Нисък хемоглобин при бременност?

  • 9 910
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 770
Не е евтино, да. Но цианкобалмина вече е заместен от метилкобаламина един вид така е прескочен етапа на превъръщане на цианкоб. който трябва да се преобразува в метилкоб. Също така много рядко се изписват таблетки за преглъщане а само такива които са под езика или спрей. Защото една от основните причини за неусвояване на Б12 е стомаха.
29 лв купих 50 таблетки на ден по 1
Метилколабина пих повреме на бременността миналата година

# 46
  • София
  • Мнения: 2 014
Спомняш ли си колко често ти пускаха изследвания по време на бременността? Веднъж на месец или се е случвало и по често?

# 47
  • Мнения: 770
Спомняш ли си колко често ти пускаха изследвания по време на бременността? Веднъж на месец или се е случвало и по често?
Всеки месец ми пускаше изследвания

# 48
  • Мнения: 1 021
Моят хемоглобин в началото на бременността беше над 130, после падна под 120 към 6 месец, с назначена терапия успях да го вдигна над 120 за около месец и нещо.

# 49
  • Мнения: 770
Моят хемоглобин в началото на бременността беше над 130, после падна под 120 към 6 месец, с назначена терапия успях да го вдигна над 120 за около месец и нещо.
А да попитам какво ти беше изписано като лечение

# 50
  • София
  • Мнения: 2 014
И аз да попитам каква беше терапията. Благодаря!

# 51
  • Мнения: 770
И аз да попитам каква беше терапията. Благодаря!
Аз до като бях бременна ми беше нисък хемоглобина и ми беше изписала Амброзия Б12 Капки плюс Тотема ампули.
Сега Гинеколожка ми препоръча билкови кръв и Анкерман таблетки.
Понеже ми остана от Тотемата и Амброзията дали мога да ги допия така и така съм ги купила защо да ми стоят така във шкафчето.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 014
Според мен ако са в срок на годност и правилно съхранени можеш да ги свършиш. Още повече че вече си взимала и са ти повлияли добре предният път.

# 53
  • Мнения: 770
Според мен ако са в срок на годност и правилно съхранени можеш да ги свършиш. Още повече че вече си взимала и са ти повлияли добре предният път.
Съхранявани са добре
Във срок до 2023 г са

# 54
  • София
  • Мнения: 2 014
На мен АГ се опита да ми назначи ново изследване на ПКК за хемоглобина, но аз не го направих защото взимам желязо само от 10 дни и още е рано за ефект. При всяко взимане на кръв макар и малко се губи хемоглобин.

# 55
  • Мнения: 2 352
Kene ставаш смешна с това губене на хемоглобин при взимане на кръв, ще подведеш някоя жена и няма да си пуска изследвания. В тази епруветка има кръв, не само хемоглобин. Какво си мислиш, че като ти вземат кръв и веднага падат 10 единици ли?
АГ ти е пуснал контролно изследване, за да се разбере дали има някакво подобрение. Ако има нужда да се смени терапията, докато е време.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 014
Буги, знам че се взима ПКК не е само хемоглобина Grinning За 10 дни Малтофер няма как да има ефект. А относно губенето на кръв с епруветката имам един прост пример Blush, когато съм в МЦ и за два-три дни от едно нищо и никакво кафяво зацапване, което преизчислено в епруветка е не повече от една даже и това е много, хемоглобина ми е спадал с 4 единици.

# 57
  • Мнения: 7 898
По време на бремеността хемоглобина ми падна от 135 на 95 и се задъхвах ужасно. Не можех да изкача 10 стълби. 2 седмици преди секциото ми вляха 2 банки желязо и се качи на 110 и всичко мина нормално.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 014
Момичета, имате ли опит със спрея желязо на Better You? Чета във Амазон много разнопосочни мнения. Интересувам се  като подпомагаща терапия а не заместваща обичайно изписваните медикаменти.

# 59
  • Мнения: 166
Здравейте,
В 17 Г.с изследван днес хемоглобин 94.
Приемам магнедоро 2х1(заради контракции) и от днес имам изписан Smart Hit Ferum и двете са в комбинация с В6 и В12.
Прочетох по назад в темата,че трябва да имат интервал 2-3 ч.Относно млечните пак ли трябва да има интервал от желязото?

Общи условия

Активация на акаунт