На море в България 2021 г.! - 4

  • 49 733
  • 745
  •   1
Отговори
# 375
  • Видин
  • Мнения: 247
Привет на всички 😊
Моля да споделите мения за хубави местенца/визирам храната по -скоро/ за хапване в Обзор. Благодаря предварително!

# 376
  • Мнения: 22 414
На Сарафово е толкова скучно, чисто село. Как се разнообразявате?
За немалка част от хората над 25-30 "почивка" означава релакс, плаж, тишина и спокойствие. Всичко това е относително понятие когато си с деца, но последно имаш нужда от бумтене на музика, а обикаляне на барове по нощите е физически невъзможно. Така че и за селата си има пътници Wink Лудницата е в ежедневието, няма нужда и когато почиваме да е така.
Въпреки дългия пост не разбрах какво предлага Сарафово на туристите. Плажът е малък и до него се стига по стръмна стълба, няма нито една забележителност в района, няма атракциони за децата. През деня е ясно, на плажа. Ами вечер? Били сте там, споделете моля какво има за гледане и за правене 😊

Не разбирам какво имате предвид под малък плаж. Ами не не е малък. Свободната зона е поне два пъти по голяма от всички които съм виждала по курортите. Изключвам диви плажове без концесионери.

Забележителности няма, всички са в Бургас на 10-15мин път с кола. Не знам какво очаквате от квартал, който реално не е туристическо градче.
Аз не харесвам гъчканица и за мен е идеално. Сергии и подвиквания от заведения също.

Споделих впечатления за плажа конкретно и нищо повече.
Не харесвам ол инклузив, така че сме в апартамент което е предпочитано от семейството ми.

Камъните го посетихме вчера, не останах кой знае колко очарована от храната.

# 377
  • Мнения: 478
Привет на всички 😊
Моля да споделите мения за хубави местенца/визирам храната по -скоро/ за хапване в Обзор. Благодаря предварително!
Препоръчвам Барба,сафрида и калмарите,истински вкусни

# 378
  • Мнения: 2 881
Не разбирам какво имате предвид под малък плаж. Ами не не е малък. Свободната зона е поне два пъти по голяма от всички които съм виждала по курортите. Изключвам диви плажове без концесионери.

Забележителности няма, всички са в Бургас на 10-15мин път с кола. Не знам какво очаквате от квартал, който реално не е туристическо градче.
Аз не харесвам гъчканица и за мен е идеално. Сергии и подвиквания от заведения също.

Споделих впечатления за плажа конкретно и нищо повече.
Не харесвам ол инклузив, така че сме в апартамент което е предпочитано от семейството ми.

Камъните го посетихме вчера, не останах кой знае колко очарована от храната.
Да, такива са и моите спомени. Рекох да не се е променило нещо.

# 379
  • Мнения: 54
И аз да изкажа мнение за почивката ни в ДИТ Еврика бийч Слънчев Бряг.

Няма да определям положително или отрицателно мнение,защото смятам,че всеки има различни вкусове и очаквания.
Само едно кратко уточнение искам да направя,че бяхме настанени в премиум часта на комплекса,ако бяхме в другата част може би щяхме да имаме повече забележки.
Премиум сградата е на 4-етажа с 3 асансьора,които са достатъчни и не се е налагало да чакаме много за такъв.

Другите сгради от комплекса са доста по стари,обикновенно са на 3 етажа и са без асансьори.Имаше доста майки с колички,които се мъчеха с изкачването на стълбите.
Основния ресторант също се намира на втори етаж и е проблем за количките.Няколко пъти видяхме как количките се зарязват във фоаето на хотела за да не се качват нагоре към ресторанта.
Ресторанта е доста голям и не е имало случай да не си намерим маса за хранене веднага,разполага и с доста голяма лятна тераса,но там вече за местата е малко по-сложно.
За свободните маси,може би спомагаше,че за вечеря бяхме на две смени и часовете се спазваха,както и дрескода Simple Smile на два пъти видяхме как се правят забележки,че на вечеря не се допускат хора с джапанки и с потници.

Накратко,което ни хареса:

Местоположението на хотела - на първа линия е,пресичаш само пешеходната алея и си на плажа.
Аква парка единствен недостатък за някой би бил,че работи за 2 часа преди обяд и за 2 часа следобяд.
Чистотата в премиум блока и ресторантите буквално се чисти и забърсва постоянно.Забележка имам само към общите тоалетни от които има какво да се желае,често оставаха без консумативи.
Стаите поне в премиум блока бяха доста просторни и с големи тераси.Нашата имаше странична гледка към морето ,но и към задния двор на хотела,където се стоварваха всяка сутрин стоки за хотела.Понеже бяхме на 3-ти етаж проблем с шума нямахме,но ако си на първия етаж положението ,ще е друго.
Почистват се всеки ден като и се сменят кърпите всеки ден.
Посетихме и италиянския ресторант,който беше страхотен и от към храна и от към обслужване.

