Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 79

  • 36 595
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 442
Аз бях на кринон при първото инвитро и се усвояваше след 30 Мин разходка. Накрая имах парчета, но беше неуспешно така че не мога да кажа дали е свършил работа, но не ми се стори гаден....
Иначе знам, че разреждането е по-гадно, първия път бях на фраксипарин, което е по-гадно от клексан, въобще всички гадости съм изпитала и се чудя не може ли и нещо много хубаво да ми се случи ей така за разнообразие....
Аз имам въпрос относно тсх, тези които са на еутирокс/л-тироксин, кога ви изследваха тсх по време на стимулацията, ако има нужда от вдигане на дозата? Аз съм вече 7 ден от стимулацията и не са ми го изгледали все казват не сега??? И се притеснявам да не се вдигне тсх Cry CryCry

# 16
  • Мнения: 626
Аз бях на кринон при първото инвитро и се усвояваше след 30 Мин разходка. Накрая имах парчета, но беше неуспешно така че не мога да кажа дали е свършил работа, но не ми се стори гаден....
Иначе знам, че разреждането е по-гадно, първия път бях на фраксипарин, което е по-гадно от клексан, въобще всички гадости съм изпитала и се чудя не може ли и нещо много хубаво да ми се случи ей така за разнообразие....
Аз имам въпрос относно тсх, тези които са на еутирокс/л-тироксин, кога ви изследваха тсх по време на стимулацията, ако има нужда от вдигане на дозата? Аз съм вече 7 ден от стимулацията и не са ми го изгледали все казват не сега??? И се притеснявам да не се вдигне тсх Cry CryCry

На мен не са ми го изисквали от клиниката, защото знаеха, че си го следя сама и имам инструкции от ендокренеолога си. Според мен най-добре си пусни между симулацията и пункцията, защото ако е нарастнало много ще е по-добре да не се прави свеж трансфер. След това при евнтуална бременост отново се изследва и аз лично ходих на лекар за корекция на дозата. Успех Simple Smile

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Аз бях на кринон при първото инвитро и се усвояваше след 30 Мин разходка. Накрая имах парчета, но беше неуспешно така че не мога да кажа дали е свършил работа, но не ми се стори гаден....
Иначе знам, че разреждането е по-гадно, първия път бях на фраксипарин, което е по-гадно от клексан, въобще всички гадости съм изпитала и се чудя не може ли и нещо много хубаво да ми се случи ей така за разнообразие....
Аз имам въпрос относно тсх, тези които са на еутирокс/л-тироксин, кога ви изследваха тсх по време на стимулацията, ако има нужда от вдигане на дозата? Аз съм вече 7 ден от стимулацията и не са ми го изгледали все казват не сега??? И се притеснявам да не се вдигне тсх Cry CryCry
При мен се вдигна от стимулацията. Подържах го около 1 и изведнъж скочи на 9. В деня на свежия трансфер го изследвахме и то защото аз казах да ми го пуснат. Но при мен не повлия на инплантацията, сега съм в 9+3 г.с. През 10 дни го изследвам, защото, както каза имунологът, съм по-чувствителна към стимулациите. Вдигнаха ми двойно дозата еутирокс. Препоръчвам ти след стимулацията да го изследваш, особено ако ще правите свеж трансфер. Успех!

# 18
  • Мнения: 1 442
Благодаря ви за отговорите Hug Me4eto,а колко ти беше стойността в деня на трансфера? В моята клиника мисля че не правят трансфери ако не е под 2...

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Благодаря ви за отговорите Hug Me4eto,а колко ти беше стойността в деня на трансфера? В моята клиника мисля че не правят трансфери ако не е под 2...
В деня на трансфера беше 9, но не изчакахме резултата и направихме трансфера. След него разбрах, че е 9, но ме успокоиха, че не влияе на имплантацията. После с ударна доза еутирокс за 10 дни падна на 4. Сега го държа около 3, за мен това е нормален резултат, ако ми увеличат още дозата, се появяват странични ефекти, които не са препоръчителни. Преди пункцията си пусни ТСХ, за да може да се реагира навреме.

# 20
  • Мнения: 854
Моето тсх преди стимулацията беше 1.65, на 8-ми ден от нея 4.20. В деня на пункцията 4.15. Отложиха ми свежия трансфер.
Днес 3 седмици по късно пуснах нови изследвания, но още не са готови. Надявам се септември да започна със Зет.
Успех момичета!

