Тема за напълно ваксинирани, но разболели се от Ковид- истории от първо лице

  • 28 155
  • 141
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Време е за такава тема

Вече има ваксини и се очаква всеки, отговорен човек да се ваксинира

Но според експертите, ваксините не дават пълна защита срещу новите щамове на вируса

Темата е за ваксинирани и въпреки това разболели се. Моля пишете от първо лице.

Споделяйте как протича при вас болестта и как се лекувате.

изобщо всичко, което ви плаши, вълнува

Както и с коя ваксина сте ваксинирани. Мисля, че ще бъде полезно за всички

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 12:15 от Роузи

# 1
  • София
  • Мнения: 11 494
Благодаря за темата и аз. Моля, споделете я и в темата за Ковид ваксините.

# 2
  • Мнения: 5 510
Скрит текст:
Дотук нито едно мнение по темата, все познати и познати на познати. Аз ще се включа, но пак не съм съвсем по темата, тъй като се заразих след първа доза и не бях напълно ваксинирана. С АЗ съм, месец и половина след поставянето се заразих, доказано с ПСР. Изкарах го почти безсимптомно, но и, както впоследствие се оказа, с пневмония - също безсимптомна. Бях на крак през цялото време, не съм се чувствала болна в нито един момент.
Допълвам се - не заразих никого, имала съм близки контакти с ваксинирани и с неваксинирани - никой не прояви симптоми.

Благодаря за споделеното.
Единственото полезно мнение, което лично аз считам, че е по темата.
За пневмонията пихте ли антибиотици?

Роузи, моля добави в заглавието - от първо лице.

Да, изписаха ми антибиотици и кортикостероиди.

# 3
  • Мнения: 54 497
А по какъв повод се тества, Spiritlight, нали е било безсимптомно?

# 4
  • Мнения: 5 510
А по какъв повод се тества, Spiritlight, нали е било безсимптомно?

Лека хрема, драскане в гърлото, стрелкащи болки в ставите - тези неща един ден ги имаше, един ден ги нямаше, едно никакво ми беше, чудех се разболявам ли се или не. Предстоеше Великден и събирания с възрастни роднини и реших да не рискувам, направих бърз тест - положителен, PCR на следващия ден потвърди.

Viviana91 - един-два пъти за целия период на боледуване имах максимум 37.1 - 37.2 за по около половин час и сама си падаше, не съм пила температуропонижаващи.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Имахте ли температура?

# 6
  • Мнения: 54 497
Браво! При такива симптоми повечето щяха са си празнуват спокойно.

# 7
  • Мнения: 2 204
Едва ли ще пишат хора в тази тема. Както знаем ваксините дават доста голям имунитет и гаранция, че човек няма да се разболее от коронавирус, иначе защо ще си ги поставяме ако нямат ефект?
Искам да кажа, че няма да има хора които са ваксинирани и да са се разболели от коронавирус.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 494
Grinning
Хахахахаха, колко категорично Joy

# 9
  • Мнения: 54 497
Къде го прочете този виц? Не можело да се разболеят след ваксина?
Може и то съвсем реално.

# 10
  • Мнения: 25 664
Искам да кажа, че няма да има хора които са ваксинирани и да са се разболели от коронавирус.

Защо да няма? Доколкото знам, ваксината дава висок процент да не се разболееш, но ако се разболееш, поне да го изкараш леко.
Поне аз точно затова се ваксинирах, с надеждата, че и да хвана вируса, да го изкарам леко, без тежки усложнения.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дано да няма!
Защото в другите теми трърдят различни неща

За сега само Spiritlight писа по темата, макар че и тя не е била напълно ваксинирана

Пуснах я, защото все пак е важна и за нас ваксинираните
за да видим колко често се случва, наистина ли ваксините не действат, делтата у нас ли е, има ли заболели от тук пишещите.

Такива неща, а и малко от яд, защото всеки твърди, че ги има, но аз не знам за никой от моите познати и за сега са митични тези заболели

И да преброим колко са тези случаи

# 12
  • Мнения: 6 472
Има , разбира се, и ще има вероятност ваксиниран да се разболее.

Моята простичка логика обаче е:
-ваксиниран от ваксиниран- много по- малко вероятно.
- ваксиниран от неваксиниран- абсолютно да.

Затова и се появява тази тема, за съжаление. Надявам се, да няма много списващи лично засегнати от същинската и тематика.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 799
За мен е по-важно да се знае колко тежко са го карали заразилите се ваксинирани. Но ми се струва, че няма да има много желаещи да пишат тук.

# 14
  • Мнения: 6 472
Дарк Шоколад не беше ли с втора доза, без да са изминали две седмици?

Иначе, тук очаквам да пишат/ дано не/, хора с пробив след пълна ваксина, при изминали две седмици след втора игла.

# 15
  • София
  • Мнения: 11 494
Да, Дарк Шоколад писа за 5 дни след втора игла.
Но не виждам лошо и хора след първа игла да пишат - дали го карат тежко, а и всякаква друга информация би била полезна.

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Мъжа ми се ваксинира с Пфайзер-има и двете дози.Месец-два след втората започна лека хрема,с малко запушен нос.Понеже е лекар,и същия ден са нямали много работа ,една от сестрите като го чула да подсмърча го питала иска ли да си направи тест.Бърз тест беше.Положителен излезе.Веднага се прибра вкъщи и карантиниран за 14 дни.Ние с детето -също.Мъжа ми го изкара почти без симптомно-имаше хрема и леко запушен нос.Изгуби обоняние за 15 минути и после се възвърна на 100%.Всичко беше за 2 дни.Аз бях седмица след втора доза(модерна) и не успях да се заразя.Детето на 9 години се зарази от баща си,може би седмица по-късно.Същото-хрема за 2 дни и петехии по небцето.Вкус и обоняние не е губил.Доколкото съм чувала от мъжа ми,ваксината предпазва от тежко протичане и хоспитализиране.Не предпазва от разболяване .Като си ваксиниран и се разболееш,вирусните частици,които изхвърляш са много малко и за много по-кратко време от неваксиниран.Тоест си по-малко заразен и не всеки ще успее да се зарази от теб.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Благодаря, Peten. Много ценно мнение

# 18
  • Мнения: 54 497
При Дарк не е напълно завършила ваксинацията, защото се е заразила буквално след втората доза.
По-скоро се смята за ваксинирана наполовина.
И слава Богу, добре се справя до момента.

7 дни след първа доза изобщо не се брои за ваксиниран. Никакво влияние няма ваксината за тежестта на протичане.

# 19
  • Мнения: 9 152
peten, разбра ли се с кой вариант на Ковид се е заразил съпруга ти?

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
peten, разбра ли се с кой вариант на Ковид се е заразил съпруга ти?
Не!Но най-вероятно е английския,тъй като той циркулираше основно в Плевен.

# 21
  • София
  • Мнения: 856
Здравейте,
Ще напиша и аз, дано да съм полезна
Моята свекърва е ваксинирана с файзер още февруари с първата вълна. След Великден( тоест повече от 2 месеца след ваксиниране) отива на работа и им казват, че тяхна колежка е болна и ги тестват с ПСР. Тя се оказа положителна. Седя си 2 седмици карантина без никакви симптоми и признаци да се разболява. Всички, които бяхме с нея по празниците започнахме да се блъскаме с витамини. Не се разболяхме

# 22
  • Мнения: 41 057
Моята свекърва е ваксинирана с файзер още февруари с първата вълна. След Великден( тоест повече от 2 месеца след ваксиниране) отива на работа и им казват, че тяхна колежка е болна и ги тестват с ПСР. Тя се оказа положителна. Седя си 2 седмици карантина без никакви симптоми и признаци да се разболява. Всички, които бяхме с нея по празниците започнахме да се блъскаме с витамини. Не се разболяхме

Тоест НИТО се е разболяла, НИТО е заразила околните. Какво повече може да се иска?

