Коремчето все повече ме издава, че през ЯНУАРИ аз ще ставам мама! - тема 2

  • 37 016
  • 731
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 6 905
Мотивирахте ми да пиша на АГ още сега и да не чакам събота, за да говоря с д-р Патрикова относно хемоглобина.
eltigan, благодаря, че сподели мнението на д-р Патрикова относно ваксинацията в момента. И аз ще я попитам в събота какво мисли по въпроса.

# 676
  • София
  • Мнения: 280
Миналият път продължих да си пия пренаталните добавки и около 6 месеца след това. После започнах със стандартните такива, които така или иначе приемам. Добре е да подкрепим организма си след раждането.

# 677
  • Мнения: 233
Dreaming_girl, зависи дали и какви дефицити има, според мен е индивидуално за всеки човек. След раждането живот и здраве ще пусна нови изследвания и на база на тях ще приемам каквото и ако е необходимо. Общите витамини може би са ОК за хора, при които няма установени липси на витамини/минерали, а само поддържане на някакви нива. Не бих разчитала на тях при понижени показатели на каквото и да е.

# 678
  • Мнения: 6 905
Моята лекарка ми каза да взимам Феро-Фолгама 3 по 1 на ден. Чудя се дали може да има толкова бързо ефект, че да изследвам пак в петък преди да замина за София? Ще съм взела само 8-9 таблетки, та може би не си заслужава.

# 679
  • Мнения: 1 464
Момичета аз трябваше другата седмица да се видя с лекарката, при която мисля да раждам, но тя ми се обади да се видим утре. Ще я попитам и аз за ваксинация - досега съм питала 3 АГ - следящия, и двама специалисти по фетална - 2 на 1 засега да не се ваксинирам. Мен лично това ме изненадва. Все пак съм им се доверила като специалисти да следят бременността и няма да го направя преди да имам поне малко подкрепа от някой от тях .Аз се въздържам заради страх при евентуални странични реакции да не тръгне раждане, но в края на 8м много се чудя дали да си сложа. И не ме е страх толкова заради мен, а по-скоро, че по този начин бебето ще има поне в първите месеци някакви антитела, поне докато малко укрепне и сложа другите ваксини. Иначе още си имам някакви антитела от боледуването ми - тези дни стана 1г. В някои държави има и други препоръчителни ваксини за бременни - точно за да е защитено бебето докато му се сложат неговите.
Другата седмица са ми редовната ЖК и последната фетална морфология. Имам чувството, че съм гъбясала, ще си искам и микробиология.
А пелени май няма засега да купувам-имам много останали от баткото почти нови. С него почти не съм ползвала да не кажа хич. Беше жега и всичко купено ми се виждаше дебело, купих 2м тензух и завивах и подсушавах с него Simple Smile Също и чаршафчета - бях купила 2 комплекта малки, после още 2 по-големи и малките сега си седят. Имам подарени 4-5 одеала, които пък изобщо не съм вадила. Все пак обаче ми се иска да има и малкото нещо негово Simple Smile Ще видя, че и паричките хвърчат повече отколкото ми се иска.

# 680
  • Мнения: 221
Здравейте, отдавна не съм писала, но си ви чета и следя. В 30 гс съм и от 14.09 не са гледали бебето, колко е пораснало, колко тежи и добре ли се развива. Тъпо ми е, но в Германия явно така процедират. Изследваха ме за гестационен диабет, предната седмица бях на тонове. Надявам се вече на 17.11 да видя и бебето. За килограмите съм в депресия, качих доста. Имам два въпроса: 1. Дамите, които сте на НМХ,освен в стомаха къде си поставяте инджекциите, защото на мен вече ми е много трудно в стомаха.
2. Предлагат ми в началото на третия триместър да ми сложат комбинирана ваксина за Коклюш. Някоя от вас дами слагала ли си е такава ваксина? В голяма чуденка съм дали да си я сложа тази ваксина?

# 681
  • Мнения: 100
Аргументът ,,и ваксинираните се раэболяват" е едно късо съединение и абсолютно неподходящ като основа эа решение вече.

Виждам, че си чела доста и си информирана- адмирации за което. Мнението ми се припокрива напълно (чак вече не искам да го споменавам във форума, да не помисли някоú, че го агитирам) и когато аз през лятото умувах (абе направо си се бях поболяла от размисли), накрая взех решението точно с горните аргументи. 2 дни преди втората ми доза, СТИКО взе, че дори препоръча ваксината и за бременни. Relieved
А иначе основното ми надъхване да се осмеля, беше изследването V-SAFE , както и научни материали от CDC.
Като се има предвид четвъртата вълна  в момента (и в Германия)+ сезонът, коúто е предпоставка за по-бързо разпространение на вируси по принцип, не съжалявам нито за миг, че се реших на ваксинация (подчертавам дебело, че решението и последствията всеки си ги взима и съответно носи, каквито и да са те Hands V )

# 682
  • Мнения: 55
Аз съм ежедневно на Клексан и д ати кажа колкото и да ме боли си го бия в корема на около 3 пръста вляво и вдясно от пъпа.. някакси не мога да се наканя да го бия другаде. Поплача си като ме боли много,после стисна зъби и смело напред до следващия ден, тежичко е ,но нали е за доброто на нашите слънчица .. 🍀
Здравейте, отдавна не съм писала, но си ви чета и следя. В 30 гс съм и от 14.09 не са гледали бебето, колко е пораснало, колко тежи и добре ли се развива. Тъпо ми е, но в Германия явно така процедират. Изследваха ме за гестационен диабет, предната седмица бях на тонове. Надявам се вече на 17.11 да видя и бебето. За килограмите съм в депресия, качих доста. Имам два въпроса: 1. Дамите, които сте на НМХ,освен в стомаха къде си поставяте инджекциите, защото на мен вече ми е много трудно в стомаха.
2. Предлагат ми в началото на третия триместър да ми сложат комбинирана ваксина за Коклюш. Някоя от вас дами слагала ли си е такава ваксина? В голяма чуденка съм дали да си я сложа тази ваксина?

