала и на мен да ми сложат анти-д ... инжекцията в 28 седмица, но моята лекарка слага само след раждане.
Иначе и да ти я сложат, няма да навреди. То и при мен може да се случи бебе с отрицателен резус фактор, като слагат в 28 седмица няма как да го знаят.
А може твоята лекарка да е имала случай на бебе, което не е от съпруга и да са изпуснали момента да бият инжекцията. И сега да слага на всички майки с отрицателна група, да не стане пак фал.

# 676
  • Мнения: 125
Момичета, а някоя от вас с отрицателен РФ? Аз съм 0- кръвна група. Аг каза, че ще ми слагат анти Д гама глобулин в 28 седмица, въпреки че изследвахме кръвната група на мъжа ми и е А-, така че бебчо е - със сигурност, но Аг не иска да рискува, каза че стават грешки и по-добре да се бие анти Д гама глобулин.Отделно ми излезна на кръвните че никога не съм била ваксинирана срещу рубеола, нямам никакви анти тела.Той мн се учуди, тук тази ваксина е задължителна за децата, но в Бг в далечната 87 г едва ли са я слагали.Каза ми мн да се пазя, никакъв допир с малки деца, че обикновено те го хващат.Абе изобщо незнам от какво да се пазя по напред , от ковид ли( въпреки че тук и бременни ваксинират вече, аз не смея сега),от рубеола ли ...ужас😂
Аз съм А-, а приятелят ми 0+. Следим антителата, а 28ма седмица ще сложим анти Д гама-глобулин. Несъвместими кръвни групи се срещат често, но лекарите знаят какво да предприемат за да е всичко наред 😊.

Вчера бяхме на преглед. Госпожицата беше застанала толкова на никъде и отказа да ни позволи да я видим добре 😃. Но важното е че расте, не спира да шава и всичко изглежда наред. Дясната ми маточна артерия продължава да има затруднен кръвоток, но поне лявата компенсира. Нямам търпение скоро да започна и да усещам беба, за да съм съвсем спокойна😊.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 468
Аз също съм с отрицателен резус фактор. Имам едно раждане на бебе с +РФ, през бременността ме следяха за антитела и след раждането сложихме ваксина, когато се разбра кръвната група на бебето. След него имам два аборта пожелание, със сложени ваксини. Сега пак съм бременна и следим антителата. Докторката ми каза, че ако ми открият, ще повтори изследването и чак тогава ще сложи ваксина. Радвам се, че не ме кара да слагам ваксина, без да ми е необходима, в това сме на едно мнение. Особено за първа бременност риска е нищожен. Но дори при уставен резус конфликт, ваксината блокира производството на антитела и нищо няма да му стане на бебето. Изследват ме всеки месец, което значи, че бебето няма да е дълго време изложено на атаката на антителата, за да се стигне до всички негативни последици. Слава богу медицината е доста напреднала в това отношение.

# 678
  • Мнения: 217
Да, аз не се притеснявам, те си знаят работата и не искат да рискуват.Случаи всякакви, а не мисля че ще ми навреди да ми я сложат и без риск.Всичко ще бъде наред, заредена съм положително относно бременността и раждането и съм спокойна.
Исках да ви питам започнахте ли да ползвате крем или олио против стрии и какви?Аз почнах от около седмица, преди ми ставаше лошо от миризмата.Ползвам на Палмерс лосиона и по-гъстия крем (tummy).Също и био оил, мажа бедрата и гърдите, засега само вечер, по натам ще почна 2 пъти на ден.А ползвате ли лакове, бои за коса и други? Аз ползвам , но се чудех дали има жени които ги избягват в този период?❤

# 679
  • Мнения: 433
Аз използвам лак, боя за коса, кола маска... Ако се страхувам от всичко, трябва и да не дишам, защото в града ми има замърсяващи въздуха заводи.
Имам много приятелки, които пиеха, пушеха през бременността си и родиха здрави дечица. Каквото е писано, това ще стане...

