Милано и Северна Италия - тема 13

  • 32 754
  • 738
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 759
Disco,   много се радвам ,че всичко е било наред. Не разбрах с кола ли пътувахте? Ако да, дай подробности моля

Със самолет пътувахме. С ваксини сме и беше лесно всичко по преминаването на границата. В заведенията, ако искаш вътре (на климатик), пак показваш сертификат, също и в музеите. Маските се носят навсякъде в затворени помещения.

# 151
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Здравейте, извинете ме ако е коментирано преди, интересува ме къде в Милано може да се направи антигенен тест и цената му, тъй като ще ползваме Италотрено м/у Милано и Рим след 1 септември. Благодаря предварително.

Може в лаборатории, болници но там цената е по-висока (35-50 евро).
В определени аптеки, подписали Протокол с Правителството цената е 8 евро (12-18г), 15 евро - над 18г. до 30.09.

В този линк последният ред от Документи (обновява се всеки ден):

https://www.governo.it/it/dipartimenti/commissario-straordinario … za-covid-19/17590

Там, където пише viale Certosa 138  и различен номер са общинските аптеки.
Ето им адресите:





Тези с астериск в момента не правят тампони.
Би трябвало да запазите час.

Вчера бяхме с наши приятели в Сантaрканджело ди Романя на аперитиво и вечеря.
Ще пусна няколко снимки в друг пост, че този стана дълъг.

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 11:01 от regina di cuori

# 152
  • EU
  • Мнения: 164
Привет, завърнахме се благополучно. Проверки няма по границите норо Хърватска нито Сърбия, чак в БГ ни искаха ковид сертификат или тест. Не сме правили антиген на младежа 12, но така и не го са искали. Само ма мен ми погледнаха паспорта и теста и ни пожелаха лек път. Иначе в Италия за всички музей се иска сертификат или тест не по-стар от 48 ч. Автобуси, кораби и влак няма изискване, но маските са задължителни. Изкарахме си много хубаво, с леки забележки към храната( въпреки,че не сме правили компромиси с местата за хранене)  Живот и здраве следващата година ще отскочим пак до Комо и Лугано задължително. Даже съммнамислила и малък преход в Алпите Simple Smile ако имате идеи за отсядене в Лугано ще съм благодарна🤗

# 153
  • Мнения: 1 119
Еви, много се радвам, че всичко завърши добре и сте доволни. Кажи моля дали има изискаване за маските, защото наши приятели се върнаха от Берлин вчера и в Германия признавали само маски от вида KN95 или FFP2 ? Също за ресторантите как е положението, свободно ли се сяда?  Предполагам маски в закритите магазини само?

# 154
  • Варна
  • Мнения: 10 556
Еви посещавате ли музеи с детето?
Някъде където се искаше за детето антигенен?

# 155
  • Milano
  • Мнения: 3 658
В момента има изискване за хирургически маски в самолетите и влаковете Итало.
На останалите места може и от плат.
С хирургическите сте сигурни навсякъде.

Ние все още не сме си ползвала пасовете.
Тук на морето "се води" всичко на открито.

В неделя "голямото преселение" обратно (на север).🤦‍♂️

# 156
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Реджи, чак от почиващите явно са се прибрали миналия уикенд. Пак имаше голям трафик по магистралите.

# 157
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Да, Мики. Миналата седмица започна завръщането, но този уикенд е още по-голямо.
Иначе  доста движение и другата седмица - кой за уикенд, кой довършва отпуска.
После почва училището.

Santarcangelo di Romagna:













# 158
  • Мнения: 22 436
Здравейте, ще попитам и в тази тема.

Предстои ми пътуване на 20ти септември за 6нощувки в Италия. Ще съм настанена в хотел на 7км от най-близкия град.
Ще пътувам с ПСР тест, който важи 48часа.

И сега идва чуденето ми
В хотела, в ресторанта, който е закрит, басейн и сауна - мога ли да влизам като ми изтече green pass-а?
Главно ме интересува въпроса с престоя в хотела, защото от това ми зависи решението дали изобщо да пътувам.

Когато се придвижа навръщане до летището във Венеция, пак трябва да направя тест, за да се кача изобщо на самолета?

# 159
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Реджи страхотно местенце и снимки. Heart Eyes Антипастото къде е?

Essentiall,
За ресторанта, басейн, сауна ще ти трябва нов пас на всеки 48 часа. На връщане пак ще ти трябва тест.

# 160
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Мики, в La Bosca (с лилавите покривки):



Ей, не можех да се сетя къде беше един ресторант в замък със страхотна гледка, понеже има много в околностите и вчера нашите приятели ме светнаха:

https://instagram.com/castelloduetorri?utm_medium=copy_link

В Торриана (бивша Скортиката) - панорамната тераса с изглед към Сан Марино е 🔝🔝🔝, но в момента май е затворено.

Аз отговорих за ресторантите на хотелите в темата за Рим.
Ако не се вярва може да се попита хотела.

Мики, направиха разяснения по декрета по отношение на тях : за ресторантите на хотелите на закрито (и баровете им) не се иска green pass, ако се ползват само от гостите на хотела (както и нашия в случая), в противен случай, да.

Басейните, ако са на открито не трябва пас, на закрито - да.

https://www.quotidiano.net/cronaca/green-pass-faq-ristoranti-alberghi-1.6669860

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 18:47 от regina di cuori

# 161
  • Мнения: 3 576
Чудим се дали да взимаме билети предвид, че след няколко дни ще обявят новите мерки и имам притеснения да не ни сложат в червения списък със задължителна карантина както са сега UK…
Има ли някой с вече букнати полети за септ и какво се прави в такъв случай?

# 162
  • Мнения: 22 436
Аз засега се отказах или поне не съм купила билети още. Ще изчакам 1ви септември, защото инфото е противоречиво. Да не излезе, че вместо да си почина малко...ще се натоваря още повече с мислене за тестване на 48часа и т.н. щуротии.

# 163
  • Варна
  • Мнения: 10 556
Аз също чакам да видя решенията и на двете държави - Италия и България.
С темповете с които настъпва новата вълна е възможно да сме в тъмно червена зона, много бързо се развиват нещата.

# 164
  • EU
  • Мнения: 164
Сега виждам, че е имало въпроси към. Малко със закъснение, но ще отговоря. Всички музеи ресторанти закрити искат гриин пас. За деца под 12 -не. За Маски във влак и метро не видях да има изрично указание от кой вид да са, просто пише маска. Антиген на детето не сме правили, понеже трябваше да ходим до някава много далечена аптека, рискувахме. Чак в на българската граница ни питаха за гриин пас, но погледанаха само моят сертификат и ни пуснаха да продължим.

Общи условия

Активация на акаунт