Паркинг - има огромна зона за паркиране и макар,че комплекса беше препълнен намираха място за спиране на всеки пристигнал с колата си.Тук забележка нямам.Парко мястото се определя от човек от охраната на комплекса за да може да не се спира безразборно и да могат да се настанят повече коли.

На всеки вход на комплекса има денонощна охрана и се ограничава достъпа на външни хора,което е много добре.С учудване виждахме хора,които се правят на ударени и се опитват да влязат в комплекса....

Анимацията беше на средно ниво.Има за половин час всяка вечер детска дискотека,а вечер за 1 час има представления в амфитеатъра на комплекса.
Дневната анимация около басейна си е меко казана глупава- гимнастика и игра на дартс.

Има няколко неща от които не останахме доволни като цяло,но и ние сме си виновни че отидохме в най-голямата лудница.

Запазването на шезлонги на плажа и на басейните.Като особедно изразено беше запазването на басейните.Трябва още преди 8 часа да си запазиш иначе не остават.
Хотела разполага с доста голям собствен плаж,но не достатъчен като капацитет за гостите на хотела и тук по скоро нямаше толкова голямо запазване,колкото че местата свършваха доста бързо.
Ако не е в пик сезона според мен местата ще са достатъчно.От двете страни на частния плаж има свободни зони на които се виждаха доста хора от хотела,но и там имаше моменти да не остава място.

На частния плаж има две момчета,които отговарят за него и следят от кой се ползват принадлежностите и гонят хората,които не са към хотела.Има указателна табела обаче,че след 12 часа по тяхна преценка срещу заплащане могат да пускат външни посетители и тогава става много неприятно,че ти от хотела може да останеш без място,а някой външен да бъде настанен.Това си е алчност българска,веднъж си ги продал тези места на хората от хотела и после отново на външни посетители.

Напитките особедно на бара на плажа не бяха качествени,откровенно се усещаше че Пепсито и бирата са разредени.За твърдия алкохол не мога да кажа мнение понеже не консумираме,но и фрапетата не бяха много хубави.

Общо взето безалкохолните бяха на Пепси ,бирата е Славена ,а соковете от машините подобие на степчета.

Храната,многооооо еднообразна поне за нас.Вярно гладен няма да останеш не беше зле приготвена ,но не отговаря на класата на хотела.

Докато закуската беше по скоро добре макар и с доста полуфабрикати,имаше разнообразие.

Обяда и вечерята тук просто е голяма греда за мен.Постоянно едни и същи неща - пици,спагети и макарони на фурна не искам да виждам поне за месец напред.
Общо взето като видя какво има за обяд почти на 100% познавах вечерята.На обяд има пилешки шишчета вечерта отново има пилешки шишчета и пилешко филе със сос.
На следващата вечер има свинско с картофи и свинско с броколи и карначе на скара.
Риба има всяка вечер като почти винаги е филе от бяла риба и веднъж имаше сьомга.
Веднъж попаднахме и на вкиснати домати.

Десертите също не бяха вкусни общо взето различен цвят сметана върху блат.
Също така има и много полуфабрикати,които се предлагат,като панирани сиренца,панирана можарела и т.н. просто купени от магазина и изпържени или изпечени.

Сладолед имаше през целия ден,което е супер.

И последно за което се сещам - допълнителното легло е разтегателно такова за малко дете е добре но за по-голямо или възрастен според мен ще е неудобно.

Спирам до тук,че стана прекалено дълго.

# 380
  • София
  • Мнения: 1 214
Не разбирам какво имате предвид под малък плаж. Ами не не е малък. Свободната зона е поне два пъти по голяма от всички които съм виждала по курортите. Изключвам диви плажове без концесионери.

Забележителности няма, всички са в Бургас на 10-15мин път с кола. Не знам какво очаквате от квартал, който реално не е туристическо градче.
Аз не харесвам гъчканица и за мен е идеално. Сергии и подвиквания от заведения също.

Споделих впечатления за плажа конкретно и нищо повече.
Не харесвам ол инклузив, така че сме в апартамент което е предпочитано от семейството ми.

