В момента чета ... 71

  • 42 020
  • 747
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Ето тази е книгата:
https://www.goodreads.com/book/show/34384037-the-hideaway
Аз нямам проблем с потапянето в историята. Явно бързо превключвам Stuck Out Tongue Winking Eye.
Аха, Лорън го изписах по друг начин, явно затова.
Блазе ти, че нямаш проблем. Да, аз по принцип трудно превключвам!

# 661
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Довърших вчера В неделя рано билки брала на Олга Кобилянска. Отдавна ми се четеше такава книга, а като се има предвид, че я четох на село, в Балкана, край реката, мога да кажа, че сякаш бях в нея и сред героите. Разкошна, с пълни образи, пасторални картини и една история за истинската циганска любов, за огромната циганска душа... Единственто, което не ми хареса, е че книгата започва с едно стхотворение, което разкрива какво ще се случи накрая.

# 662
  • Мнения: X
Помня, че някой беше писал за книга есенна книга, Олив Китридж или Миракъл Крийк ми се върти в главата, бихте ли ме подсетили, напоследък ме влече да си ги чета съобразно сезона Simple Smile
Яа Джаси явно си я чета на час по лъжичка, от библиотеката взех "Нежна песен" на Лейла Слимани, тя ми върви по-бързичко.
Вие какво ще кажете да си направим една темичка /или ФБ група/ "Читателски клуб", да задаваме книги за четене /да речем за месец/ и после да ги обсъждаме? Всъщност такива групи има и в Гудрийдс, можем и там, незнам. Някакви други идеи или поне няколко желаещи да се включат има ли?

# 663
  • Мнения: 1 577
Ако "Олив Китридж" се определя като есенна книга, може би се има предвид есента на живота, да не кажа зимата. Другата книга не съм я чела и нямам мнение.
Есенно ми звучи "Тишина през октомври", която съм приготвила да чета електронно, но не знам дали есента ще стигна до нея, снощи започнах "Мама греши".

# 664
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Завърших „Малък живот“ на Ханя Янагихара.
Прочетох няколко представяния на книгата.
       1. Аз бих написала точно това: https://azcheta.com/hanya-yanagihara-malyk-zhivot/ . Ако можех.
       2 . Много ми хареса написаното от  Антония Апостолова ,макар и  на доста висок стил, но тя, просто , така си пише. А на мен не ми пречеше да погледна няколко пъти в тълковния речник.https://literaturnirazgovori.com/bookreviews/2020/04/13/12-19-%D … %D0%BE%D0%B2.html
      3.  Хареса ми и това http://knigolandia.info/book-review/maluk-jivot/, но кой е Блажев, че да ни препоръчва книги? / Както беше написал един четящ брат : „Кой е Бил Гейтс, че да ни препоръчва „Образована“. /

Ще се опитам да ви откажа от „Малък живот“. Не четете книгата, ако:
  1.   Търсите точката най-много на следващия ред, защото често тя ще е след 6-8 реда, а запетайките са наслагани като в игленик.
  2.    Имате много, много приятели./ Според мен,  качеството е обратно-пропорционално на количеството./
  3.   Не ви се е случвало приятел да ви предложи помощ, в случай когато  не бихте събрали кураж  дори да си помислите да поискате такава.
  4.   Си мислите, че сте един много нещастен човек.
  5.   Когато чуете „гей“ си казвате веднага „абе, разкарай ги тези педе……и“.
  6.   Ако очаквате всяка глава да завършва с „И плеснаха с ръце и се прегърнаха“.
  7.   Обемът /700 страници/ не ви плаши, защото  можете да я прочетете и „по диагонал“.Тук така не може. Всяко изречение има смисъл.
8.   ……
Мога да продължа , но по-важно е, че тези, които вече съм отказала от книгата, са посегнали към друга- не по-малко стойностна,  а не са се загледали в турски сериал.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 15:22 от armeria

# 665
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Аз тази сутрин си дочетох Лоша кръв. Почти на един дъх.
Сега се главоблъскам с Писма до Тео/Ван Гог. Нещо не ми тръгна добре. Липсва ми въведение... Някак необосновано начало... Ще я мъча.

