Онлайн консултации с акушер-гинеколог – д-р Давидова

  • 59 773
  • 859
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: X
Здравейте на 22 години съм преди няколко месеца 5-6 забелязах,че са ми излезли някакви образувания и мислех,че са пъпки,но се оказа че са кондиломи. Назначиха ми дата за премахваме след 2 месеца понеже искам да е с лазер,но не съм била на генекологичен преглед от 2 години и 6-7 месеца. Тогава групата ми беше  2ра с епителни клетки в норма. Скоро мисля да отида,но ме притеснява възможно ли е да имам някое раково изменение за този период или да е станало нещо след като съм се забавила толкова?

# 301
  • Мнения: 61
Обръщам се към Вас, д-р Давидова! Страдам от паническо разстройство от няколко години, поради което периодично се налага да приемам Золофт! Желая да имам дете, но страха че по време на бременност ще се наложи да приемам лекарства, ме спира!
Моля за мнението Ви, относно възможността или невъзможността да се приемат такива лекарства по време на бременност!

# 302
  • Мнения: 38
Здравейте!Имам въпрос за Деане 35!Започнах да го взимам поради СПКЯ но не от първия ден на цикъла,а просто ей така!Проблем ли ще е в бъдеще това?На мен не ми идва всеки месец и не се знаеше колко ще трябва да чакам докато се случи и затова започнах!

# 303
  • Мнения: 3 050
Здравейте, д-р Давидова!
Миналия месец при рутинна цитонамазка (течно-базирана), резултатът беше група IIIA. Последва ново изследване - Cobas® HPV тест - HPV 16, HPV 18 + скрининг на 12 hrHPV типа, на което резултатът е отрицателен. Лекуващият ме гинеколог не спомена за нещо друго притеснително, обаче постоянно ми излизат пъпки (а съм на 37 години и допреди 6-7 месеца бях с чиста кожа). Поради това ми предписа вечерна иглика, която в момента пия втори месец.
Кожата се беше успокоила, но вчера ми се появи голяма подутина на брадичката, за която посетих дерматолог и първият му въпрос беше дали имам кисти, но аз нямам според лекуващия гинеколог. Диагнозата на дерматолога е еритем и изразен едем, за чието лечение изписа антибиотичен крем и антибиотик за прием. И в тази връзка подметна, че може да приемам противозачатъчни. Според Вас кои противозачатъчни биха били подходящи за моя случай? Има ли на българския пазар противозачатъчни без естроген? Или ако е необходимо да правя кръвни изследвания, какви е хубаво да пусна?

# 304
  • Мнения: 314
Здравейте, д-р Давидова,
От миналото лято страдам от раздразнения в областта на влагалището и срамните устни. Няколко пъти ми е пускана микробиология на влагалищен секрет и не се излорат гъбички, бактерии и др. Единствено излиза "намалено количество лактобацили".
Беше ми изписан Арилин Рапид еднократно и след него Лактажин. Последното обаче не ми понесе защото се появи прокървяване по време на употреба и го спрях.

После пробвах Гинофилус, направих един курс. Също така приемах през устата и Био Култ кандеа.

Сега последно ми изписаха Флуомизин вагинални таблетки. А за липсата на лактобацили - нищо.

Въпроса ми е как да нормализирам вагиналната флора?

Здравейте,

Може да ползвате Вагибиом баланс и цикатридина вагинални глобули.

Хубав ден,

# 305
  • Мнения: 314
Здравейте,имам въпрос за моето бебе към вас ли трябва да се обърна

Здравейте,

За бебчето най-добре се обърнете към педиатър.

Поздрави,

# 306
  • Мнения: 314
Здравейте на 22 години съм преди няколко месеца 5-6 забелязах,че са ми излезли някакви образувания и мислех,че са пъпки,но се оказа че са кондиломи. Назначиха ми дата за премахваме след 2 месеца понеже искам да е с лазер,но не съм била на генекологичен преглед от 2 години и 6-7 месеца. Тогава групата ми беше  2ра с епителни клетки в норма. Скоро мисля да отида,но ме притеснява възможно ли е да имам някое раково изменение за този период или да е станало нещо след като съм се забавила толкова?

Здравейте,

Втора група е нормална, но периода в който не сте вземали последваща цитонамазка е много дълъг. Хубаво е този тип профилактични изследвания да се правят поне веднъж годишно. Съветът ми е да направите изследването в най-скорошен порядък.

