Коремчето все повече ме издава, че през ЯНУАРИ аз ще ставам мама! - тема 2

  • 37 773
  • 731
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 037
Аз взех бял бархет за пелени и ранфорс хасе за спални комплекти.
За пелени си направих 10ина броя, бяха ми достатъчни. Платът е доста мекичък, но няма картинки. Попива добре.

# 661
  • Мнения: 13
За първото си дете бях накупила от всички видове по няколко - бархетни, муселинови, тензухени.. Simple Smile тогава бяха пуснали муселинови много хубави в Лидл - много качествен памук се оказа 3 бр с картинки с Туити, от Next Direct също бях поръчала 3 бр и бархетни от Вис Виталис. Всички все още ги ползвам и не са мръднали. Прала съм ги на всякакви градуси, даже на 90 съм ги пускала и в началото ги гладих на всяко пране.

# 662
  • Мнения: 6 927
Аз купих в крайна сметка ранфорс за две чаршафчета за легло. Ние в началото ще сме с некст ту ми, което е по-малко, но мисля просто да ги подгъвам. Освен това взех плат за чаршафче за количката. Няма да купувам комплети, от моя гледна точка е излишно да купувам неща, които едно бебе просто не ползва. Взех 2 на 2,40 бархетен плат за пелени. Мислех да купувам муселин, но този ми се стори много по-мекичък на допир.
Изследванията ми не са зле, макар че хемоглобинът е паднал на 105, а преди месец беше 119. Аз си хапвам месо, колкото ми е по силите, но явно вече си казва думата бременността. Ще говоря д-р Патрикова в събота, като ида на ФМ, дали да пия нещо, че не искам да притяснявам следящата ме АГ, понеже си пуснах изследванията по собствена инициатива.
С коронавируса - греда. При референти стойности <0,8 - отрицателен, >0,8 - положителен, моето ниво на антитела е 0,9. Едно нещо като нищо.

# 663
  • Мнения: 2 636
Велт, много е нисък тоя хемоглобин. Пиеш ли желяэо и б12? Ако не, може да се консултираш с лекарката си или да почнеш на своя глава. Според мен ще помогне само.

Аэ пък утре трябва да присъствам эадължително на едно събитие с 15 човека в стая, които няма да са с маска, но са ваксинирани всички. Въпреки това ваксинираните също могат да предадат вируса на неваксиниран, въпреки че те самите са предпаэени от тежък раэвой на болестта, болница и пр. Ужасно ме е шубе, а няма как да се иэмъкна освен с болничен. А и личният ми, и АГ са в отпуска...

Та покрай цялата тая паника нещо ми ,,прищрака" и в момента искам да се ваксинирам срещу ковид. Мислих го много и реших, че това е най-раэумното решение эа мен и бебето эа следващите месеци. Эа утре няма да стане са съм предпаэена де, но ще е повод, който ме подтиква още повече към това решение.

# 664
  • Мнения: 13
Велт, много е нисък тоя хемоглобин. Пиеш ли желяэо и б12? Ако не, може да се консултираш с лекарката си или да почнеш на своя глава. Според мен ще помогне само.

Аэ пък утре трябва да присъствам эадължително на едно събитие с 15 човека в стая, които няма да са с маска, но са ваксинирани всички. Въпреки това ваксинираните също могат да предадат вируса на неваксиниран, въпреки че те самите са предпаэени от тежък раэвой на болестта, болница и пр. Ужасно ме е шубе, а няма как да се иэмъкна освен с болничен. А и личният ми, и АГ са в отпуска...

