Петокласници 2021/2022

  • 34 649
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11 984
Здравейте! Търся 5, 6 и 7 тест към този учебник. Ако някой случайно ги има, ще съм много благодарна да ми ги изпрати krasimiravasileva@abv.bg. Лека вечер!
Имаме само 3 и 4. Госпожата им ги изпращаше , докато бяха онлайн за да се упражняват.
По математика ползват този сборник. Не са много сложни задачите
Учителката по английски на дъщеря ми не праща  тестове за съжаление. Тя държи преди всичко на диктовки.От позната разбрах, че към всеки раздел има тест и исках на направя пробен на дъщеря ми. В момента са на шести раздел, затова търся Тест 6
Леле, учител от старата школа. Късметлии. Ако детето може да пише правилни диктовки, значи знае езика. Това е доста трудно упражнение. Преди 30 години диктовката беше една от трите части на кандидатстудентските изпити на филолозите (чужда филология) и след това първият елемент от държавния писмен изпит.
Откакто децата започнаха да правят тестове, вместо да пишат диктовки и съчинения грамотността рязко спадна, нивото на знания също.

# 736
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Mama Ru, като преподавател по английски, ще ми позволиш да не се съглася. В училище се опитваме да научим децата да комуникират на езика. Диктовката е част от остарелия grammar-translation метод, по който и аз съм учила. Свидетел съм била на много отлични в спелинг и граматически знания ученици, които не могат 3 изречения да кажат. В СУ два пъти съм държала изпит с първа част диктовка (1994 и 2019) - да, старото поколение сме добри в това, но и нивото, което се порверява е академично.
В съвременното обучение по английски се използва комбинация от методи според нуждите, нивото и т.н.на учениците, но водещ е комуникативният подход, където се набляга на умението учениците да говорят. Особено пък в начален етап той е доста успешен. Може би Sanaka, чието дете учи в частно училище и отдавна се справя добе с езика, ще сподели дали в трети клас той е познавал сегашно перфектно време като правило или просто го е употребявал интуитивно (примерно).
Не отричам диктовките, но не мисля че те са мерило за знания.
Имам наблюдение и върху немски, който също преподавам - методиката в учебниците е по-изостанала, присъстват множество преводи от и на езика, суха граматика и правят езика още по-труден за учениците. Особено за втори чужд език, аз наблягам на комуникативните задачи - диалози, ролеви игри, описания на снимки/картини и т.н.със задаени структурни изречения, с които да свикнат.

# 737
  • София
  • Мнения: 11 981
Аз не съм учител по английски, но смея да твърдя, че знам езика на високо ниво и също не мога да се съглася, че ако може да пише правилни диктовки, знае езика. Къде остават граматика, четене с разбиране, употреба на езика? Синът ми правиха диктовки до 3-ти клас, сега  - много, много рядко. Учат граматически правила, но между другото. Много повече се набляга на употребата на езика - писмено и говоримо - и така интуитивно свикват с правилната употреба на граматиката. В края на тази година ще се явява на PET - B1. Двете ми по-големи дъщери са с С2 и съм почти сигурна, че не могат да издекламират правилата.

# 738
  • Мнения: 38
Явно всеки учител си има своя подход 🙂 До миналата година бяха с друг учител и по учебниците на Super Minds. Тя им даваше тестове непрекъснато. Тази  година учат по  Your Space 5th, но госпожата ги изпитва на четене, превод и диктовки. От позната разбрах, че има тестове към всеки раздел, но за да ги изтегля ми трябва код в сайта на Клет, който се заплаща, затова реших да попитам тук .

# 739
  • Мнения: 11 984
Учебникът на Клет ли е?
Клет са направили всеки учебник с код, който е валиден 1 година от датата на регистрирането му. Учебник с код струва 5-6лв по-скъпо.
Диктовките показват само как ученикът възприема речта и дали може да свърже чутото с изучаваните правила. По-скоро касае именно грамотното писане.
За диалозите и ролевите игри съм съгласна. Изключително полезни са, малките са по-склонни сякаш да се включват. Гимназистите са много нерешителни и избягват този тип упражнения, поне моите, а тези, които ги правят рядко проявяват творчество. Пак, съдейки от гимназистите, вече 17-а година, тестовете ги играят на тото. Някои правят само затворените отговори и на късмет. А и по-лесно се преписва и подсказва а, б, в, отколкото отворен отговор или есе/ съчинение/ писмо. Не говоря за езикови гимназии, а професионална. Това, с неумението да се отговаря на отворен тип въпроси се наблюдава и по другите предмети - история, география и т.н. Затова и не ми харесват тестовете.

# 740
  • Мнения: 38
Учебникът на Клет ли е?
Клет са направили всеки учебник с код, който е валиден 1 година от датата на регистрирането му. Учебник с код струва 5-6лв по-скъпо.
Диктовките показват само как ученикът възприема речта и дали може да свърже чутото с изучаваните правила. По-скоро касае именно грамотното писане.
За диалозите и ролевите игри съм съгласна. Изключително полезни са, малките са по-склонни сякаш да се включват. Гимназистите са много нерешителни и избягват този тип упражнения, поне моите, а тези, които ги правят рядко проявяват творчество. Пак, съдейки от гимназистите, вече 17-а година, тестовете ги играят на тото. Някои правят само затворените отговори и на късмет. А и по-лесно се преписва и подсказва а, б, в, отколкото отворен отговор или есе/ съчинение/ писмо. Не говоря за езикови гимназии, а професионална. Това, с неумението да се отговаря на отворен тип въпроси се наблюдава и по другите предмети - история, география и т.н. Затова и не ми харесват тестовете.
Дa. На Клет е

# 741
  • Мнения: 29 321
Виж в озон дали няма такива тестове към учебника. Аз купих на моя като допълнително помагало с упражнения, което е към учебниците, но не се включва в комплекта.

# 742
  • Мнения: 11 984
На корицата на учебника от вътрешната страна няма ли код?
Всъщност до 7 клас би трябвало детето да има.безплатна регистрация. Ще трябва обаче да се поиска код за всеки учебник и би трябвало да се предостави също безплатно.

# 743
  • Мнения: 21 455
Учебниците на Клетт до 7. клас са достъпни и без код, ако изберете да използвате електронно четим учебник. Останах с впечатлението обаче, че не се търси учебник.

# 744
  • Мнения: 11 984
Ако тестовете са към учебника трябва да излизат в електронния вариант. Клет има и упражнения за слушане, но няма дискове към учебниците или книгата за учителя. Достатъчни са само в електронния учебник. Поне за 9-12 клас е така. Тестовете може да са и към книга на учителя.

# 745

Общи условия

Активация на акаунт