Лишена от всякакви чувства

  • 4 480
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 202
Здравейте, здравейте писала съм и тук преди. Имам проблем. След раздялата с токсичния ми бивш вече минаха 6-7 месеца. Проблема е, че от анти-депресантите, които пиех съм станала тотално emotionally unavailable, просто кухо същество. Излизам на срещи, на купони, запознавам се с момчета и абсолютно никой не може да ми задържи вниманието максимум час си чатим и това е. Но пък запознах се с един мъж на 29, много мил, държи се много добре, привлекателен е, хлътнал е бая, обяснявам му, че бърза и т.н., дразни ме само, че пише с правописни грешки ама ще го преживея. Обаче аз все търся гнилото, и се почва “И този ще превърти като бившия след година”, “Сега се държи добре изчакай и ще видиш, че и този е луд”. Просто не мога да се доверя на мъж и някак да съм себе си винаги си имам 2 на ум и мисля, че нещо ще стане.
Нямам никакви емоции, даже колегите ми казват, че изглеждам някаква “студена, която не й пука за нищо”.


А и да добавя, тръгна ли да мисля, да създавам семейство, бързо мисълта за развод нахлува и разваля всичко.

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 21:34 от N.D.W

# 1
  • Мнения: 3 505
Може това да е етап от възстановяването ти и да трябва просто да изчакаш.

# 2
  • Мнения: X
Внушаваш си, че си emotionally unavailable. Просто не си срещнала подходящ нов човек по когото да хлътнеш. Вместо да си търсиш душевни проблеми, просто си живей живота, забавлявай се и все ще се появи някой, който да ти грабне вниманието.

А и по начинът ти на изразяване ми се струва, че си много млада, така че тепърва те очакват интересни преживявания и запознанства с мъже.

# 3
  • Мнения: 11 344
Вероятно си падаш по трудни връзки и лоши момчета. Просто тези, коиито срещаш сега може да не са по вкуса ти.

А и с неоздравяло сърце за къде си тръгнала да създавааш връзки? Само ще нараниш някого.

# 4
  • Мнения: 2 204
Не си внушаваш въобще, точно това е ефекта на антидепресантите. Притъпяват чувствителността, което е една от целите когато чувствителността ти е болезнена.
Можеш да си прецениш сама как си била преди и как си сега. Кое предпочиташ. Ако бившият те е мачкал емоционално и вече го няма като дразнител, може би нямаш нужда от лекарства.
Сега гледам, че пишеш "пиех". Тоест спряла си ги, но все едно че не си, така ли?

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Рибата в морето, тиганът - на печката. Още не сте се срещали като хората, размисли ща развод...Не изнасилвайте нещата, вижте този човек става ли, приятен ли е, има ли привличане.

# 6
  • Мнения: 4 953
Май твърде фатално го мислиш.
Антидепресанти, 6-7 месеца от раздялата, интернет ..и очакваш емоции?!
Карай по-леко.
Вземи живота си в ръце първо. Колкото и да ти липсва мъж ! Започни да се радваш на ежедневието си.Намери своя център и радости.  Мъжете ще дойдат после.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 14 544
Наранена си и прекалено предпазлива. Не бива да пренасяш негативите от бившия към бъдещия. Дай му шанс. Приятен ти е, опознай го. С него започваш  нов етап от живота си и нов роман. Крайностите са вредни. Не е нужно и да влагаш излишни надежди. Step by step. Ако не ти допада, винаги можеш да се дистанцираш. Имаш избор.
Препоръчвам ти да не споделяш с всеки мъж проблемите си от миналото. Не всички са коректни.

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 23:53 от Viviana91

# 8
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Нормален ефект, ти вече си знаеш че  е така, ще изветрее, ама през това време ти си се радвай на живота доколкото се получава. На тоя човек дето те е харесал си му обясни, че в момента не си съвсем на 100% да не вземе пък той да си помисли нещо. Ако е разбран ще изчака и той, ще имате време да се опознаете. Това да имаш едно наум си е съвсем нормално, случва се какво ли не, все пак сме податливи на биологията, но все пак колкото повече време прекарвате заедно толкова повече ще се опознаете, ще се поотпуснеш и няма да си съвсем нащрек. Дай си време за всичките тия неща.

# 9
  • Мнения: 12 782
Антидепресантите, щом вече не ги вземаш, едва ли действат чак толкова. По-скоро преживяното дълбоко те е наранило и ти трябва време. Дай си го, не бързай! Не случайно казват, че времето лекува. Звучи банално, но е истина.

# 10
  • Мнения: 202
Не взимам от месец анти-депресантите. С момчето няма и как веднага да станат нещата аз съм на морето и работя тук за сезона, той си е в София. Иска да идва при мен за 4-5 дни. Казах му, как стоят нещата той каза, че бил търпеливите. 🤷🏻♀

# 11
  • Мнения: 2 204
Дали към него или към друг, ще ти се върне емоционалността, споко. Не се насилвай за нищо и не го мисли.

# 12
  • Мнения: 934
Ако наистина нямаше чувства, нямаше да имаш и мотивация да се социализираш с цел романтични запознанства.
Т.е. просто си забравила да си сложиш розовите очила, но по някое време и това ще стане, много бързаш.

