Калина или Ирина?

  • 8 504
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 031
Ема Удхаус, името Кайли е прекалено странно за България. Ама, ти верно не харесваш ли някое традиционно, утвърдено за страната ни име?

# 46
  • Мнения: 18 547
Ема Удхаус, името Кайли е прекалено странно за България. Ама, ти верно не харесваш ли някое традиционно, утвърдено за страната ни име?
Жената пише, че живеят в САЩ. Не знам прочете ли го.
Отговорих на нейния пост. Иначе не бих го предложила, за тук е странно, даже и за мен.
Харесвам някои традиционни български имена разбира се,които не са от масовите.
За пример - Анелия, Белослава, Елвира, Емилиана, Юлия, Юлиана, Ангел, Пламен, Самуил, Юлиан, Велизар,Велин, Валери, Йоан, Йосиф, Магдалена, Луиза, Екатерина,Анна.
Сега като се замисля те повечето "български" имена не са такива. А или латински или библейски.

# 47
  • Мнения: 3 031
Ема Удхаус, името Кайли е прекалено странно за България. Ама, ти верно не харесваш ли някое традиционно, утвърдено за страната ни име?
Жената пише, че живеят в САЩ. Не знам прочете ли го.
Отговорих на нейния пост. Иначе не бих го предложила, за тук е странно, даже и за мен.
Харесвам някои традиционни български имена разбира се,които не са от масовите.
За пример - Анелия, Белослава, Елвира, Емилиана, Юлия, Юлиана, Ангел, Пламен, Самуил, Юлиан, Велизар,Велин, Валери, Йоан, Йосиф, Магдалена, Луиза, Екатерина,Анна.
Сега като се замисля те повечето "български" имена не са такива. А или латински или библейски.
Не, не съм разбрала, че жената не живее в България. В същото време съм изненадана, че ти харесват имената Анелия, Пламен, Йосиф. Някакси не ми звучат в стила ти. Виж Елвира и Луиза звучат като предложени точно от теб. 😉😃

# 48
  • Мнения: 18 547
Ема Удхаус, името Кайли е прекалено странно за България. Ама, ти верно не харесваш ли някое традиционно, утвърдено за страната ни име?
Жената пише, че живеят в САЩ. Не знам прочете ли го.
Отговорих на нейния пост. Иначе не бих го предложила, за тук е странно, даже и за мен.
Харесвам някои традиционни български имена разбира се,които не са от масовите.
За пример - Анелия, Белослава, Елвира, Емилиана, Юлия, Юлиана, Ангел, Пламен, Самуил, Юлиан, Велизар,Велин, Валери, Йоан, Йосиф, Магдалена, Луиза, Екатерина,Анна.
Сега като се замисля те повечето "български" имена не са такива. А или латински или библейски.
Не, не съм разбрала, че жената не живее в България. В същото време съм изненадана, че ти харесва името Анелия, Пламен, Йосиф. Някакси не ми звучат в стила ти. Виж Елвира и Луиза звучат като предложени точно от теб. 😉😃

Ами, да харесват ми, може би по сантиментални причини. Не са в стила му никак.
Йосиф даже много ми харесва. И Фердинанд ми харесва също😀😀😀ама няма да ме огрее.
В момента се мъча да си спомня как се казваше твоето дете 😉😊

# 49
  • Мнения: 311
И двете имена са супер, което и да изберете няма да сбъркате.
И Калина, и Ирина имат имен ден, значенията им са хубави. Добре приети имена са в БГ.

На мои познати Ирина им казват Ира, Ина или Иринка/Иринче.

Рени го свързвам като галено на Ирена (също Райна, Ренета).

# 50
  • София
  • Мнения: 5 745
Имам колежка Ирина, на която й казват Рени. И аз се чудех каква е логиката, но...
На познато дете пък викат Ири.

# 51
  • Мнения: 3 031
Ема Удхаус, името Кайли е прекалено странно за България. Ама, ти верно не харесваш ли някое традиционно, утвърдено за страната ни име?
Жената пише, че живеят в САЩ. Не знам прочете ли го.
Отговорих на нейния пост. Иначе не бих го предложила, за тук е странно, даже и за мен.
Харесвам някои традиционни български имена разбира се,които не са от масовите.
За пример - Анелия, Белослава, Елвира, Емилиана, Юлия, Юлиана, Ангел, Пламен, Самуил, Юлиан, Велизар,Велин, Валери, Йоан, Йосиф, Магдалена, Луиза, Екатерина,Анна.
Сега като се замисля те повечето "български" имена не са такива. А или латински или библейски.
Не, не съм разбрала, че жената не живее в България. В същото време съм изненадана, че ти харесва името Анелия, Пламен, Йосиф. Някакси не ми звучат в стила ти. Виж Елвира и Луиза звучат като предложени точно от теб. 😉😃

Ами, да харесват ми, може би по сантиментални причини. Не са в стила му никак.
Йосиф даже много ми харесва. И Фердинанд ми харесва също😀😀😀ама няма да ме огрее.
В момента се мъча да си спомня как се казваше твоето дете 😉😊
Елина й е името....
Аз познавах човек на име Фердинанд Пандурски. Твърде рядко срещано и като собствено и като фамилно име.
А при авторката към кое име се накланят везните?

# 52
  • Мнения: 22 867
Елина ми е толкова нежно име и страшно го харесвам. Не се среща често, обаче, което не е и лошо. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 18 547
Познавам 3 Елини. Две млади девойки на по 22,23години и една дама на около 60.

# 54
  • Мнения: 339
Живеем в САЩ и се замислям че може да наложим Кайли като съкратено на Калина, но пак не съм много сигурна.
Приятели, които живеят в Англия, ме наричаха Кайли преди да разберат, че всички се обръщат към мен с Кали, така че.. Защо не? 🙂

# 55
  • Down south
  • Мнения: 7 673
Калина ми харесва повече. И ние го обмисляме за нашата дъщеричка, но на мен пък краткото Кали не ми харесва. Лина или Али са възможни съкращения, но пък звучат далечно от името (Али бих използвала за съкращение на Александра, това е другото ми любимо). Живеем в САЩ и се замислям че може да наложим Кайли като съкратено на Калина, но пак не съм много сигурна.
Ако се спрете на Калина, вероятността да бъде наричана  Кайли е голяма.
Дъщеря ми е Ралица, родена в България. Тук се превърна в Райли.

# 56
  • Мнения: 4 017
Ирина, по_рядко срещано.

# 57
  • Мнения: 1 571
Калина може да е станало популярно сега, за мето поколение - краят на 80-те имахме по две Ирини в клас.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 23:13 от Threemafan

# 58
  • Мнения: 18 547
Бумът на Калина беше преди няколко години, още като царя основа НДСВ и тръгна от княгинята. Тогава масово децата се кръщаваха така.

# 59
  • Мнения: 5 538
Да дам и моите 5 стотинки по отношение на последните 15 коментара. 😂
Кайли ми допада много за българче в САЩ.
Елина ми е много нежно и ми харесва даже повече от Елена. 😊
Изи и Бела са много сладки и ми се връзват повече с Изабела от Бети. ☺️
Познавам едно момиченце, което се казва само Бела и ми е красиво (каквото е и значението на името). Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт