Онлайн плащане

  • 5 457
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Бягам заради безбройните такси, които ти налагат. А и принципно мен не ме бърка да се разходя до някъде за да си закупя нещо (знам че на много хора не им се занимава, но аз не съм от тях)
И какви са безбройните такси? 2,50-3,00 на месец такса обслужване и по стотинки на теглене от банкомат - ужас направо. Отделно, че ако сайта е читав, то някъде пише данните й, но дали ще ви приемат така поръчката - ако е със "стъпки 1-2-3 и т.н." не виждам как точно ще се завърши поръчката без да е избрано от конкретно посочените. Така че или си вадиш карта (в 21 век сме) или молиш някой познат да ти услужи, а ти му даваш кеш.

И от какъв зор да давам 36 лв на година като мога и да не ги давам ? На теб може и да не ти пука (ужас наистина), но аз излишни пари няма да давам на никого, не съм благотворителна организация. Така че карта няма да си вадя (ако ще и 25-ти век да сме), а най-вероятно ще помоля някой познат.

# 16
  • Мнения: 12 003
Останаха ли още работодатели, които плащат кеш?
Да, се плащат се такси за обслужване, но пък ето, че картата се явява необходимост или удобство в някои случаи, а това си има цена.
Обаче има и друго - картата и онлайн плащанията оставят следи. Ако човек не иска да оставя такива бяга от сметки и вземане-даване с банки. Ако пък има и задължения при откриването на сметка и вземането на карта вече става уязвим за кредиторите, ЧСИ или бившата жена, която го съди за издръжка на детето.

# 17
  • Мнения: 14 843
Тази фирма, на която плащате, за да не даде данни, малко ме съмнява. Аз не бих плащала ей така, на някого си, това си е жива благотворителност.
Ако нямам банкова карта, бих писала на дадената връзка за контакт и бих поискала IBAN, иначе няма как да стане.
И като поиска IBAN, а няма своя сметка? Ако става дума за поръчка от чужбина?
Фирмите си качват данните на сайтовете иначе. Трябва да се потърси или да звънне/пише мейл.
Останаха ли още работодатели, които плащат кеш?
Би могло да се договори. Мисля, че няма законово изискване за превод на заплата по банка, просто е удобство за работодателя - не му се изреждат две дузини служители на Св. Парастас, а може и заплата на касиер да спести.

Авторе, таксите на банката са, за да не даваш по 5-8-10 лв на парче превод. Щото на ИзиПей са им толкова таксите. Преди 3 години платих наем от 300 лв през ИзиПей, взеха ми 6 лв такса.

Като можеш да помолиш познат, давай.

# 18
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Само на мен ли ми се струва "странен"/не съвсем наред сайт, който приема само кредитни карти и криптовалути като разплащане и няма данни за банковата сметка на сайта?

# 19
  • Мнения: 12 003
И още нещо - човек, подозрителен към банките като институция и нежелаещ нищо общо с тях се доверява на онлайн пазаруване с онлайн разплащане само 🤔.

# 20
  • Мнения: 14 843
Само на мен ли ми се струва "странен"/не съвсем наред сайт, който приема само кредитни карти и криптовалути като разплащане и няма данни за банковата сметка на сайта?
За мене не е толкова странно.
Не е съвсем релевантен пример, но магазинът, в който работя, по принцип предлага плащане по банков път, но трябва да се мине процедурата за онлайн поръчка, за да излезе IBAN, не сме сложили номера на сметката в сайта. Но пък има фирмените данни и може с два клика в Гугъл да се провери дали фирма Гошко и ортаци ЕООД е реална и къде се намира.
Другото нещо, което ми е странно, е за чий му е банковата сметка на търговеца на човек, който няма своя, няма и карта. Отнема супер много време да търсиш в коя банка плащане на каса ще излезе най-евтино , после да търсиш офис на тая банка, да ходиш да висиш на опашка и накрая за едно-единствено преводче пак да платиш пари като за две месечни такси по разплащателна сметка, защото нямаш своя, а нямаш, щото нали да не кихаш всеки месец на някакви душмани въпросната такса. Тъпичко е и то много.
Липсата на информация кой управлява сайта е по-притеснителна от липсата на банкови данни на въпросния 'кой'.

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 00:25 от -Narcissa-

# 21
  • Мнения: 8 802
Както има хора, които си боядисват косата и такива, които не си я боядисват, така винаги ще има хора, които плащат с карта и такива, които плащат кеш по една или друга причина.
Но в случая, може да ги принудят. Ще се събудим един ден и вече банкнотите няма да бъдат валидни и ще има само дигитални пари. И тогава му остава само един начин на живот - дай едно яйце, аз ще ти дам една царевица,,, Но пак има избор.

# 22
  • Мнения: 3 010
Имайте предвид, че ако се плаща от/на револют сметка, тя е със седалище в UK, съответно извън ЕС и разходите за плащане са, като от/към сметка извън ЕС. Сблъсках се с това, скъпо ми излезе.

Револют имат и български лиценз. Правете плащанията си от левова сметка към левова сметка, респективно евро -> евро, паунд -> паунд, за да избегнете такси.  Всички техни акаунти поддържат възможността да имате акаунти в няколко валути. Важно е и каква сума месечно превеждате, защото има лимит в зависмост от акуанта ви.

# 23
  • Мнения: 5
Свали си апликацията Wise и се регистрирай. Те имат виртуални и физически карти. Нямат нищо общо с България и българска банкова система. Зареди картата по банков път, или дай парите на някой да ги преведе в сметката ти. Имат сметки в няколко валути.

Много се радвам на хора които нямат банкови сметки и ползват само кеш, или крипто в някои случаи.

# 24
  • Мнения: 14 843
Много се радвам на хора които нямат банкови сметки и ползват само кеш, или крипто в някои случаи.

Joy
Има и револют, пейсера и другите ги забравих.
Но изказването продължава да кърти Joy

# 25
  • Мнения: 3 010
Човекът нали не иска нищо подобно на карта и сметка? Дали е Уайз, Револют, Пейсера, Лебара и т.н. май няма особено значение...

# 26
  • Мнения: 14 843
То няма значение, наистина, но да кажа, че и изброените имат такси - превод, превалутиране, прехвърляне. Не излизат въобще безплатни. Въпросът не е кое е на аванта, а кое е по-евтино. За физически лица такива услуги съм с впечатление, че не излизат въобще на сметка. Аз стм с Пейсера, брата с Револют, имаме и карти ... реално почти не ги ползваме, защото излиза по-евтино в българска банка.

# 27
  • Мнения: 1 306
vennuss - защо толкова бягаш от банките, кеш плащанията скоро ще изчезнат.
Аз имам към 5-6 банкови карти.

Бягам заради безбройните такси, които ти налагат. А и принципно мен не ме бърка да се разходя до някъде за да си закупя нещо (знам че на много хора не им се занимава, но аз не съм от тях)
Таксите са си такси, но никой не те кара да имаш 10 карти, а поне 1. Иначе сигурно за разни магазини имаш повече от 1 карта - там да не изтървеш точките и процентите.

# 28
  • Мнения: 8 802
скоро и карти няма да има, ще се плаща с телефона

# 29
  • София
  • Мнения: 38 476
То се плаща с телефон. Всеки ден го виждам. Аз пак загубих една карта и мисля и моите да ги кача на телефона.

Картите ми за намаления вече от година са в приложение!

Общи условия

Активация на акаунт