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Изгълтах "Верити" за ден и половина. Точно мой тип психологически трилър. Увлече ме много, бързо се чете и е с оригинален сюжет. Даже накрая ме остави с отворена уста защото

Скрит текст:
е с неочакван, отворен край. Така и не става ясно аджеба Верити дали е играла по единия или другия описан сценарий Simple Smile

Днес преполових "Тревожни хора". Харесва ми как Бакман поднася тежки теми по лековат начин. Засега ми допада. В отпуск съм и мисля да опаткам доста книги Simple Smile Още повече както и времето го дават кофти.

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
BooksБързичко ми тръгна Бакман и го приключих още вчера. Но нещо цялостното ми впечатление от книгата не е особено добро, можеше да посъкрати доста от текста.

Започнах "Кървавият портокал" на Хариет Тайс. Точно мой тип трилър. Увлече ме на мига, вече го преполових и не ми се оставя. Единственото, което леко ме дразни е че

Скрит текст:
отново главната героиня постоянно е или пила повече или пияна. Това доста започна да се застъпва като тематика в трилъри със жени в главните роли

В днешния празничен, дъждовен и студен ден, съм се настанила на дивана, завита и все още с кафето. Желая ви да ви е уютно и на вас CoffeeBooks

# 668
  • Мнения: 6 346
Аз пък приключих "Спи спокойно" на Андерш Руслунд и съм много доволна, поредната страхотна книга за Пийт Хофман и Еверт Гренс. Голяма почитателка съм на Пийт Хофман.

Сега мислех да продължа с "Цитаделата", но изникна друго любопитно шведско криминале на двама автори (единият е Андерш де ла Моте, а другият е комик и сценарист), затова ще чета първо него. Първа книга от поредица е.

# 669
  • Мнения: X
Ох, блазе ви, че имате време да четете днес. Аз съм дежурна (:
Продължавам си "Нежна песен". Изненада ме книгата, съвсем друго очаквах след първите две страници. Допада ми стилът на авторката!

# 670
  • Мнения: 10 685


"Хана" на Алена Морнщайнова...
Това е една от книгите, за които ми се иска просто да изкрещя : "Хей хора, нечовешки добра е!!! Прочетете я!!!"
Разтърсваща семейна сага за семейството чешки евреи преди, по време на и след Втората световна война.
Много "женска" книга , тъй като повечето герои са жени и по това до някъде напомня на "Полубрат", но стилът е по-четивен и по-стегнат.
Започнах я снощи , четох до среднощ, а
днешният почивен ден и лошото време са ми като истински подарък, защото имам възможност да се начета до откат! Simple Smile

# 671
  • Мнения: 3 038
Миж, и аз я загледах, но ме ми се чете за евреи и войни. Все пак след твойта препоръка се чудя... Много ли е застъпен елементът за войната?

# 672
  • Мнения: 10 685
Миж, и аз я загледах, но ме ми се чете за евреи и войни. Все пак след твойта препоръка се чудя... Много ли е застъпен елементът за войната?

До средата съм и военният елемент не присъства още, по-скоро е призрачен и предстои. Действието е все още ситуирано през 1938г. Но от отзиви на чели книгата разбрах, че е засегната темата за женските концлагери. До каква степен обаче ще мога да кажа след като я завърша.

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Чета "Хора" от Катерина Хапсали. Разкази. Много свежи, реални. Като че ли нещата са се случили ей сега и авторката бърза да ги разкаже. И съм усмихната, докато чета. Хубави разкази!

# 674
  • Мнения: 5 906
След "Татуировчикът на Аушвиц", която е абсолютно дилетантски написана и "Доброжелателните", която за мен е сред най-доброто, ако ли не най-доброто по темата, съм си поставила временна забрана да чета нещо по темата.

Общи условия

Активация на акаунт