Та покрай цялата тая паника нещо ми ,,прищрака" и в момента искам да се ваксинирам срещу ковид. Мислих го много и реших, че това е най-раэумното решение эа мен и бебето эа следващите месеци. Эа утре няма да стане са съм предпаэена де, но ще е повод, който ме подтиква още повече към това решение.
Решението Ви не бива да е от страх да не се заразите, защото вече се видя, че и с ваксина се боледува. Със сигурност няма достатъчно информация как точно ще повлияе на плода. Онзи ден видях интервю на една лекарка от Майчин дом, която уверяваше всички бременни, че трябва да се подложат на манипулацията,  защото е напълно безопасно, но тя няма как да знае това, тя няма да носи отговорност, ако после се окаже, че не е точно така. В момента има информация е краткосрочен план как влияе, но кой може да Ви каже дали няма да повлияе на организма на бебето в дългосрочен план. Няма как да е изследвано това, защото препаратът е наличен от няма и 2 г... Помислете добре, защото връщане назад няма после.

# 665
  • Мнения: 1 037
Велт, много е нисък тоя хемоглобин. Пиеш ли желяэо и б12? Ако не, може да се консултираш с лекарката си или да почнеш на своя глава. Според мен ще помогне само.

Аэ пък утре трябва да присъствам эадължително на едно събитие с 15 човека в стая, които няма да са с маска, но са ваксинирани всички. Въпреки това ваксинираните също могат да предадат вируса на неваксиниран, въпреки че те самите са предпаэени от тежък раэвой на болестта, болница и пр. Ужасно ме е шубе, а няма как да се иэмъкна освен с болничен. А и личният ми, и АГ са в отпуска...

Та покрай цялата тая паника нещо ми ,,прищрака" и в момента искам да се ваксинирам срещу ковид. Мислих го много и реших, че това е най-раэумното решение эа мен и бебето эа следващите месеци. Эа утре няма да стане са съм предпаэена де, но ще е повод, който ме подтиква още повече към това решение.
Тъкмо ще предадеш антитела на бебето.

# 666
  • Мнения: 6 927
Не, не приемам в момента. Досега ми бяха наред стойностите и не са ми предписвали нищо освен мултивитамини за бременни. Но и аз съм на мнение, че трябва да почна, просто ми е кофти да и звънна с "Пуснах си по собствена инициатива едни изследвания...".

За ваксинирането - аз почнах да го обмислям много сериозно след като STIKO излезе с позиция, но говорих с лекарката и тя ми препоръча да се въздържа докато съм бременна. Не искам да и прескачам мнението, първо, защото аз не съм много уверена във ваксинирането по време на бременност (не само ковид, а въобще), второ, изследванията вече не са в перфектните стойности и ми се струва неудачен момент за ваксина, трето, каквото и да стане, при някакъв проблем, тя ще е първият човек, към който ще се обърна за съдействие и ще се чувстам зле, ако и пренебрегна мнението. Аз вече съм болнични, стоя основно вкъщи.

Иначе и моята лекарка ми даде аргумента, че ваксинацията е на моя отговорност... Ама честно казано точно този аргумент не знам как ми помага. Кое не е на моя отговорност? Ваксините, които после ще сложим на децата си (аз лично ще ги сложа) също имат странични ефекти, които може да са много сериозни. Кой носи отговорност в този случай? Ние с мъжа ми като родители, разбира се, последствията, положителни или не дай си, Боже, отрицателни, са за нас и нашето дете, нашето семейство. Дано не ни среща Дяволът, както казват бабите. Мисълта ми е, че всичко, което правим е на наша отговорност, никой нищо не може да ни обещае, камо ли да ни гарантира. Това е малко офтопик, прощавайте, но точно аргументът "на ваша отговорност" за мен издиша. Далеч по-важно е каква информация стои зад решението и на база на каква оценяваме рисковете, за да можем да поемем отговорност. Аз не съм нито вирусолог, нито имунолог, нито лекар, гледам да се информирам като сравнително интелигентен човек, но в крайна сметка избрала съм лекар, вслушвам се в нейното мнение.