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Здравният съветник на Белия дом: Пандемията в САЩ е сред неваксинираните


Това е оригиналната статия

Кунчев е казал  същото, съгласявайки се с гръцкия здравен министър

"Съгласен съм с извода на гръцкия здравен министър - следващата вълна ще е на неимунизираните. Аз бих добавил и на младите хора", това коментира в предаването "Неделята на NOVA" доцент Ангел Кунчев."

Ще видим как и колко имунизирани също ще се разболеят

# 24
  • Мнения: 41 057

Ще видим как и колко имунизирани също ще се разболеят

Ихаааа, колко ще е готино да се разболеят и ваксинираните, а?

# 25
  • Мнения: 13 937
Роузи прозвуча сякаш ще се злорадства после като се разболеят и ваксинираните... със сигурност ще има хора, които ще кажат "казахме ли ви".

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 10:44 от amini

# 26
  • Мнения: 1 157
Моята свекърва е ваксинирана с файзер още февруари с първата вълна. След Великден( тоест повече от 2 месеца след ваксиниране) отива на работа и им казват, че тяхна колежка е болна и ги тестват с ПСР. Тя се оказа положителна. Седя си 2 седмици карантина без никакви симптоми и признаци да се разболява. Всички, които бяхме с нея по празниците започнахме да се блъскаме с витамини. Не се разболяхме

Тоест НИТО се е разболяла, НИТО е заразила околните. Какво повече може да се иска?

И това, че не е заразила околните със сигурност се дължи на това, че е ваксинирана ли? Ваксинираните могат да заразяват.

# 27
  • Мнения: 2 134
ala.bala, доказано е, че ваксинираните носят много по-малък вирусен товар, съответно рискът да заразят друг намалява значително.

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 16:51 от Djordja

# 28
  • Мнения: 41 057

И това, че не е заразила околните със сигурност се дължи на това, че е ваксинирана ли? Ваксинираните могат да заразяват.

Не, не със сигурност, но все пак е факт, нали? Защото антиваксърите много обичат фактите - от сто ваксинирани един да се разболее и го развяват като байрак. А за другите 99 нищо. Та и това тук е факт. Както е факт, че ваксинираните биха могли да заразят, но с доста по-малка вероятност. И сега това се е проявило - може да е имала там няколко вируса в носа, но съвсем не достатъчно за да заразява.

# 29
  • Мнения: 7 640

Ще видим как и колко имунизирани също ще се разболеят

Ихаааа, колко ще е готино да се разболеят и ваксинираните, а?

Не е точно по темата, но
Много е жалко, че има маса хора, които имат реални сертификати, без да са набодени въобще. Съмнявам се да си признаят истината, а същевременно това сериозно изкривява статистиката.

# 30
  • Мнения: 41 057
Не е точно по темата, но
Много е жалко, че има маса хора, които имат реални сертификати, без да са набодени въобще. Съмнявам се да си признаят истината, а същевременно това сериозно изкривява статистиката.

Това би следвало да се квалифицира като биологичен тероризъм и когото хванат да полежи в панделата. Неколцина да полежат па ще видим.  И докторите/служителите, издали сертификата, и ходещият с фалшив сертификат.

# 31
  • Мнения: 8 866
Не е точно по темата, но
Много е жалко, че има маса хора, които имат реални сертификати, без да са набодени въобще. Съмнявам се да си признаят истината, а същевременно това сериозно изкривява статистиката.

Това би следвало да се квалифицира като биологичен тероризъм и когото хванат да полежи в панделата. Неколцина да полежат па ще видим.  И докторите/служителите, издали сертификата, и ходещият с фалшив сертификат.
а да ти нарушават правата, заради това, че не си ваксиниран не е тероризъм? В панделата други трябва да отидат.

# 32
  • Мнения: 7 640


Това би следвало да се квалифицира като биологичен тероризъм и когото хванат да полежи в панделата. Неколцина да полежат па ще видим.  И докторите/служителите, издали сертификата, и ходещият с фалшив сертификат.
Да, съгласна. Двете страни са за бой, както с корупцията и купуването на гласове.
Който е против ваксина, да не си я слага и като пътува да ползва другите опции за влизане и излизане от държавите.
Интересен антиваксърски феномен е това, не искам имунизация, но искам да ползвам привилегиите на набодените.

# 33
  • Мнения: 41 057
а да ти нарушават правата, заради това, че не си ваксиниран не е тероризъм? В панделата други трябва да отидат.

Ами не, имаме извънредна ситуация и права се орязват в такива случаи. Това е решено официално и затова не е престъпление. Иначе те всички терористи са убедени, че са прави и ги потискат. Та и ти така.

# 34
  • Мнения: 7 640
По-добре да не се караме, а да се придържаме към темата.
От първо лице - колега 45+ , с много контакти заради работата си, по-малко от 14дни след втора ваксина Пфайзер, се разболя с пневмония средно тежко. Лекуваха го в болница, защото приеха и баща му там, който много бързо се влоши за съжаление не успя да се пребори. Действието беше в края на втората вълна - през април

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 11:27 от PolarFox

# 35
  • Мнения: 6 919
Цитат
Интересен антиваксърски феномен е това, не искам имунизация, но искам да ползвам привилегиите на набодените.

Да, наистина интересен феномен. Защо , след като е доказано, че ваксинираните могат да се заразяват и да разпространяват ковид, въобще имат някакви привилегии, каквито преболедувалите нямат?
Нещо ми убягва логиката на някои мерки.

Какъв % преболедували се заразяват повторно?
Какъв % ваксинирани се заразяват?
Какъв % неваксинирани се заразяват?

Това е мнението на създателя на иРНК ваксините.
Цитат
Като цяло съм съгласен с това, но ваксините не блокират инфекция, репликация на вируси или предаване, така че те не могат да успеят да стимулират стадния имунитет. Те предпазват от болести и смърт. Въздействието върху вирусната инфекция и репликацията е много по-скромно
https://mobile.twitter.com/RWMaloneMD/status/1415680744706412544

# 36
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 313
Къде нарушават правата на неваксинираните, освен в кафенетата в Гърция? Не съм чула ваксината да дава другаде предимство за момента.

# 37
  • София
  • Мнения: 11 494
По-добре да не се караме, а да се придържаме към темата.
От първо лице - колега 45+ , с много контакти заради работата си, по-малко от 14дни след втора ваксина Пфайзер, се разболя с пневмония средно тежко. Лекуваха го в болница, защото приеха и баща му там, който много бързо се влоши за съжаление не успя да се пребори. Действието беше в края на втората вълна - през април

Първо - това изобщо не е от първо лице.
Второ - казваш пневмония. А Ковид доказаха ли по някакъв начин?
Трето - бащата ваксиниран ли е бил?

# 38
  • Мнения: 1 157
Цитат
Интересен антиваксърски феномен е това, не искам имунизация, но искам да ползвам привилегиите на набодените.

Да, наистина интересен феномен. Защо , след като е доказано, че ваксинираните могат да се заразяват и да разпространяват ковид, въобще имат някакви привилегии, каквито преболедувалите нямат?
Нещо ми убягва логиката на някои мерки.

Какъв % преболедували се заразяват повторно?
Какъв % ваксинирани се заразяват?
Какъв % неваксинирани се заразяват?

Това е мнението на създателя на иРНК ваксините.
Цитат
Като цяло съм съгласен с това, но ваксините не блокират инфекция, репликация на вируси или предаване, така че те не могат да успеят да стимулират стадния имунитет. Те предпазват от болести и смърт. Въздействието върху вирусната инфекция и репликацията е много по-скромно
https://mobile.twitter.com/RWMaloneMD/status/1415680744706412544

Тези неща си мисля и аз. Може би ваксиниран има по-малка вероятност да заразява, има логика и съм мислела по този въпрос, но все пак може да го прави. Също навсякъде се говори как трябва да си го изкарал много тежко за да имаш имунитет като ваксиниран. От първа ръка - това не се потвърждава. Да не говорим, че след още някоя мутация никой няма да има имунитет.