# 13
  • Мнения: 3 687
...дразни ме само, че пише с правописни грешки ама ще го преживея...

Само аз ли прочетох горното, или то няма значение?

# 14
  • Мнения: 202
То това е, че някак не мога да си сложа розовите очила, ми по скоро гледам отстрани на нещата.
Иначе за правописните грешки, говоря като да напишеш “управител” с “О” 🥲, а не допуснати в бързината.

# 15
  • Мнения: 2 204
Цитат
Иначе за правописните грешки, говоря като да напишеш “управител” с “О”, а не допуснати в бързината.
Шеф към секретарката си:
- И нека нашите взаимоотношения да не влияят на правописа. Пише се "управител", а не "оправител".

# 16
  • София
  • Мнения: 4 301
Аз не съм пила антидепресанти, но хич не се интересувам от мъже и връзки, чувствам се добре сама. Може би няма да е зле да се порадваш малко на свободата си и после да търсиш връзка

# 17
  • Мнения: 21 451
Е чакай малко де, авторке, само преди 6 месеца си приключила с толкова гадна връзка, че чак си пила антидепресанти, сега бързаш да се влюбваш.

Според мен силно драматизираш, какви са пък тия колеги чак, дето ти казват, че изглеждаш "студена някаква". Да не би в нормално състояние да си прекалено влюбчива? Освен това, явно имаш кандидати, така че споко.

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 13:45 от Iris04

# 18
  • Мнения: 1 993
Трябва ти време, остани за малко сама, да си събереш мислите, намери хоби, излизай с приятели, семейство. Малко ми напомняш на приятелката на един, който също пише тук, но няма да обяснявам, защото не съм сигурна. На колко си години?

# 19
  • Мнения: 6 764
Трудно с чатове някой ще ти върне вярата в съществуването на чувства. Чувствата идват с преживявания с дадения човек, които няма как да се случат с някакви кухи онлайн разговори. Излезте на вечеря с мъжа, отидете на кино или пък за уикенд някъде и току виж изплува някакво чувство. Да седиш и да чакаш да се зародят чувства отнякъде си на никой не се случва, не само на теб.

# 20
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Авторке, emotionally unavailable е съзнателно/подсъзнателно решение, при някои дори диагноза, често и перманентна. Антидепресантите нямат нищо общо с това.
Освен това, да тръгваш да се занимаваш с такива отношения, без да си сигурна, че си готова за това... Май историята не е чак толкова сериозна, колкото звучи.

# 21
  • София
  • Мнения: 35 101
Не си се излекувала, не си минала всички фази още, но си провокирала романтични чувства в друг човек.
Оправи първо себе си, глътни въздух и не ангажирай човека в тази емоционална вихрушка.

# 22
  • Мнения: 155
Аз не пиша с правописни грешки, ценя семейните ценности и уважавам жените - пиши ми Grinning Сега сериозно травмите от токсични хора и връзки  минават много трудно...да не те плаша, но може и няколко години да ти трябват за да се върнеш към себе си. Човек  се чувства объркан и смазан психически,използван и всякакви подобни негативни неща. На първо време спри да премисляш и да въртиш и преживяваш отново епизодите в главата си. Колкото и да е трудно опитай. Аз лично се опитвам да се оправя от подобни отношения и е много трудно. Ако искаш може да си попишем да споделим опит Simple Smile

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 19:02 от brinari40

# 23
  • Мнения: 3 771
Шест месеца е много кратко време за възстановяване след травмираща връзка. Колегите ти каква работа имат да коментират, че си била студена. Явно не си достатъчно студена, а напротив - допускаш някакви външни хора да те коментират и да ти правят оценки.

Аз лично правописни грешки не бих могла да подмина. Невероятно много ме дразнят неграмотните хора и в никакъв случай не бих могла да имам връзка с полуграмотен мъж.

# 24
  • Мнения: 5 277
Момиче, гаранции няма, че човек няма да се промени в някой си бъдещ момент. Когато дадеш на някого шанс, малко по малко ще изградиш доверие и ще преодолееш травматичните моменти. Нормално е да ти минават такива мисли през главата, тези неща преминават във времето.
А в живота по принцип няма гаранции за нищо.

# 25
  • Мнения: 3 488
Не знам защо още при първа среща и из женския мозък вече се оформя брак и евентуален развод 😁.

# 26
  • Мнения: 4
Дайте си време. Времето след раздяла е времето, в което можем да са опознаем най-добре. Най-важният разговор в живота Ви ще бъда със самата Вас и сега е моментът за това. Погледнете се обективно назад във времето и си признайте за грешките, които сте допускали и работете над себе си. Не скривайте страховете и проблемите под чергата, а ги приемете сериозно и ги сортирайте преди някой друг да влезе в живота Ви. За да е успешна следващата връзка и да не попадате в едни и същи задънени улици. Колко време ще продължи този период зависи само от Вас. При мен е вече 3 години, но много проблеми се оказа че има за решаване и поради липса на подкрепа от семейство и приятели нещата се случват бавно. Научих се да ценя това време, защото ми помага да се опозная, а това е безценно, поне за мен. Вдишайте дълбоко въздух и променете ъгъла, от който гледате на нещата.

Общи условия

Активация на акаунт