Камъните го посетихме вчера, не останах кой знае колко очарована от храната.
Да, такива са и моите спомени. Рекох да не се е променило нещо.

Има ли типично рибен ресторант в квартала?

# 381
  • Мнения: 2 881
И аз да изкажа мнение за почивката ни в ДИТ Еврика бийч Слънчев Бряг….
Чудесно описание, благодаря ви. Наистина така човек може сам да си прецени дали е за него или не.
Как е положението в Слънчев бряг тази година?

# 382
  • София
  • Мнения: 1 489
Имаше питане за Аркутино Фемили Ризорт. В момента сме тук. Ако не ме беше тръшнал стомашно-чревен вирус, сигурно щях да си прекарам по-добре
 Simple Smile.
Ако някой държи на хигиена и противоепидемични мерки, това не е вашето място. Персоналът е без маски, комплексът е пренаселен. Храната си сипваш сам. Да, аз това исках, но няма нито ръкавици, нито дезинфектанти. Самата храна не е особено вкусна. Залагат на количеството, има голямо разнообразие, но 2/3 от храната не става за ядене, защото не е приготвена както трябва. Салатите се приготвят сякаш от предния ден. Млечните им продукти са хубави, защото са от собствена мандра.
Басейните се отопляват и са хубави. Анимацията е слабичка. Има много комари на сцената за анимацията.
Плажът е малко далече. Сутрин в 8 и следобад може да си намерите свободни чадъри и шезлонги. Заради жегите от 7 дни само 3 сме ходили на плаж.
Направи ми добро впечатление управителката. Настанени бяхме над пулбара и първата вечер там някой от гостите празнуваше рожден ден до късно през нощта. Бяха шумни, крещяха. Аз не се впечатлявам толкова, но детето подксча в съня и затова сутринта ходих да говоря с управителката дали е инцидентно това и ако не е  да знаем какво да правим. Жената ни увери, че са взели мерки и няма да се повтори (което си беше така) и даже искаше да ни мести в друг апартамент, но беше много далечен и се отказахме.
Самият комплекс е на хълм и е неудобно за хора с колички, ако се паднете в по-отдалечена сграда.
Не се сещам друго съществено. Почиства се ежедневно, чаршафи и кърпи смениха веднъж, но аз не държа да ми се сменят всеки ден.

# 383
  • Там където съм обичана
  • Мнения: 48
И аз да изкажа мнение за почивката ни в ДИТ Еврика бийч Слънчев Бряг….
Чудесно описание, благодаря ви. Наистина така човек може сам да си прецени дали е за него или не.
Как е положението в Слънчев бряг тази година?
Ние бяхме в Слънчев бряг до 29.07
Само една вечер излизахме  на центъра ,стана ми "лошо" от хора (Това около х-л Кубан )
На плажа (Ние бяхме с безплатни чадъри от хотела ни ) ,си запазвахме към 8-8.30 ч места на 2 ред,но последния ден на 29.07 в 7.30 ч успяхме да си запазим на 6 линия чадър .
Сега август не знам как е и не ми се мисли ,може би края на месеца ще е супер .

# 384
  • Мнения: 789
Здравейте,

Знаете ли дали има организиран транспорт от Несебър до аквапарк Поморие и на каква цена съответно?
Дъщеря ни ще е рожденничка по време на ваканцията и ни се иска да я изненадаме със забавления в аквапарк! За съжаление обаче най-вероятно ще сме без кола!
Гледах и този между Несебър и Равда, но там цените са доста по-солени! Разбира се ще съм благодарна и на всякакви мнения по въпроса!

Благодаря предварително!

# 385
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
florin4eto , чак от Несебър , мисля ,че няма . Но, иначе ,има безплатен транспорт, от цяло Поморие !

# 386
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Ходили сме на аквапарк в Сл.бряг, за който имаше безплатен транспорт навремето.

# 387
  • Мнения: 1 612
Как е тази година на Топола Скайс ? Планирам море там септември.

# 388
  • Мнения: 121
Здравейте,

Нашето море предстои на 14.08 заминаваме. Запазили сме на Ihotel Слънчев бряг.
Може ли отзиви как е положението в Слънчев бряг и каква е цената на шезлонг с чадър, защото се оказа, че в цената, която сме платили не влиза шезлонг и чадър.
Благодаря на отговорилите.

Хубав ден!

# 389
  • Sofia
  • Мнения: 3 753
Пепчо, По 5 лв всяко на централния и по 4,50 лв на северния плаж.
Приятна почивка. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт