Онлайн консултации с акушер-гинеколог – д-р Давидова

  • 59 820
  • 859
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 830
Привет! Бременна съм в четвърти месец. Вярно ли е твърдението, че бременната трябва да спи само на лявата си страна? Фатално ли е, че аз спя само на дясната си страна? Благодаря!

# 256
  • Мнения: 318
Здравейте. Колко време след леко преболедване на Ковид-19 можем да правим опити за забременяване? Може ли още същият месец, ако тестът вече е негативен около овулацията?

# 257
  • Мнения: 12
Здравейте , д-р Давидова.
Очаквам близките дни да разбера дали съм бременна или не , малко ми е притеснено.
Другото което искам да споделя и ще се радвам да изкажете и своето мнение , понеже след положителния тест за овулация започнахме да правим опити, но приятеля ми нещо се притесни и така и неможа да свърши нормално , а се наложи да използва ръката си , поне докато дойде момента , в който да го пъхне за да свърши в мен. Малко е странно знам , но малко измъчена работа беше , мисля си че и този месец няма да видим 2 чертички , поради този начин на свършване в мен ..

# 258
  • Мнения: 1
Здравейте,
На 30 години съм и имам следния проблем. От първата си менструация като тийнейджър (13-14г.) имах нередовна менструация. В този период нямах проблем с теглото. Първоначално идваше няколко пъти годишно, после разреди до 1 път годишно и след време изобщо изчезна. На 18 отидох на гинеколог, който ми каза, че ще се регулира с времето. Около 23-годишна, когато теглото ми взе постепенно да се увеличава, отидох при друг, който каза, че имам голяма киста на десния яйчник, предписа ми Дуфастон, за да предизвикаме менструация и след това ми предписа да пия противозачатъчни Ясмин. След 6 месеца каза, че съм за лапароскопия, отидох при специалист гинеколог за лапроскопия и той отхвърли твърдението за голяма киста, но обяви СПКЯ, даде ми снимка от яйчниците, написа на гърба СПКЯ да гугълна и ми каза, ако реша да правя бебе, да му звънна, а дотогава да си пия Ясмин. Е, пих Ясмин доста време на периоди с почивки по няколко месеца или по година - когато го пиех, имах менструация, когато не го пиех, нямах изобщо. Преди две години, когато го бях пила продължително, на преглед ми казаха, че няма следа от кисти. И така, миналата година ходих при двама други лекари - единият каза, че има  някаква раничка по време на цитонамазката, която беше 1-ца, другият ми каза, че няма никаква раничка и че имам поликистоза. При последния отидох точно след предизвикана от Ясмин менструация и той видя изявен фоликул, който щял да бъде готов за оплождане следващите 5 дни, пусна ми изследвания на хормони на точни дни след следващата менструация при положение, че спра да пия Ясмин, не пих един месец, дойде ми все пак, направих изследвания и се оказа, че ми е занижен прогестеронът. Финално диагнозата ми е СПКЯ, липса на овулация, липса на менструация и пия от почти година Кистоп и Иногинол, но без успех - не съм имала менструация откакто спрях последно противозачатъчните. Междувременно през годините станах с наднормено тегло (45 килограма над нормалното), нямам инсулинова резистентност, но пък пия еутироксин 25 микрограма, защото имам лека хипофункция на щитовидната жлеза, която с лекартсвото си влиза в норма. Сега обаче искам бебе и работим от няколко месеца без резултат, не вярвам да стане по естествен път, но съм тотално обезверена, че някой може да ми обясни и регулира проблемите. Към кого е най-добре според вас да се обърна за съвет, директно при специалист по репродуктивни проблеми в Инвитро клиника ли? И изобщо мислите ли, че е възможно да забременея и да износя дете? Благодаря.

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 13:10 от PMar

# 259
  • Мнения: 19
Здравейте,
Реших да се обърна към Вас за съвет,понеже се боря с проблем от една година и така и никой доктор не ми даде адекватно мнение по въпроса и нещата са в пълен застой,постоянни изследвания (които не показват нещо нередно) и нерви.
Преди около година след прием на антибиотици (юли месец-Аугментин след това октомври Азитрокс) започнах да получавам доста често (през около 2,3 седмици) течни изхождания съпроводени с дискомфорт.Започнах да забелязвам,че са около периода на цикъла.(В момента дори болките в корема ми започват около 7 дни преди да ми дойде).Пробвах лечение с пробиотици назначени от гастроентеролог 2 курса през няколко месеца.От началото на годината имаше някакво подобрение на този симптом,но започна пък едно гадене пак преди цикъла,което отшумя след като приемах нукс вомика.Към този момент нямам гадене,но дискомфорта си е налице,започва болка в корема (около пъпа) 7 дни преди цикъла придружена с къркорене и промяна в изхожданията,чувство за недоизхождане често.Дискомфортът продължава още около 6,7 дни след като ми дойде,след което нещата се нормализират до следващия цикъл. Имам правени изследвания за Хеликобактер,Микробиологии,фекални тестове,калпротектин(всичко е нормално с изключение на тест за хранителна непоносимост който установява към глутен и краве мляко).При консултация с гинеколог назначи хормони да се изследват от които каза,че е малко вероятно според него да е от тях.В крайна сметка никой така и не разбра от какво се причинява всичко това,което ме мъчи толкова време.