Тъкмо щях да поръчвам помпата, която бях харесала в Германия, понеже са почнали да я внасят в БГ, а то се оказа, че вече е изчерпана. Кажете ми сега какъв късмет е това. Joy

# 667
  • Мнения: 413
Мнения за ваксината много, всеки си преценява сам и решава на коя от всички тези за нея да се довери.
Аз също се страхувам много в момента, въпреки че съм си все вкъщи, но се виждам веднъж в седмицата с родителите ми и тези на мъжа ми. Голяма част от тях са вяксинирани, но си ме е страх, въпреки че е по-малко вероятно да ме заразят.

Аз съм решила в първия възможен момент след като родя да се ваксинирам.
Преди не исках заради ин витрото, да не повлияе, сега защото съм бременна и в момента живея в страх да не се разболея  и да го карам тежко и да не стане нещо на бебчо. Много и гадно, преди да забременея и си ходех на работа не ме беше толкова страх, а сега треперя за най-малкото нещо...😔

# 668
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Привет и от мен.
Аз чакам с нетърпение 15ти..Тогава е последната ми фетална  в 31 седмица ☺️
За пелените.. Имам няколко от мола.. Имам и няколко за постиляне. Не съм взела само подложки от тези дето са за смяна на памперс..Непромокаеми..
За ваксините.. И докторката ми  и педиатърката на децата(и на беба скоро), ме посъветваха да е след раждането🙄
И обмислям този вариянт за сега.
Не остава кой знаее колко много бременност, че да са някакви месеци на дълги страхове от зараза..
Това е решение, което всеки сам взима по собствена преценка и за собствено спокойствие.Всеки решил да се ваксинира и сега и след е в правото си☺️

# 669
  • Мнения: 2 636
Аргументът ,,и ваксинираните се раэболяват" е едно късо съединение и абсолютно неподходящ като основа эа решение вече. Эащото прециэно водените статистики покаэват, че от пациентите в интенэивното с корона, т.е. теэи с тежък раэвой и нужда от обдишване, лекарства и тн, над 90-92% са неваксинирани, а само по-малко от 10% ваксинирани. Също така починалите от ковидса ясно над 95-98% неваксинирани. Ваксината предпаэва над 90% от тежък раэвой и престой в болница и над 95-98% от смърт е правилният иэвод.

Ние като бременни имаме 50 пъти по-висок риск от смъртност спрямо таэи на въэрастовата си група, ако се раэболеем. Отделно бременните не могат дааполучават лекарствата срещу тежък раэвой, не могат да бъдат обдишвани по корем каквото и да эначи това. Шефът на отделението по гинекология в университетската Болница Дортмунд (може и Бонн да е била, не помня точно) обясняваше много нагледно практическите граници на лекарите при една болна бременна. Това след като 25 годишна бременна почина от ковид преди месец и нещо, эа щастие успяха да спасят бебето поне.

 В Германия предоставеното инфо от лекарите, институциите и като цяло информирането на обществото от страна на правителството е много по-достоверно според мен. Всеиэвестно е, че бг лекарите са неясно эащо едни от най-скептичните в Европа относно ваксината, а БГ е с най-нисък процент ваксинирани в Европа. Тоест-доверявам се на множеството научни иэследвания и статистики, които покаэват опасността от вируса, особено эа бременни и особено във време, в което болниците эапочват да се пълнят (с над 90% неваксинирани), както и се доверявам на лекарите си, които са эа ваксината.

Дори да съм си следващите два месеца вкъщи, винаги има риск някой идиот да ме эараэи (в последно време виждам хора беэ маска в супермаркета.... направо ми се повръща като ги видя с каква наглост не спаэват правилата) или пък дори на улицата, когато е по-претъпкано. А най-големият ми страх е корона поэитивна от родилното. Просто си го представям вместо да се грижа эа бебето ми, да се въэстановявам, целият ми органиэъм ще се бори с един гаден вирус първите седмици. Егати старта. Joy

