Лещи за очи - 8

  • 49 513
  • 810
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 23 122
Точно това казвам и при мен действа.Препоръча ми го човек в оптика.Откакто купувам по непропускливи лещи, сухотата ми е много по-малко и го няма това дразнене от лещите.
С Биофинити, например, след няколко часа носене, очите ми се усещаха все едно пълни с пясък и нерядко окото изхвърляше лещата само̀.
Вече нямам такъв проблем.

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 22:46 от ДХ3

# 181
  • Мнения: 1 534

Сега поръчах тези,ще видим как ще са .
Ако не ще пробвам с по -ниска кислородопропускливост.

# 182
  • София
  • Мнения: 6 219
На мен с всички baush lomb ми бяха сухи очите. Изглежда, че тези са някакъв нов модел - не съм ги виждала и не са ми ги предлагали. Биофинити самите лещи са едни такива по-гъвкави и все едно напоени (не ми хрумва друго сравнение 😀). Откакто минах на тях нямам проблем със сухота.

Само споделям, защото ми стана интересно.

# 183
  • Мнения: 2 244
Ами аз успешно задържам диоптър до момента. Даже на последния преглед свалихме с 0.5 на едното око. Ако не бях сложила твърди лещи най-вероятно щях да съм с "дъна от буркани" за очила Grinning
Да, аз съм с астигматизъм и изтъняване на ретината. И първоначално започнах да нося лещи, за да не ми се вдига диоптъра. Иначе всяка година качвах с 0.5 поне. Тогава ми казаха, че при мен меките лещи няма да вършат работа.
Това с вдигането на диоптри ми стана интересно, защото и другаде съм го чела, че се препоръчва да се ползват лещи за спиране на нарастването на късогледство при деца и тийнове, даже можели да го свалят. Това изобщо вярно ли е и има ли ефект в тази посока?

# 184
  • Мнения: 4 194
Твърди лещи не съм носила никога, каква точно е разликата с меките и носят ли се за късогледство?

# 185
  • Мнения: 1 144
Ааааа, много глупости почнаха да се пишат тук.
Никакъв физиологичен разтвор! Ползват се само специални мултифункционални разтвори за меки лещи.
Ниската пропускливост за кислород означава хипоксия на роговицата с всички сериозни последици от това.
Изборът е ваш.......
И се консултирайте само и единствено с лекар!

П.П.  А за да не ви е сухо окото, пийте повече вода, 30 мл/кг тегло

# 186
  • Popovo
  • Мнения: 1 631
Тези, които коментирахме Натриев хлорид, като средство за промиване на лещи, споделихме, какво сме използвали преди 30 години.
Нали форума е за това?Или бъркам?
И не сме говорили глупости, защото нямаше друг разтвор по това време, лекар го е предписал и никого не сме карали насила да го използва.И в почти всеки разтвор, ако не и във всеки, една от съставките е точно Натриев хлорид.

# 187
  • Мнения: 514
Тези, които коментирахме Натриев хлорид, като средство за промиване на лещи, споделихме, какво сме използвали преди 30 години.
Нали форума е за това?Или бъркам?
И не сме говорили глупости, защото нямаше друг разтвор по това време, лекар го е предписал и никого не сме карали насила да го използва.И в почти всеки разтвор, ако не и във всеки, една от съставките е точно Натриев хлорид.

Точно така е, аз съм с лещи от преди 37 години, още от времето когато бяха "комфортни" колкото да си сложиш стъкла в очите и  точно лекар ми е предписвал натриев хлорид, който и до момента ползвам понякога, но само за промиване след почистване и дезинфекция.

И относно кислородопропускливостта на лещите, ами да с по-ниска ми понасят по-добре и отново пиша от опит и то не малък, като съответно не ангажирам никого с мнението си, просто споделям.

# 188
  • Мнения: 23 122
Ами факт, откакто човекът в оптиката ми обясни да нося по водонепропускливи лещи, мога да ги нося без проблем.Преди беше ужасно.Но все пак не нося всеки ден и не мисля, че е голям проблем.Нося 3 до 4 дни седмично и то не по цял ден.Само при спорт.

# 189
  • Мнения: 1 728
Ами да физиологичния разтвор се препоръчваше преди години и то от лекарите контактолози, за промиване на лещите, не за дезинфекция и съхранение, не са никакви глупости това! В днешно време разбира се има богат избор от разтвори, но не виждам голяма драма ако инцидентно си промиеш лещите след като цяла нощ са стояли в мултифункционален разтвор с физиологичен разтвор. Натриевият хлорид както казаха е съставка на разтворите, а също и на "изкуствената сълза", която се ползва за овлажняване на очите, включително и ако носиш контактни лещи.

# 190
  • Мнения: 251
От тук вече около 15+ години 
Скрит текст:
Просто не съм намерила друго място, което да ме устройва цена-качество. Иначе базата им е много стара. Не е като по новите модерни кабинети, но от лещите съм доволна. Сменявам ги на всеки 2г, въпреки че нямам някакви проблеми и забележки.
И аз от там вече 30 години Blush

# 191
  • София
  • Мнения: 8 939
И аз си промивам лещите с физиологичен разтвор, но тук се даваха идеи за съхранение в такъв. Което никак не е ок.

# 192
  • Мнения: 1 144
Нито за промиване, нито за съхранение е подходящ физиологичният разтвор

# 193
  • Бургас
  • Мнения: 16 354
Използвала съм само разтвора на RENU,доволна съм.
База за сравнения нямам.

# 194
  • Varna
  • Мнения: 242
Най-добрите разтвори на пазара са Opti-free Pure Moist и Acuvue Revitalens, като първият е най-продаван в САЩ.Ползвал съм 5-6 различни и в действителност тези двата са ми фаворити.

Общи условия

Активация на акаунт