Коремчето все повече ме издава, че през ЯНУАРИ аз ще ставам мама! - тема 2

  • 34 697
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 42
Аз съм в 16г.с. и също продължавам да повръщам,гадене,световъртеж от 9-10 седмица съм в болничен и продължават да ми дават,защото неразположенията ми не спират.Не са ми отказали болничен,от Варна съм и се следя в МД.
Качвате ли вече кг и личи ли ви коремчето?
На мен още не особено,все едно съм преяла въпреки,че си имам излишни кг от преди това. 🙂

# 31
  • Мнения: 52
И аз мислех че съм се отървала от повръщане, но уви, тази сутрин отново ме изненада. От два дни имам и адско главоболие...направо не се издържа, не знам какво мога да приемам за него.
Относно коремче, започна да се забелязва много леко, качила съм не повече от 2кг. 15г.с.+3 дни

# 32
  • Мнения: 60
@Aneliq11, кумовете ни са с такава количка и са много доволни, даже има шанс да я наследим за нашето бебче.

Също със сигурност ще ни дадат и кошарка тип next2me за първите 6 месеца, защото когато нашето се роди, тяхното ще е вече на 8 месеца, а и върви по-едричко за възрастта си. Лично на нас ни харесва идеята първо за такава, а после по-голяма кошара.
За болничните, дами, явно си е до лекар. Аз от началото съм в болничен, така ще си изкарам и до края, моята лекарка не ми е правила проблем, даже тя ме накара да изляза веднага. Просто ми откриха тромбофилия, което противопоказно на стоенето на крака по 8-9 ч дневно, каквато беше работата ми, а и много повръщах и ми беше лошо.
За киселини - имам вече, в 17 г.с., зависи какво ям, не са постоянни. Но пък хълцане - не спирам! Grinning Само една хапка или глътка и вече съм хлъцнала три пъти.
Бебчето не съм го усещала още силно, защото съм с предна плацента. От време на време някакви леки погалвания има, но не съм сигурна дали е то или ми къркорят червата.
За покупки - от септември нататък ще е, да видим от близките ни кой какво ще може да даде, а и да минем втората фетална и да ми потвърдят пола.
Коремчето вече почна да ми личи, не е като да съм като преяла, но не е нещо грандиозно, аз съм и по-малко габаритна - метър и 50. Grinning За сега сочи главно напред сякаш...

Стана малко манджа с грозде този пост, но така е като влизам веднъж на 5 дни и са се изписали толкова неща и на толкова теми, че не мога да смогна на всичко. Simple Smile

На мен ми допадна на Peg perego нов модел от тази година,но само на снимка съм я виждала,по-натам ще я потърся наживо.Доста лека пише че е,Book SL Modular Lounge е модела ако за някой представлява интерес да надникне.Струва ми се доста невъзможен избора има толкова много модели,а аз нищичко не разбирам и колкото повече чета,толкова повече се обърквам.

# 33
  • Мнения: 55
Здравейте, скъпи мами. Благодаря за продължената темичка 🥰 и отново - лека и успешна бременност на всички !
Аз съм една идея по-добре,но тъкмо реша ,че гаденето е минало и пак се започва. 15 седмица съм , а все още не мога да хапна като хората,боли ме стомахът от глад,а посегна ли към храна "умирам" от гадене.. знам,че трябва да се храня,но наистина ми е много трудно да ям нещо различно от салата например..
Иначе другата седмица сме на море. Според док. няма проблеми и дори е хубаво да отидем,всеки казва колко е хубаво да отидем,но аз си имам леко притеснение - едно на ръка дългия път, но и кръвното ми играе ,та се тревожа ..знам,ще излизаме само рано до към 11 и после пак вечерта,но нали си имах преживявания та сега съм си леко наплашена,колкото и вкъщи да не го показвам.. бяха ми изолирали и някаква гъбичка,слагах веднъж гиназол - казаха,че е достатъчно,но ще видим на контролата, та поради тази причина ми казаха да избягвам влизането във водата..
Съжалявам за дългия пост,но имам чувство ,че не съм ви писала от цяла вечност хихи.. 💞
Относно пазаруването и аз мисля да е есента или зимата,някак си по-Коледно 😊 иначе следя с интерес мненията ви особено за количките - и на мен ми е много трудно да се спра на конкретен модел.. Само да кажа - получих си подаръците от Хип и съм много доволна..сякаш бебка си има първи подарък много е мило и вълнуващо,макар и да не е кой знае какво. 😁 Ако не сте се регистрирали в сайта им може да го направите и те след няколко дни се свързват с вас,за да ви поискат данни за доставката - от Хип си поемат всички разходи 🥰 останах приятно изненадана..сега ми се иска да се абонирам за някое списание,вие имате ли си любимо?