И също така според мен няма никаква опасност эа бебето, иначе нямаше по цял свят да публикуват теэи иэследвания. Наскоро една вироложка обясняваше, че при ваксинирането като цяло дългосрочните ефекти върху эдравето се появяват само, ако е имало краткосрочни такива. Демек няма как да се ваксинирате срещу каквото и да е и беэ някаква страшна реакция (въэпаление на моэъка да кажем), която индиректно води до компликации, да имате дългосрочни проблеми със эдравето след това. Или с две думи-ако нещо недай Боже стане на бебето, то е эащото вие сте реагирали веднага страшно эле към ваксината и имате акутни проблеми. Няма как един ден да се чудите ,,абе синът ми да не би эаради ковид ваксината да е с ADHD/еди коя си болест". А подобни реакции към ваксината не са иэвестни, най-много температура, отпадналост, болка в ръката и то не всеки ги има, те и не са опасни эа бебето.

Това в отговор на поста да не се ваксинирам от страх само. Иначе всеки си решава, всеки има право на иэбор.

Последна редакция: вт, 02 ное 2021, 11:18 от snowwhite12

# 670
  • Мнения: 233
Привет и от мен. Последните две-три седмици се чувствах като нормален човек, сега за съжаление повръщането се завърна с пълна сила. Не го пожелавам на никого Cry Насилвам се да пия изписаните ми Б12, Д, магнезий и желязо, но колко се усвоява, не знам....допълнително и те дразнят стомаха, но няма как. Дано отмине скоро.

Welt, посъветвай се с АГ или ФМ, но според мен не си самоназначавай желязо на своя глава. Б12, Феритин, Тотален желязосвързващ капацитет как са? Ако не са изследвани, пусни ги, ако можеш, и тогава решете дали и какво да е необходимо да се пие.

# 671
  • Мнения: 706
Здравейте,
За ваксини те и аз имам мерак и много го обмислям дали да не ида сега в 8 месец или след като родя. Но по-скоро искам да родя и след това да не чакам и да се ваксинирам, че ме е страх сега като съм бременна, но и ме е страх някой да не ме зарази.

# 672
  • Мнения: 247
За всксините всеки сам решава за себе си като си сложи нещата на везната. Сноу, ако се чувстваш застрашена - действай. Чета няколко чуждестранни форума като what to expect и масата бременни са ваксинирани. Ние българите май сме свикнали все да ни цакат и за това търсим конспирация навсякъде. Мисленето на хората в чужбина сякаш не е обременено по този начин. Аз не живея в България и тук хората масово са ваксинирани. Положението е спокойно, а смъртността супер ниска.

Аз реших, че в крайна сметка ще си слушам лекаря. Той ме посъветва следното - ако смяташ, че си изложена на риск и е трудно да се пазиш - ваксинирай се. Ако си си повече вкъщи и можеш да ограничиш контакта с хора до края на бременността - изчакай след това. Аз за себе си избрах втория вариант, тъй като не работя, не общувам с много хора, ММ работи с няколко души в офис, но винаги са с маски и като цяло са много отговорни. Положителното на този вариант е, че ваксината не преминава в кърмата, но антителата - да. Тоест ваксинация след раждане + кърмене, означава защитено бебе без да има никакъв досег до самата ваксина, а само до имунитета, изграден от мама.

# 673
  • София
  • Мнения: 232
Welt, и моята следяща ме АГ, и д-р Патрикова от ФМ, и педиатъра, при когото ще е бебо, ме посъветваха да не се ваксинирам сега, а след като родя. Решила съм да се следя при тези лекари, доверявам им се и следвам съветите им. Кумата ми, която живее от години в Берлин, роди в началото на септември и я бяха посъветвали същото. Тя се ваксинира в началото на октомври. Дано се опазим и всичко да е наред и с нас и с бебоците.

# 674
  • Мнения: 832
Момичета, вие мислите ли да продължите да пиете добавките от бременността за някакво време след раждането? Говоря за витамини, желязо, омега 3... Ще питам и док какво ще каже.

Общи условия

Активация на акаунт