# 260
  • Мнения: 314
Здравейте, Д-р Давидова!  
Бременна съм в 9г.с. На последния преглед (6г.с)бе установен сърдечен ритъм на плода. АГ ми спомена ,че е "сплеснато " п.сакче, като на снимката то действително се различава от формата видна на първия ехограф. Тя не ми се стори притеснена. Каза,че става в следствие на стягания на матката -да пия но шпа, нищо ,че нямам оплаквания и болка.Приемам по  предписанието и. Бихте ли споделили вашето мнение по повод това сплескване/разтегляне на п.сак (същото наподобява бъбрековидна форма). Възможно ли е да е било моментно, поради пълен пикочен мехур примерно. Възможно ли е да е в следствие на тренировки?

Здравейте,

Моето мнение е, че е възможно да е моментно състояние и да е вследствие на тренировки.
Хубаво е да приемате но-шпа и да спазвате назначените препоръки.

Хубав ден,

# 261
  • Мнения: 314
Здравейте, д-р Давидова.
В по- предно питане към Вас съфорумка изборява какво лечение са ѝ изписали. Едно от лекарствата беше Фарматекс- неизвествно до този момент за мен. Това породи любопитството ми и прочетох листовката. С изненада научих, че предпазват от забременяване.
Бихте ли обяснили по- подробно как тези овули се използват И за лечение на вагинални неразположения? Трябва ли да стоят цяла вечер или се спазва правилото след 2 часа да има тоалет(както е, когато се използват против забременяване)?
Благодаря Ви предварително.
Цитирам се, защото виждам, че отговаряте на въпроси с по- късна дата и може да не се забелязали моя въпрос. Благодаря предварително.

Здравейте,

Лекарството може да се използва и за лечение на инфекции и като контрацептив.
Когато се използва за лечение трябва да се спазва препоръката да се лежи цяла вечер.

Хубав ден,

# 262
  • Мнения: 314
Скрит текст:
Здравейте!
На 04.10 ми приключи менструацията. На 12.10 вечерта забелязах почти нищожно зацапване на бельото. На следващата сутрин отново го имаше, но този път не чак толкова нищожно. Днес е 14.10 и кръвотечението не е спряло. Прочетох различни статии и мнения в интернет и ми излизат причини като различни заболявания и спонтанен аборт. Освен това пише, че е нормално да се случи в овулационния период/на 14 до 15 ден от цикъла, както е в моя случай. До сега такова кървене не съм получавала. Като цяло за това пише, че няма повод за притеснение стига да не е придружено от остри болки и по-продължително и обилно кървене.
 Не знам дали е необходимо, но последните два месеца нещо странно се случва с менструацията ми - и двата месеца ми закъснява с 3 дни и ми идва на 4тия вечерта. А предпоследния път дори бих казала, че менструацията ми продължи 9 дни вместо 7 и не беше толкова обилен колкото преди 3-4 месеца.
Не знам какво да правя.

Здравейте,

Не повече от три - четери дни.

Поздрави,
Здравейте,

Както вече сте прочели причините за кървенето могат да са много и различни. Вероятно във вашия случай се касае за овулаторно кървене, което се свързва с тази фаза на цикъла Ви. Възможно е също така да имате хормонален дисбаланс, който да се асоциират с промените в цикъла Ви. Препоръчително е да се пуснат полови и щитовидини хормони и да посетите гинеколог за ехография и цитонамазка.

Хубав ден,
А до колко време е нормално да се случва това кръвотечение?

# 263
  • Мнения: 314
Здравейте, пусках изследвания за хормони и много се притесних относно резултатите. Пролактинът ми е 1030при горна граница 500, което ужасно много. От там идват и нарушения в хормоните LH, Estradiol, Anti Tpo. Преди 11 месеца прекарах ковид. В последните месеци се стресирам постоянно, а сега и с тези резултати съвсем. С мъжа ми искаме да имаме бебе и се притеснявам заради нещата, които прочетох. Другата седмица съм на ендокринолог, но чак след 3 съм на гинеколог, затова ще съм много благодарна и за вашето мнение.

Здравейте,

Хубаво е резултатите от ендокринолога да се интерпретират от гинеколога Ви, както и да се направи ехографски преглед. Тогава ще може да се даде по-конкретно мнение за по-нататъшни действия.

Хубав ден,

# 264
  • Мнения: 314


Здравейте, моля за мнение за проходимост на тръбите. Благодаря предварително!


Здравейте,

Вероятно проходима дясна тръба и запушена лява.

Поздрави,

# 265
  • Мнения: 314
Здравейте ,д-р Давидова! Имам следния въпрос към вас имам неврологичен проблем лекуваха ме в болница ,чрез кръвните изследвания разбрах че съм бременна в 3та г.с спряха ми системите и лекарствата,но три дни бях на алмирал и коркитостреоиди ,минах и скенер! понеже съм малко изненадана ,и не сигурна има ли проблем за плода ,би ли се родило нормално бебе! Дали са задържа или да направя аборт?