# 34
  • Мнения: 60
Сега се сетих още нещо - ако тепърва ще се присъединявате към фейсбук групата, попълвайте си всички въпроси при подаване заявка за членство - предполагаем термин, как открихте групата, дали желаете в бъдеще да бъдете модератор и се съгласете с правилата. Посъветвайте и приятелките си, които каните, да го направят. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 855
На мен днес ми е много зле. Едвам си стоя на краката. Лудо главоболие, 2 пъти повръща и едва се наобядвах. Направо заспива на масата, все едно съм прекопала 5 лозя и 1 нива. В 13 съм заспала на дивана и се събуждам сега. Чисто нова, все едно нищо не е било. А спах през нощта, не мога да кажа, че не съм. Сега ще видим как ще е до края на деня, но дано се подобряват нещата, че не се трае. А така съм гладна....

# 36
  • Мнения: 6 876
Аз бях онзи ден на преглед. Всичко е наред, върви един ден напред човечето ни.
Обаче вчера си навлякох нови притеснения. На прегледа го измериха 8 см от глава до седалище , 131 грама. Но където и да четох, нормите за тегло са почти двойно надолу. Мъжът ми каза, че докторката май спинела, че това е с околоплодните води. Аз и тях не ги знам колко трябва да са като количество. Сега ми е едно свито.
Плюс една кратка разходка в жегата ми докара главоболие, което и сега ме държи, въпреки че снощи пих парацетамол.

# 37
  • Мнения: 232
Аз бях онзи ден на преглед. Всичко е наред, върви един ден напред човечето ни.
Обаче вчера си навлякох нови притеснения. На прегледа го измериха 8 см от глава до седалище , 131 грама. Но където и да четох, нормите за тегло са почти двойно надолу. Мъжът ми каза, че докторката май спинела, че това е с околоплодните води. Аз и тях не ги знам колко трябва да са като количество. Сега ми е едно свито.
Плюс една кратка разходка в жегата ми докара главоболие, което и сега ме държи, въпреки че снощи пих парацетамол.
Спокойно Welt, тези измервания са ориентировъчни, няма как на 100% да са верни, защото бебето се мести, не всичко се вижда, та сметките са им на база на изчисления. С миналата ми бременност на последния преглед сина ми го измериха 3кг и нещо, вече не помня колко, а 3 дни след това се роди 2760гр 49см в перфектно здраве. Доктора каза че е ориентировъчно и няма как да ми гарантира до последния грам, а това си беше бая разлика, та тичах да купувам бодита за недоносени, тъй като тези за новородено му бяха огромни, а се роди в 37+3.
Само трябва да сме спокойни, бебетата са си екстра вътре. Спят, ядат, растат....

# 38
  • Мнения: 457
Момипета добро утро на вас пуснаха ли ви  вече изследвания за глюкоза. Или още е рано.

# 39
  • Мнения: 383
Момипета добро утро на вас пуснаха ли ви  вече изследвания за глюкоза. Или още е рано.
Добро утро. Аз правих ПКК с глюкоза и други неща. Глюкозата ми според лекаря ми е притеснително висока (5.28 ) за сутрешна стойност и ми каза, че на следващия преглед (в 20 ГС) ще ми пусне обременяване с глюкоза, поради съмнения за ГД.

Welt, моята бебка също я измерват много голяма на тегло (в сравнение с какво казва приложението). Обиколката на коремчето на БХС беше извън всякакви норми и аз се бях притеснила, но другият лекар, който ме следи ме успокои, че това в момента било много ориентировъчно и само по себе си нищо не означава. Спокойно, всичко ще е наред. Все пак тези измервания се правят на база на ехографа, който пък зависи от преценката на лекаря и не могат да са 100% точни.
Хубав ден Flowers Bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 275
Привет и от мен!
Аз уж нямаше да пазарувам нищо, но мъжът ми пътува до Германия и вече имаме кошница за кола и база. От по-голямото дете си пазя количката, купих си само нов зимен кош, защото с него ползвах друга за първите месеци. Фенове сме на марката Cybex. И на мен ми харесва Balios S, но ще ползвам старата, която е Balios M. Ползвахме сгъваема кошара, много е удобна и за пътуване. Другото супер полезно нещо за мен беше възглавницата за кърмене, моята беше на Chicco, по-твърда, извита на С. С времето сигурно ще се сетя за още неща Simple Smile А да - някой беше споменал пелени от Next, много са удобни.
Аз купувам списание 9 месеца и списание Кенгуру, като във второто май не са много статиите.
За глюкозата - понеже аз имам повече килограми строго следят кръвната захар, последно беше 4,3, преди това 5,3. Предполагам, че ще има и едно обременяване, предишната бременност беше около 20-та седмица мисля.
Жегата много ме мъчи, но се надявам скоро и това да мине. Утре заминаваме на море Simple Smile