# 39
  • Мнения: 7 640


Първо - това изобщо не е от първо лице.
Второ - казваш пневмония. А Ковид доказаха ли по някакъв начин?
Трето - бащата ваксиниран ли е бил?
Щом го видях с очите си, го разказвам аз от първо лице, господинът няма да се регистрира и да пише тук.
И да, КОВИД пневмония с ПСР позитивен тест.
Бащата не помня дали имаше някаква ваксина, ще попитам и ще напиша.

# 40
  • Мнения: 3 331
Извинявам се, ако въпросът ми е лаишки и не на място, но ваксината за какъв период предпазва от тежко протичане? В началото говореха за 6 месеца, после спря да се говори по темата.

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Би трябвало да е завинаги, защото при всеки нов вариант ъпдейтваш антителата Simple Smile

Иначе- няма данни. След 10 години можем да кажем дали действа 10 години или не

# 42
  • Мнения: 1 157
Би трябвало да е завинаги, защото при всеки нов вариант ъпдейтваш антителата Simple Smile

Иначе- няма данни. След 10 години можем да кажем дали действа 10 години или не

Освен ако вариантът не е прекалено различен, защото мутациите са настъпили много бързо, както е с грипа.

# 43
  • Мнения: 2 204
както се очакваше - темата се напълни със спам и нито един разболял се след ваксина. което доказва, че ваксините действат.

# 44
  • Мнения: 6 919
Нищо не доказва. Те продължават да си пишат в темата за челния сблъсък.

Ето поредния пост https://bg-mam.ma/p/1204545/43213452

# 45
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Всички разболели се, след ваксинация, ще се отчетат точно в bg mama.

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нищо не доказва. Те продължават да си пишат в темата за челния сблъсък.

Ето поредния пост https://bg-mam.ma/p/1204545/43213452

Това не е Ковид

# 47
  • София
  • Мнения: 11 494
както се очакваше - темата се напълни със спам и нито един разболял се след ваксина. което доказва, че ваксините действат.

Ти май пишеш колкото да не заспиш. Нали peten писа за неиния мъж, както и още 2 съфорумки.

# 48
  • Мнения: 8 866
както се очакваше - темата се напълни със спам и нито един разболял се след ваксина. което доказва, че ваксините действат.
не, нищо такова не доказва.

# 49
  • Мнения: 54 497
По-добре да не се караме, а да се придържаме към темата.
От първо лице - колега 45+ , с много контакти заради работата си, по-малко от 14дни след втора ваксина Пфайзер, се разболя с пневмония средно тежко. Лекуваха го в болница, защото приеха и баща му там, който много бързо се влоши за съжаление не успя да се пребори. Действието беше в края на втората вълна - през април

Бог да го прости, но изобщо не е за тази тема.
С незавършен цикъл не се смята за ваксиниран.

# 50
  • Мнения: 6 919
Нищо не доказва. Те продължават да си пишат в темата за челния сблъсък.

Ето поредния пост https://bg-mam.ma/p/1204545/43213452

Това не е Ковид

А ти как го разбра, че си толкова категорична? Защото тестът на брат й е положителен, а останалите ваксинирани също са със симптоми, макар, че аптечните тестове не са позитивирали.

Или пак не си направи труда да прочетеш и останалите й постове?

# 51
  • София
  • Мнения: 11 494
Нека хората направят ПСР-и пък тогава да ги диагностицираме с Ковид. Тестът на брата може да е фалшиво положителен. Нали бил с мнооого бледа черта?
А и потребителката е правила тест в лаборатория, който също е отрицателен.

# 52
  • Мнения: 6 919
За никакво злорадство не става въпрос. Не съм антиваксър, интересува ме преболедувалите дали да се ваксинират и в какви слъчаи. Защото за нас има доста по-големи рискове от свръхреакция и се знае и говори твърде малко.Така, че не ми вменявайте отношения, каквито нямам.

За да разберете, трябва сте чели другата тема. Ето какво се случи:

https://bg-mam.ma/p/1204545/43198302
Скрит текст:
Ваксиниран и разболял се тук кой е писал?
Ми връщаш темата няколко страници назад и ще разбереш
Аз не съм чела мнение на някой ваксиниран и разболял се, само за някой си чул за такива. Тези с една доза и след два дена с положителен тест не важат, те не са ваксинирани

И как може да рискуваш живота и здравето на децата си, при условие, че имаме ваксини бол, всякакви
Ами прочети малко повече тогава.
Ще пусна тема, да се преброят

Само малко преди тези постове, потребителка беше споделила, че е ваксинирана и се е разболяла.
А в тази тема, освен заяждане, друго не се случва. Разболелите се, всички, ваксинирани, неваксинирани, продължават да пишат в другата тема.
Но тук вече се правят изводи, че щом никой не е писал, значи няма заболели ваксинирани. Какъв е смисълът от тази тема, че нещо ми убягва?...

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 17:45 от Diorela

# 53
  • София
  • Мнения: 11 494
Да беше дала направо поста на разболялата се потребителка.
Ако става въпрос за Дарк Шоколад, при нея не бяха минали 14 дни от втора доза мисля.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
Гледам мен коментирате Simple Smile
Като си докажа ковида с тест веднага ще скокна тук. Умишлено не пиша в темата. 
Шанса да съм с ковид е толкова голям колкото и да влача на децата вируса. Ще разбера утре надявам се.

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Диорела, написала съм за какво е темата, но никой не пише по същество, особено ти

Ето какво е написала Дарк Чоколейт

Бръм, в неделя, на 11.07 ми биха втората ваксина, а в петък, на 16.07 се събудих с болно гърло. Вие ваксининирани ли сте?

Това са 5 дни след втора доза.
Мъжът ѝ няма никакви симптоми
Детето ѝ е с температура

Да напомня, че инкубационния период на Ковид е от 2- 14, а е имало случаи и на 21 дни.

Тя може да се е заразила или при ваксиниране или 2 дни преди симптоми или между двете дози

Но ние все пак считаме 14 дни, което значи, че 14 дни след втората доза ваксина, или най- късно 21 си напълно защитен

# 56
  • София
  • Мнения: 11 494
Гледам мен коментирате Simple Smile
Като си докажа ковида с тест веднага ще скокна тук. Умишлено не пиша в темата. 
Шанса да съм с ковид е толкова голям колкото и да влача на децата вируса. Ще разбера утре надявам се.

Много благодаря за включването. Иначе вече беше диагностицирана.

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За никакво злорадство не става въпрос. Не съм антиваксър, интересува ме преболедувалите дали да се ваксинират и в какви слъчаи. Защото за нас има доста по-големи рискове от свръхреакция и се знае и говори твърде малко.Така, че не ми вменявайте отношения, каквито нямам.

Диорела, каква е тази свръхреакция, за която говориш?
Това е смешно!
Ако вече имаш антитела, те ще прихванат антигена и ще го неутрализират веднага,
ако нямаш такива, на тялото ще му се наложи да произведе и тогава чак ще прихванат антигена.

Не ти разбирам логиката, а също и защо само влизаш да се заяждаш,
останала съм с впечатление, че си интелигентен човек Sad

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
Гледам мен коментирате Simple Smile
Като си докажа ковида с тест веднага ще скокна тук. Умишлено не пиша в темата. 
Шанса да съм с ковид е толкова голям колкото и да влача на децата вируса. Ще разбера утре надявам се.

