От Великобритания до България – превоз и закупуване на поръчките ни – 23

  • 57 005
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 562
Ако аз поръчвам такова скъпо нещо, задължително ще ползвам застраховка на пратката.

# 31
  • Мнения: 1 839
Здравейте, има ли някой поръчвал наскоро от ОК с обикновена поща без проследяване? За колко време пристигат? Доста ми се бави пратката, чудя се дали се е изгубила по трасето, или се случва да закъсняват.

# 32
  • Мнения: 4
Здравейте, използвам габиели за покупки от англия, но тъй като са в отпуск реших да пробвам с покупки-англия. Искам да попитам дали и при тях важи условието за макс 120 паунда на покупката, за да няма допълнителни такси за мито

# 33
  • Мнения: 5 607
Да дам обратна връзка от моята поръчка. В събота си взех всички неща, независимо, че няколко от артикулите стоят още със статус, че се очакват в офиса в Северен Лондон. Около 28 лв платих с доставка до офис на Спиди и май са ми таксувани  всяка поотделно от Габиели, защото превозът от Англия до България ми излиза 22 лв, а те бяха 4 пакета от Амазон, като 2 от тях с много малко тегло.

# 34
  • Мнения: 2 842
Сумират общо тегло Габиели щом е в един курс .Сигурна съм.Последния път имах 8 пакета и , ако таксуваха по отделно трябваше да платя към 35 лв ,а платих 24лв.Само ,че пратих дъщеря ми да ги вземе от склада в Пловдив.Имах опасения ,че Еконт в моя случай ще ме таксуват за обемно тегло,уж малки пратки ,ама кашони от маратонки и 8 броя все пак.А нямах и доверие да не ги изпогубят,или пък Габиели да ми ги пуснат като 8 отделни пратки…а не 1 пратка от 8 части..Предпочетох да се организирам и да си ги взема от склада.
Но със сигурност от 1 курс сумират теглото на всички пратки!

# 35
  • Мнения: 468
Поръчвали ли сте хранителни добавки тази година? Миналата поръчвах от UK и нямаше проблеми. Не мога да открия инфо дали не подлежат на някакви допълнителни проверки или документи примерно, след brexit-a.

# 36
  • Мнения: 2 842
Аз поръчвах с Габиели,описах си ги ,че са хранителни добавки.Нямаше никакви такси допълнително.Нямам идея есента как ще бъде?

# 37
  • София
  • Мнения: 736
И аз поръчвах с ДА (нищо не описвам), всичко беше ок.

# 38
  • Мнения: 3 938
От Доставка Англия пращат ли мейл, когато пратката тръгне към България? Пише, че са имали курс вчера, на 11.08, но в сайта им пратката ми няма промяна, нито са ми пратили мейл.

И също така за колко време горе долу идват. Пиша между 10 и 20 дни. Наистина ли толкова се бавят или като ГГБГ за 4-5 дни?

# 39
  • Мнения: 16 871
Наистина, да. Аз имах пратки и над месец се обявиха, назад съм писала.
Отказах се от тях на този етап, защото товарят хаотично и въпреки че имах 5 пакета в склада им, ми ги товареха 1 по 1 в рамките на 5 курса.

# 40
  • Мнения: 14 486
Пращат мейл само при получаване в офиса в Лондон, ако на пакета има ID номера ви. Последно вчера получих по еконт пратка чрез тях пристигнала в офиса им в Англия на 26 юли.

# 41
  • Мнения: 3 938
Пращат мейл само при получаване в офиса в Лондон, ако на пакета има ID номера ви. Последно вчера получих по еконт пратка чрез тях пристигнала в офиса им в Англия на 26 юли.
А променя ли се статуса на пратката в сайта им като тръгне към България. Да знам поне там да следя кои пратки са ми натоварили?

# 42
  • Мнения: 16 871
Не винаги променят статуса в сайта от моя опит.

# 43
  • София, България
  • Мнения: 5 595
Цитат на: ver4eto_sv link=topic=13569р19.msg43301721#msg43301721 date=1628793637
Не винаги променят статуса в сайта от моя опит.
Аз точно смятах да ги ползвам, но ако се бавят толкова няма смисъл. Ти сега кой доставчик ползваш?

# 44
  • Мнения: 7 562
Откакто престанах зорко да следя кога ми пристига пратка в офиса в Англия и кога стига до мен в София, пратките с ДА започнаха да идват доста бързо (разбирайте към 2 седмици). Може би покрай отпускарския сезон нямат толкова работа, но е факт, че ме изненадаха с бързото пристигане на последната ми пратка, даже ме хвана на море. Сега се моля да не ме одрусат допълнително за това, че ще престои в офиса им повече от седмица.

Общи условия

Активация на акаунт