Лещи за очи - 8

  • 49 676
  • 810
  •   1
Отговори
# 165
  • Popovo
  • Мнения: 1 633
Нося лещи от 9 клас, като сметна грубо-от 30 години.В началото и аз ги миех с Натриев хлорид.Така ми препоръча лекар, не съм си го измислила аз.Просто с Натриевия хлорид ги измивах, в друг съхранявах. И много години след това, от финансова гледна точка, го правех.
Solex какво съдържа например,  ами натриев хлорид.
Използвала съм най-различни разтвори, ето част от тях.Хубави са да, две мнения няма.



Сега използвам този:

От аптека си го купувам, на цена между 10 и 12 лева е.На мен ми върши перфектна работа.
С Биофинити сме, аз и дъщеря ми също.
С две думи, искам да кажа, че един ден, ако нямам възможност, пак бих си взела Натриев хлорид за измиване на лещи.

Последна редакция: пт, 29 апр 2022, 21:21 от reni1111

# 166
  • Мнения: 4 195
Аз използвам Opti-free Pure moist, това ми е любимият разтвор.

# 167
  • Мнения: 23 361
И аз ползвам
последния от картинката EYE See.Доволна съм, вече 5г съм с него.Опитвала съм и други-не видях разлика.

# 168
  • Мнения: 1 730
Разтвори за меки лещи купувам от lensmarket и от известно време и от alensa, иначе и аз като ученичка преди години като почнах да нося лещите лекар ми бе препоръчал да ги промивам преди да ги сложа с физиологичен разтвор, тогава нямаше това изобилие от разтвори, те и лещите бяха по-различни, носеха се по-дълго време и имаше вариант де се почистват периодично с едни специални таблетки, с ултразвук. В момента от доста време съм се спряла на RENU за почистване вечер и съхранение, и Solex сутрин за изплакване на лещите преди да ги сложа.

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 11:07 от AniSim

# 169
  • Мнения: 1 559
A разликата между твърдите и меките лещи каква е? По спомен мисля, че твърдите бяха за астигматизъм, но може и да бъркам.

# 170
  • Мнения: 1 538
Разтвори и лещи поръчвам от Alensa или Leshti.bg
 От две години съм с лещи изпробвах 4 различни марки ,като първите бяха Биоинфинити ,обаче много ми се изсушаваха очите и замъгляваха и ги смених.
После пробвах Topvue .
Сега съм с Avaira Vitality,не ми се замъгляват и не ми изсушават очите ,обаче много лесно се късат,на третото слагане и едната ми леща вече е скъсана ,а понякога и двете.
Не ги търкам или сгъвам ,внимателно ги почиствам ,но се късат ,направо дори крайчец целия се откъсва от лещата,не само леко да е  сцепена примерно от пречупване.
И сега съм в чудене какви да поръчам ,защото от тези съм инъче доволна ..
Използвам този разтвор и капки за очи вече в слетобедните късни часове.



Но е време да поръчам лещи, а незнам какви с високо съдържание на вода и кислородопропускливи.
Дали да пиша в сайта за рекламация на лещите?

# 171
  • Мнения: 1 559
Х.Т, а дали скучайно не си с маникюр или по-дълги нокти? Мен ме предупредиха, да внимавам с дължината на ноктите, защото късат лещите.

# 172
  • Мнения: 519
A разликата между твърдите и меките лещи каква е? По спомен мисля, че твърдите бяха за астигматизъм, но може и да бъркам.
Здравейте,
Точно така е, твърдите ги препоръчват при по-високи диоптри и астигматизъм.
Макар че меките торични също отдавна вършат същата работа.
Въпрос на усещане, пробвайте и двата вида и си изберете.
Много по рядко се сменят твърдите, при правилна употреба.