# 41
  • Мнения: 55
Ох,момичета много се уплаших.. след 2дни заминаваме на море,но тази вечер си докарах голям стрес покрай 1 ..хлебарка.. може да е глупаво,но умрях от ужас като я видях толкова голяма вкъщи в хола.. затиснах я с табуретка и стоях половин час в/у нея,за да не изпълзи защото не можех да я убия..имам фобия от подобни гадинки..колкото и да е смешно или безобидно за някой.. цялата треперех половин час и ме заболя главата. Притеснявам се да не навредех на бебчето ми с този силен уплах.. 😔

# 42
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравейте, майчета.
И на мен все още ми е лошо, не повръщам, но и това е доста гадно + новото са киселините, ужасни са.
От две седмици почнах да усещам бебетата, сигурно защото съм раждала, много е приятно, подсещаш се за какво са всички мъки.
С малката количката дори не ми се иска да я споменавам, най-евтината възможна на лорели, изкара я до годината, след това купихме лятна евтина пак, но и тя взе да се разпада, аз излизам и навъртам голям километраж, така че този път ще е марка, дори да е нещо от олх втора употреба както една приятелка е направила си  е по-добре да е марково и здраво. То трябва и за близнаци да е де, но ще чакам по-към края. Количката на каката стои, но тя е тромава и неудобна, няма да се ползва повече най-вероятно. Столчета за хранене не ползвах също много, тя иска да стои на стола за големи, на такъв като моя и добре се справя не пада, в нейното бебешко столче отказва да стои, столчето за кола ни е чиполино, доволна съм, в началото много плачеше и не искаше да стои в него, ама наистина много, но посвикна.
Имахме некст ту ми кошче, ползвахме го първите месеци наистина, но по-скоро сложено до леглото без да е стегнато с колана, така и не разбрах как става, продадох го даже вече, сега няма да ми върши работа така или иначе. Не бих препоръчала като че ли, защото тя ако се кърми ще реве и ще иска да е максимално прилепена до мен, в кошара също не я научих, така си стои, спим на едно легло и гоним и таткото даже, не се гордея особено, тепърва трябва да я уча да заспива сама, тези от малки ще ги слагам и няма да им давам право на избор. Абе никак не е лесно общо взето, а и повивалника не го ползвах много, само докато беше малка, после взе да шава и сменям памперс в движение, на краката ми и както дойде.
Трябва да видя тези от некст не съм поръчвала, на мен ми дадоха много дрехи и почти не съм купувала. Замислям се дали да не се регистрирам в амазон и да купя всичко на един път, ще видим. Искам и възглавница за бременни и кърмещи, която мисля ще ми е от полза и досега не съм имала. Май стана много дълго, спирам.
Изследванията ми ги направиха, но резултати ще погледна чак като отида на 20 август.

# 43
  • Мнения: 830
Излезе ми микробиологията. Пише "Candida- единични колонии". Някоя от вас с такива неща? Притеснително ли е? Другата седмица ще стигна до Аг, ама сега го мисля.

# 44
  • Мнения: 27
Аз днес попитах за болничен, док ме погледна учудено и ми каза, че нямам медицински основания. Че жените не трябвало да лежат и т.н. викам не ме разбирайте погрешно, не съм казала, че ще лежа. Днес не бях на работа и съм излязла от нас в 10ч и се прибрах в 19.
Просто работата освен физ.натоварване има и психическо, и щом шефовете дори са Ок... не смятам, че тр да си го причинявам. Все още ми прилошава, не е отминало. Направо си е мъчене.
 Значи веднъж е "рисково" защото е ин витро и за разкош тромбофилия, та освен фраксипарина сега ми вкл и аспирин, ама хем и да работиме прави хич да не до 9м.
В крайна сметка ми каза следващата седмица да си занеса картона. Ще напише основателна диагноза каза...
Защо само трябваше такава дискусия не знам. Аз само чувам как хората доктора ги кара да взимат болничен. Личната ми понеже ме познава от дете и знае всичко за работата ми, още в 7ма седмица ме пита ти на работа до кога? Махай се от там.

Относно покупките. Мен ме е страх от сега. Може би октомври, ноември. Няма да запомня препоръките на тези от вас, които споделят опит, но ще връщам после в темата.😀
Иначе имам приятелки много доволни от cosatto.

Защо просто не смените АГ?! Не е нормално това отношение!

Общи условия

Активация на акаунт