Много благодаря за включването. Иначе вече беше диагностицирана.
До тук съм с два отрицателни теста. Лабораторен и домашен антиген. С температура 38.5, гадна кашлица с оскъден секрет (типичната лятна гадост, която те кара да кашляш лаещо и излиза слуз на топчета), брутално запушен нос, който тече и напред и назад, но си е запушен.
Не съм губила обоняние и т.н

Брат ми е с + на домашен тест. (Това е причината да смятам, че може би моите и на сина ми тестове може да са фалшиво отрицателни). Въпреки, че сме ваксинирани спазваме всички мерки като неваксинириани.

# 59
  • Мнения: 6 919
както се очакваше - темата се напълни със спам и нито един разболял се след ваксина. което доказва, че ваксините действат.
Като прочета такъв генерален извод, как да го  приема?
Вече има доста проучвания за заболели ваксинирани, например в Израел, но щом не се преброяват в тази тема, не се е случило.
А това, че темата се пълни само със спам, е показателно за друго - че дублира останалите теми.

MeMyselfI, пожелавам ти искрено, останалите да не сте с ковид, но за мен брат ти е ваксиниран, с позитивирал тест.  Вероятността да има проблем с теста, е малка, макар, че не е невъзможно.

# 60
  • Мнения: 13 825


Брат ми е с + на домашен тест. (Това е причината да смятам, че може би моите и на сина ми тестове може да са фалшиво отрицателни). Въпреки, че сме ваксинирани спазваме всички мерки като неваксинириани.

Домашните тестове ми се струва, че са много неточни. Имам познат, който си правеше всяка седмица домашен тест. Един път беше +. Паникьоса ни всички и си направи ПСР. Беше отр.
Дъщеря ми, в чужбина ,  между двете дози ваксина изкара нещо, което по-късно се оказа вирус от типа Бока. Симптомите й се припокриваха с ковид. Но без загуба на вкус и обоняние. Направи първо домашен  тест и беше+. Поръча да дойде мобилна лаб за тест, но резултата им щеше да е готов след 24 часа. Нямаше време да чака и заради общежитието направи в здравна точка с лаборатория в близост до общежитието бърз тест с гаргара. И двата теста бяха отр.

# 61
  • София
  • Мнения: 856
Моята свекърва е ваксинирана с файзер още февруари с първата вълна. След Великден( тоест повече от 2 месеца след ваксиниране) отива на работа и им казват, че тяхна колежка е болна и ги тестват с ПСР. Тя се оказа положителна. Седя си 2 седмици карантина без никакви симптоми и признаци да се разболява. Всички, които бяхме с нея по празниците започнахме да се блъскаме с витамини. Не се разболяхме

Тоест НИТО се е разболяла, НИТО е заразила околните. Какво повече може да се иска?

И това, че не е заразила околните със сигурност се дължи на това, че е ваксинирана ли? Ваксинираните могат да заразяват.
Да, аз не твърдя, че не сме се разболяли, защото нейната ваксина ни пази 😁
Логично е, че щом откриват вируса в носоглътката й, значи може да го изплюе върху околните
Просто написах фактите. Това което се случи
Има мн фактори. Бяхме на вилата, на вън, не сме се гушкали и целували. Но сме ползвали една тоалетна, тя ни беше сготвила

# 62
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Не ти разбирам логиката, а също и защо само влизаш да се заяждаш,
останала съм с впечатление, че си интелигентен човек Sad
Къде точно прочете Диорела да се заяжда? Логиката ѝ е, че не е редно да натискат и юркат преболедували да се ваксинират, щото не се знаело колко им е ефективен имунитетът, а да не дават никаква информация преболедувалите заразяват ли се повторно, колко процента от случаите са на преболедували веднъж и т.н. Информация НЯМА! Само теоретични алабализми. Най-малкото защо пък да си бия излишна ваксина, ако не е необходимо? Ако е необходимо защо не се съобщава в прав текст - еди колко процента от заразените са вече преболедували и се заразяват повторно. Дори и да приемем, че официално преболедувалите са доста по-малко от реалното една подобна статистика би била полезна, но не се съобщава. Ей такива неща си мислим и коментираме. Обаче интересно защо се приема за заяждане. Всеки, който не търчи за ваксина се заяжда. Ми не, не се заяждаме! Обаче търпим яко заяждане и хейт във всяка тема за ковид в тоя форум!!!

# 63
  • София
  • Мнения: 11 494
Изобщо не искам да давам акъл на хората дали да се ваксинират или не. Всеки за себе си да прецени. Мен ме издразни невярната информация която Диорела сподели. А именно това:

Цитат
А ти как го разбра, че си толкова категорична? Защото тестът на брат й е положителен, а останалите ваксинирани също са със симптоми, макар, че аптечните тестове не са позитивирали.

Или пак не си направи труда да прочетеш и останалите й постове?

Добре, че съфорумката сподели тук, че към момента не са положителни. Дано и така да си остане след ПСР тестовете.

Също и в другата тема - че 80 - 90% от ваксинираните са приети в болница. Е, по-късно писа, че се е объркала, ама как така го изплясква без да е слушала...

# 64
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
То, заради такива изплясквания сме на тоя хал... И всеки предпочита да вярва на тях.

# 65
  • Мнения: 8 866
а смятате ли, че ваксината ви пази срещу Делта мутацията?

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 6 002
Не пази от заразяване, затова трябва да продължат да се спазват всички мерки.
Но вярвам, че помага да се избегне тежко протичане. Поне се надявам, защото така твърдят производителите.

# 67
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
а смятате ли, че ваксината ви пази срещу Делта мутацията?

Не знаем, затова е и темата

# 68
  • Мнения: 54 497
а смятате ли, че ваксината ви пази срещу Делта мутацията?

Аз съм с АЗ и не смятам, че ще ме опази от заразяване. Ако ме опази от болница, ще съм предоволна.

Месечинка, всяка ваксина е създадена като  средство за превенция, а не за вреда.
Това е моето разбиране и предпочитам излишна ваксина, отколкото излишна болест.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 25 257
ами не е съвсем така, защото по последни данни сегашните ваксини не пазят особено от делта мутацията, че и от усложненията (пак по данни от Израел, където май почти всички са с нея, за разлика от Англия, където са основно с Астра, тя пък не пази от африканския щам, изобщо... ). Ако предстои да излезе модификация на ваксините, които са ефективни към настоящите щамове те със сигурност ще носят повече полза от сегашните. Но не може да се ваксинираме всеки месец с поредната модификация. До момента излиза, че естественият имунитет пази повече от сегашните ваксини. Поне никой не е изнесъл официална информация за обратното. Пак повтарям, ако не бях боледувала щях да се съглася с тезата, че недостатъчно ефективна ваксина е по-добра от никаква и щях да съм се ваксинирала отдавна.

# 70
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз винаги съм смятала, че естествения имунитет е най- доброто, но точно покрай ковид- ваксинациите, казаха че не винаги дава защитата която можеш да получиш след ваксинация.

Ковид е доста коварен вирус, не го познаваме още, но в много случаи се държи като тези, които хронифицират и се интегрира в ДНК на клетката.

Което не е непременно лошо, може би дори е за добро
Да предаваш на поколенията имунитет

Последна редакция: вт, 27 юли 2021, 13:09 от Роузи

# 71
# 72
  • София
  • Мнения: 3 799
Месечинка виторога, в Англия са 50% с Астра, 50% с Пфайзер.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Във вчерашните новини (по btv), предупредиха за наплива от заразени, туристи. Завеждащ отделението каза, че 90% от новоприетите, болни чужденци са ваксинирани.

# 74
  • София
  • Мнения: 11 494
Новоприети къде? В болницата в Бургас?

# 75
  • Sofia
  • Мнения: 6 002
Във вчерашните новини (по btv), предупредиха за наплива от заразени, туристи. Завеждащ отделението каза, че 90% от новоприетите, болни чужденци са ваксинирани.
90 % новоприети или положителни?
Поне това, което аз четох е, че от положителните PCR 80-90% са ваксинирани.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Новоприети положителни.