# 173
  • Мнения: 1 538
Х.Т, а дали скучайно не си с маникюр или по-дълги нокти? Мен ме предупредиха, да внимавам с дължината на ноктите, защото късат лещите.
Не ,не съм.
Ноктите ми са до дъно изрязани.
С други марки лещи никога не ми се е случвало.
Само с тези.

# 174
  • Мнения: 2 258
Да, аз съм с астигматизъм и изтъняване на ретината. И първоначално започнах да нося лещи, за да не ми се вдига диоптъра. Иначе всяка година качвах с 0.5 поне. Тогава ми казаха, че при мен меките лещи няма да вършат работа.

# 175
  • Мнения: 4 195
Да, аз съм с астигматизъм и изтъняване на ретината. И първоначално започнах да нося лещи, за да не ми се вдига диоптъра. Иначе всяка година качвах с 0.5 поне. Тогава ми казаха, че при мен меките лещи няма да вършат работа.
Това с вдигането на диоптри ми стана интересно, защото и другаде съм го чела, че се препоръчва да се ползват лещи за спиране на нарастването на късогледство при деца и тийнове, даже можели да го свалят. Това изобщо вярно ли е и има ли ефект в тази посока?

# 176
  • Мнения: 519
Да, аз съм с астигматизъм и изтъняване на ретината. И първоначално започнах да нося лещи, за да не ми се вдига диоптъра. Иначе всяка година качвах с 0.5 поне. Тогава ми казаха, че при мен меките лещи няма да вършат работа.
Това с вдигането на диоптри ми стана интересно, защото и другаде съм го чела, че се препоръчва да се ползват лещи за спиране на нарастването на късогледство при деца и тийнове, даже можели да го свалят. Това изобщо вярно ли е и има ли ефект в тази посока?

Аз си ги качвам и до момента, но с бавни темпове, вероятно това имат предвид под спиране на качване на диоптри.

# 177
  • Мнения: 23 361
Разтвори и лещи поръчвам от Alensa или Leshti.bg
 От две години съм с лещи изпробвах 4 различни марки ,като първите бяха Биоинфинити ,обаче много ми се изсушаваха очите и замъгляваха и ги смених.
После пробвах Topvue .
Сега съм с Avaira Vitality,не ми се замъгляват и не ми изсушават очите ,обаче много лесно се късат,на третото слагане и едната ми леща вече е скъсана ,а понякога и двете.
Не ги търкам или сгъвам ,внимателно ги почиствам ,но се късат ,направо дори крайчец целия се откъсва от лещата,не само леко да е  сцепена примерно от пречупване.
И сега съм в чудене какви да поръчам ,защото от тези съм инъче доволна ..
Използвам този разтвор и капки за очи вече в слетобедните късни часове.



Но е време да поръчам лещи, а незнам какви с високо съдържание на вода и кислородопропускливи.
Дали да пиша в сайта за рекламация на лещите?
И аз бяха така с Биофинитив един момент и То Вю.
Сега ползвам тези:
https://www.alensa.bg/soflens-multi-focal-6-leshti
Не са се късали никога.Умишлено търся по нископропускливи, защото много ми изсъхват очите.
Иначв също съм рекламирала скъсани лещи в сайта и ми изпратиха заместител.

# 178
  • Varna
  • Мнения: 242
Искаш да кажеш, че с лещи които не пропускат кислород до роговицата чувстваш очите си по-здрави и не толкова сухи ?! Интересно…Обикновено навсякъде, чета че е точно обратното и, че за сухи очи се препоръчват лещи с най-висока пропускливост на кислород.

# 179
  • Мнения: 519
Искаш да кажеш, че с лещи които не пропускат кислород до роговицата чувстваш очите си по-здрави и не толкова сухи ?! Интересно…Обикновено навсякъде, чета че е точно обратното и, че за сухи очи се препоръчват лещи с най-висока пропускливост на кислород.
Потвърждавам и аз от личен опит, с по-ниска кислородопропускливист ги чувствам по-добре, с по-висока много ми се зачервяват очите.

Общи условия

Активация на акаунт