Милано и Северна Италия - тема 13

  • 32 796
  • 738
  •   1
Отговори
# 195
  • In transit
  • Мнения: 11 893
Според мен изобщо не трябва да го прибираш във фризера. Ако имаш вакумираща машинка може да го превакумираш. И да не го направиш пак нищо няма да му стане.

# 196
  • Мнения: 1 121
Aa,  преди ми е мухлясвал така, когато е голям къс от голяма пита в магазина, там ми ги вакумираха, но единия пакет е изпуснал, еми порцирах го вече...да се надявам че ще става понатам. Чудех се просто дали някой е пробвал метода.

# 197
  • Мнения: 4 178
Stryper, аптека във Венеция ли? Квартал?

Хотела ни е до спирка Arsenale.

# 198
  • In transit
  • Мнения: 11 893
Aa,  преди ми е мухлясвал така, когато е голям къс от голяма пита в магазина, там ми ги вакумираха, но единия пакет е изпуснал, еми порцирах го вече...да се надявам че ще става понатам. Чудех се просто дали някой е пробвал метода.
Скрит текст:
В Лидл от време на време пускат такава кутия: https://www.amazon.it/Snips-Contenitore-salva-formaggio-grattugiato/dp/B00CO6J6ZS В нея пармиджаното ми издържа повече от месец без да мухляса. Събира се парче около 300г.

# 199
  • Мнения: 1 121
Благодаря!  Wink  Ама моите количества са доста по-големи, любител кулинар съм  Wink

# 200
  • Мнения: 4 178
В бг-мама пише, че кашкавал може да се замрази във фризер. Би трябвало да е ок после.

# 201
  • Мнения: 760
Аз съм замразявала пармиджано и други сирена. От опит споделям, че след размразяване сиренето губи от вкуса и текстурата си и става предимно за влагане в сосове и супи. Пак не е лошо, но не е същото като наскоро отрязано парче от пита.

# 202
  • Milano
  • Мнения: 3 684
Il Grana, ако ще се използва настъргано е по-добре да се направи преди да се сложи във фризера, защото след размразяване става по-меко.

Stryper, значи сте в Кастелло:



Има 3 аптеки в Castello. Първата ми се струва най-близо.

Иначе за мен са удобни и първата (Санта Лучия до гарата ) и последната (Сан Марко).

Която и от двете колони да напишеш излиза адреса.

Последна редакция: вт, 07 сеп 2021, 11:07 от regina di cuori

# 203
  • Мнения: 4 178
Много благодаря

# 204
  • Мнения: 3 576
Здравейте от слънчева Венеция 🤗
Вече от няколко дни сме тук и се наслаждаваме на хубавите гледки, храна и вино.
Всичките ми притеснения бяха напразно защото на нашето летище никой не се интересуваше от тези документи, а на проверката като кацнахме само ги показахме, но дори не ги погледнаха! 😄
Та голямата паника за нищо 🤣🤣🤣
В някои затворени ресторанти ни искаха green pass, но като покажем двамата човека които имаме пускат и останалите без проблем.
По музеи не сме ходили, предполагам там ще са по-стриктни.

Нали не са променяли от миналата седмица правилата на връщане - няма изискване за тестове като се качваме в самолета или на кацане в Бг?

# 205
  • Milano
  • Мнения: 3 684
Здравейте от слънчева Венеция 🤗

Та голямата паника за нищо 🤣🤣🤣

Да си дойдем на думата.🤣
А някоя снимка?
Много харесвам.😍

Последна редакция: пт, 10 сеп 2021, 01:14 от regina di cuori

# 206
  • Мнения: 1 140
Може ли помощ за хубав хотел в Бергамо или краен случай Бреша или Милано.
Кацаме в Бергамо и ни се искаше да сме по-близо, но не мога да намеря нормален хотен, на нормални цени…

# 207
  • In transit
  • Мнения: 11 893
В Бергамо хотелите са скъпи принципно. Спала съм в няколко. Най-евтиния, но в никакъв случай най-лош е B&B Hotels, на около 700-800м от гарата.
Mercure Bergamo Centro Palazzo Dolci, хубав, но старичък.
Arli Hotel Business And Wellness много приличен.
Hotel NH Bergamo приличен.
Best Western Hotel Piemontese хубав и скъп.
Всичките са близо до гарата и центъра.

# 208
  • Мнения: 641
В този ред на мисли да попитам в Бергамо къде е по-добре да се настаним - около центъра и гарата или в стария град. А колко време отнема придвижването между двата района пеша?

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 2 207
В този ред на мисли да попитам в Бергамо къде е по-добре да се настаним - около центъра и гарата или в стария град. А колко време отнема придвижването между двата района пеша?
В стария град има много китни малки хотелчета, от там с автобус до гарата е около 15мин, но ако полета ви е ранен, по-удобен е района около Порта Нуова.

Общи условия

Активация на акаунт