# 21
  • Мнения: 215
Здравейте, момичета

Престои ми ИКСИ август месец, но от клиниката ми казаха, че не дават болничен нито за пункция, нито за трансфер. За пункцията някак лавирах и си пуснах отпуск от 5 дни, който ми се полага за лятото и се надявам в тези дни да се вмести пункцията и един два дни да си почивам. Но тук идва въпросът, ако има свеж трансфер на 3-ти или 5-ти ден как да отсъствам от работа, при положение че, не искам да казвам на работното място защо отсъствам, докторът също ме посъветва да не казвам, защото съм на срочен договор и могат да ме уволнят. Та въпросът ми беше как мога да си взема болничен за свеж трансфер (ако дай Боже стигнем до такъв), който ще е почти веднага след отпуската , при положение, че работя на смени и точно след пункцията са ме набутали да работя няколко дни без прекъсване, а ако отсъствам от работа трябва да предупредя по-рано, за да ме замества някоя колежка и да се преправя целия график? Ох, много сложно стана, ама се надявам, че ме разбрахте.
Здравейте, тъй като съм ТРЗ да се намеся 🙂 Освен, ако още не сте в срок на изпитване, работодателят не може да ви махме. Срочните трудови договори са с абсолютно същите условия, като безсрочните и не може да бъдете в по-лоши условия от другите служители. Така че не се притеснявайте, в случая изказването на лекаря ви не е правилно 🙂

# 22
  • Мнения: 681
Уинтърче, при мен никой от клиниката не ми каза да следя ЩЖ, но аз го правих на своя глава и дни преди ЗЕТа беше скочил ТСХто на 3 и МАТа, който принципно ми е около 300 на 550. Веднага дигнах дозата с 0.25 и на първия положителен кръвен ТСХто беше паднало на 1. Но пък ФТ4 беше малко над горната граница явно заради драстичното увеличение на дозата. Сега се върнах на старата доза и ще направя контрола преди да замина на морето след 2 седмици за да видя къде съм и по-постепенно да вдигна дозата като подготовка за септември. Може би и дозата естрофем има значение. Аз бях на 3×1 до трансфер и след това 3× половинка, но при мен няма как иначе защото съм с тънка лигавица.
На теб кога ти планират пункцията или още е рано?

# 23
  • Мнения: 439
Уинтър, аз също не усетих нищо от стимулацията по къс протокол. Сега ми казаха, че блокиращата инжекция е единствената мускулна. Много внимание ми обърнаха и Чапанова, и жената в манипулационната да ми обяснят какво се случва и какво предстои. Почти не ми останаха въпроси, те всичко си казаха. Хем е отпускарски сезон и са на товарени...

# 24
  • Мнения: 105
Здравейте, момичета! Бързо се цопнах в новата тема, да е успешна за всички и съвсем скоро да видим двете, заветни чертички! Heart
Влизам за бърз въпрос. Предстои ми трансфер на две, 5 дневни снежинки. На Естрофем 3×1 съм. Лигавицата на 5-ти ден от МЦ е 9мм и малко. Чух доки да споменава "трислойна" или грешно съм разбрала.
Трябва ли да се притеснявам? Терапията остава същата и на 9-ти ден отново на преглед.

# 25
  • Мнения: 1 442
Раули, рано е още...предстои ми преглед и после ще разбера кога ще е...Пропуснах да ти напиша, че кринона си го купувах от аптеката на Щерев тогава...
Томи, радвам се за теб:hugs: Много добре звучи всичко, аз много се измъчих с тези мускулни Cry Боли ме всеки път и рева ...отделно от клиниката ме стартира Деси, която хич не е любезна даже ми се караше дали знам колко сериозно нещо правя... въобще такъв ми е късмета Cry

# 26
  • Мнения: 110
Здравейте, дами!
Колко време след блокиращата инжекция се започва стимулация?

# 27
  • Мнения: 793
По преценка на лекаря е,но първо инжекцията се задейства за 10-14 дни, после трябва да ти дойде цикъла, за да стартира стимулацията,обикновено 14-20 дни след блок инжекцията, но ако ти закъснее може и повече.
Здравейте, дами!
Колко време след блокиращата инжекция се започва стимулация?

# 28
  • Мнения: 1 998
Здравейте момичета, и аз се записвам в новата тема. Надявам се през септември да стартираме и ние първия ни опит. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 110
По преценка на лекаря е,но първо инжекцията се задейства за 10-14 дни, после трябва да ти дойде цикъла, за да стартира стимулацията,обикновено 14-20 дни след блок инжекцията, но ако ти закъснее може и повече.
Здравейте, дами!
Колко време след блокиращата инжекция се започва стимулация?



Благодаря!
Тъй като ми казаха около 30 дена след поставянето ще започнем, а на мен ми се стори дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт