Онлайн консултации с акушер-гинеколог – д-р Давидова

  • 58 906
  • 859
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 530
Д-р Дарина Давидова е лекар с умения в съвременното лечение и поведение при болести и състояния в акушерството и гинекологията. Провежда консултации на двойки с репродуктивни проблеми. Води женска консултация при нормална и патологична бременност.

В настоящата консултативна тема два пъти седмично д-р Давидова ще отговаря на вашите въпроси, свързани с:

• Репродуктивно здраве
• Гинекологични проблеми
• Протичане на бременността и често срещани проблеми
• Рискова и патологична бременност
• Естетична гинекология




Д-р Дарина Давидова – акушер-гинеколог

Д-р Давидова завършва медицина в МУ – Пловдив и взема специалност по акушерство и гинекология през 2018 г.
През 2015 г. нейният професионален път се насочва към град Бургас, като първоначално започва да практикува медицина в УМБАЛ „Дева Мария“ и МЦ „Света София“.
Понастоящем практикува и преглежда като част от екипа на NewLife Clinic – център за репродуктивно здраве. Тя е завеждащ акушер-гинеколог на сателитния център на клиниката в гр. Бургас.

Нейният интерес и мотивация за развитие отскоро са насочени и към една нова част от областта на акушерството и гинекологията, а именно – естетичната гинекология.
В клиника NewLife тя разполага с единствения по рода си лазер за региона – AcuPulse FemTouch на „Луменис“. С помощта на това ново направление може да е полезна на всички дами за съвременно и иновативно решение на редица гинекологични проблеми и състояния.

На д-р Давидова можете да разчитате за водене на нормално раждане и извършване на цезарово сечение. Извършва гинекологични операции, като има завършени обучения със сертификати за хистероскопия, ехографска диагностика, колпоскопия и др.
Участник е в редица научни изследвания и конференции.




Темата е част от социалната инициатива на BG-Mamma "Специалистите говорят".
Ако се нуждаете от #консултация в друга сфера, вижте всички #специалисти, които са се включили в кампанията ТУК.


#СпециалиститеГоворят #бременност #раждане #акушерство #гинекология


Правила на консултативните теми във форума

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 15:50 от BG-Mamma™

# 1
  • Мнения: 338
Здравейте Д-р Давидова! Този месец на 23 ми беше периода за цикъл. Така и стана, обаче мн оскъден и слаб, прекапваше само по 2 3 капки, иначе по тоалетната хартия имаше доста. Така продължи 5 дни. Опитваше се да тръгне и после пак мн слабо. Правих тест 4тия ден, беше отрицателен. Всеки месец преди цикъл гърдите ми стават напрегнати, този обаче не. Сега след 2 дни как е спряло кървенето, имам някакво бяло прозрачно и напрегнатос в гърдите, кръста и корема. Дали сега няма да е истинският цикъл? Дали теста отчете правилно при наличието на кървене. Ходих и на преглед, но нищо казаха ми, че матката ми е удебелена. Бях и с цистит.

# 2
  • Мнения: 314
Здравейте! Правилно е че сте отишли на преглед. Направете и кръвен тест за бременност, за да изклюмим или потвърдим такава. Понякога се дължи на моментни хормонални разстройства ,които е възможно да преминат без лечение.

# 3
  • Мнения: 338
Здравейте! Правилно е че сте отишли на преглед. Направете и кръвен тест за бременност, за да изклюмим или потвърдим такава. Понякога се дължи на моментни хормонални разстройства ,които е възможно да преминат без лечение.
Значи все пак има вероятност за бременност

# 4
  • Мнения: 90
Здравейте.
Постъпих болницата в 40 г.с с контракции след някъде два три часа ми изтекоха зелени околоплодни води.Приеха ме спешно да секцио в болницата стояхме 5 дена без никакви усложнения апгар 1-8 5-8
Родих едно здраво дете 3,300гр на епикризата видях че пише входа на раждане асфиксия изплака след аспирация това много ме изплаши но аз прочетох епикризата си след може би два три месеца.И много ме изплаши това какво означава Входа на раждане асфиксия да се притеснявам ли че мозъчено може да е увредено защо зелени води имам много въпроси в главата мъчет ме входа на раждане може ли да означава само тогава липса на кислород как се разбира колко време е било кислородният глад.Блеремонстта ми протече нормално без никакви проблеми цитонамазка през бремеността не са ми пускали въпреки че бях попитала дали не трябва.На какво ли се дължат зелените води.От болницата ми казаха че всичко е било нормално напълно здраво дете.Но ме мъчи мисълта за асфиксията.платих си за раждането и за това реагираха бързо взеха ме в секциото и ме оперираха с пълна упойка.Дълго и объркано стана извинете ме.Благодаря предварително

# 5
  • Мнения: 10 478
Здравейте, аз имам няколко въпроса:

1. При прискрипан нерв (ишиас) може ли да се проведе нормално раждане? Родилката не може да стои в легнало положение.