# 77
  • София
  • Мнения: 11 494
Grinning
Точно тази новина разисквахме вчера, май в другата тема. Виждам, че има доста чули - недочули и така тръгват едни легенди....

# 78
  • Мнения: 13 937
Може да има и с фалшиви сертификати.

# 79
  • София
  • Мнения: 11 494
Не са проети в болница. Пуснете си на запис новините и ги гледайте. Вчера и друга потребителка го изпляска това, после се оказа, че се била объркала.

За фалшиви сертификати в България знам. Че не били и скъпи. Днес една колежка ми сподели. Все не ми се ще да вярвам и се надявам да е ЕЖК. За чужбина не знам.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 6 002
Новоприети положителни.

Аз явно чета съвсем друго нещо.
https://btvnovinite.bg/bulgaria/burgas-opasno-blizo-do-nova-covid-valna.html

# 81
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Влезнали са с ваксина или отрицателен PCR,  а на тръгване PCR-a им е позитивирал

И са карантинирани. Дали са болни?
Дали са били ваксиниани?
Къде са карантинирани и безплатно ли лежат в нашите болници?

Трябваше да ги пратим в 5 звездни хотели да си лежаат карантината, може би Simple Smile

Много са въпросите

# 82
  • Варна
  • Мнения: 14 547
" Част от новозаразените са с "Делта " вариант. Те остават за 14 дневна карантина в страната. 80-90% от тях са ваксинирани..."

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 6 002
Новозаразени - да. Просто са карантинирани. Това не означава че са новоприети. Ако са новоприети, това от своя страна означава, че са в тежко състояние.

# 84
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да, но дали са болни?

Толкова ли е трудно да се напише нормален, даващ информация репортаж, а не някаква каша от думи, която всеки сам си разплита, както дойде ?
Сега това каква информация ни дава
Всеки си разбира различни неща

# 85
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Лапсус. Независимо от състоянието им са заразоносители.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 6 002
Никога не се е твърдяло, че ваксините предпазват от заразяване.
Още от началото обясняваха, че има два вида ваксини - едните пазят от заразяване, другите пазят от тежко протичане на болест. За жалост ваксините срещу Ковид не са от първия тип.

# 87
  • Мнения: 646
Обикновенно, когато изпляскат заглавие на новина, та дори и по Нова и БТВ, то е много сензационно. И после четеш четеш и не били компютри а компоти!
По темата аз съм ваксиниран с Пфайзер и живо ме интересува боледуват ли симптоматично ваксинираните и колко тежки са симптомите. Ще следя!

# 88
  • Мнения: 1 625
Месечинка, едва ли ще има такива изследвания, просто защото държавите, в които се правят изследвания ваксинират масово преболедувалите. Например във Великобритания и САЩ препоръката е на 28 ден след позитивен тест. Други държави, включително нашата са с препоръка за 6 месеца, но не повече.

Емералд, в другата тема вчера потребителка от САЩ даде информация.
От 20,7 милиона ваксинирани, разболелите са 14 000, приети в болница в тежко състояние около 900 и починали около 100 човека. Не помня точните бройки, но бяха в този порядък.
Т.е. риск от тежко протичане 0,003%, риск от смърт 0,0004%.

Намерих коментара, ето линк.
https://bg-mam.ma/p/1353798/43216113

# 89
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Neko.fukakai , от линка в линка Simple Smile

"Of those that responded (San Francisco, San Mateo, Napa and Sonoma),only Sonoma County reported deaths among vaccinated people.
Sonoma County's health department says of the 475 breakthrough cases, there have been 23 hospitalizations and two deaths. Both people who died were older than 90, with significant underlying health conditions."

Гугъл Транслейт:

"От отговорилите (Сан Франциско, Сан Матео, Напа и Сонома) само окръг Сонома съобщава за смърт сред ваксинирани хора.
Здравният отдел на окръг Сонома казва, че за 475 пробивни случая е имало 23 хоспитализации и два смъртни случая. И двамата починали са на възраст над 90 години със значителни заболявания. ""

# 90
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Колко масово се ваксинират преболедувалите, ковид има от година и половина, ваксини от доста по-скоро и далеч не всички са ваксинирани. Делят новозаразените на ваксинирани и неваксинирани, толкова ли е трудно да ги разделят на преболедували и неболедували? Или просто не е изгодно да се проследи има или няма дълготраен имунитет и е по-лесно да кажеш "ваксинирайте се, вероятно след боледуване е нетраен...

# 91
  • София
  • Мнения: 5 782
[Не е точно по темата, но
Много е жалко, че има маса хора, които имат реални сертификати, без да са набодени въобще. Съмнявам се да си признаят истината, а същевременно това сериозно изкривява статистиката.

Къде са тези хора? Познавате ли ги?

# 92
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Познава - вятър. Слушах и аз скоро подобни истории и не разбирам защо се споделят такива факти като клюки, а не се застане с лице и имена, вкл. сигнал до компетентен орган.
Масата народ е изключително неспособен, да не кажа друга дума, да вземе информирано решение или позиция и вярва на твърдения от капацитети на собственото си ниво.
Не всяка тема е от компетенциите на всички, ама пусто балкански нрав - на мен ли ще ми кажат, аз тези работи ги знам.

# 93
  • Мнения: 54 497
Колко масово се ваксинират преболедувалите, ковид има от година и половина, ваксини от доста по-скоро и далеч не всички са ваксинирани. Делят новозаразените на ваксинирани и неваксинирани, толкова ли е трудно да ги разделят на преболедували и неболедували? Или просто не е изгодно да се проследи има или няма дълготраен имунитет и е по-лесно да кажеш "ваксинирайте се, вероятно след боледуване е нетраен...

У нас не е масово, но в другите държави е.
Затова така ги отчитат.

# 94
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 313
Ще дам малко инфо за Англия и ако може да се чете с разбиране, а не по познатия истеричен начин.
40% от хората, приети в болница с COVID във Великобритания, са получили две дози коронавирусна ваксина. На пръв поглед това звучи сериозно, но сега ще напиша в какъв контекст трябва да се разглежда.
- С нарастването на случаите нарастват и хоспитализациите и смъртните случаи, но не на същото ниво, както през зимата. През втората половина на декември 2020 г. - време, когато процентите на случаите в Обединеното кралство бяха подобни на сегашните - около 3 800 души бяха приемани в болница с COVID всеки ден. Средната стойност сега е около 700. Така че въпреки, че това е все още по-високо, отколкото би трябвало, е много по-ниско, отколкото последния път, когато имаше толкова много болни.

Има няколко фактора, които обясняват защо толкова голям дял от случаите са изцяло ваксинирани.
- COVID също нараства сред ваксинираните, тъй като броят на хората във Великобритания, които имат двете дози, продължава да расте. По време на писането 88% от възрастните във Великобритания са имали първа доза и 69% втора. Тъй като все повече и повече от населението е ваксинирано, относителният дял на тези с COVID, които са получили и двете дози, ще се увеличи.
- Също така трябва да помним, че ваксинирането във Великобритания систематично е насочено към хора с най-висок риск от COVID. Възрастните хора и хората със здравословни проблеми, които ги правят по-уязвими, бяха първите, които се ваксинираха.

Цялото инфо и статия.

Последна редакция: вт, 27 юли 2021, 23:50 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 95
  • Мнения: 8 866
Масата народ е изключително неспособен, да не кажа друга дума, да вземе информирано решение или позиция и вярва на твърдения от капацитети на собственото си ниво.
Не всяка тема е от компетенциите на всички, ама пусто балкански нрав - на мен ли ще ми кажат, аз тези работи ги знам.
Чакайте, проблемът е изключително сложен, в компетенции на медици и биолози, времето ще покаже кой прав, кой крив.
Народът дали е неспособен да вземе информирано решение? - дефакто, народът го е взел, само, че не това решение, което вие сте очаквали.
България е с много нисък % ваксинирани, това е решението на народа.
В ситуации като тази, може би най-правилното решение се взима от вътрешния глас, интуицията на човека, със сърцето, ако мога така да се изразя.

