В момента чета ... 71

  • 42 108
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Избутах "Малкият приятел" най- после! Голяма мъка и то за нищо! Не мога да повярвам, че книгата е от автора на Тайната история и Щиглецът! Огромно разочарование за мен. Отлагах прочитането на книгата с години, като да си оставиш две парченца от последния шоколад за после. Съвсем напразно. Абсолютно нищо не ми хареса, ама нищо! Скучна до безобразие, незавършена, недоразказана, въпреки огромното количество думи. И докато в другите две книги откривах точното място на всяка една дума, тук ме заболяваше главата от празни приказки. Наистина се чувствам излъгана в очакванията си и, слава богу, че чета точно тази книга на Тарт последна!

# 676
  • Berlin
  • Мнения: 11 280
Направо честито казвам! Аз до Щиглецът или друга книга нейна няма да стигна заради тоя приятел.🤪

# 677
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 755
На мен пък ми хареса Приятеля.  Въпреки че не беше  основното това, още се чудя кой е убиецът. Blush
Прочела съм 100 стр от "Списъкът". С нищо не ми е предизвикала интереса все още.

# 678
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Основно или не, биваше да се разбере. Аз даже не се и чудя, толкова ми е все едно.

# 679
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 755
Аз като цяло много харесвам такива книги. Да свършат и да оставят някаква вратичка. Като на Мураками.

# 680
  • Мнения: 1 660
Прочетох "Очите" на Марко Семов. Доста леко написана, приятна да се чете, посланието също ми хареса.

Изслушах "Поручик Бенц" на Димитър Димов, тук ми вървеше по-тегаво, разбираемо, все пак е засегната темата за войната. Доста се ядосвах на героите .

Сега започнах да слушам "Малки пожари навсякъде" на Селест Инг. В началото съм още, подозирам накъде отива. За момента атмосферата ми напомня на "Един от нас лъже" и нещо не ми допада баш, но ще видя по-натам.

# 681
  • Мнения: X
"Очите" е истинска история. За мен, никак не е лека, но Марко Семов е увлекателен разказвач на всякакви теми.   През 80-те ,аз бях зрял човек , четох в списание за случая, по който е написана книгата  и  си спомням, че ме изуми и размисли много.
Скрит текст:
Става дума за момче, за което лекарите положиха много усилия да прогледне. След операция в Москва, която му  връща зрението , се ослепи сам, защото си представял света по-красив и интересен
"Малкият приятел" има отворен край , който не ме дразни. Много ми допадаше южняшката атмосфера в книгата. Не научихме какво е станало, кой е убиецът , похитителят, но това  сякаш нямаше и значение.
  Аз чета "Бяла хризантема", която също е увлекателна и четивна, въпреки тежките събития, които са описани.

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 23:47 от Анонимен

# 682
  • Мнения: 4 430
Чета “Математика за феите” за дъщерята (Ада/Ейда) на лорд Байрон, която се приема, че е дала идея за създаване на първообраза на алгоритъм, който се използва след това от компютрите.
Нямах очаквания, не обичам изобщо романизирани биографии. През последните 30 години търся и чета  всичко, което мога да намеря за Байрон.
Ада е дъщеря от Анабел Милбанк, с която той сключва брак, просъществувал малко повече от година. След като напуска Англия, поетът не вижда повече дъщеря си (към този момент тя е била на няколко месеца).
Лорд Байрон има две дъщери, които е признал и трета, за която се твърди, че също е негова. И трите умират млади (две на възрастта на баща си - 36 години), а третата - като невръстно дете.
Ада е смятана за един от най-бляскавите женски умове в човешката история, наследила интелигентността на баща си и математическата дарба от майка си.
Според мен, книгата ще допадне на некритичен, но любознателен читател, но не я препоръчвам.

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 21:07 от Tsugumi_

# 683
  • Мнения: 1 660
ananas под 'леко написана ' имах точно това предвид - че е увлекателна и не усещаш как минават страниците. Не знаех, че е по истински случай. Сега ми стана интересно как се е развил животът на главния герой след последния момент в книгата, ще потърся инфо.

# 684
  • Мнения: X
    Не е  единственият с такава брутална за нас проява. Съществувал си такъв синдром на разочарование от проглеждането. Със зрението  се ориентират по-трудно във физическия свят , сетивната информация ги пренапряга  ,  светът в техните представи е бил  по-красиво и спокойно място.

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 13 524
Заинтригувахте ме сега с Очите.
Продължавам да чета Ебола.

# 686
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 755
Приятна изненада от Сиела https://www.facebook.com/photo?fbid=4312483862134679&set=gm.4301675743246823

# 687
  • Мнения: X
Почти приключвам "Нежна песен", изненадана съм от ниската й оценка в гудрийдс, 3.4. За мен е изклчючително добре написана, всяка дума е право в целта, тематиката също ми е интересна.

# 688
  • София
  • Мнения: 700
"Очите" е истинска история. За мен, никак не е лека, но Марко Семов е увлекателен разказвач на всякакви теми.   През 80-те ,аз бях зрял човек , четох в списание за случая, по който е написана книгата  и  си спомням, че ме изуми и размисли много.
Четох я и аз в края на миналата година. Страхотна книга, прекрасен език, а историята е много тежка. Имам и друга книга на автора "Цената", която все още не съм чела, но със сигурност ще стигна скоро и до нея.
Подхванах поредицата за Робърт Хънтър на Крис Картър. На четвъртата книга - "Скулптора" съм, която всъщност се оказа пета, тъй като "Ловецът" била преди първата, но аз не съм разбрала.
Скрит текст:
Не знам дали има смисъл да  я чета, тъй като убиецът е същият от първата и може би няма да ми е интересно. 
Радвам се, че ги започнах,  чудесни трилъри.

# 689
  • Мнения: 6 171
Не, мисля че нямаше общо с първата книга и не си струва да се чете. Доколкото помня беше нещо съвсем кратко от порядъка на 100-тина странички - имаше някакъв случай, разгадаха го набързо и по живо, по здраво. Мисля, че е и фен превод тази новела или там каквото се води и сякаш не е написана от него.

Така, аз до вчера четях Спаркс и в сравнение с предходните му, които отметнах, тази "Завръщане" успя да ме жегне и аха да пусна сълза. Хареса ми, въпреки че до средата чак ме дразнеше.
Преди това почнах и зарязах "Цялата истина в мен" - не ми се чете за каруци и бонета. И още една я сполетя същата съдба, но не помня даже заглавието. Лошото, че серията продължава - снощи почнах една, зарязах я. Преминах на втората за Декстър, но нещо и това не ми се чете.

Общи условия

Активация на акаунт