# 680
  • Мнения: 457
И аз съм с отрицателен резус фактор, а таткото с положителен.

Сина ми е с положителен. Веднага след раждането ми сложиха ваксина.

Доктора каза да не се притеснявам, но не ми назначи изследване за антитела. Каза, че има време и като отида на следващата консултация на 30-ти ще ги пуснем.

В коя седмица се пускат за първи път? Аз съм 12+4.

# 681
  • Мнения: 217
И аз съм с отрицателен резус фактор, а таткото с положителен.

Сина ми е с положителен. Веднага след раждането ми сложиха ваксина.

Доктора каза да не се притеснявам, но не ми назначи изследване за антитела. Каза, че има време и като отида на следващата консултация на 30-ти ще ги пуснем.

В коя седмица се пускат за първи път? Аз съм 12+4.
Аз съм 13+3, на мен ми ги пуснаха преди 2 седмици, но мисля че няма опасност, ако на 30 ще ти ги пуска.Моите включваха кръвна група, Рф, антитела, пълна кръвна картина, глюкоза, урина, всички вируси( хепатит Б, рубеола, токсоплазма, имунодефицит), щитовиден панел.
После само се следят анти телата през другите месеци😊

# 682
  • Мнения: 1 037
Аз също съм с отрицателен резус фактор. Имам едно раждане на бебе с +РФ, през бременността ме следяха за антитела и след раждането сложихме ваксина, когато се разбра кръвната група на бебето. След него имам два аборта пожелание, със сложени ваксини. Сега пак съм бременна и следим антителата. Докторката ми каза, че ако ми открият, ще повтори изследването и чак тогава ще сложи ваксина. Радвам се, че не ме кара да слагам ваксина, без да ми е необходима, в това сме на едно мнение. Особено за първа бременност риска е нищожен. Но дори при уставен резус конфликт, ваксината блокира производството на антитела и нищо няма да му стане на бебето. Изследват ме всеки месец, което значи, че бебето няма да е дълго време изложено на атаката на антителата, за да се стигне до всички негативни последици. Слава богу медицината е доста напреднала в това отношение.
Струва ми се, че ако вече имаш собствени антитела, анти-д имуноглобулин няма да подейства. Неслучайно се слага до 3 дни след раждане. Но пък антитела не се получават просто така от нищото, така че вероятността за такъв сценарий е минимална.

# 683
  • Мнения: 380
Здравейте момичета. Във вторник съм на БХС и ми казаха в понеделник да пусна кръв. Дали според вас мога днес да отида за кръв, тъй като утре ще ми е по-неудобно да ходя до там?

# 684
  • Мнения: 1 037
Здравейте момичета. Във вторник съм на БХС и ми казаха в понеделник да пусна кръв. Дали според вас мога днес да отида за кръв, тъй като утре ще ми е по-неудобно да ходя до там?
https://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86% … 0%B8%D0%BD%D0%B3/
Тук пише, че първо е ултразвука и до 2 дни ти взимат кръв. Не знам в майчин дом-софия ли ще даваш. Но аз като правих, във формуляра трябваше да се записват данни от ултразвука.

# 685
  • Мнения: 380
    Здравейте момичета. Във вторник съм на БХС и ми казаха в понеделник да пусна кръв. Дали според вас мога днес да отида за кръв, тъй като утре ще ми е по-неудобно да ходя до там?
    https://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86% … 0%B8%D0%BD%D0%B3/
    Тук пише, че първо е ултразвука и до 2 дни ти взимат кръв. Не знам в майчин дом-софия ли ще даваш. Но аз като правих, във формуляра трябваше да се записват данни от ултразвука.
    Аз съм в Щерев. Но ще дам утре, звъннах и ми казаха, че същия ден или на следващата сутрин най-късно излизат. Мерси 😉

