Седмокласници 2021/2022

  • 28 541
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 8 230
В четвъртък ще е входното по БЕЛ. Уж прави разни тестове в Уча се през последните десетина дни. Бях му планувала тест по математика за утре, но ще го оставя да преговаря по БЕЛ. Ще се радвам, ако успее да изкара пет. Тестовете, които дава учителката му са доста трудни, а граматиката не му е сила.

# 721
  • София
  • Мнения: 3 123
Здравейте!Не съм писала до сега в темата.Скоро я открих и ви чета с интерес.Друго си е да има ,с кого да споделяш актуалните за теб неща.
 Моят седмокласник иска да продължи в СМГ ,но като гледам баловете там,направо се плаша.Той обаче е спокоен на този етап и по мое мнение направо се размотава,та ще видим накрая ,каква ще я свърши.
 В СМГ са на блокове ,което е доста удобно и за подготовка, и за носене на раница,но пък имат много часове и от 7.30 до 14.05 са на училище. Втора смяна е още по-гадно - от 12.30 до 19.10,като се сложи и час път в едната посока,после час и за прибиране,не знам кога ще учи.Жалко,че няма как да са всички училища на едносменен режим.
  Входящите нива и при нас са на дневен ред - ще са следващата седмица и по-следващата .Ще изреши вероятно някой друг тест,то е невъзможно да преговори всички учебници.
  По БЕЛ ходи на школа 2 дни в седмицата, като 1 е онлайн и 1 присъствено (надявах се да е изцяло присъствено, но уви).Спрях го от английски тази година,защото физически няма как през седмицата да ходи и на това.Като е на БЕЛ тръгва сутрин в 6.30 и се прибира в 19.00 .Еми не е нормално. Съжалявам ги децата,честно.
Да минава този седми клас ,че ми се струва по-трудно да влезе в добро училище, отколкото в университ.

 Благодаря на Ston за споделеното!

Ако може и на мен да пратите групата във ФБ.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Връщам се от родителска среща. Нищо интересно-организационни глупости. Опитаха се да ме убедят как се спазват мерките. Ей така като стане....не мога да си замълча. Както обикновено всички родители мълчат. Има проблем с учителката по математика. Пак всички мълчат. Като подех темата се съгласяват,но важно е да не са първи. Пълна олигофрения,на това ли учат децата си. "Преклонена главица сабя не я сече"-любимата ми бг поговорка,която не разбирам.
Класната е пич. Невероятна жена. Кимна ми да остана след другите и сподели ,че математичката нещо й се струва неадекватна и че ще говори с директорката. Днес 5 на входното по география,доволна съм.

# 723
  • Мнения: 4 204
Рени, повсеместно явление е. Това ме вбесява и мен най-много. Мълчат когато трябва да се говори и мрънкат и негодуват на 4 очи. При нас и при подхващане на темата пак мълчат и гледат възмутено, че някой повдига въпроса. Овча работа.

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Учителката по мат е по заместване. На половината клас е написала забележки, че са без домашно, на част от децата похвали. До тук добре, обаче някой от децата имат отсъствия. Е как се съчетава похвала и отсъствие в един час!? И всички родители мълчат. Чак като повдигнах въпроса, някои се обадиха. Парадокса е, че щерката е с похвала, а тя не я е включила нито веднъж.

# 725
  • София
  • Мнения: 2 323
Здравейте,
Някой да разполага с входно ниво по физика от книга за учителя на БУЛВЕСТ?

# 726
  • София
  • Мнения: 2 060
Здравейте! Готвим и ние 2 входни нива за утре и 3 за петък. Ще имат по всичко, включително по Музика и ТП 😮.
От миналия уикенд започнаха и курсовете за НВО. Обзавели сме се с огроооомно домашно и по БЕЛ и по математика.
Нищо, ще свикне....Днес цяла сутрин се мотае, едва в 13ч. седна да учи за входните нива. Пилее времето си ужасно.
Харесва повечето си учители в новото училище, но не общува с децата. Ужасно е интровертен...

Допълвам се, за да благодаря на ston за учебните материали и да кажа на Скиорчето, че книга на учителя на Булвест е в папка Физика. Не ми се отдава да ги отворя от телефона ...

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 16:19 от Ариана

# 727
  • Мнения: 2 111
Ариана, незнаех че сте сменили училещето, или аз пак съм проспала новината. Важното е, че и харесват засега учителите, със съучениците може и по натам във времето.

# 728
  • Мнения: 8 528
В нашето училище като писах явно целта е да се разболеят децата. Имаме организирана училищна екскурзия. Едно да има болно в автобуса и другите ще се разболеят. Първо мислех да не пускам щерката, но като се замислих няма смисъл, защото в клас пак са заедно. 😵

# 729
  • София
  • Мнения: 2 323
Ариана,
Много ти благодаря за насоката. Сутринта я отворих тази папка и съм видяла само КУ на Просвета. Вчера си сложих втората доза на ковид- ваксината и през нощта и днес не знам на кой свят съм 🤕 - все едно
челно ме е блъснал бързият влак. Цял ден лежа:(.

# 730
  • София
  • Мнения: 2 060
Скиорче, то дано да е от ваксината🤞

# 731
  • Мнения: 2 111
vita, то хубаво предполагаш, но може и да не е само при вас. Какно каза, дали в стаята, дали на екскурзията, ако трябва да стане нещо, където и да сме ще се случи.

skiorche, по - бързо да се вдигнеш на крак. От ваксината ще да е. Извинявай за шегичката - да си питам, сигурна ли си че е бил само с един влак тоз сблъсък, успя ли да видиш добре, или сили нямаше да разбереш.

ra2, вие как сте, имаш ли добри новини за нас. Мислим ви, и се молим всичко да се оправи. Не губи надежда и вяра момиче, около теб са любимите ти хора, имат нужда от теб. Мама е една, никой не може да я замести, дръж се, с теб сме.

# 732
  • Мнения: 133
Качвам тук формулите, които се ползват на НВО, но със сигурност ще свършат работа и за преговор и подготовка за входно по математика:
https://dox.abv.bg/download?id=296c8335e4# - Линк за сваляне

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 19:13 от bedrjih

# 733
  • Сф
  • Мнения: 10 664
В нашето училище като писах явно целта е да се разболеят децата. Имаме организирана училищна екскурзия. Едно да има болно в автобуса и другите ще се разболеят. Първо мислех да не пускам щерката, но като се замислих няма смисъл, защото в клас пак са заедно. 😵
Мда, с тия мерки нашите . Вече се чудя дали да не я ваксинирам. Като знам какви ядове брахме преди години с детскоградински вирус..много се чудя. А вече имаме случаи в училище в по- горните. И какво става, имаме много учители и децата им в училище и една мвшаница настава...
Моята беше на урок , има домашно по математика и оттам . Как се решава. Реши нещо, па стане развее се...4 страници до събота , с това темпо и знания. Не я виждам направо. Аз съм пас !

# 734
  • Мнения: 8 230
PureLove, какво му се чудиш? Моите и двамата ги ваксинирах през лятото.
Младежът днес уж се готви за входното по БЕЛ. Не знам дали имаше и час, имах друга работа и не можах да го погледна. От 12:30 беше на тренировки, прибра се преди малко и седна пред компютъра с чувство за изпълнен дълг. Всичко знаел, петицата му била сигурна. Шестицата е недостижима за него по БЕЛ.

Общи условия

Активация на акаунт