Тема за напълно ваксинирани, но разболели се от Ковид- истории от първо лице

  • 28 201
  • 141
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 506
Да, Дарк Шоколад писа за 5 дни след втора игла.
Но не виждам лошо и хора след първа игла да пишат - дали го карат тежко, а и всякаква друга информация би била полезна.

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Мъжа ми се ваксинира с Пфайзер-има и двете дози.Месец-два след втората започна лека хрема,с малко запушен нос.Понеже е лекар,и същия ден са нямали много работа ,една от сестрите като го чула да подсмърча го питала иска ли да си направи тест.Бърз тест беше.Положителен излезе.Веднага се прибра вкъщи и карантиниран за 14 дни.Ние с детето -също.Мъжа ми го изкара почти без симптомно-имаше хрема и леко запушен нос.Изгуби обоняние за 15 минути и после се възвърна на 100%.Всичко беше за 2 дни.Аз бях седмица след втора доза(модерна) и не успях да се заразя.Детето на 9 години се зарази от баща си,може би седмица по-късно.Същото-хрема за 2 дни и петехии по небцето.Вкус и обоняние не е губил.Доколкото съм чувала от мъжа ми,ваксината предпазва от тежко протичане и хоспитализиране.Не предпазва от разболяване .Като си ваксиниран и се разболееш,вирусните частици,които изхвърляш са много малко и за много по-кратко време от неваксиниран.Тоест си по-малко заразен и не всеки ще успее да се зарази от теб.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Благодаря, Peten. Много ценно мнение

# 18
  • Мнения: 54 654
При Дарк не е напълно завършила ваксинацията, защото се е заразила буквално след втората доза.
По-скоро се смята за ваксинирана наполовина.
И слава Богу, добре се справя до момента.

7 дни след първа доза изобщо не се брои за ваксиниран. Никакво влияние няма ваксината за тежестта на протичане.

# 19
  • Мнения: 9 152
peten, разбра ли се с кой вариант на Ковид се е заразил съпруга ти?

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
peten, разбра ли се с кой вариант на Ковид се е заразил съпруга ти?
Не!Но най-вероятно е английския,тъй като той циркулираше основно в Плевен.

# 21
  • София
  • Мнения: 856
Здравейте,
Ще напиша и аз, дано да съм полезна
Моята свекърва е ваксинирана с файзер още февруари с първата вълна. След Великден( тоест повече от 2 месеца след ваксиниране) отива на работа и им казват, че тяхна колежка е болна и ги тестват с ПСР. Тя се оказа положителна. Седя си 2 седмици карантина без никакви симптоми и признаци да се разболява. Всички, които бяхме с нея по празниците започнахме да се блъскаме с витамини. Не се разболяхме

# 22
  • Мнения: 41 376
Моята свекърва е ваксинирана с файзер още февруари с първата вълна. След Великден( тоест повече от 2 месеца след ваксиниране) отива на работа и им казват, че тяхна колежка е болна и ги тестват с ПСР. Тя се оказа положителна. Седя си 2 седмици карантина без никакви симптоми и признаци да се разболява. Всички, които бяхме с нея по празниците започнахме да се блъскаме с витамини. Не се разболяхме

Тоест НИТО се е разболяла, НИТО е заразила околните. Какво повече може да се иска?

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Здравният съветник на Белия дом: Пандемията в САЩ е сред неваксинираните


Това е оригиналната статия

Кунчев е казал  същото, съгласявайки се с гръцкия здравен министър

"Съгласен съм с извода на гръцкия здравен министър - следващата вълна ще е на неимунизираните. Аз бих добавил и на младите хора", това коментира в предаването "Неделята на NOVA" доцент Ангел Кунчев."

Ще видим как и колко имунизирани също ще се разболеят

# 24
  • Мнения: 41 376

Ще видим как и колко имунизирани също ще се разболеят

Ихаааа, колко ще е готино да се разболеят и ваксинираните, а?

# 25
  • Мнения: 13 943
Роузи прозвуча сякаш ще се злорадства после като се разболеят и ваксинираните... със сигурност ще има хора, които ще кажат "казахме ли ви".

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 10:44 от amini

# 26
  • Мнения: 1 186
Моята свекърва е ваксинирана с файзер още февруари с първата вълна. След Великден( тоест повече от 2 месеца след ваксиниране) отива на работа и им казват, че тяхна колежка е болна и ги тестват с ПСР. Тя се оказа положителна. Седя си 2 седмици карантина без никакви симптоми и признаци да се разболява. Всички, които бяхме с нея по празниците започнахме да се блъскаме с витамини. Не се разболяхме

Тоест НИТО се е разболяла, НИТО е заразила околните. Какво повече може да се иска?

И това, че не е заразила околните със сигурност се дължи на това, че е ваксинирана ли? Ваксинираните могат да заразяват.

# 27
  • Мнения: 2 140
ala.bala, доказано е, че ваксинираните носят много по-малък вирусен товар, съответно рискът да заразят друг намалява значително.

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 16:51 от Djordja

# 28
  • Мнения: 41 376

И това, че не е заразила околните със сигурност се дължи на това, че е ваксинирана ли? Ваксинираните могат да заразяват.

Не, не със сигурност, но все пак е факт, нали? Защото антиваксърите много обичат фактите - от сто ваксинирани един да се разболее и го развяват като байрак. А за другите 99 нищо. Та и това тук е факт. Както е факт, че ваксинираните биха могли да заразят, но с доста по-малка вероятност. И сега това се е проявило - може да е имала там няколко вируса в носа, но съвсем не достатъчно за да заразява.

# 29
  • Мнения: 7 640

Ще видим как и колко имунизирани също ще се разболеят

Ихаааа, колко ще е готино да се разболеят и ваксинираните, а?

Не е точно по темата, но
Много е жалко, че има маса хора, които имат реални сертификати, без да са набодени въобще. Съмнявам се да си признаят истината, а същевременно това сериозно изкривява статистиката.

Общи условия

Активация на акаунт