# 683
  • Мнения: 383
Моята лекарка ми каза да взимам Феро-Фолгама 3 по 1 на ден. Чудя се дали може да има толкова бързо ефект, че да изследвам пак в петък преди да замина за София? Ще съм взела само 8-9 таблетки, та може би не си заслужава.
Според мен няма да отчете толкова рано, ако изобщо се усвоява, това което приемате. Ако имате пропускливи черва или друг метаболитен проблем, добавките през устата не се усвояват.

Аз си направих вливане на желязо венозно (не мога да вземам редовно 102те добавки, които пия, а и май не се усвояват добре) и АГ ми каза след 7 дни да си пусна изследване да видим как се покачва.

# 684
  • Мнения: 831
И аз съм на клексан. Бия го в корема, но доста периферно, даже в паласките. Гледам на силна светлина къде няма венички, маркирам, изстудявам с лед и бия. Не ме боли в повечето случаи. Ако уцеля обаче кръвоносен съд доста боли, затова правя всичко възможно да избягвам.

# 685
  • Мнения: 1 037
При предната бременност в един момент почнах да си го слагам в ръцете. Но трябва да се сложи точно отзад на ръката, на място, което дели разстоянието лакът-рамо 1:2 (по-близо до лакътя). Не мога добре да го обясня, най-хубаво ще е някой да го покаже наживо. Ако сложа на правилното място, почти няма болка, синини и бучки, а на грешно място почва да има.
За съжаление така трябва някой друг да поставя, аз сама не мога да се справя. Миналата бременност поставяше мъжа ми, тази още не му се е налагало.

# 686
  • Мнения: 54
Здравейте, отдавна не съм писала, но си ви чета и следя. В 30 гс съм и от 14.09 не са гледали бебето, колко е пораснало, колко тежи и добре ли се развива. Тъпо ми е, но в Германия явно така процедират. Изследваха ме за гестационен диабет, предната седмица бях на тонове. Надявам се вече на 17.11 да видя и бебето. За килограмите съм в депресия, качих доста. Имам два въпроса: 1. Дамите, които сте на НМХ,освен в стомаха къде си поставяте инджекциите, защото на мен вече ми е много трудно в стомаха.
2. Предлагат ми в началото на третия триместър да ми сложат комбинирана ваксина за Коклюш. Някоя от вас дами слагала ли си е такава ваксина? В голяма чуденка съм дали да си я сложа тази ваксина?

Аз също живея в Германия. Ваксината за коклюш ми я сложиха в 28 седмица. Моята лекарка каза, че е добре и мъжа ми да си я сложи. Ако има други хора, които се грижат за бебето е добре и те да я имат.

# 687
  • Мнения: 233
Emonka, и във Великобритания я препоръчват, за предпочитане между 16-32 г.с.:

https://www.nhs.uk/pregnancy/keeping-well/whooping-cough-vaccination/

# 688
  • Мнения: 27
Здравейте ! Бих искала да Ви споделя за моето Ваксиниране !  През м.01.21г. се ваксинирах с Пфайзер ,като преди това през м.11.20г. преболедувах .Ваксинитрах се защото работата ми е свързана с мн голям и близък контакт с болни и ни предстоеше пътуване . Та в момента на ваксинацията съм била бременна в началните седмици ....така си ! Бебчето спря да се развида и направих мисед аборт !  Месец след това забременях отново и в момента съм в 31 седмица /30+1/, за мое голямо щастие  . Продължавам до някаква степен с работата и в този момент ,освен това имах и много близък контакт с 2-ма болни и то продължително време без да знаем ,че са болни ,но се разминах  само с няколко отрицателни теста ! Та дали е въпрос на имунна система или ваксина не знам !

# 689
  • Мнения: 1 464
Сега ми мина прегледа при лекарката, при която мисля да раждам. Simple Smile Много съм доволна за няколко неща. Първо, преместването на прегледа ми днес го прави в същия ден, в който съм правила втора фетална през предишната бременност. Бебетата са еднакви до грам Simple Smile (даже два от параметрите по които се изчислява теглото са с разлика части от мм) друг е въпросът, че за единия ехограф съм 29+3, а за другия 30+2. Поне се успокоих, че изчисленото пмр ми е точно.
По въпроса с ваксината за ковид обясни, че още нямат национален протокол и АГ са много сдържани по въпроса, независимо от данните, че нещата са ок по другите държави. Тя каза, че би препоръчала ваксинация, и мисля на следващата среща след около месец да фиксирам дата и за това.
Иначе големия ми син вчера ненадейно вдигна температура, та съм в болничен заради него. От началото на септември това му е трето боледуване+ едно мое и съм три дни на работа, после една седмица вкъщи. Искам да си довърша и да си предам нещата, а все не мога. На всичкото отгоре шефа не е казал на никой, че ще излизам майчинство и продължават да ми пращат работа ( работя сама отделно от колегите и ги виждам веднъж годишно). На последния болничен, като го пращах, споделих на счетоводството по телефона и бяха изумени хаха).

Общи условия

Активация на акаунт