Здравейте,

Ситуацията е сложна. Много е рано да се каже в 3 г.с. за възможна увреда.

Поздрави,

# 266
  • Мнения: 314
Здравейте д-р Давидова,
Със съпруга ми искаме да правим опити за бебе. Имам Хашимото и  ще правя консултация с ендокринолог задължително, но ми се иска и да ходя на ехомамография. Трябва ли да чакам определено време след нея преди да правим опити за бебе.  Би ли навредила по някакъв начин, ако забременея скоро след нея? Благодаря Ви.

Здравейте,

Желателно е мамографията да не е в същия месец.

Поздрави,

# 267
  • Мнения: 314
    Здравейте, д-р Давидова,
    При раждане бързо и сравнително леко раждане при мен се отключи синдром на ДИК, в следствие имаше шиене в паника, после две живото спасяващи операции. Живи и здраве, благодарна съм безкрайно! Но имам проблеми, интимност с партньора мисия невъзможна, болка по време и след това. Освен това след пишкаме все едно част остава в канала и при движение изрича... Към кого можете да ме насочите, много е травмиращо психически и голяма болка физически при прегледи от двама гениколози
    Благодаря, родих 2018 г

Здравейте,

Възможно е да ползвате лубриканти. Съществуват също така лазерни процедури, приложими при вашите проблеми, които могат частично или пълно да им повлияят. Трябва преглед при гинеколог и оценка на състоянието Ви.

Поздрави,

# 268
  • Мнения: 314
Здравейте,
При кърмачка с възстановена менструация, възможно ли е отново да спре, при повече кърмене?
Благодаря!

Здравейте,

По принцип е възможно да спре, но е хубаво да се направи преглед при гинеколог за да се установи дали спирането не е заради киста.

Поздрави,

# 269
  • Мнения: 314
Здравейте,
На 30 години съм и имам следния проблем. От първата си менструация като тийнейджър (13-14г.) имах нередовна менструация. В този период нямах проблем с теглото. Първоначално идваше няколко пъти годишно, после разреди до 1 път годишно и след време изобщо изчезна. На 18 отидох на гинеколог, който ми каза, че ще се регулира с времето. Около 23-годишна, когато теглото ми взе постепенно да се увеличава, отидох при друг, който каза, че имам голяма киста на десния яйчник, предписа ми Дуфастон, за да предизвикаме менструация и след това ми предписа да пия противозачатъчни Ясмин. След 6 месеца каза, че съм за лапароскопия, отидох при специалист гинеколог за лапроскопия и той отхвърли твърдението за голяма киста, но обяви СПКЯ, даде ми снимка от яйчниците, написа на гърба СПКЯ да гугълна и ми каза, ако реша да правя бебе, да му звънна, а дотогава да си пия Ясмин. Е, пих Ясмин доста време на периоди с почивки по няколко месеца или по година - когато го пиех, имах менструация, когато не го пиех, нямах изобщо. Преди две години, когато го бях пила продължително, на преглед ми казаха, че няма следа от кисти. И така, миналата година ходих при двама други лекари - единият каза, че има  някаква раничка по време на цитонамазката, която беше 1-ца, другият ми каза, че няма никаква раничка и че имам поликистоза. При последния отидох точно след предизвикана от Ясмин менструация и той видя изявен фоликул, който щял да бъде готов за оплождане следващите 5 дни, пусна ми изследвания на хормони на точни дни след следващата менструация при положение, че спра да пия Ясмин, не пих един месец, дойде ми все пак, направих изследвания и се оказа, че ми е занижен прогестеронът. Финално диагнозата ми е СПКЯ, липса на овулация, липса на менструация и пия от почти година Кистоп и Иногинол, но без успех - не съм имала менструация откакто спрях последно противозачатъчните. Междувременно през годините станах с наднормено тегло (45 килограма над нормалното), нямам инсулинова резистентност, но пък пия еутироксин 25 микрограма, защото имам лека хипофункция на щитовидната жлеза, която с лекартсвото си влиза в норма. Сега обаче искам бебе и работим от няколко месеца без резултат, не вярвам да стане по естествен път, но съм тотално обезверена, че някой може да ми обясни и регулира проблемите. Към кого е най-добре според вас да се обърна за съвет, директно при специалист по репродуктивни проблеми в Инвитро клиника ли? И изобщо мислите ли, че е възможно да забременея и да износя дете? Благодаря.

Здравейте,

Подробно сте обяснили състоянието си, но е желателно да се направи една обстойна консултация с инвитро специалист. На нея е нужно да представите всичките си изследвания към момента, анти мюлеров хормон(ако сте изследвали) и да се направи ехографски преглед. Също така ще бъдат назначени още изследвания, които ще дадат още светлина върху ситуацията.

Хубад ден и поздрави,

Общи условия

Активация на акаунт