Последна редакция: вт, 27 юли 2021, 23:36 от Pepina_n3

# 96
  • Мнения: 9 152
Публикациите не са по темата. Ако ще обсъждаме кой къде и как се ваксинира, трябва да отидем в предназначената за това тема.
Моля за извинение, че се включвам със забележка, но считам, че се отклоняваме твърде много от смисъла, с който е замислена тази тема.

# 97
  • Мнения: 6 919
🌹 Mimi Rose 🌹 , тази информация от Англия е много интересна. И е чудесно, че хоспитализациите са толкова намалели, в сравнение със зимата. Но все пак, данните биха могли да наведат  и на друга мисъл. Неваксинираните хоспитализирани също са намалели много. Може Делта варианта да е по-силно заразен, но да е с по-леко протичане. Също, възможно е и голяма част от населението да са се сблъскали с вируса и дори да не са разбрали, но сега да имат имунитет. Още в началото имаше информация, че 80% го карат съвсем леко, или безсимптомно. А и лекари казват, че вирусите имат тенденция да мутират в тази посока - по-лесно заразяват, но с по-леко протичане. Защо ковид да прави изключение?
Предполагам, че тези данни са комплекс от всичките фактори.

Едит:
В световен план също има тенденция за намаляване на смъртността , при увеличаване на заболелите. Дано тази тенденция да се запази!
http://www.bta.bg/bg/c/SK/id/2453918
Цитат
Новите случаи на коронавирус в света през последната седмица са над 3,4 милиона - с 12 процента повече спрямо предходната, съобщи в сряда СЗО. При това темпо експертите й очакват общият брой на потвърдените случаи до три седмици да надхвърли 200 милиона.
В момента заразените се увеличават най-бързо в Западния Пасифик и в Европа. Сред държавите с най-много нови случаи са Индонезия, Великобритания, Бразилия, Индия и Съединените щати.
За сметка на това броят на починалите заразени продължава да намалява. През последната седмица по света смъртните случаи, свързани с коронавируса, са около 57 хиляди.

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 00:00 от Diorela

# 98
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 313
Нали отчиташ, че почти няма неваксинирано население в Англия, на всичкото отгоре и непреболедувало вируса. Аз лично познавам такива де, мои близки не са карали вируса и няма да се ваксинират (за сега). Не говоря само за българи, да поясня, някои са си чисти англичани. И ако мислите, че тук върху неваксинираните се оказва натиск, те казаха че там, ако си признаят че нямат ваксина, ще ги гледат като чумави. Та в този смисъл пак сме по-толерантното общество - дърлим си се тук, ама навън нямаме подобни проблеми.

# 99
  • Мнения: 6 919
И аз си го мислех това, каква част са ваксинирани. Потърсих какъв е % на ваксинирани в Англия, но все попадах на друга информация.
По отношение  на толерантността, непрекъснато заливат с това, че трябвало да се ваксинират хората, но обясненията защо, са малко общи. Аз лично, никога не съм приемала такива методи на внушение, без ясна аргументация, без доводи. Трябва открито да се коментират всички обстоятелства, вкл. и рисковете, да се публикуват достоверно данните, а не да гадаем кой източник бил достоверен и кой не.
Искам да видя експерти с различни мнения да дебатират, да излагат доводи за и против, да доказват аргументите си, да говорят с факти. А не едни да бъдат заклеймявани, а мнението на други да се приема безапелационно. Не искам Латинка Петрова да ми се изтъпани и да ми нарежда от екрана, че трябвало да се ваксинирам. Нейното мнение не ме интересува, то не е експертно. А и съм наясно, че за реклама се плаща, така, че ще каже това, за което й плащат.
Смущаващ, меко казано, е и факта, че производителите поискаха и бяха освободени от отговорност, въпреки, че е известно, че ваксините бяха одобрени предварително, без необходимите изпитвания, по бърза процедура. И в момента тече трета фаза на изпитванията. Такова освобождаване  случвало ли се е до сега?  
Ние, българите, сме доста опарен народ и сме изградили една недоверчивост по отношение на всичко. И тя сега оказва влияние и по отношение на ваксините.

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 01:42 от Diorela

# 100
  • Варна
  • Мнения: 25 257
🌹 Mimi Rose 🌹 , тази информация от Англия е много интересна. И е чудесно, че хоспитализациите са толкова намалели, в сравнение със зимата. Но все пак, данните биха могли да наведат  и на друга мисъл. Неваксинираните хоспитализирани също са намалели много. Може Делта варианта да е по-силно заразен, но да е с по-леко протичане. Също, възможно е и голяма част от населението да са се сблъскали с вируса и дори да не са разбрали, но сега да имат имунитет.
Именно. При такова ниво на заболели и излекувани и настояването да се ваксинират въпреки това никога няма да разберем има или няма естествен имунитет и колко трае той. Да живее фармацевтичната индустрия. Отново...
Иначе безспорно новините са обнадеждаващи. Дано.
И още нещо се чудя. В Англия мисля основно се ваксинират с Астра. Може би тя е по-ефективна срещу делта варианта от Файзер? Дали и в други държави с масово използвани други ваксини се наблюдава същата благоприятна тенденция?

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 09:29 от Месечинка виторога

# 101
  • София
  • Мнения: 6 183
Според тази графика, напълно ваксинираното население във Великобритания е около 55%.

# 102
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 313
Търсете официални източници на правителството - 70,8%

От тук - https://coronavirus.data.gov.uk/details/vaccinations

# 103
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Може би в първата графика се смята % от общото население и от там идва разликата?

# 104
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 313
Как да разбере човек?

# 105
  • Мнения: 6 919
Може би в първата графика се смята % от общото население и от там идва разликата?

Най-вероятно е така. Много се изкривяват данните, когато за ваксинираните, обхващат само % от населението над 18 години, но в заболелите/преболедувалите влизат и децата. Те също са част от населението и влизат в заветните 70 -80 % , за да затихне вируса.
В статистиката са много важни критериите, които са заложени. Не случайно й казваме "стъкмистика". Това се нарича манипулиране на данни, а с такива данни, могат се изведат всякакви изкривени изводи и да се доказват най-различни, неверни неща.

# 106
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 313
Не съм съгласна. Статистиката е доста точна и ясна наука, където всичко е прилежно описано. Едната графика просто е неясна, как да разбереш, какво е искал да каже автора. И как го е получил е интересно, защото е нормално % ваксинирани да се изчислява от 100% извадка на подлежащите на ваксинация.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Ами не задължително, защото колективния имунитет обхваща и неподлежащите на ваксинация, също така боледуват и неподлежащите. 100% ваксинирани над 18 години какво точно ще говори за имунния статус на населението като общност? По-скоро би трябвало да се каже ясно какво изобразяват графиките и процент от какво смятат.

# 108
  • Мнения: 6 919
Когато се изчислява % само от подлежащите на ваксинация, трябва да се даде и каква част от общото население са те, или колко е населението под 18 год. Без тази пълнота на данните, няма как да се преценяват нещата.
Статистиката е много точна наука, основаваща се на математически изчисления. Но за изводите, много зависи как е формулирано заданието, затова от години я наричаме стъкмистика.
Прмер:
1. % ваксинирани от подлежащите на ваксинация. (Това дава данни за изпълнение на програмата за ваксиниране)
2. % ваксинирани от общото население, което може да се зарази. ( Това дава данни за % евентуална защита на населението, ако се приеме, че ваксините предпазват и ако се приеме, че при боледуване не се създава траен имунитет.)
3. % ваксинирани + преболедували ( Дава каква част от населението е евентуално предпазена при нова вълна, но ако преболедувалите не са ваксинирани.)

