Тест за алергии преди секцио

  • 823
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 021
Здравейте,

Някоя от вас правила ли си е предварителен тест за алергии към упойки, които се прилагат при секцио?

В коя болница могат да ми направят тест за конкретни упойки при секцио?
Може ли с направление от личен лекар?
Има ли доплащане за тестуването на всеки отделен алерген?
Тъй като в самата болница, където смятам да раждам, не правят такъв тест, ако отида в друга болница да ми го направят, как ще знаят за кои упойки точно да ме тестват...

За София става въпрос.

Благодаря предварително.

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 18:00 от meanwhile

# 1
  • Мнения: 468
Аз,раждах в Пловдив,от клиниката анестезиолога ми даде бланка със списък на упойките,които ползват,ходих в кожно-венерическия диспансер,тестваха ме,заплаща се,и така.Ако проявявате алергии по принцип,говорете с анестезиолога,да ви сложи нещо противоалетгично,въпреки тестуването.

# 2
  • Мнения: 2 330
Правих такъв в Александровска преди секциото, сега тази година за гастроскопия - пак, но този път в Транспортна болница.
В Александровска си плащах всичко - колко, вече съм забравила.
В Транспортна болница бях с направление, но пак си платих за самото тестуване, май беше 25 лв., но не съм сигурна съвсем, защото реших да си пусна и за други алергени и всичко ми излезе 60.
А относно кои точно упойки - като им кажеш за какво си, те си знаят. Прави се цял панел.
И в двата случая ми излезе алергия към някои видове, тъй че преди секциото ми биха Урбазон, а преди гастроскопията пих противоалергични.
Съветвам те, ако имаш алергии към лекарства, да си направиш такова тестуване, за да си сигурна, че няма да имаш проблеми с упойката.

# 3
  • Мнения: 1 021
Благодаря!

# 4
  • Мнения: 466
правих такъв тест. направление от следящия бременността лекар може да се вземе и прегледът е безплатен, но самите тестове се заплащат ( не си спомням колко, но под 50лв беше със сигурност за около 10 теста).
при мен всичко беше в окръжна болница в софия и всичките лекари се познаваха и знаят какви точно тестове трябват, така че беше лесно. в родилното ме бяха предупредили че трябва да си направя такъв тест, следящият ме лекар ми даде направление и даже помогна със записването за алерголога (пак в окръжна). алергологът ме разпита, после ми надраскаха ръцете и ги накапаха с различни 'неща'. оказа се че проявявам средно силна алергия към 2 от разпространените упойки и по-слаба към друга. още преди приема в родилното бях предупредила за алергиите. в деня на приема с всички документи носех и този от алерголога + неговите предписания. анестезиологът се беше съобразил с това, но за всеки случай отново ми направиха тест за упойката, която бяха преценили да използват.

# 5
  • Мнения: 1 021
Благодаря много!

Общи условия

Активация на акаунт