    # 686
    • Мнения: 652
    Момичета, а някоя от вас с отрицателен РФ? Аз съм 0- кръвна група. Аг каза, че ще ми слагат анти Д гама глобулин в 28 седмица, въпреки че изследвахме кръвната група на мъжа ми и е А-, така че бебчо е - със сигурност, но Аг не иска да рискува, каза че стават грешки и по-добре да се бие анти Д гама глобулин.Отделно ми излезна на кръвните че никога не съм била ваксинирана срещу рубеола, нямам никакви анти тела.Той мн се учуди, тук тази ваксина е задължителна за децата, но в Бг в далечната 87 г едва ли са я слагали.Каза ми мн да се пазя, никакъв допир с малки деца, че обикновено те го хващат.Абе изобщо незнам от какво да се пазя по напред , от ковид ли( въпреки че тук и бременни ваксинират вече, аз не смея сега),от рубеола ли ...ужас😂

    А как така в нормалните кръвни си видяла, че не си ваксинирана за рубеола? В тези изследвания, които моята докторка ми пусна, няма за рубеола за антитела или нещо подобно, та се чудех какво е това изследване? Бях чела за някакъв TORCH профил, в който се изследва точно за рубеола, токсоплазмоза, херпес симплекс и още няколко неща. Чудя се дали да не си го пускам и затова ми стана интересно ти какво си пускала Simple Smile

    # 687
    • Мнения: 217
    Момичета, а някоя от вас с отрицателен РФ? Аз съм 0- кръвна група. Аг каза, че ще ми слагат анти Д гама глобулин в 28 седмица, въпреки че изследвахме кръвната група на мъжа ми и е А-, така че бебчо е - със сигурност, но Аг не иска да рискува, каза че стават грешки и по-добре да се бие анти Д гама глобулин.Отделно ми излезна на кръвните че никога не съм била ваксинирана срещу рубеола, нямам никакви анти тела.Той мн се учуди, тук тази ваксина е задължителна за децата, но в Бг в далечната 87 г едва ли са я слагали.Каза ми мн да се пазя, никакъв допир с малки деца, че обикновено те го хващат.Абе изобщо незнам от какво да се пазя по напред , от ковид ли( въпреки че тук и бременни ваксинират вече, аз не смея сега),от рубеола ли ...ужас😂

    А как така в нормалните кръвни си видяла, че не си ваксинирана за рубеола? В тези изследвания, които моята докторка ми пусна, няма за рубеола за антитела или нещо подобно, та се чудех какво е това изследване? Бях чела за някакъв TORCH профил, в който се изследва точно за рубеола, токсоплазмоза, херпес симплекс и още няколко неща. Чудя се дали да не си го пускам и затова ми стана интересно ти какво си пускала Simple Smile
    Тези изследвания са задължителни тук(не живея в Бг), пускат се заедно с определянето на кръвната група, РФ,урина и анти тела. Включва токсоплазма, Хепатит Б, Рубеола, HIV, RPR test.И после въвеждат резултатите в картона на бременната.
    Заради тях АГ ми каза че не съм прекарвала рубеола и не съм ваксинирана , защото нямам анти тела и много се учуди защо не съм ваксинирана.Тук е напълно задължителна тази ваксина и като цяло слагат много ваксини на децата в сравнение с Бг.😊

    # 688
    • Мнения: 1 825
    https://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/imunizacii/
    Всички деца на 13 месеца са ваксинирани за рубеола /морбили

    # 689
    • София
    • Мнения: 1 420
    Момичета, има ли някоя друга така стремглаво да качва килограми? Имам чувството, че в 9тия месец вече ще съм 100 кг… Чак в лицето съм взела да трупам. Днес от любопитство стъпих на кантара и съм +6 кг. Едва 17та седмица, а какво остава за по-нататък. Ям си нормално, и ето пак. Направо се разстройвам много..

    Общи условия

    Активация на акаунт