И т.н. могат да се детайлизират. Разликите ще са статистически значими.

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 13:40 от Diorela

# 109
  • Мнения: 5 271
Познава - вятър. Слушах и аз скоро подобни истории и не разбирам
В другата тема един човек - не помня ника, трябва да се върна много назад, а от телефона не е удобно - казваше, че познава някакви хора с изсипани в мивката ваксини.

В Германия и Австрия имаше скандал с продадени фалшиви стикери, за България мен специално не би ме учудило. 200 лева била цената. Така се говореше в Пловдив през юни, но и аз не познавам лично хора, които са се възползвали. Иначе "бизнесът" по немскоезичните земи става в Телеграм и се плаща с ваучери за Амазон. Медиите писаха многократно.

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 16:27 от Ли Лу

# 110
  • Мнения: 4 608
И аз познавам хора със сертификати, без да са им сложили ваксина. После ще се чудят защо има пробиви.

# 111
  • Мнения: 1 033
И аз познавам хора със сертификати, без да са им сложили ваксина. После ще се чудят защо има пробиви.
Чудя се защо не ги докладвате?

# 112
  • Мнения: 4 608
На кого да ги докладвам и какво да кажа: еди кои си, имат сертификати, ама казват, че ваксина не им е слагана?
Вярвам им, че не им е слагана, като знам цялостното отношение към ситуацията.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 4 108
За мен първото адекватно място е РЗИ във вашия град, писмено, с копие до Министъра на здравеопазването.
Хората, които твърдят, че имат сертификати, а не са ваксинирани се посочват с имената им, за да бъде проследена фактологията.
Тяхното твърдение е обвинение към структурата, отговорна за мерките за справяне с пандемията.
Не забравяме, че са необходими и "топки" за да се понесе и ответната реакция на замесените "уж ваксинирани".
В друга ситуация съм сигнализирала компетентен орган заради простотии на съседи, след като бяха уведомени за санкциите, последва въпросната ответна реакция. Иска се психика за да се понесе, защото няма особено културен и възпитан израз.
Но пък залогът според мен си струва.

# 114
  • Мнения: 1 033
Когато някой решинда не се ваксинира, то си е негово право, но да представяш документ с невярно съдържание би трябвало да има сериозни последствия. Същото важи и за задължителните ваксини на децата, които не се поставят и същите попадат в детските градини. Т.е. настроението не е само за ковид ваксините, като цяло тази практика трябва да се прекрати и да има глобени/ наказани

# 115
  • Мнения: 2 109
Подавала съм сигнал до РЗИ за фалшив имунизационен статус на дете преди 2 години, отговорът беше: “Ще проверим”. Детето продължава да си ходи на градина, личната му лекарка си е същата. Не знам изобщо някой реагира ли на подобни сигнали и как всъщност се доказва, че ваксината е отишла в мивката.

# 116
  • Мнения: 1 033
Подавала съм сигнал до РЗИ за фалшив имунизационен статус на дете преди 2 години, отговорът беше: “Ще проверим”. Детето продължава да си ходи на градина, личната му лекарка си е същата. Не знам изобщо някой реагира ли на подобни сигнали и как всъщност се доказва, че ваксината е отишла в мивката.
От нова тв ще се развълнуват много ако ги потърсите по този повод

# 117
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Неслучайно споменах копие до по-висока инстанция.
Не коментирам вашия сигнал без да знам какво е съдържанието му и как обосновавате твърденията си.

# 118
  • Мнения: 971
По-добре да докладвате реакциите от ваксините. Така ще се подобри безопасността на ваксините и доверието в тях, както и ще се помогне на повече хора. За първите 3м. на тази година компаниите производители са направили над 120 МИЛИАРДА Евро, но фонд за пострадалите все още няма..

"В случай на проява на неочаквана странична реакция, уведомете медицинското лице, поставило ваксината, или ваксинационния пункт, в който е приложена. Сигнал може да подадете и чрез online формуляра на интернет страницата на Изпълнителната агенция по лекарствата (ИАЛ): https://www.bda.bg/bg/формуляр-за-съобщаване-на-нежелани-лекарст … ински-специалисти , както и на телефон 02 8903417."

реф. https://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/informa … avirus-2019-ncov/

Повече информация за нежеланите реакции можем да намерим тук:

https://coronavirus.bg/bg/vaccinations/reactions

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 14:02 от Пух

# 119
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Пух, може ли информация, виждам, че си добър в намирането й, за същия период от време какви са приходите от лекарства за лечение на ковид.

# 120
  • Мнения: 41 057
Но производителите услужливо бяха освободени от отговорност.

Услужливо спрямо кого? Услугата не е ли за хората, да имат навреме ваксина, а не след 5 години?

# 121
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Естествено, и все пак при милиардите, които правят не е ли редно да има и някакъв фонд за компенсация на пострадалите, които според собствените им уверения за безопасност не би трябвало да са чак толкоз много? Че сега чета и трета доза препоръчват, в разрез с препоръките на СЗО, което още би им вдигнало печалбите. Можеш да осъдиш МакДоналдс за горещо кафе, а не можеш да бъдеш компенсиран, ако бъдеш увреден от ваксина? Интересно.

# 122
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може би, когато станат задължитлни. В момента са длъжни да спомен за странични ефекти и който иска

Все пак научните екипи, които са ги разработвали са сред първите, които са си ги сложили, ако не можеш да възприемаш медицинска информация, поне това трябва да ти говори нещо

# 123
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Роузи,
винаги има риск от странични реакции. Би трябвало да го знаеш. Ако са толкоз алтруистично настроени производителите и целта им е "да спасят човечеството" защо да не обезщетят пострадалите, нали ваксината е безопасна, едва ли ще са толкова много? Ще им намалее печалбата ли? Какво значи "не са задължителни ваксините и само ако са задължителни да има обезщетения"? Талидомидът навремето не е бил задължителен, това освободило ли е производителите от отговорност? Много странни разсъждения, честно.

# 124
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако Файзър го създадат, си представям каква конспиративна помия ще се излее върху тях. Че например си признават непряко, че ваксините са опасни

А и всеки бедняк ще започне да твърди, че болестта му е следствие на ваксина, за да гушне някой лев. Как се доказва, че не е? Което значи дела, дела, дела, изследвания, разследвания и прочее

Кой би искал това, като знае човечеството що за стока е

Само който не е направил добро, не е изял ла_но. Такива са хората

Случаи бол- с Бил Гейтс, Сорос и кой ли не

# 125
  • Мнения: 41 057
Аз не знам за обективен научен метод, който да доказва вредите от ваксини. Та си представям какво щеше да стане, ако всеки имаше право да ги съди. Най-напред нямаше да има ваксини на първо място.

# 126
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Честно, не мога да разбера защо толкова яростно отричате правото на пострадалите да получат обезщетение, сякаш от джоба си ще го вадите или сте акционери във Файзер. Защо да няма такъв фонд, бихте ли споделили мотивите си?
И разбира се, че има начини да се установи дали ваксината може да причини дадено усложнение, как установиха, че Астрата може да предизвика тромби или Файзер - миокардити? Ето например как преди години са установили, че както свинският грип, така и ваксината срещу него Pandemrix може да причини нарколепсия.
http://inspiro-bg.com/sanna-bolest-pritchinena-ot-svinski-grip/

# 127
  • София
  • Мнения: 3 799
Идеята на темата отново се измести и пак се почна За и против ваксините. Време е модератор да се намеси. Има си отделна Ковид тема, в която този спор върви вече от януари

# 128
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нито едно лекарство не е напълно сигурно, всичко е в процес на изследване. Всичко, което си пила и пиеш също

# 129
  • Мнения: 1 033
Малко ми е странна тази всеотдайна защита на Файзер. Има ли някой да не му е ясно, че бързането им беше и към споменатите милиарди за колко там месеца бяха ? И не само на тях де.