2. Гинеколозите могат ли да установят и диагностицират диастаза и пъпна херния при преглед след раждането? Разпознават ли симптомите на тези изменения след бременност/раждане?

3. При индуцирано с окситоцин раждане, трябва ли да изтече цяла банка, за да се получи разкритие? При достигане на какво разкритие се прекратява окситоцина?

Благодаря!

# 6
  • Мнения: 4 144
Здравейте!
Родих преди 1 година, кърмя на поискване и все още нямам менструация.
Преди 4 месеца посетих АГ-специалистта, при когото следях бременността, който установи, че имам секрет, като изписа Силвержин овули. След приложеното лечение, течението липсваше 10 дни и отново се появи. Цитонамазката е добре(2ра група).
Аз лично нямам оплаквания, нито сърбеж, зачервяване или дискомфорт, единствено жълтеникав секрет, но не мога и ден без ежедневна превръзка, която се пълни и сменям доста често.
За тази една година съм имала сексуален акт 5 пъти, всеки, от които започващ със силна болка и дискомфорт.
Насочете ме, моля, нормално ли е това, което се случва или е редно да потърся консултация отново.

# 7
  • Мнения: 770
Здравейте др Давидова .
Аз родих секцио по медицински причини миналата година Ноември месец.
Според вас имали опасност да има сраствания след секциото.
Имам белег от вътрешните конци колко време трябва да изчезне белега и имали вероятност да
Създаде някакви проблеми.
Да попитам и за още нещо.
Понеже не работя а вземам социално майчинство .
Старая се да се пазя повече.
Има ли вероятност от градината която имаме да се натоварвам Понеже живеем във къща.
Лек ден

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте др Давидова. Откриха при мен бактерия e coli. от 5 дни пия антибиотик Далацин Ц. Пуснахме изследвания за еякулат на приятеля ми, тъй като лекаря ме продопреди да не се извърша полов контакт докато не  излезнат неговите резултати. Те са готови “Изсл. за патогенни микроорг.(аеробни)-еякулат      Не се изолират   Лаб No 583   
Изследване за Candida      Не се изолира Candida spp.      
Микроскопски преп.-МПС      2-3 левкоцити на поле      
” Въпроса ми е следния, има ли той бактерия и може ли да се извършва контакт без предпазни средства ?

# 9
  • Мнения: 92
Здравейте Др. Давидова! Много съм притеснена, тъй като преди няколко дни имах силни болки и проблеми с мъдреца. Бях на зъболекар и още в началото споделих, че съм бременна ( 8 седм. ). Той слага в продължение на два дни памуче с хлороформ в зъба ( за по няколко часа, след което го махах сама ). Зъбът се оправи и не се наложи приемът на антибиотик, но сега чета ужасни неща в нета за влиянието на хлороформ върху бебето. Много Ви моля за информация доколко използваният в стоматологията хлороформ е вреден за плода и препоръчителен ли е аборт?

# 10
  • Мнения: 314
Здравейте! Правилно е че сте отишли на преглед. Направете и кръвен тест за бременност, за да изклюмим или потвърдим такава. Понякога се дължи на моментни хормонални разстройства ,които е възможно да преминат без лечение.
Значи все пак има вероятност за бременност

Здравейте,

Не е изключена бременност. Целта на изследването е да се потвърди или изключи бременност и да се вземат съответните мерки.

# 11
  • Мнения: 314
Здравейте.
Постъпих болницата в 40 г.с с контракции след някъде два три часа ми изтекоха зелени околоплодни води.Приеха ме спешно да секцио в болницата стояхме 5 дена без никакви усложнения апгар 1-8 5-8
Родих едно здраво дете 3,300гр на епикризата видях че пише входа на раждане асфиксия изплака след аспирация това много ме изплаши но аз прочетох епикризата си след може би два три месеца.И много ме изплаши това какво означава Входа на раждане асфиксия да се притеснявам ли че мозъчено може да е увредено защо зелени води имам много въпроси в главата мъчет ме входа на раждане може ли да означава само тогава липса на кислород как се разбира колко време е било кислородният глад.Блеремонстта ми протече нормално без никакви проблеми цитонамазка през бремеността не са ми пускали въпреки че бях попитала дали не трябва.На какво ли се дължат зелените води.От болницата ми казаха че всичко е било нормално напълно здраво дете.Но ме мъчи мисълта за асфиксията.платих си за раждането и за това реагираха бързо взеха ме в секциото и ме оперираха с пълна упойка.Дълго и объркано стана извинете ме.Благодаря предварително

