За бърсането на дупетата в градините

  • 2 424
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
За съжаление първите ми спомени от градината са свързани с това Sad
Бях на 3-4 години и не можех да се бърша хубаво  Embarassed Още ми е пред очите леличката, която помолих да ми помогне с тази дейност първия ден, а тя заяви: "А, не, ти вече си голяма и трябва да се справиш сама"  #2gunfire

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В яслата бършат, но в ДГ би трябвало да могат сами да се оправят. Александра е много гнуслива и в градината се стиска, ака само вкъщи.

# 17
  • Мнения: 9 990
Нашите в градината сами се оправят.Няма нацапани.Научени са в ясла или вкъщи.Поне това споделят повечето майки.Нормално е в градината да са сами вече и за това.Относно бърсането-обяснете вкъщи и готово.Моята сама се качва на чинията, ако ака бърше отзад/ за да няма замърсяване към влагалището/ ако пика-отпред.Пуска се и водата след това.Ясленият период с надупването и аз го помня hahaha

# 18
  • София
  • Мнения: 143
И в градината на дъщеря ми е така-карат ги да се бършат сами. И тя 2-3 пъти беше с изцапани гащички, но сега се понаучи.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ели в къщи се надупваше и изчакваше да я избърша.Това,докато си вършеше работата на гърнето.Уча я да се бърше сама и сега ,когато е на детската чиния.И си беше изградила някакъв навик.Да,но сега изобщо не изчаква.Просто си вдига гащичките,преди да съм се усетила и това ме наведе на мисълта,че в градината явно не обръщат внимание.Все пак е момиченце и трябва да и се изгради този хигиенен навик.Тъкмо мислех да попитам тяхната госпожа,какво е точно положението и сега виждам,че явно това е практика навсякъде.Ужас!!! Сега,като отида да я взема ще питам и ще ви пиша какво са ми казали.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
в яслата ги бършат.
в първа група също ги бършеха - поне тези, които кажат, че имат нужда от помощ.
в началото на тази учебна година габа все още искаше някой да й помага, но след като й обясних, че вече е голяма и трябва да се оправя сама, поне докато е в детската градина, за един ден се научи. в шкафчето си има пакет влажни кърпи и си взима преди да отиде в тоалетната.

у дома също се оправя сама.

досега не съм видяла изцапани гащи.

# 21
  • Мнения: 9 990
...Тъкмо мислех да попитам тяхната госпожа,какво е точно положението и сега виждам,че явно това е практика навсякъде.Ужас!!! Сега,като отида да я взема ще питам и ще ви пиша какво са ми казали.


Много моля-не е така навсякъде Peace

И да-правилният подход е да говорите с персонала и да помолите за малко помощ докато се научат Peace

# 22
  • Мнения: 544
Ама обяснете ми как става номера, моля ви Praynig

Както казах, Анджи е на ясла. Обикновено ака в къщи, така че бърсането в яслата не ми е особен проблем. Обаче иска да се оправя самичка, защото по принцип се справя с всичко. Аз не и давам и настоявам да я избърша аз, защото не може да го прави самичка добре. Въпроса е, че ръчичката и` не достига до дупето отзад.  Blush (или бърше отгоре, където няма какво, или само бута хартията и тя залепва).

# 23
  • Мнения: 9 990
Ами в яслата-нормално-щом изявява желание, ще порасте и ще се научи.Така става номера.Един ден просто ще я видиш как се бърше сама.Това е, не е философия толкова, особено щом и самото детенце се старае и подражава... Hug

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 823
...Тъкмо мислех да попитам тяхната госпожа,какво е точно положението и сега виждам,че явно това е практика навсякъде.Ужас!!! Сега,като отида да я взема ще питам и ще ви пиша какво са ми казали.


Много моля-не е така навсякъде Peace

И да-правилният подход е да говорите с персонала и да помолите за малко помощ докато се научат Peace

В яслата на Ели не беше така,но в градината се оказва проблем.Особено това,че Ели е най-малката в 1-ва група(а и е дребна на ръст),предполага,ще и е трудно да се справи с бърсането,особено на дупето.
Пенелопа,не исках да обиждам който и да е било. Hug Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Да ти кажа моята щерка на 3 и половина рядко е била изцапана... Не я знам какво прави, щото не иска да си казва... вкъщи ме вика аз да я бърша, там или сама го прави, или вика госпожите...
Помоли да й помагат, мънички са на 3 г. да се очаква да се оправят сами с всичко. Нашите госпожи са разбрани...

# 26
  • Oslo
  • Мнения: 659
Моите деца незнайно защо никога не са акали в ясли и градини, но знам, че на дечицата които го правят им се помага винаги. Просто поговорете с персонала, може и да си мислят че всички се оправят сами и даже да не знаят за проблема.  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 356
Една съседка ми каза същото за ДГ на сина и преди време и аз бях втрещена.Не бършат децата,вдигат им гащите и толкова. Sick Sick Sick.И това е в така да се каже "луксозна" ДГ,дето все имат претенции и все искат пари.Не мога да го приема.

# 28
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
При нас в яслата бършеха.
В първа група бършат дупетата на този който помоли.
Втора група пак не отказват, но те гледат да се справят сами!

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В яслите ги бършат, да.
В градината - не, определено не. Е, случвало се е понякага голямата да се прибере изцапана, но само първите месеци.
А Васи не ака в градината. Носи си го у нас Grinning

Общи условия

Активация на акаунт