# 130
  • Мнения: 971
Щом различни държави и работодатели налагат и притискат определени групи да си поставят Ковид ваксина, която не е минала пълни изпитания и производителите са освободени от отговорност, тогава кой трябва да я поеме, ако нещо се обърка и как?!?

Когато ваксинирането или каквото и да е не е регламентирано коректно и контролирано след това, то навлизаме в теми от медицинското право и зоната на здрача.. Не искам да съм на мястото на инвалидизиран след ваксина човек в България. Close

# 131
  • Мнения: 5 510
Аз не мога да разбера обаче какво ви топли "отговорността", която биха поели производителите. Имам чувството, че някои хора бъркат отговорност с гаранция - едва ли не, ако стоката, която предлагат е прецакана, ще ви върнат парите или ще поправят щетите. Не дай Боже да имате увреждане от ваксината или което и да е друго лекарство - здраве е това, не могат да ви го върнат с отговорност. Да не говорим как точно ще се докаже от ваксината/лекарството сте получили инсулт, а без съответния препарат, не бихте. Риск е, решавайте сами. На мен рискът от тежък ковид ми е по-страшен и съм взела решение. Ама ако чакате гаранция - няма да стане.

# 132
  • Мнения: 646
Аз все още чакам, ваксиниран и болен от ковид да се включи.
Повечето май сте объркали заглавието на темата.

# 133
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами, да Диорела, няма как да се е излекувала от Ковид и да не е образувала антитела.

# 134
  • Мнения: 4 005
Честно, не мога да разбера защо толкова яростно отричате правото на пострадалите да получат обезщетение, сякаш от джоба си ще го вадите или сте акционери във Файзер. Защо да няма такъв фонд, бихте ли споделили мотивите си?
http://inspiro-bg.com/sanna-bolest-pritchinena-ot-svinski-grip/

Защото е практически недоказуемо. Ако се получаваше миокардт или тромбоза само и единствено от ваксина - добре. Но след като състоянията имат и друга етология, практически е невъзможно да се установи причинна връзка с ваксината. Може да се докаже поредност във времето, но не и причинна обусловеност. В същото време някъде по света някой човек на приблизително същата възраст е получил миоардит/перикардит, но не е бил ваксиниран. Няма лекар, който да подпише експертно заключение с пълна убеденост, че ако не би била ваксината, състоянието не би се проявило. Медицината не е математика.

# 135
  • София
  • Мнения: 2 240
Хора, нека темата се придържа към заглавието защото пак залитна в дискусии и така е много трудно да се следят колко теми вече станаха свързани с ковид. Не модераторствам, просто споделям, че става трудно следвнето на десетки страници на ден в няколко теми.

# 136
  • Мнения: 41 057
Честно, не мога да разбера защо толкова яростно отричате правото на пострадалите да получат обезщетение, сякаш от джоба си ще го вадите или сте акционери във Файзер. Защо да няма такъв фонд, бихте ли споделили мотивите си?

Защото ако ги държаха отговорни нямаше да има ваксина изобщо, камо ли толкова бързо. Такава е юридическата практика в САЩ например, че една такава отговорност може да съсипе всяка фирма. Един пример. Преди няколко десетилетия една от водещите световни фирми в областта на енергетика за малко да фалира по следните причини. Купуват те друга фирма и някой адвокат забравя да включи в договора клауза за отказ на всякакви минали претенции към закупената фирма. И след време при разрушаването на сградата на седалището на купената фирма се оказва, че е използван азбест. Автоматично всеки, който даже е ходил в тази сграда да носи пица, подава съдебен иск за обезщетение - кой оплешивял, кой станал импотентен, кой му паднали зъбите - всички твърдят, че е заради този азбест и искат милиони обезщетение. В резултат на това се натрупват хиляди искове и според закона в САЩ държавата веднага слага запор на достатъчно пари на фирмата (тази, която е купила другата) за да гарантира исковете и така им дръпват няколко милиарда за нула време. Спасяват се на косъм, фалирайки американския си клон и с подкрепата на много банки. И това е само заради една единствена сграда.  Представи си какво ще стане, ако при милиарди ваксинирани хора няма такава защита... Впрочем ако не знаеш знай, че никой няма да построи и АЕЦ,  ако държавата, в която ще се строи този АЕЦ, не е подписала една специална конвенция за ограничена отговорност при авария.  Та това изключване на отговорността не е някакъв прецедент.

# 137
  • Мнения: 971
Ясно е, че чаша алкохол повишава и времето за реакция с 5-10% и е предпоставка за ПТП и т.н.. Но тук говорим за новаторски ваксини в стадий на разработка (mRNA), които директно се вливат в кръвоносната система. Ако мога да направя метафора с умните коли Тесла, които както се оказа в последствие дадоха редица дефекти. Относно АЕЦ-а видяхме, че Япония се отказа от ядрената енергия след трагедията във Фукушима.

Чел съм листовката на "Spikevax", но какво ще разбереш например от "100 микрограма информационна РНК (иРНК) (вложена в липидни наночастици SM-102)"?!?

Защо щом честотата на някои реакции е неизвестна, в това число животозастрашаващи, задължават например определени групи във Франция да се ваксинират и дискриминират неваксинираните, налагат тежки финансови санкции?!?

"С неизвестна честота
* тежки алергични реакции със затруднено дишане (анафилаксия)
* реакция на имунната система – повишена чувствителност или непоносимост (свръхчувствителност)"

При това положение според мен е редно да има повече отговорност от онези, които налагат правилата. Не е ли включено перо (рискове от обезщетения) още при остойностяването на ваксините?!?

И нещо друго - ако някой се спомине недай си боже непосредствено след ваксинация със сигурност няма да пише тук или на близките ще им е до това. Липсата на мнения не означава, че няма пострадали. В затворени групи съм чувал какви ли не истории, но всичко е недоказуемо.

На един колега почина ненадейно майка му наскоро след като той се бе ваксинирал. Момента не е подходящ да го питам дали тя се е ваксинирала и с каква ваксина. Но и да е как ще се докаже дали има някаква връзка?

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 18:47 от Пух

# 138
  • Мнения: 54 497
Няма ли да се спрете вече?
Направете си тема за вредите от ваксини срещу ковид и пишете там.
Супер досадно става вече.
Поне четете заглавието.

# 139
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Писах аз на модератор да почисти 9 от 10 страници.
Технологията, по която са създадени одобрените ваксини е от 30 години, затова бяха създадени толкова бързо.
Относно изпитанията, нито един етап не беше неглижиран.
Аз взех своето решение, не смятам за нужно да убеждавам никой в ползите от ваксината. Не разбирам защо всички, които не смятат да се ваксинират, изпитват такава грандиозна нужда да тръбят и да убеждават.

# 140
  • Другата България
  • Мнения: 37 430
Писах аз на модератор да почисти 9 от 10 страници.
Технологията, по която са създадени одобрените ваксини е от 30 години, затова бяха създадени толкова бързо.
Относно изпитанията, нито един етап не беше неглижиран.
Аз взех своето решение, не смятам за нужно да убеждавам никой в ползите от ваксината. Не разбирам защо всички, които не смятат да се ваксинират, изпитват такава грандиозна нужда да тръбят и да убеждават.
Писа на модератор да почисти, а мислиш, че поста ти е по темата, защото???
За една приятелка питам.

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 3 035
Темата приключва.
Дадохме възможност да се развие.
Не би.
Има тема за ваксините и такава за сблъскалите се с вируса.
След ден ще бъде премахната.

Общи условия

Активация на акаунт