Здравейте,

Причината за зелените води може да се дължи на инфекция или интрауттеринно страдание на плода. Разбирам, че мерки са вети своевременни мерки за родоразрешение и се надявам развитието на детето да не повлияно. Състоянието на деттето след раждането трябва да се проследи от педиатър за оценка на общото му състояние.

Хубав ден,

# 12
  • Мнения: 314
Здравейте, аз имам няколко въпроса:

1. При прискрипан нерв (ишиас) може ли да се проведе нормално раждане? Родилката не може да стои в легнало положение.

2. Гинеколозите могат ли да установят и диагностицират диастаза и пъпна херния при преглед след раждането? Разпознават ли симптомите на тези изменения след бременност/раждане?

3. При индуцирано с окситоцин раждане, трябва ли да изтече цяла банка, за да се получи разкритие? При достигане на какво разкритие се прекратява окситоцина?

Благодаря!

Здравейте,

Относно първия въпрос - Ишиядичния нерв - " ишиас" е отговорен за движението на бедрото и движенията на таза. При ишиас болката в тези области е много силна, а движенията ограничени. Това би представлявало затруднение както за раждащата жена така и за водещия съответното раждане. А може да доведе и до рискове за плода. Състоянието на бременната трябва да се оцени от невролог преди раждане.

Въпрос 2 - Диастаза и пъпна херния на родилката могат да се появят вследствие на нормално раждане - да, могат да се установят от гинеколог, но е желателен и преглед от хирург за потвърждаване на диагнозата и вземане на необходимите мерки.

Въпрос 3 - При индуцирано с окситоцин раждане, гинекологът следи родилния процес и преценя в кой момент да се спре банката. Това в различните случаи може да бъде по различно време. А иначе не е нужно да изтече цялата банка за да се получи разкритие.

Хубав ден,

# 13
  • Мнения: 314
Здравейте!
Родих преди 1 година, кърмя на поискване и все още нямам менструация.
Преди 4 месеца посетих АГ-специалистта, при когото следях бременността, който установи, че имам секрет, като изписа Силвержин овули. След приложеното лечение, течението липсваше 10 дни и отново се появи. Цитонамазката е добре(2ра група).
Аз лично нямам оплаквания, нито сърбеж, зачервяване или дискомфорт, единствено жълтеникав секрет, но не мога и ден без ежедневна превръзка, която се пълни и сменям доста често.
За тази една година съм имала сексуален акт 5 пъти, всеки, от които започващ със силна болка и дискомфорт.
Насочете ме, моля, нормално ли е това, което се случва или е редно да потърся консултация отново.


Здравейте!
Течение , което остава на бельото , има цвят , миризма и е ежедневно - не е нормално ! Редно е да Ви се вземе микробиологично изследване на влагалищен секрет и да се проведе съответното лечение!
Болката при полов контакт се нарича диспареуния - също е реднно да се прегледате и за това. Посетете гинеколог, моля!

Хубав ден,

# 14
  • Мнения: 314
Здравейте Др. Давидова! Много съм притеснена, тъй като преди няколко дни имах силни болки и проблеми с мъдреца. Бях на зъболекар и още в началото споделих, че съм бременна ( 8 седм. ). Той слага в продължение на два дни памуче с хлороформ в зъба ( за по няколко часа, след което го махах сама ). Зъбът се оправи и не се наложи приемът на антибиотик, но сега чета ужасни неща в нета за влиянието на хлороформ върху бебето. Много Ви моля за информация доколко използваният в стоматологията хлороформ е вреден за плода и препоръчителен ли е аборт?

Здравейте,

До 12 седмица не е препоръчително да се приемат почти никакви лекарства, поради факта, че в този момент се случва органогенезата на ембриона. Така или иначе има ситуации, в които се налага да изберем " по-малкото зло".
В случая ако зъбът не се лекува той също може да доведе до инфекция и проблеми с бременността. Рачитам, че стоматологът знаейки, че сте бременна е изполвал лекарството в подходяща доза. На базата само тази споделена информация, не препоръчвам аборт по медицински показания.

Хубав ден,

Общи условия

Активация на акаунт