Поздрави,

# 307
  • Мнения: X
Здравейте д-р Давидова..Имам следния проблем и съм много притеснена.
Последната ми менструация беше на 03.08.
Поради здравословни проблеми се наложи да спра кърменето и да ходя на инжекции.Първата ми инжекция беше преди 5дни (и тогава спрях да кърмя).
В неделя получих еднократно зацапване.И вчерашния тест за бременност беше положителен.Две много отчетливи черти.Веднага отидох на гинеколог,защото по последна менструация ми излизаше,че съм почти в 14г.с.
За нашо учудване нямаше нищо на ехографа.Каза,че матката била готова за бременност,била удебелена,но вътре фетус няма.
Предположи,че е извънматочна и ми каза да направя кръвен след три дни и отново да отида на преглед.
Другия вариант беше,че може да съм заченала преди 15-20дни и все още да съм в ранна бременност,за това яйцеклетката още да не е слязла.
Но в мен изникват въпроси..
Ако съм в ранна бременност,защо чертите са толкова отчетливи..много ярка червена черта.?
Възможно ли е да съм забременяла при положение,че нямам цикъл и кърмих..?
Може ли да е имало фетус,но с инжекцията преди няколко дни да сме прекъснали развитието и да съм направила мисед,за това да съм имала зацапване два дни след инжекцията..??
Много ми е странно и объркано..Благодаря..

# 308
  • Мнения: 72
Здравейте, д-р Давидова! Бях на гинекологичен преглед на 15-ти септември и ми казаха, че на единия яйчник имам задържан фоликул. На 23 години съм, изписа ми противозачатъчни Медиана 28, които да пия 3 месеца. Но края на август (на 23.08.2021) прекарах ковид и забравих да спомена това. Прочетох в листовката на хапчетата, че има голям риск от образуване на тромбози. От месец и половина се чудя какво да правя. Има ли риск и мога ли да започна да ги пия от следващия цикъл? Ако не, бихте ли ми препоръчали друго лекарство. Благодаря предварително.

# 309
  • Мнения: 8
Здравейте, д-р Давидова!
Искам да споделя с вас моят проблем, който ме притеснява. На 25г съм. Последна менструация от 09.10.21 до 14.10.21. От 15.10.21 до 31.10.21 аз и моят мъж пробваме за бебе. Всеки път от тогава след половия акт на мен ми се преобръща стомаха така да се каже, имам гадене и не повръщам, а по-скоро готовност за това. Преди около 2 дни имах болки  в коремната област ниско и в кръста. Като имам движение имах и болка в корема, но като почивам отшумява в корема и остава само в кръста. Това беше само за един след обяд, което ме притесни доста. Вчера ходих на консултация и ми казаха, че имам киста на яйчника 3см и че ще се наложи операция. След прегледа вчера започна някакво зацапване на моменти и сънливост. Може ли мнение и ако може ще пусна снимка от лекаря вчера. Благодаря!

# 310
  • Мнения: 39
Здравейте д-р Давидова, на 12.10 ми започна МЦ на 28.10, имах незащитен акт, и на 31.10 започна да ми зацапва(розово/кафяво) до 03.11 ,днес кървенето е една идея по обилно, а трябва МЦ да настъпи след 7 дена(ориентировъчно), на какво е възможно да се дължи това продължително зацапване ,придружено с крампи ниско долу,болки в кръста ,главоболие и по-висока температура до 37.1? Възможно ли е с това кървене да става въпрос за бременност?

# 311
  • Мнения: 1
Здравейте! Мога ли да попитам следното нещо. Правих си микробиология на вагинален секрет - посявка, АБ и директна микроскопия. Още днес, учудващо бързо излязоха резултатите ми. Ще приложа снимка.
Гинекологът ми каза, че няма нещо притеснително, само лактобактериите е добре да се увеличат с вагинален пробиотик и също така ми препоръча Полижинакс. Притесни ме “гъби” в директната микроскопия, но той ми каза, че там е нормално да се изолират и че не са изолирали специално candida и тн. Преди няколко месеца също правих същата микробиология и отново ми излезе, че няма патогенни микроорганизми. Моля за съвет дали имам гъбички или това е нормална находка.

# 312
  • Мнения: 4
Здравейте доктор Давидова, моля за съвет, изписаха ми Кондилин да мажа през вечер. За 17 дни съм намазала само 8 пъти и няма никакъв ефект. Дали не трябва да слагам по често? Но се тревожа че при предозиране пише, че води до гърч и кома, а вече съм мазала от 19ти септември до сега през вечер.

# 313
  • Мнения: 575
Здравейте 🙂
В менопауза съм и днес ми  изследвахА хормоните Прогестерон и  Естроген  , но ми направи впечатление , че до колкото аз успях да разбера , са в норма , а усещам  как  кожата ми съхне и някак  се отпускам .Миналата есен ми отстраниха матката , поради миома  ,  ,яйчници имам
Прогестерон е 0.48  а Естрогена е 19.2

Според вас тези стойности здравословни ли са за моето състояние .

Поздрави с пожелание за приятна вечер 🙂

# 314
  • Мнения: 314
Обръщам се към Вас, д-р Давидова! Страдам от паническо разстройство от няколко години, поради което периодично се налага да приемам Золофт! Желая да имам дете, но страха че по време на бременност ще се наложи да приемам лекарства, ме спира!
Моля за мнението Ви, относно възможността или невъзможността да се приемат такива лекарства по време на бременност!

Здравейте,

Моето мнение е, че това конкретно лекарство не може да се приема по време на бременност. Желателно е при планирането на евентуална такава да  се консултирате с лекуващия Ви лекар за възможни подходящи медикаменти, които биха били подходящи в този период.

Хубав ден,

Общи условия

Активация на акаунт